Generał Ryszard Kukliński

94 lata temu urodził się polski bohater, generał Ryszard Kukliński. W latach 1972-1981 będąc wysoko postawionym oficerem Ludowego Wojska Polskiego współpracował ze Stanami Zjednoczonymi. Wysłał on wówczas ponad 40 tysięcy stron ściśle tajnych dokumentów Układu Warszawskiego, w tym planów jego agresji na Europę Zachodnią. Dzięki dokumentom wysłanym przez Ryszarda Kuklińskiego Stany Zjednoczone zablokowały interwencję Układu Warszawskiego w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Walnie przyczynił się on do zwycięstwa zachodu w zimnej wojnie którego, skutkiem był upadek ZSRR. Ze względu na konsekwencje swoich działań wraz z rodziną musiał uciec do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził następne 17 lat swojego życia. Niestety nawet tam dopadła go zemsta komunistów, gdyż obydwaj jego synowie zostali najprawdopodobniej zamordowani a on sam w ojczyźnie został skazany na karę śmierci. Zrehabilitowany dopiero w 1997 roku po naciskach prezydenta Billa Clintona związanych z wejściem Polski do NATO.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

13-06-2024 [14:49] - Pers | Link:

Wg. amerykańskich planów na Polskę miało spaść ok.60 bombek atomowych. W necie był odtajniony dokument ze spisem celów. Na Poznań przeznaczono np. dwie sztuki. 
Wot sojuszniki...

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-06-2024 [18:10] - Tezeusz | Link:

@ Rus.. gówno
Według twoich idoli Stalinowskich to w Katyniu Niemcy mordowali Polaków... Ot takie szambo śmierdzące komusze sowieckiego bydła. Wot sojuszniki ! a może zwykłe skurwysyny byli nimi, są i będą.. roSSja państwo bandytów i terrorystów, morderców i gwałcicieli dzieci. !
Czy rusofili zamykają ? wiesz coś o tym ? a co na to w Izraelu ?
" Dzień bez komentarza na stronce o złotych myślach @ Persa- dniem straconym "

Obrazek użytkownika u2

14-06-2024 [00:06] - u2 | Link:

***Na Poznań przeznaczono np. dwie sztuki***

E tam, wystarczy jeden Jaśkowiak, aby starówka została rozkopana i niedostępna dla turystów. A pamiętam jak jeszcze piłem świetne piwo korzenne na rynku :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-06-2024 [16:52] - Tezeusz | Link:

Cześć i Chwała Bohaterom
https://naszeblogi.pl/58708-ry...