KRAJ PODWÓJNYCH STANDARDÓW

Jedną z najgorszych rzeczy, która może zdarzyć się w demokracji to „double standards”, czyli podwójne standardy. Chodzi o nierówne traktowanie ludzi czy grup społecznych i środowisk przez państwo. Jeżeli zwykły Kowalski czy Nowak zaatakuje nożem kogokolwiek i jeśli zostanie złapany, to regularnie idzie siedzieć. Jeżeli nożownik zaatakuje  prawicowego polityka, jak to zdarzyło się ostatnio to zostaje natychmiast potem wypuszczony z aresztu –a to oznacza , że państwo w praktyce daje wyraźny sygnał, iż takie zachowania mogą być tolerowane. Skądinąd wcześniej bywało podobnie, gdy fizycznie atakowani byli "proliferzy" czyli obrońcy życia nienarodzonych. Atakującym z tego powodu włos z głowy nie spadł, a zyskali nawet sławę i wsparcie w środowiskach liberalno-lewicowych.
 
Takich przykładów jest więcej. Członek Straży Marszałkowskiej, który w zeszłej kadencji Sejmu RP wysyłał zjadliwe SMS-y wobec znanej posłanki ówczesnej opozycji – został natychmiast zwolniony z pracy (gdy rządził PiS , podkreślam) i miał postępowanie prokuratorskie. Gdy e-mailowy, ale nie tylko hejt dotykał polityków prawicy to prokuratury w całym kraju – za rządów zresztą Prawa Sprawiedliwości ! – seryjnie, taśmowo umarzały takie sprawy…
 
Wniosek nasuwa się bardzo klarowny: reprezentanci środowisk prawicowych mają w realu mniejszą ochronę prawną, a ci, którzy ich fizycznie czy słownie atakują, mają poczucie zdecydowanie większej bezkarności, żeby nie powiedzieć wręcz „przyzwalającej neutralności” ze strony struktur państwowych.
 
Do czego to prowadzi? Do większego rozzuchwalenia agresorów. Do nakręcania rzeczywistej, a nie tej tropionej przez liberalne media nienawiści na tle światopoglądowym. Do narastającej tolerancji dla łamania prawa tylko dlatego, że czynią  to z powódek politycznych (ideowych) przeciwnicy prawicy. Do wzrostu- w końcu-  agresji fizycznej, skoro dotychczasowe ataki, w tym ostatni z użyciem noża, nie są w praktyce potępiane ani przez polityków koalicji rządowej, ani przez sprzyjające im media.
 
Żyjemy w szczególnych czasach. I nie spodziewam się, że pod tym względem będzie lepiej...
 
*tekst ukazał się na portalu niedziela.pl (15.06.2024)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-06-2024 [09:39] - NASZ_HENRY | Link:

  

"powódek polityczny"
Z powodów politycznych powódka prowadziła na powódce osła, tfu posła po wódce ;-)
  
 

Obrazek użytkownika Marek Michalski

16-06-2024 [11:48] - Marek Michalski | Link:

"To, jak w Nowym Ładzie potraktowano polskie firmy, jest przykładem apartheidu gospodarczego. Zagraniczne wielkie korporacje uzyskają w Polsce więcej, niż w rajach podatkowych – bo w rajach podatkowych niewielkie, ale jakieś podatki muszą płacić. W Polsce będą z tego zwolnione – mówi Salonowi 24 dr Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha."
https://www.salon24.pl/newsroo...

Obrazek użytkownika tricolour

16-06-2024 [13:01] - tricolour | Link:

Rozliczenie jazdy kabrioletem z Jasła do Brukseli gdy w rzeczywistości leciał obatel samolotem, to pochodna ilu standardów?

Obrazek użytkownika spike

16-06-2024 [18:12] - spike | Link:

@tri
faktycznie trzeba być frajerem, by za droższy przelot samolotem, rozliczyć się kilometrówką samochodem.

Widać znowu, że mało wiesz, są dodatki na delegację liczone ryczałtem, nie jest ważne czym podróżujesz, co jesz itd., ważne że dotarłeś gdzie miałeś być.
Z tego co wiadomo, e-poseł rozliczył się z pracodawcą, sprawa zamknięta.

Jakbyś trochę się zainteresował sprawami podobnych naciąganych kosztów, to byś się dowiedział, że nie kto inny a Niemcy są w tym procederze najlepsi, a mowa tu o mld Ojro, miałem okazję wysłuchać wywiad z pewnym austriackim dziennikarzem śledczym, który ten proceder ujawnił, okazuje się też, że były na niego zamachy, aż go w końcu dopadli, parę lat temu "popełnił samobójstwo".

Jest jeszcze otwarta (chyba?) sprawa korupcji w UE, z szefową Urszulą na czele, ale to "pikuś" co????

Obrazek użytkownika sake3

16-06-2024 [18:38] - sake3 | Link:

@spike....Bo są korupcje słuszne i niesłuszne.Czy nasz słynny duet śledczy dostawszy sie do Brukseli nie powinien otrzymać stanowiska kontroli nad aferami w UE maja przecież tak bogate w tym zakresie doświadczenia.Zdaje się,że zamieciona pod dywan sprawa pani Evy Kaili czy ,pani Leyen odnosnie łapówek powinna w końcu zostać wyjaśniona.

Obrazek użytkownika tricolour

16-06-2024 [19:10] - tricolour | Link:

@spike

No i wyszedł z ciebie twój xujowy katolicyzm, którym gębę co moment wycierasz.

Otóż europoseł latał namiętnie samolotem między Warszawą, a Brukselą i za te przejazdy miał zwrot zgodnie z prawdą i zasadami. Oraz drugi raz rozliczał kilometrówkę między Jasłem, a Brukselą, za ten sam wyjazd, za niby jazdę kabrioletem od dziesięciu lat zezłomowanym - za to ma w Polsce zarzuty prokuratorskie.

Ale poseł jest z PiS więc "sprawa zamknięta" -  super obłuda. Gdy złodziej odda, co ukradł, to sprawa jest zamknięta?

Każdy szmaciarz, taki jak ty, zawsze wykręca kota ogonem i szuka przykładu na inne zjawisko, że u tamtych murzynów biją. Na szczęście w Poznaniu wasz poseł został zezłomowany.

😛😛😛

Obrazek użytkownika Ptr

16-06-2024 [13:21] - Ptr | Link:

Jakie wybory trzeba wygrać , aby naprawić ten stan rzeczy? Chyba nie perswazją? Najgorsze jest to , że najskuteczniej byłoby wygrać w skali UE wybory  do PE i ogłosić koniec unijnego bezprawia, co mogłoby poskutkować wśród sędziów i premierów. 

Obrazek użytkownika tricolour

16-06-2024 [13:27] - tricolour | Link:

@ptr

Niestety cała Unia, a może i cała wręcz władza jako taka, jest skonstruowana wokół takich pokrętnych zasad. Myślę, że jedynie śmierć ujednolica moralne dylematy.

Obrazek użytkownika sake3

16-06-2024 [13:31] - sake3 | Link:

Autor pisze-,,w praktyce agresja fizyzna nie jest potępiana przez politykóe koalicji13pgo grudnia.i sprzyjające jej media''..To zrozumiałe ,przecież znaleźliśmy się w reżimie a tu nie ma miejsca na wolność wypowiedzi, religijną czy swiatopoglądową..Przekaz musi by klarowny,jasny i obowiązujący-jeden wódz,jedna partia,jedna świadomość.Stosowanie podwójnych standardów to tylko element dochodzenia do pełni władzy i eliminacji przeciwnika jeśli taki się ostał.Do walki o trwanie reżimu zaprzęgnięto wszelkie siły,media,internet,sądy ,policję.Pan Bąkiewicz wprawdzie nie jest żadnym znczącym czy groźnym dla tuskowego reżimu przeciwnikiem,a jednak został skazany na wielką grzywnę,na postawie fałszywego oskarżenia przez starą awanturnicę panią Augustynek gdzie sąd nawet nie chciał przesłuchać świadków.Wcześniej pan Bąkiewicz na Marszu Niepodległości został ordynarnie publicznie zwyzywany przez weterankę PW podstawioną specjalnie do mikrofonu,teraz incydent z nożem gdzie policja nawet nie usiłuje przesłuchać nożownika nasłanego przez służby. Czyli finał do przewidzenia.

Obrazek użytkownika Kaczysta

16-06-2024 [14:20] - Kaczysta | Link:

Jeśli wyborcy tego skurwinego syna wierzą z dowolnego powodu w takie przekazy, to ich IQ i to zsumowane, musi być co najwyżej na poziomie sznurówki
https://pbs.twimg.com/media/GQMZsxtXwAAbrou?format=jpg&name=medium