Czy J. Kaczyński będzie kandydował na prezydenta RP?

Ostatnio pisałem o ewentualnym z ramienia PiS (ZP) kandydowaniu Pan Jacka Saryusza-Wolskiego na prezydenta RP, ale zrobiłem dość duży błąd, bo powinienem tak naprawdę rozpocząć moją listę ewentualnych kandydatów na prezydenta Polski od... samego Jarosława Kaczyńskiego. 

W zastanowieniu pytam się więc samego siebie: "Czy jest taka możliwość, że kandydatem na prezydenta Polski zostanie sam J. Kaczyński?".

Machinalnie i podświadomie od razu odrzuciłem tę kandydaturę, ale po głębszym zastanowieniu może się okazać, że jednak o fotel "głowy państwa" w odpowiednich warunkach może jednak wystartować sam J. Kaczyński. 

Jakie to warunki?

Otóż tak naprawdę jest najważniejszy tylko jeden warunek a mianowicie taki, w którym o tą samą funkcję państwową ubiegać się będzie sam D. Tusk, co powoli staje się bardzo realne. Zwróćmy bowiem uwagę, że już dwóch ewentualnych takich kandydatów zdołał spacyfikować D. Tusk. Chodzi o takie ambicje po stronie Sz. Hołowni i W. Kosiniaka-Kamysza. Pozostaje mu więc teraz odarcie z tych ambicji jedynie R. Trzaskowskiego i sądzę, że jeżeli faktycznie D. Tusk czyści sobie drogę do kandydowania na prezydenta musimy spodziewać się ostrego konfliktu pomiędzy tymi panami a że wygra D. Tusk to jestem tego pewien. 

Sądzę, że wtedy nikt z szeroko i umownie prawej strony sceny politycznej nie będzie miał szans w wyścigu z D. Tuskiem oprócz właśnie J. Kaczyńskiego. 

Ja wiem, że J. Kaczyński ma już 74 lata a D. Tusk 67, ale obaj są w wieku emerytalnym a ponadto należy zważyć, że o fotel prezydenta USA toczyć będą batalię J. Biden mający już 81 i D. Trump mających tych lat 77 więc wiek J. Kaczyńskiego nie jest taki straszny. 

Gorzej jest jednak w potencjalnych zdolnościach J. Kaczyńskiego do pozyskiwania pozapartyjnego elektoratu, ale - jak to wielokrotnie pisałem - jedyną osobą w państwie, której boi się szef PO (KO) jest właśnie prezes PiS i tylko on ma szanse na wygranie z D. Tuskiem kampanii wyborczej. Widać to było podczas debaty przedwyborczej w ostatnich wyborach parlamentarnych, gdzie D. Tusk swobodnie wygrał w bezpośrednim starciu z innym kandydatem prawicy M. Morawieckim. A poza tym M. Morawiecki nie ma wcale większych możliwości w pozyskiwaniu elektoratu niż J. Kaczyński. 

Wybory więc na prezydenta RP w 2025 roku będą naprawdę bardzo ważne, bo aż nie chcę ze strachu myśleć co stanie się z Polską, gdy premierem zostanie np. R. Trzaskowski a prezydentem D. Tusk a taki układ jest w tym przypadku też możliwy, bo D. Tusk może obiecać R. Trzaskowskiemu - w zamian za usunięcie się w cień w wyborach prezydenckich - właśnie tekę premiera. 

Oczywiście, że prezydenckie stracie Kaczyński-Tusk rozgrzeje w Polsce też wiele negatywnych emocji, ale dla dobra Polski może okazać się jedynym wyborem z naszej strony sceny politycznej. Dodatkowo wtedy J. Kaczyński podejmowałby wielkie ryzyko, że może przegrać to starcie a wtedy sama partia PiS nie miałaby już racji bytu. Trzeba jednak pamiętać, że od lipca będzie wiele symptomów kryzysu społeczno-gospodarczego a na tej fali ogólnego masowego buntu ludzi J. Kaczyński doskonale by się odnalazł, bo ma w sobie charyzmę męża stanu i coś z z trybuna ludowego. 

Bo w tym przypadku kogo mamy wystawić jako kandydata na prezydenta RP, który byłby w stanie pokonać D. Tuska? M. Morawieckiego, B. Szydło, P. Czarnka, D. Tarczyńskiego, P. Jakiego a może kogoś, kto będzie tak samo nieznany szerszej opinii publicznej jak niegdyś A. Duda?

M. Morawiecki jest postrzegany jako technokrata i ciągną się za nim błędy ostatnich sześciu lat jakie popełnił w kontaktach z elita unijną. B. Szydło w wyborach do Europarlamentu uzyskała o 50 % niższe poparcie niż pięć lat wcześniej i płaci za swój brak na polskiej scenie politycznej. D. Tarczyński byłby niezły, ale może subiektywnie nie widzę go w roli kandydata na prezydenta RP. Z tej gromadki można byłoby wystrugać kandydata w postaci P. Jakiego, ale czy wygrałby z D. Tuskiem? Może tak a może nie. Natomiast w dzisiejszych warunkach i w starciu z D. Tuskiem nie miałby szans nikt nieznany w stylu A. Dudy, bo trzeba zważyć, że są inne warunki niż 10 lat temu i nie ma katastrofy smoleńskiej a do tego D. Tusk w takim starciu ma do dyspozycji cały aparat państwowy, który zaprzęgnie, aby za wszelką cenę wygrać prezydenturę.

Wszystko jednak może się zmienić, gdy w Polsce zapanuje drożyzna i ludzie będą masowo biednieć co może spowodować bunt społeczny i to już niebawem, i to przed wyborami prezydenckimi. Podobnie gdy jednak D. Tusk nie będzie kandydował na prezydenta RP. Moje wtedy dywagacje staną się w ogóle zbędne. Ale jak piszę to teraz i jak to wiedzę na teraz. 

Natomiast niebezpieczne są pogłoski, że D. Tusk może wyprowadzić wojsko na ulicę. To może już jest to przygotowanie do tłumienia buntu społecznego, bo jeżeli spełnią się wszystkie zapowiedzi związane z wdrażaniem w życie unijne fantazje Fit For 55 i Zielonego Ładu to Polacy tego nie wytrzymają i mogą chcieć zdmuchnąć rząd D. Tuska. 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 

Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog 

Ten sam tekst jest jednocześnie publikowany na forach: https://www.salon24.pl/u/krzys... https://naszeblogi.pl/users/kr... https://niepoprawni.pl/ludzie/... blogmedia24.pl
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

12-06-2024 [09:06] - Pers | Link:

//nikt z szeroko i umownie prawej strony sceny politycznej nie będzie miał szans w wyścigu z D. Tuskiem oprócz właśnie J. Kaczyńskiego. //

Pan prezes miałby raczej blade szanse w starciu z panem premierem dlatego nie wystartuje. 

//Kaczyński doskonale by się odnalazł, bo ma w sobie charyzmę męża stanu i coś z z trybuna ludowego. //
Ani jedno ani drugie. Pan prezes to partyjny oportunista uwielbiający kierować z tylnego siedzenia.

//Natomiast niebezpieczne są pogłoski, że D. Tusk może wyprowadzić wojsko na ulicę. //
A po co? 

//Kaczyński ma już 74 lata a D. Tusk 67//
Według u-beczka 74 to mniej niż 67 :))
 

Obrazek użytkownika sake3

12-06-2024 [11:51] - sake3 | Link:

@Pers....Oczywiście pan Kaczyński nie ma szans z Tuskiem.Przecież tak długo i z taką determinacją pracowaliście na sukcesy ludzi pokroju Tuska,Trzaskowskiego,Kosiniaka-Kamysza czy Biedronia.Może teraz wystartują z pomocą zagranicy i Sorosa jak kedyś?Tacy wspaniali kandydaci nieprawdaż?

Obrazek użytkownika Pers

12-06-2024 [12:12] - Pers | Link:

@sake
Jakie "pracowaliście"?
Ja się na temat PO PiSu nie wypowiadam.
PiS  PO to jedno zło.

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-06-2024 [08:16] - Tezeusz | Link:

@ Rus..
J jak ty nie wypowiadam się na temat twoich rusofobicznych teoriii od tego są specjaliści na stronce.. ot co !

Obrazek użytkownika u2

12-06-2024 [09:17] - u2 | Link:

***kandydatem na prezydenta Polski zostanie sam J. Kaczyński?***

Nie, ale do trzech razy sztuka. Proszę próbować dalej :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika sake3

12-06-2024 [10:44] - sake3 | Link:

Autor doskonale wie,jak nauczano przez lata nienawidzić Jarosława Kaczyńskiego,więc po co ten tekst? Żeby jeszcze bardziej go upokorzyć jak to dzieje się dzisiaj? Obecnie na urząd prezydenta Polski łatwiej dostanie się koń czy krowa ,każda miernota,zdrajca czy antypolak niż Jarosław Kaczyński czy ktokolwiek z PiS.Już wkrótce zostanie uruchomiona nagonka na każdego wskazanego przez PiS kandydata.  

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

12-06-2024 [12:25] - krzysztofjaw | Link:

W żadnym razie nie zamierzałem jakoś upokorzyć J. Kaczyńskiego. Po prostu widzę go wśród mozliwych kandydatów i oczywiście wiem, że byłoby ciężko, ale sytuacja za rok może być zupenie inna niz dziś, czyli gorsza dla ogółu społeczeństwa i może sie okazać, że ludzie z rozrzewnieniem będą wspominać dobre czasy rządu PIS. Tak przewiduję.
Pzdr

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

12-06-2024 [12:28] - krzysztofjaw | Link:

sake

A i jeszcze jedno. Uważam, że bracia Kaczyńscy na kartach historii zapiszą się złotymi zgłoskami odnośnie Polski i Polaków. 

Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

12-06-2024 [12:42] - sake3 | Link:

@Krzysztofjaw......Wierzy pan w karty historii którą obecnie tak się wymiata ze szkół i naszej świadomości przez jej fałszowanie?  Jak w naszej pamięci zapisał się JanPaweł II-gi a raczej jak każą nam tę postać postrzegać? Odjanopawłowienie Polski ryczy  Sejmie kretynka Jachira,a wtóruje jej skrzecąca Senyszyn.Gdzie ma pan złote zgłoski? Tak samo będzie przy nazwiskach braci Kaczyńskich.A beton zwany suwerenem uwierzy nawet w to że ukradli Księżyc.

Obrazek użytkownika Pers

12-06-2024 [13:25] - Pers | Link:

@krzysztofjaw
W kategorii "szkodnik tysiąclecia".

Obrazek użytkownika Jabe

12-06-2024 [11:06] - Jabe | Link:

Mateusz Morawiecki nie był kan­dydatem pra­wicy, bo robotnicza myśl soc­jalistycz­na jest głę­boko w filozofii Prawa i Spra­wiedli­wości obecna.

No a za unijne szaleństwa w rodzaju Zielo­nego Ładu odpowiada PiS nawet w więk­szym stopniu, niż Plat­forma. To oni rzą­dzili. Tak, ciemny lud wszys­tko kupi, ale samym ciemnym ludem nie da się tych wy­borów wy­grać.
 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

12-06-2024 [11:43] - Kazimierz Kozio... | Link:

@"kandydat z ramienia PIS..."  coz z tego ze PAD jest z ramienia PIS skoro natychmiast zostal przejety i prowadzony przez lobbystow obcych polskiej racji stanu. agenci wplywu dzialajacy w urzedzie prezydenta to wyzsza polka dobrana do jego ego tak zeby mial zludznia ze samodzielnie podejmuje decyzje. PJK nie ma szans poniewaz media zrobily mu gebe ekstremisty a przecietny wyborca zawsze odzrzuca skrajnosci chocby byly wyimaginowane. nie przejdzie tez zaden kandydat ktorego lud kojarzy z wladzami haniebnego czasu zaorywania polskiego rolnictwa i zamordyzmem czasu c19. 
jaki wiec kandydat bedzie mial szanse? trzeba przeanalizowac preferencje wiekszosciowego wyborcy AD 2025. moze to byc ktos kto poznal miod emigracji i ma pomysl co zrobic z tymkrajem. poniewaz do wygrania kamapani potrzebne sa duze pieniadza to oczywiscie stronnictwa ruskie-pruskie-semickoanglosaskie zrobia wszystko zeby przepchnac swojaka a wtedy bedzie jak bylo    

Obrazek użytkownika Jabe

12-06-2024 [12:24] - Jabe | Link:

Jakość „PAD“-a świadczy o jakości PiS-u i jego z­wolen­ników. Jak można było kogoś takiego wy­stawić na naj­wyższy urząd w państwie? Jak można było na kogoś takiego głosować?

Obrazek użytkownika sake3

12-06-2024 [13:01] - sake3 | Link:

Oczywiście cóż może znaczyć taki prezydent Duda przy swoich wielkich poprzednikach.Nie donosi,skończył coś więcej niż cztery klasy powszechniaka ,nie skakał przez płot łódką dowożony przez esbeków jak Wałęsa.Potrafi rozmawiać  z ludźmi nie tak jak Komorowski któremu na plecach niemal siedzi pani pouczajaca co ma powiedzieć i kogo przytulić,nie skacze po krzesłach w japońskim parlamencie i z głowami państw nie rozprawia o bigosie i pilnowaniu żon,ani nie paraduje w rosyjskiej czapce podczas pijaństwa z agentami rosyjskimi. Cóż może znaczyć taki prezydent jak Duda wobec tak barwnej postać jak Kwaśniewski stale pijany i robiący z siebie pośmiewisko wchodząc do samochodu bagażnikiem,czy chwiejąc się na nogach na uroczystości.w Katyniu,albo po pijanemu prowadząc ,,wykłady''.Trzeba rzeczywiscie przyznać że prezydent Duda nie ma za sobą tak wspaniałych osiagnięć a więc nie nadaje się na polskiego prezydenta.

Obrazek użytkownika Jabe

12-06-2024 [14:29] - Jabe | Link:

Czy pan Duda ma jakieś zalety?

Obrazek użytkownika Pers

12-06-2024 [14:51] - Pers | Link:

Jabe 
Ma. Uczy się całe życie.
Angielskiego.

Obrazek użytkownika sake3

12-06-2024 [16:44] - sake3 | Link:

No cóż na poczatek przepraszam,ż podałam tylko jakich zalet prezydent Duda nie posiada w porównaniu do swoich poprzedników. Ale jakieś jednak ma.To działania zgodne z Polską racją stanu.Pokazanie światu że istnieje taki kraj jak Polska choć sami Polacy chcą ją wymazać z map.Nie działa w swoim interesie tylko dla dobra Polski.Nie wszystko mu się udaje bo wielka jest nagonka na niego.Szczucie,opłacanie kabotynów kabareciarzy,opłacanie kadry naukowej by doradzała jak przed czasem usunąć go z urzędu ,skrajne lekceważenie i chamstwo jakie mu się okazuje.I tu właśnie zaleta prezydenta Dudy ,nie chce być posłusznym wykonawcą tuskowych poleceń,nie reaguje na jego chamstwo,robi swoje.Czy dotrzyma do końca kadencji nie wiadomo.ale nie z powodu braku zalet tylko z powodu tylko z braku cierpliwości Tuska,Hołowni czy Trzaskowskiego którzy juz teraz chcą być prezydentami.Może jeszcze do kandydatów na prezydenta dołaczą inni wielcy mężowie stanu Biedroń ze Śmiszkiem czy Kosiniak-Kamysz. 

Obrazek użytkownika Pers

12-06-2024 [18:28] - Pers | Link:

@sake
Niezłym ziołem się raczysz maglareczko moja ulubiona :)))

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-06-2024 [08:15] - Tezeusz | Link:

@ Pers
Ty to dopiero masz zioło.. gówno osrane !

Obrazek użytkownika sake3

13-06-2024 [09:30] - sake3 | Link:

@Pers.....Kawa nie jest ziołem mój ulubiony komentatorze.A ja nie wnikam czym pan się raczy.

Obrazek użytkownika Kaczysta

13-06-2024 [15:04] - Kaczysta | Link:

dachowiec
ty 24/24 raczysz sie rumem na kosciach i nic na do tego ze uwielbiasz fiolet

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

12-06-2024 [18:08] - Kazimierz Kozio... | Link:

@"czy PAD ma jakies zalety?"
ma duzo zalet, odpowiedz zalezy od tego ktore stronnictwo pyta.
tak wiele zrobil dla ONYCH ze powinni go holubic a nie sekowac. 
niech dotrwa w zdrowiu do konca kadencji poprawiajac swoja biografie poki jeszcze ma szanse na jakies samodzielne historycznie wazne dzialanie.
 

Obrazek użytkownika Jabe

13-06-2024 [13:44] - Jabe | Link:

Nie pytam, ile pan Duda ma zalet, lecz czy ma jakie­kolwiek.

Obrazek użytkownika Ijontichy

12-06-2024 [18:19] - Ijontichy | Link:

Krzychu! Nie rób sobie żartów z poważnych spraw...PiS już nie ma kogo wystawić...Kaczyński,Morawiecki...ludzie by dostali wścieklizny na sam widok!!

Obrazek użytkownika Marek Kudła

12-06-2024 [18:47] - Marek Kudła | Link:

Panie J. Kaczyński, ratuj pan Polskę !!!  Najlepiej podając się do dymisji !  Bo pan już jesteś za stary.  Przeistocz się pan z przywódcy PIS na przywódcę narodowego !  Z ostatnich wyborów wynika, że część ogłupionych młodych poszło do PO, a część, tych bardziej rozumnych, do Konfederacji.  Struktury terenowe PIS nie robią nic w dalszym ciągu. Dlatego jest już najwyższy czas by prezesem PIS został młody, odważny polityk !!!
 

Obrazek użytkownika sake3

13-06-2024 [09:49] - sake3 | Link:

@Marek Kudła.....Przypuszczam,że po pana mocnym tekście Kaczyński natychmiast poda się do dymisji.Ale dlaczego pan nie namawia do dymisji niewiele młodszego Tuska?Tak pan jest nim zauroczony,że nie widzi chaosu i bezprawia wprowazonego przez tuskobandę.? Struktury terenowe nie robią nic?A cóż takiego twórczego wnoszą lokalne struktury innych partii?Może pan je wymieni Za starego i niedołężnego i śmiesznego jak uważacie Kaczyńskiego Polska gospodarczo zaczęła zajmować należne miejsce w Europie,więc czym prędzej postanowiliście reagować by z powrotem wcisnąć ją w pozycję II-go świata.Ja zresztą też myślę,że Kaczyński powinien zrezygnować ale nie z powodu który pan tu przedstawia,czy prof.Nowak w liście otwartym.Powinien odejść bo wy strzepiąc tylko ozory i atakując zasługujecie na takich polityków jak zamordysta Bodnar czy antypolski kłamca Tusk i pijaczyny z jego stajni.

Obrazek użytkownika Pers

13-06-2024 [10:12] - Pers | Link:

@sake
@kudla zamachnął się na twoją największą świętość...
Jak śmiał?
A wyglądał na patriotę...

Obrazek użytkownika sake3

13-06-2024 [14:31] - sake3 | Link:

@Pers......Nie zamachnął się.Zwyczajna dyskusja na NB.Pan Kudła ma swoje zdanie a ja swoje.Moje to nawet nie po ziołach jak pan sugeruje parę komentarzy wyżej.A ja nie pytam czym pan sie raczy,że jest stale w bojowej gotowości by mi dokuczyć.Na to też jestem odporna bo latach spędzonych na NB.

Obrazek użytkownika Pers

13-06-2024 [14:39] - Pers | Link:

@sake
Dokuczać to mogę @ścierwouszom ale tobie droga @sake?...

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-06-2024 [18:14] - Tezeusz | Link:

@ Rus.. gówno
Na stronce poszły twoje złote myśli ? ja ich nie oceniam nie mam kompetencji ? cieszysz się !

Obrazek użytkownika Es

13-06-2024 [11:05] - Es | Link:

 Na wstępie należało zadać pytanie o predyspozycje reprezentowania kraju na arenie międzynarodowej, a dopiero później o ewentualne szanse. 
Z pierwszego wynika wizja gorliwego wypelniania roli straznika żyrandola i braku chęci wyściubiania nosa poza kancelarię , a z drugiego sromotna porażka. 

Obrazek użytkownika sake3

13-06-2024 [11:31] - sake3 | Link:

@Krzysztofjaw......Jak przewidywałam,blog wywołał wiele emocji.Nie uwzględnił pan chyba gotowości do ataku na Kaczyńskiego naszoblogowych komentatorów co zresztą robią od wielu lat.Sporo oberwał pan prezydent Duda.Nic dziwnego przywykliśmy do tak wielkich postaci w prezydenturze jak Wałęsa,Komorowski czy Kwasniewski,że przy nich prezydent Duda wydaję się jedynie marnym pyłkiem Myślę że pan Tusk Trzaskowski czy Hołownia po swojej wygranej godnie zastąpią te trzy genialne osobowości.

Obrazek użytkownika sake3

13-06-2024 [12:31] - sake3 | Link:

Skoro temat prezydentury został podjęty to chyba w pierwszym rzędzie trzeba się spytać jak ją postrzega obecny reżim,bo  jak uzytkownicy NB to już wiemy.Kubły pomyj wylewane tu na prezydenta Dudę nie zastąpią pytania o brudne gierki Tuska i Sikorskiego wobec obecnego prezydenta.Warto więc przytoczyć działania takie jak ostentacyjne lekceważenie,odbieranie Dudzie prerogatyw należnych prezydentowi.Odwołanie bez żadnej podstawy ambasadorów przez Sikorskiego i Tuska przeczy Konwencji Wiedeńskiej.Ambasadorów w Polsce powołują i odwołują wyłacznie głowy państw.Dlaczego więc Tusk i jego popychadło Sikorski wchodzą w prerogatywy prezydenta?Dlaczego powołują tak skompromitowanych kandydatów jak Schnepf czy Bogdan Klich?No ale na tym nie zastanawiają się mądre głowy z NB .Łatwiej każdego kto nie myśli ich kategoriami okrzyczeć niewiastą nadużywającą alkoholu jak @Es,narkomanką jak @Pers,czy po prostu wycirusem jak@Tricolour. Nie stać was na minimum merytorycznych wypowiedzi?

Obrazek użytkownika Jabe

13-06-2024 [13:45] - Jabe | Link:

Jakie zaś kubły pomyj? Ja na przy­kład grzecz­nie pytam o jego zalety. Cisza.

Obrazek użytkownika tricolour

13-06-2024 [14:00] - tricolour | Link:

Bezczelnie grzeczne pytanie o zalety jest w rzeczywistości wylaniem śmierdzących pomyj.

Tako rzecze bezczelny wypierdek.

😛😛😛

Obrazek użytkownika sake3

13-06-2024 [14:24] - sake3 | Link:

A ja grzecznie i wyczerpująco odpowiedziałam jakie ma wady i jakie zalety.Jeśli pan ma wątpliwości proszę uściślić.

Obrazek użytkownika Pers

13-06-2024 [14:44] - Pers | Link:

Jabe
//Ja na przy­kład grzecz­nie pytam o jego zalety//
Podobno nieźle całuje. Przeterminowany prezydent Ze był zachwycony a on zna się na rzeczy.

Obrazek użytkownika Pers

13-06-2024 [14:36] - Pers | Link:

@sake
//narkomanką jak @Pers,//

Zioło to nie narkotyk. No chyba że delektujesz się jeszcze czymś :))

Obrazek użytkownika sake3

13-06-2024 [18:34] - sake3 | Link:

@Pers......Owszem,delektuję się sokiem pomarańczowym z dodatkiem mięty i widokiem Kevina Costnera w filmie,,Tańczący z wilkami''.Nie wiem dlaczego kolejny z panów przypisuje mi to ,,coś jeszcze''..Nie byłam nigdy i nie jestem zainteresowana alkoholem póki istnieje i jest dostępna kawa.

Obrazek użytkownika Es

13-06-2024 [15:12] - Es | Link:

@sake
Używając słów wypowiedzianych przez pewnego goscia: Duda mógł wybrać wojnę z postkomuną i pozytywnie przysłużyć się Polsce, lecz wybrał hańbę, a wojna I tak go nie ominęła. I to na domiar ze wszystkimi. 
Sake rozczarowujesz mnie wielce. Walcz kobieto. Walcz, skoro wywołujesz wojnę.  A nie chlip po kątach I się użalaj. Inni idą w zaparte i stan którego doświadczyli nazywają chorobą filipiński albo problemami z naglosnieniem. A ty tylko  biadolisz
 

Obrazek użytkownika sake3

13-06-2024 [15:24] - sake3 | Link:

@Es.....Ja nie jestem tu po to aby komukolwiek się przypodobać,walczyć z kimkolwiek,czy biadolić.Od biadolenia i atakowania jesteście wy ja nie muszę sie w to bawić,bo robicie to doskonale.I proszę mi nie wypominać jakiejś choroby filipińskiej czy pogłosowej uznając za podstawe do takowych opinii moje komentarze.To że panu się nie podobają nie oznacza,że nie powinnam przekazywać mojego zdania,przemyśleń czy opinii albo że jestem alkoholikiem .W końcu mamy demokrację (jeszcze) i wolność słowa nie jest zakazana..