SŁOŃ, ŻYRAFA I PROROK RYSZARD

Mój 90-letni ojciec, kpiarz nad kpiarze, napisał do mnie SMS-a, że postępowanie prokuratorskie przeciwko polskim żołnierzom strzegącym naszej granicy „prowadzone jest na polecenie prezydenta Federacji – ale nie chodzi o  Szwajcarską”. Cóż, czarny humor, ale pewnie nikt by nie wpadł na tego typu dowcipy, gdyby władze postępowały w wiadomej sprawie przyzwoicie. No, ale przyzwoite nie były. Tata ma w ogóle ostatnio wisielczy humor, choć trudno odmówić mu trafnej analizy rzeczywistości. Dostałem o niego SMS następującej treści: „Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej powołał na funkcję Zastępcy ds. polityczno- wychowawczych aktorkę Kurdej-Szatan”. Cóż, śmiech zamiera na ustach. To, co obecnie się dzieje, jest wielką moralną klęską celebrytów, którzy wypowiadali się o murze na granicy, tak, że „hadko było słuchać”. Do tych państwa, których poziom moralny sytuuje się na poziomie Rowu Mariańskiego, a w najlepszym wypadku Żuław jakże pasuje rysunek Andrzeja Mleczki, na którym widać słonia w miłosnym uścisku z żyrafą i podpis: „nie pieprz bez sensu”.
Co do Mleczki to miał gość kilka dobrych strzałów, jak choćby ten sprzed mój Boże, dwudziestu czterech lat, na którym rozmawia ze sobą dwóch panów i jeden do drugiego mówi: „Czarnecko to widzę”. Pan Andrzej zainspirował mnie, by cykl moich felietonów w „Nowym Państwie” nazwałem właśnie mleczkowym „Czarnecko to widzę”. Ów rysunek namalował on w trakcie, gdy byłem ministrem ds. europejskich w rządzie AWS (oficjalna nazwa: Przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej) i ku gigantycznej złości „Gazety Wyborczej” prognozowałem, że Polska nie wejdzie do Unii Europejskiej w roku 2000, jak to nam obiecywał, przemawiając w Sejmie RP, prezydent Francji Jacques Chirac i jak wmawiała swoim czytelnikom „Wybiórcza”-tylko w roku 2004 lub 2005. Odsądzano mnie wtedy za to od czci i wiary. Ludzie małego rozumku robili ze mnie „wroga Europy” – a potem okazało się, że jestem... prorokiem Ryszardem.
 
*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej” (12.06.2024)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

15-06-2024 [09:18] - sake3 | Link:

Paniusia Kurdej -Szatan o pszenno-buraczanej urodzie,olbrzymim parciu na szkło i równie wielkim chamstwie powinna raczej zostać Komendantem a nie tylko zastępcą.Bezczelna aktorzynka złożyła kondolencje rodzinie zmarłego żołnierza.Mało brakowało a pojawiła by sie na pogrzebie żeby rozdawać swoje autografy.

Obrazek użytkownika r102

15-06-2024 [12:24] - r102 | Link:

Veto - paniusia Szatan raczej prezentuje typu urody tzw. śródziemnomorski.

A te  niepasującej do tego typu blond włosy to efekt farby...

Obrazek użytkownika Tomaszek

16-06-2024 [19:06] - Tomaszek | Link:

Meduza czy ośmiornica ?

Obrazek użytkownika zbychbor

16-06-2024 [12:49] - zbychbor | Link:

Stara czarownica ocenia inne kobiety.
Pani Barbara jest piękna, ale rozumek mały.
Tak jak wypasiona komórka ze zbyt słabym prockiem.

Obrazek użytkownika r102

16-06-2024 [17:21] - r102 | Link:

Komóra ze słabym prockiem nie jest wypasiona.

to tak jakby dzisiaj  w 2024 twierdzić że laptop Thinkpad T60p z bajeczną  matrycą IPS jest wypasiony

Obrazek użytkownika sake3

16-06-2024 [18:10] - sake3 | Link:

@Zbychor....Stara czarownica więcej widzi niż ci którzy z taką troska pochylają się nad męczeństwem paniusi Kurdej -Szatan.Stara czarownica nie posługuje sie takim językiem jak paniusia Kurdek -Szatan w żadnej sytuacji nawet wtedy kiedy jakiś pan nazywa ją starą czarownicą.

Obrazek użytkownika Tomaszek

16-06-2024 [19:07] - Tomaszek | Link:

Jakie męczeństwo ? Znów się schlałą i ma kaca ?

Obrazek użytkownika sake3

16-06-2024 [19:19] - sake3 | Link:

@Tomaszek....Dzisiaj pijaństwo nie jest żadną wadą,można dostać się do europarlamentu.Nie jest  żadną wadą zwyzywać i opluć żołnierzy.Wadą jest to,że za brak aprobaty i podziwu dla pani Kurdej -Szatan można podobnie jak ja zostać nazwana starą czarownicą przez pana @Zbychora.

Obrazek użytkownika Tomaszek

16-06-2024 [22:23] - Tomaszek | Link:

Sake
Podjarał się chłopina i mu rozum na moment odebrało . A ja pisałem o "męczeństwie" na kacu .

Obrazek użytkownika u2

16-06-2024 [18:27] - u2 | Link:

***Pani Barbara jest piękna,***

To rzecz gustu. Niektórzy podstarzali żonkosie lubują się w takich farbowanych blondi. Sprośny język im nie przeszkadza, ba, to ich podnieca, jak Ryśka K - znanego mecenasika. Pani Qrde Sz. zwiększyła swoją rozpoznawalność i zasięgi swoją wulgarnością. Stąd pojawiły się przypuszczenia że zrobiła tak celowo. A w takiej Gazowni lubują się we wszelakich zboczeniach i dewiacjach. Dlatego dostała tam od razu angaż do reklamy :-)

PS. Teraz ponoć występuje w reżimowej TVPO, co wskazuje że pełomafia uważa obrońców polskich granic za "morderców" jak p. Qrde Sz.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-06-2024 [09:28] - NASZ_HENRY | Link:

 
Prorok mniejszy, tfu młodszy powinien być bardziej skromny ;-)
 
 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

16-06-2024 [18:59] - Alina@Warszawa | Link:

Panaojcowe stwierdzenie, że "postępowanie prokuratorskie przeciwko polskim żołnierzom strzegącym naszej granicy prowadzone jest na polecenie prezydenta Federacji" to nie żadna kpina, żaden czarny humor! 
Trzeba tylko napisać wprost, jakby młodzi nie załapywali: 
"Postępowanie prokuratorskie przeciwko polskim żołnierzom strzegącym naszej granicy prowadzone jest na polecenie prezydenta Federacji Rosyjskiej."
Jest to oczywista oczywistość dla każdego, kto ma jakiekolwiek pojęcie o wymiarze sprawiedliwości w Polsce po 1945 roku. To obce towarzycho, albo służące obcym, nigdy nie przeszło żadnej weryfikacji, a przypadek sędziego Szmidta, tego co uciekł na Białoruś, tylko to potwierdza.
Pal sześć Szmidta.
Czy są jakieś służby, dziennikarze śledczy, którzy badają jacy "zwrotnicowi" zadbali o awanse sędziego Szmidta? Kim oni są? Czy jego ścieżka awansu w czasie rządów PiS nie była czasem ścieżką agenta skierowanego do skompromitowania tego rządu po to, żeby odzyskać wpływy za pomocą Tuska i Kosiniaka-Kamysza? Jest to jedyne logiczne wyjaśnienie przypadku sędziego Szmidta. 

Czy jakieś służby jednak zaczną sprawdzać powiązania sędziów, szczególnie tych, którzy wypuszczają oczywistych zbrodniarzy i oszustów, zamieszanych w największe polityczne afery i zbrodnie w Polsce?