Bandyci i terroryści na Polskiej granicy

Pogranicznicy, policjanci, żołnierze mierzą się na polsko-białoruskiej granicy z wyzwaniami, jakich dotąd nie znali. Śmierć młodego żołnierza, który zginął ugodzony nożem, uświadomiła wszystkim grozę sytuacji. Na granicy z Białorusią służbę pełni ok. 8 tys. żołnierzy i funkcjonariuszy - przekazał w sobotę wicepremier, szef Ministerstwa Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał że w związku z atakiem lotniczym na Ukrainę polska obrona powietrzna miała "jedną z najbardziej intensywnych nocy"

"Za bezpieczeństwo na naszej granicy odpowiada przede wszystkim Straż Graniczna, która koordynuje wszystkie te działania, ale jest wspierana przez żołnierzy Wojska Polskiego i przez funkcjonariuszy polskiej Policji. Za część granicy polsko-białoruskiej, północną część odpowiada właśnie dowództwo 16 Dywizji Zmechanizowanej, a więc to stąd działania Wojska Polskiego są koordynowane. W podporządkowaniu dowódcy 16 Dywizji służą także żołnierze z pozostałych dywizji, a więc z 12 i 11 Dywizji. Południowy odcinek jest wspierany przez żołnierzy z 18 Dywizji Zmechanizowanej. Żołnierze Wojska Polskiego na co dzień realizują swoją trudną służbę na granicy”

Kamienie, płonące konary drzew, noże, paralizatory, metalowe kulki wystrzeliwane z procy z ogromną siłą, czy wreszcie prowizoryczne dzidy, takie, której cios okazał się śmiertelny dla 21-letniego żołnierza Mateusza Sitka, młodego chłopaka, który jako szeregowy był jednym z wielu skierowanych na granicę – migranci sterowani przez białoruskie władze w tym roku dokonali 17 tys. prób sforsowania granicy Polski z Białorusią. Broniący jej mają do czynienia z agresją na niespotykaną dotąd skalę. Migranci są w niej bezkarni, polskie służby – bezradne. Młodego żołnierza cios od noża dosięgnął w chwili, kiedy zbliżył się do zapory, by załatać w niej wyrwę. Ostrze noża wbił mu w pierś mężczyzna, który wcześniej próbował w grupie innych sforsować polską granicę. To pokazuje perfidię, z jaką atakuje druga strona, inspirowana i prowokowana przez białoruskie służby.

Migranci sterowani przez białoruskie służby mają zainstalowane „bazy”, kryjówki, mogą wśród nich być nawet wagnerowcy. Ich ataki są coraz bardziej perfidne. Atakują czym się da, rzucając w stronę patroli nawet słoiki z fekaliami – jest to nie tyle groźne, co upokarzające.Wykorzystują teren dla siebie dogodny, a nieprzyjazny dla polskich służb. Tak jak w przypadku ataku z końca maja, w miejscu, gdzie nie ma zapory, a jedynie zasieki z drutu. – Nasi ludzie grzęźli w głębokiej trawie, na nierównym, podmokłym terenie, usianym dołkami z wodą – mówi nam jeden z mundurowych.

Właśnie ze względu na obciążenie, system jest rotacyjny – po dwóch tygodniach jedne ekipy wracają do domu, inne przyjeżdżają. Państwo płaci za ten dodatkowy trud pogranicznikom 540 zł dodatku granicznego, a żołnierzom – 400 proc. diety za pełną dobę, czyli 180 zł.
Armatki wodne, ręcznie miotacze gazu, pieprzu, tarcze, pałki – to podstawowy „arsenał”,  jakim funkcjonariusze pilnujący granicy powstrzymują nacierające grupy rozjuszonych migrantów. Walka jest nierówna. Polskie przepisy wiążą ręce funkcjonariuszom, na szkoleniach uczy się ich, by sięgali po broń w ostateczności. Mają ją przy sobie żołnierze i pogranicznicy. – Białoruś chce nas sprowokować, nawet upozorować śmierć z naszej winy. My to wiemy i nie możemy ulegać emocjom – tłumaczy jeden z naszych rozmówców.
Wśród pilnujących granicy funkcjonariuszy nigdy nie było tak wielkiej frustracji jak teraz. Zapora, która miała chronić – jest rozrywana w 40 sekund lewarkiem do podnoszenia auta, kamery rejestrujące ruch podnoszą alarmy – tyle że aż w 60 proc. to fałszywki – bo rejestrują ruch polskich funkcjonariuszy. – Praca setek ludzi dzień w dzień idzie w gwizdek – mówią. Nie jest lepiej, jest gorzej.

Jacek Siewiera podkreślił jednak, że "tych rozwiązań ustrojowych nie da się rozpatrywać bez odpowiedzi na pytanie, do jakiej wojny, czy do jakiej konfrontacji się szykujemy. Federacja Rosyjska jest tego przeciwkiem".
"Jeśli Rosja w swojej doktrynie, kiedyś, według nauk zachodnich, miała być kontynuacją polityki - dziś Federacja Rosyjska, użycie sił zbrojnych, bojówek, traktuje jako równoległą metodę uprawiania polityki, która może trwać przez wiele lat. Wówczas, państwo, które bezpośrednio graniczy z Rosją albo Białorusią, zależną od niej wojskowo w 100%, musi przygotować rozwiązania ustrojowe, które pozwalają równolegle realizować zadania Sił Zbrojnych na terenie RP, używać zbrojnego ramienia, tarczy i miecza - zgodnie z wolą obywateli, zgodnie z wolą demokratycznie wybranego rządu - jako naturalnego elementu uprawiania polityki obronnej, a nie doprowadzać do sytuacji, w której czekamy, aż coś się wydarzy".

I kontynuował: "dlaczego jest teraz tak jak jest? Bo jest to również wina i druzgocąca spuścizna sowieckiego systemu. Myśmy w doświadczeniach stanu wojennego i tej brutalnej przemocy, jakiej doświadczyło polskie społeczeństwo, przy użyciu tego potężnego narzędzia, jakim jest wojsko, mamy to doświadczenie użycia wojska przeciwko polskich obywatelom - pod butem sowieckim, ruskim. To rezonuje w przepisach naszą powściągliwością i nieufnością do użycia wojska na swoim terytorium, a Federacja Rosyjska to wie. Dziś, gdy wojsko musi być wykorzystane, musi być nie tylko szkolone, ale również ćwiczone - bezpośrednio do wykonywania swoich zadań - polski system nie jest do tego przygotowany"

Dawnej gdy granice  Polski chronione były Wojska Ochrony Pogranicza żaden bandyta czy agent żywy nie przeszedł  by Polskiej granicy nielegalnie i próbował zamordować tych co jej bronią. NIKT !  dzisiaj ? Wstyd

MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

Żródło :
https://www.rp.pl/wojsko/art40...
https://niezalezna.pl/polska/b...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

12-06-2024 [09:30] - u2 | Link:

***Zapora, która miała chronić – jest rozrywana w 40 sekund lewarkiem do podnoszenia auta, kamery rejestrujące ruch podnoszą alarmy – tyle że aż w 60 proc. to fałszywki***

Skoro mur niepotrzebny według anonimowego rozmówcy Rzepy, to niech Tusk z Siemoniakiem i Kosiniakiem-Kamyszem go zlikwidują :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

12-06-2024 [09:42] - Tezeusz | Link:

Skoro jest wojna, bandyci i terroryści zabijają naszych żołnierzy co za problem ustwić oznaczony i zabezpieczony  pas min p.piechotnych o szerokości kilkunatu metrów otoczonych concentriną  jak to robi a np. amerykanie i po problemie. Dodatkowo ruchome patrole wyposażone w samochody pancerne z karabinami maszynowymi. Nagłośnienie z ostrzeżeniem otwarcia ognia - i tyle. Kiedyś WOP nie certoliły się i granica byłą szczelna.

Obrazek użytkownika u2

12-06-2024 [09:49] - u2 | Link:

***Kiedyś WOP nie certoliły się***

Tyle że wtedy nikt rozumny nie uciekał w stronę PRL, tylko uciekał z PRL-u. A PRL był otoczony demoludami. PRL to był typowy komuszy raj krat, zbudowany przez mośków dla głupich gojów, z którego wyrwać się było niepodobna :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

12-06-2024 [09:58] - Tezeusz | Link:

Obecniej za to terroryści i bandyci zabijają naszych żołnierzy - ot taka róznica a WOP posiadał i realizował konkretne procedury i sposoby postępowania ochrony i obrony granic nie ma znaczenia przed kim... dzisiaj one są bardziej tęczowe ? No to mamy co mamy..

Obrazek użytkownika Marek Michalski

12-06-2024 [18:54] - Marek Michalski | Link:

"Bandyci i terroryści" to właściwe określenia na najemników, którzy podejmują wielokrotne ataki na granicę, korzystając z baz na Białorusi. Zwrócić należy uwagę, że przed podporządkowaniem się Rosji takiej agresji nie było.
Słowo migrant pojawiło się wraz z koncepcją wojny hybrydowej opartej na migracji ludności głównie pod pretekstem uchodźstwa z terenów Syrii. Wcześniej posługiwaliśmy się pojęciami imigracji/emigracji i imigrantów/emigrantów - proponuję do tego powrócić, skoro jest to twór językowy jawnie związany z wrogą kampanią propagandową.
Turcja przyjęła setki tysięcy Syryjczyków a później mieliśmy ataki na granicy turecko-greckiej. Faktem był udział Turcji w nielegalnym i połączonym z terroryzmem przekraczaniem granicy, Był też szantaż turecki w celu wymuszenia pieniędzy od UE. Faktem było organizowanie drogi wodnej przez organizacje związane finansowo z osobą G.Sorosa. Pamiętam m.in. informację o udziale w zakupie pontonów francuskiej konsul w Turcji. W 2015r.mieliśmy sytuację gdy statki włoskiej straży przybrzeżnej płynęły na granicę wód przybrzeżnych Libii, gdzie przyjmowały na pokład chętnych z pontonów i zawoziły do Europy, co tłumaczono troską by się nie utopili. Szła za tym propaganda stymulowana nagrodami dla dziennikarzy, filmowców i fotoreporterów. O nagrodach wiemy, zresztą nie pierwszy raz przez pryzmat konkursów widać trendy propagandy ideologicznej.
Herzlich Willkommen Angeli Merkel to już zinstytucjonalizowanie łamania zasad ochrony granic UE. Zabrakło refleksji nad łamaniem praworządności wtedy i to trwa.
Doczekaliśmy się zabicia polskiego żołnierza a przecież rannych żołnierzy, strażników i policjantów było wielu. Zasługują oni wszyscy, by sprawy postawić w zgodzie z rzeczywistością a nie kreować jawnych agresorów na osoby neutralne albo wręcz na ofiary.
 

Obrazek użytkownika Pers

13-06-2024 [08:49] - Pers | Link:

@Michalski 
//nie kreować jawnych agresorów na osoby neutralne albo wręcz na ofiary.//
Polscy żołnierze napadający na Irak albo Afganistan byli agresorami, osobami neutralnymi czy wręcz ofiarami?

Obrazek użytkownika u2

13-06-2024 [09:05] - u2 | Link:

***Polscy żołnierze napadający na Irak albo Afganistan***

Kiedy w końcu przeprosisz za notoryczne hejtowanie polskich żołnierzy antypolska ***** ?

PS. Sadman Insane wiele razy wypowiadał wojnę USA i cywilizowanemu światu, w końcu się doigrał. Kurdów wymordował jego fagas Chemiczny Ali. Sadman Insane stał na takiej trybunie z dubeltówką i strzelał na wiwat wypowiadając wojnę światu. Wiele razy pokazywali tego wiwatującego idiotę w TV.  A talibany gościli rzeźnika, który również wypowiedział wojnę USA i cywilizowanemu światu. Też się w końcu doigrał.

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-06-2024 [15:11] - Tezeusz | Link:

@ u2
Analiza komentarzy rusofila są prowadzone na bieżąco przez specjalistów. I niech tak pozostanie. Zgłaszanie takich postaw do ABW jest obowiązkiem patrioty Polaka w czasie wojny.

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-06-2024 [13:07] - Tezeusz | Link:

@Rus gówno
"Polscy żołnierze napadający na Irak albo Afganistan byli agresorami, osobami neutralnymi czy wręcz ofiarami?"
Nie dziwi mnie osobiscie, że plujesz na Polski mundur wolisz sowiecki ?
A twoi jak napadli na Ukrainę paląc, mordując i gwałcąc to dobrze. A rusofili zamykają wiesz coś o tym. Na stronce dzisiaj dwa ścierwonowe komentarze poszłyhttps://form.abw.gov.pl/fm/for... ..Cieszysz się.  Jak chcesz to sobie poczytaj .Twoje też tam są kapucho scierwoneonowa.. norma ! A jak w Izraelu ciepło ?

MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM
Na pohybel agentom rusofilom i kacapskim bandytom i terrorystom..

Obrazek użytkownika sake3

13-06-2024 [13:19] - sake3 | Link:

@Pers.......Polscy żołnierze nie napadli na Irak ani Afganistan.Na mocy unowy z sojusznikami ówczesny prezydent Aleksander Kwaśniewski zgodził się jedynie na obsługę logistyczną.nie militarną.

Obrazek użytkownika Kaczysta

12-06-2024 [19:34] - Kaczysta | Link:

Żołnierz przysięga, że będzie bronił NASZYCH GRANIC. Państwo wyposaża go w broń i płaci mu za obronę NASZYCH GRANIC. Potem gdy tej broni użył strzelając ostrzegawczo kilku zbirom nad łbem, to te pojebane państwo go ARESZTUJE !