Eurowybory: zabrakło 3 dni kampanii...

"W skali całego kraju Prawo i Sprawiedliwość uzyskało najlepszy wynik od wielu lat, bo to jest lepszy wynik od wyborów parlamentarnych z 15 października i lepszy wynik od wyborów samorządowych z 7 kwietnia, pod tym względem cieszymy się. Przegraliśmy o 0,9% procenta z Platformą Obywatelską i tutaj jest niedosyt bo rzeczywiście, myślę, że jeszcze jeden dzień, dwa, trzy kampanii i to zwycięstwo było pewne.
Platforma wzięła głosy od Trzeciej Drogi od PSLu i od Hołowni, PL2050 i stąd to zwycięstwo minimalne"

Tak pan profesor Czarnek analizował ostatnie wybory przed słuchaczami Aktualności dnia Radia Maryja.

Poniżej dwie grafiki. Obie przedstawiaja porównanie wyników eurowyborów z 2019r. z tymi z 2024. Jedna w ujęciu procentowy, druga w liczbach bezwzględnych. Z jednej strony ujęte jest Prawo i Sprawiedliwość, z drugiej koalicja aktualnie rządząca. Przypomnijmy, że w 2019 PO, PSL i SLD wraz z pomniejszymi partyjkami startowały razem z jednego komitetu. Jedna prezentuje różnicę w stosunku procentowym, druga w liczbach bezwzględnych. (Wynik komitetu wyborczego z 2019 potraktowano tutaj jako 100%. Strata, to ilu wyborców brakowało do tego wyniku, zysk ile ponad ten wynik. Podajmy jeszzce liczby bezwględne dla pełniejszego obrazu: w 2019 na PiS glosowało 6 174 780 wyborców a na wspólny komitet PO+PSL+SLD: 5 249 935 wyborców. W bieżących wyborach na PiS:4 253 169 wyborców, a suma poparcia dla partii koalicji rządzącej to: 4 359 443 dla PO, 801 132 dla 3D i 753 177 dla SLD czli razem 5 913 752 wyborców)

Dodajmy, że poparcie między partiami koalicji rozkłada się w ten sposób, że PO średnio popiera 3 na 4 eurowyborców koalicji (najwięcej w gdańskim 83% z popierających koalicję, najmniej na Mazowszu Adama Struzika: 66%). 

Dlaczego PiS straciło 31% swoich dotychczasowych wyborców, a partie koalicji zyskały 12%? I czy miało to jakiś wpływ na wynik wyborów? Ktoś może te sprawy roztrząsać, dzielić zapałkę na czworo. My nie musimy, wiemy, że nie miało to specjalnego znaczenia - jeden, dwa może trzy dni kampanii PiS więcej odwróciłoby wyniki. I wiemy to ze słów profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wygłoszonych do słuchaczy katolickiego Radia Maryja - czyli ze źródła najbardziej pewnego.
************************
************************
Przy okazji mały smaczek. PiS w województwie lubelskim uzyskał poparcie prawie 300 tys. wyborców. Wystarczyło to na mandat dla Mariusza Kamińskiego (z Warszawy) ale frekwencja była zbyt niska by mandat uzyskał też prof. Sariusz-Wolski (z Łodzi). W wyborach z 2019 startująca z 2 miejsca B. Mazurek (zamieszkała w Chełmie) uzyskała ponad 204 tys. głosów, a lublinianka E. Kruk 164 tys.(obie uzyskały mandaty, trzeci mandat dostało PO) W tym roku obie panie nie kandydowały.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Adam66

12-06-2024 [04:05] - Adam66 | Link:

Ale jaka to różnica kto z lewej czy prawej zdobył wiecej punktów?  Najwięcej punktów (miejsc) zdobyli globaliści, bo zarówno lewa jak i prawa strona głosuje tak jak oni każą.  Niezdrowe podniety czy to lewacy czy prawacy mają więcej głosów (punktów) niczego nie zmieni, wygrali znowu globaliści - i z tym walczmy.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

12-06-2024 [06:16] - NASZ_HENRY | Link:

Procenty %%%
 
Za dużo procentów to niezdrowo, zwłaszcza jak się porównuje procenty z różnych zbiorów.
Jak liczą procenty w Polskiej Akademii Nauk w linku poniżej:
https://naszeblogi.pl/69458-kto-ty-jestes-polak-maly-jaki-znak-twoj-orzel-bialy
cdn. 😉
 

Obrazek użytkownika Ijontichy

12-06-2024 [07:46] - Ijontichy | Link:

Procenty,statystyka...największe manipulacje i kłamstwa...ale @forosa oddelegowali na portale...bo "przeca KO wygrało a PiS wtopil"
Foros to funkcjonariusz...on wszystko udowodni za odpowiednią kwotę.

Obrazek użytkownika Kaczysta

12-06-2024 [07:58] - Kaczysta | Link:

Jeśli Tusk bez zębów miał 36 procent poparcia, to po wstawieniu będzie 45 %.
Są rezerwy wizerunkowe.

Obrazek użytkownika Ijontichy

12-06-2024 [08:41] - Ijontichy | Link:

Implanty w Berlinie,Brukseli i nawet w Krakowie...już tylko sie różnia minimalnie...cenowo.
Trzaśnięcie drzwiami u dentysty w gabinecie...to już 300...bez "dzień dobry" od pana z wiertarką.

Obrazek użytkownika Es

13-06-2024 [11:14] - Es | Link:

@Ijon
Moze te 300 to kara za "trzaśnięcie"? ;)

Obrazek użytkownika sake3

12-06-2024 [16:14] - sake3 | Link:

Czyżby do PE startowało tylko Prawo i Sprawiedliwość? Bowiem tylko tą partią zajął się pan wnikliwie i ,,tabelkowo'' a przecież z Polski glosowaliśmy na kandydatów różnych partii.Jak przypuszczam w euforii,że PiS poniósł aż tak sromotną i wyczekiwaną przez pana klęskę postanowił ją nam przybliżyć.Tylko trzeba pamietać,że jako Polacy powinniśmy się raczej cieszyć z owego otwarcia i oczekiwać,że ci nowi będą nas godnie reprezentować a nie cieszyć się z powodu procentowych danych.dotyczących partii.Widać więc tu tylko pańską małość.Dopiero po czasie będzie można dojrzeć jak ,,sprawują się'' nasi europosłowie nie patrząc z której są partii tylko jaką jest ich osobowość,czy są odważni i aktywni,czy działają w naszym polskim interesie i jakie mają zdolności koalicyjne.Pan się zasłania tabelkami rozkoszując się ,,że PiS w ciągu lat stracił ileś tam mandatów.Ale nie zastanowił się w jakim stopniu nagonka na PiS i szczucie na tę partię spowodowało że w PE byli stale atakowani przez swoich tzn Polaków? W którym kraju Unii donoszono na Polskę,dowściągano się nakładania kar i sankcji? Tylko polskich posłów zebranych w EPL stać było na szarganie własnego kraju.I pewnie będzie tak nadal,bo już pan Halicki z PO o którego sukcesach innych niż donosicielstwo nie było słychać żada uchylenia immunitetu panu Obajtkowi.I kimże jest ta miernota przy sprawnym menadżerze Obajtku?Kto będzie bardziej potrzebny Polsce w PE? Jaka jest wartość w PE takich polskich posłów jak Szczerba,Sienkiewicz,Kierwiński jak ci skompromitowani osobnicy będą nas reprezentować.No cóż zostawię pana w błogim nastroju i z tabelkami.. 

Obrazek użytkownika Es

13-06-2024 [11:26] - Es | Link:

Te statystyki i tabele dowodzą jednego: skali rozczarowania Pis em i zniechecenia w wiekszosci do głosowania na kogokolwiek w zamian. 
Jesli w tak olbrzymim kryzysie wizerunkowym zwiazanym z wydarzeniami na granicy a takze z rolnikami po zdolalo utrzymac przewagę to znaczy, że z Polacy, nie widząc chwilowo dobrych rozwiązań,  mowiac brzydko, położyli na wszystko lachę. I to w pelni zasługa rządów bez rządzenia, a tylko zarządzania w wykonaniu Pis.

Obrazek użytkownika sake3

13-06-2024 [12:51] - sake3 | Link:

To nie skala rozczarowania PiS-em tylko wynik zaczadzenia ordynarną propagandą sianą przez Koalicję.Ogłupiony suweren bardziej uwierzy idiotce Kurdej-Szatan czy innej idiotce roniącej łzy kiedy wchodzi w rolę obrończyni migrantów niż faktom.Ogłupiony suweren myślący serialami i TVN-em będzie powtarzał,za idiotą Tomczykiem,że to słabo zrobiona zapora jest przyczyną śmierci żołnierza a najlepszym rozwiązaniem jest przemilczanie faktów.Ogłupiony suweren lekko zniesie pojawienie się rzeszy migrantów w Polsce,a filmik pokazujący pana imigranta majstrującego przy zamku w samochodzie,skaczącego i niszczenie aut i poturbowanie jadącego na hulajnodze przyjmuje z rozbawieniem.Przecież pan Tomczyk zapowiedział,że możemy ich wziąć w każdej ilości na klatę więc czym się martwić?.No ale ważniejsze są tabelki pana @forosa pokazującego totalną klęskę PiS-u. Cóż dla was może może być bardziej zachwycającego niż atak na PiS? 

Obrazek użytkownika Jabe

13-06-2024 [13:41] - Jabe | Link:

Czy jest coś, w czym PiS nie roz­czarował? Bo przykładem roz­czarowania może być właśnie udawany sprzeciw wobec imi­gracji.