Domniemanie uchodźstwa, czyli jak pijany płotu

Od 24 II 2022r. trwa III Wojna Światowa. Wcześniej Rosja zaanektowała Białoruś i korzystając z jej terytorium zaatakowała Polskę z użyciem najemników z Afryki i Azji. Mimo, że mieliśmy okazję zaobserwować mechanizmy dywersji zastosowane w krajach południowej Europy trwa spektakl bezradności.

Warto zacząć od oceny przyczyn, celu i narzędzi.
Mamy do czynienia z rewolucją, jej celem jest zniszczenie ludzkości z Europą i jej dorobkiem w pierwszej kolejności.
Narzędziami od kilkudziesięciu lat są socjal i prawa mniejszości, czyli gwarancja przywilejów i bezkarności. To powodowało systematyczną korozję państw Europy.
Obecnie mamy eskalację i już nie ma powolnego przeciekania, pozorów asymilacji dla imigrantów socjalnych. Na masową skalę od 10 lat organizowana jest wysyłka grup terrorystycznych. Konkretnie spośród organizatorów znamy Sorosa i Merkel.

Znamy też trick socjotechniczny, jaki zastosowano. Jest to zwykła manipulacja znaczeniem słowa. Terrorystę zamieniono na migranta i przyznano mu status uchodźcy.
Należy oczywiście przypomnieć w tym miejscu o zwrocie lingwistycznym, czyli odwróceniu funkcji języka z komunikacji na dezinformację propagandą marksistowską.
I to się stało. Nie ma wojny z terroryzmem i obrony Polski przed kierowanymi przez Rosję w ramach wojny hybrydowej najemnikami z Azji i Afryki, tylko udział w ustawce wg scenariusza komunistów z Rosji i Zachodu. 

Terrorystów bierze się do niewoli albo zabija, a tymczasem działania toczą się pod dyktando politycznej poprawności, czyli praw dla agresorów-uciśnionych (dwójmyślenie) , którym służby państwa z racji nielegalnego przekroczenia granicy nadają przywileje. To prawdopodobnie prowadzi do opacznych działań, o których słyszymy, jak niedopuszczenie do przekroczenia linii granicznej. Warto byłoby to wyjaśnić, bo konsekwencją była śmierć żołnierza, który tarczą zasłaniał dziurę w płocie. Pytanie dlaczego żołnierze są wystawiani na atak bez możliwości jego skutecznego odparcia i nie mają rozkazów pojmania lub zastrzelenia terrorysty w dogodnej zasadzce nieopodal granicy, z dala od ryzyka prowokacji na granicy z Rosją (dawniej Białorusią).

Podsumowując należy stwierdzić, że Rosja korzystając z ideologicznego zaczadzenia osiągnęła cele. Związała siły wojska i służb Polski, zużywa nasze finanse (koszty obrony, koszty obsługi tzw.migrantów, straty gospodarcze na terenach działań wojny hybrydowej), wykazała słabość państwa, skonfliktowała na wiele sposobów, zdemoralizowała wojsko, służby i administrację, zastraszyła społeczeństwo, przerzuciła dywersantów.

Nie dzieje się to bez aktywnej współpracy ze strony Unii Europejskiej i państw, które rozkręciły przed laty ideologię migrantyzmu, jak Niemcy, które propagandowo i pseudoprawnie prowadzą tę wojnę hybrydową przeciw Polsce wspólnie z Rosją, czego przykładem jest Pakt o migracji i azylu.
https://www.consilium.europa.e...

Dlaczego taka forma wojny? Przede wszystkim jest tania, podstępna, przewlekła i podprogowa. Nie wywołuje adekwatnych reakcji. Pozostawia ofiarę w osamotnieniu, bo nie uruchamia zobowiązań sojuszniczych.
Teoretycznie trwa o tym dyskusja a w praktyce fałszywa ocena rzeczywistości prowadzi do ideologicznie wyuczonej bezradności.
Czas nazwać udział w wojnie hybrydowej prowadzonej przez Rosję terroryzmem i podjąć adekwatne działania.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

11-06-2024 [12:37] - u2 | Link:

***celem jest zniszczenie ludzkości z Europą i jej dorobkiem w pierwszej kolejności***

Jakim dorobkiem?

PS. No i Europa to nie cała ludzkość. W EU żyje zaledwie 0,5 mld, a na świecie 8 mld ludzi.

***podjąć adekwatne działania***

Jakie działania?

Obrazek użytkownika Tomaszek

11-06-2024 [20:36] - Tomaszek | Link:

Ubociński
Tu chodzi o cywilizację śródziemnomorską opartą na chrześcijaństwie . Nie mylić z wiecznie nachlaną Wawką na Suwalszczyźnie czy w okolicach jezior mazurskich , ich ryje pewnie widzisz codziennie .

Obrazek użytkownika Darek65

11-06-2024 [13:40] - Darek65 | Link:

"Rosja korzystając z ideologicznego zaczadzenia osiągnęła cele" - to zaczadzenie nie wzięło się znikąd, ktoś je musiał zasiać, pielęgnować przez lata.
"Czas nazwać udział w wojnie hybrydowej prowadzonej przez Rosję terroryzmem i podjąć adekwatne działania." - kto ma to zrobić ? Nieudolny minister MON, który nie potrafi stanąć w obronie żołnierzy?

Obrazek użytkownika u2

11-06-2024 [13:48] - u2 | Link:

***ktoś je musiał zasiać, pielęgnować przez lata***

Jak byłem w Rosji dwie dekady temu to już wiedziałem, że rządzi tam krwawy dyktatorek, który zgładził setki tysięcy niewinnych Czeczenów, w tym dziesiątki tysięcy dzieci Ale były jeszcze pozory demokracji, typu wolność słowa i partie opozycyjne typu Jabłoko. Ale kiedy Putin zmieniał się z Dimką co kadencję, a w końcu zmienił konstutcję tak że może rządzić dożywotnio to oznacza odrzucenie pozorów. Putina wyhodowały służby specjalne. Sądzą naiwnie że Putin będzie żył wiecznie jak Lenin :-)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

11-06-2024 [14:14] - Alina@Warszawa | Link:

"Putin" już jest nieśmiertelny! Teraz są w dodatku lepsze techniki ogłupiania i chirurgii plastycznej. Ten Putin, którego oglądamy jest kolejną wersją zupełnie inną od tego np. który był Smoleńsku i robił żółwiki z Tuskiem na miejscu zbrodni. W dodatku obecna wersja Putina jest dużo młodsza od tego powołanego przez B. Jelcyna, Tamten Putin powinien mieć dobrze ponad 70 lat - ten nie ma! Nie wiem, czy obecny model skończył już 60?

Obrazek użytkownika u2

11-06-2024 [16:35] - u2 | Link:

***czy obecny model skończył już 60?***

W Rosji 50-latkowie wyglądają jak 70-latkowie. Nadumieralność mężczyzn to poważny problem Rosji. Średnia życia mężczyzn wynosi około 58,7 lat. Kobiet 71,8. Widzę po rosyjskich szachistach jak szybko umierają. Mają operacje w Moskwie, a mimo tego szybciutko idą do piachu. Oczywiście operacje, czy zabiegi inwazyjne świadczą o złym stanie zdrowia.

PS. W Polsce od roku 2022 również widzę całą serię zgonów wśród szachistów w wieku 30+ (Rutkowski, Bulski), 40+ (Dworakowska) i 60+ (Nowak, Przewoźnik). Ale ogólnie jak ktoś się nie stresuje grą w szachy to żyje dłużej niż w Rosji :-)

Obrazek użytkownika Marek Michalski

11-06-2024 [16:53] - Marek Michalski | Link:

@Darek65 Co do zaczadzenia w Polsce i Europie Zachodniej, to jest to ideologia migrantyzmu, a dokładnie marksizmu-migrantyzmu, która - jak to w marksizmie - musi mieć proletariat do wykorzystania. W tym wypadku tzw. migrantów, czyli młodych mężczyzn w wieku poborowym. Nie ma też zaskoczenia, że organizacyjno-finansowe nici prowadza do znanego "filantropa" Georga Sorosa.

Kto to ma zrobić? Organizacyjnie władze, ale póki jest bierna akceptacja dwójmyślenia zamiast od kilkunastu lat traktować najazd zgodnie z rzeczywistością, choćby we własnej świadomości, to władze robią co im oficer prowadzący/loża/sanhedryn każe.
Nie wiem na ile sprawa wymaga rewizji prawa, umów, rozporządzeń. Prawdopodobnie wcale nie wymaga gdyż od 11 IX 2001r. stosowne już działają w ramach wojny z terroryzmem. Trzeba je zacząć stosować. Poprzedni rząd nie raczył. Zamiast tego uporczywie Straż Graniczna wypełniała kwity złapanym najemnikom Putina. Ten proceder trwa a prawdopodobnie teraz się nasili poprzez przyjmowanie ich od Niemców.

Obrazek użytkownika Darek65

12-06-2024 [08:29] - Darek65 | Link:

MM
"Nie wiem na ile sprawa wymaga rewizji prawa, umów, rozporządzeń" - przede wszystkim trzeba nazwać problem i pokazać go takim, jakim jest. Inaczej bujamy w ułudzie.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

11-06-2024 [14:59] - Kazimierz Kozio... | Link:

w wojne z rosja wkrecili nas "nasi" sojusznicy i swojskie lze-elity. prowokacje na granicy owszem trzeba odpierac z cala stanowczoscia, ale udzial w nienaszej wojnie to inna para kaloszy. mleko sie rozlalo, mozemy sie tylko cieszyc ze akcja odwetowa wroga, jak dotychcza, jest minimalna. miejmy nadzieje ze wojna trwajaca na terytorium kacapii, poki to jest mozliwe, nie przekroczy granic RP, bo wtedy zaczna sie wypelniac cmentarze ofiar III wojny swiatowej w Polsce. w ciagu paru miesiecy sytuacja moze zmienic sie radykalnie w zwiazku z mozliwym przestawieniem wajchy amerykanskiej. ten krotki okres czasu trzeba wykorzystac na przygotowanie sie do ewentualnej pozogi. ci, ktorzy cie wkrecili w wojne wcale nie mysla o tym jak bedziesz chronil swoich bliskich. sam o to zadbaj

Obrazek użytkownika Marek Michalski

11-06-2024 [17:06] - Marek Michalski | Link:

Do wojny doprowadziła słabość i tradycyjne umacnianie pozycji Rosji przez tzw.Zachód.
Do roli zakładnika w grze Rosji z Zachodem zostaliśmy zapisani w 1997 gdy NATO podpisało oficjalną współpracę z Rosją.
Tak jak Pan pisze jesteśmy w sytuacji, w której nie mamy wpływu na rozwój wydarzeń, bo USA są zainteresowane ponownym pozyskaniem Rosji w zw.z konfliktem z Chinami.
W obecna wojnę jesteśmy zaangażowani, niezależnie od chęci i cieszmy się, że Rosja zaatakowała z Białorusi Kijów a nie Warszawę.
Starcia na granicy były testem, groźbą, odwróceniem uwagi i wiązaniem sił. Stanowcza reakcja działałaby odstraszająco.

Obrazek użytkownika Tomaszek

11-06-2024 [20:45] - Tomaszek | Link:

M M
Może to trochę ura bura co napiszę . Ale żołnierze mogliby zacząć walić na ostro , najpierw w ziemię i wszyscy . Wszystkich nie zamkną , a efekt będzie . Taki strajk włoski po wojskowemu . A SG to ciecie , przed kryzysem kombinowali z ciapactwem i kręcili . A może wie Pan dlaczego w Dubiczach , nie koło Kużnicy czy Lipska NB . To Panu napiszę . Lojalna mniejszość białoruska , czyli większość ubecko esbecka . W SG też .

Obrazek użytkownika Marek Michalski

12-06-2024 [00:05] - Marek Michalski | Link:

@Tomaszek Polityczne wyrobienie z dziada pradziada jest wysoce prawdopodobne. Odgórne mantry dyscyplinujące wojsko muszą pochodzić jednak z analogicznie wyrobionych elit u władzy. Słyszymy to w telewizji niestety również z ust dziennikarzy i polityków rzekomo patriotycznych. Są dialektycznie urobieni skoro potrafią godzić wojnę z Putinem i ataki na granicy z medialną narracją o "migrantach jak w Gazowni i TVNie.
Potrzebne jest proste zestawienie ilości złapanych w kolejnych miesiącach i omówienie metodyki postępowania z nimi. Pole popisu dla dziennikarzy.
Chodzi o to, że urzędowo IIIRP legalizuje ich zamiast karać. Może być inny skutek niż oczekiwany w Moskwie i Berlinie?

Obrazek użytkownika Tomaszek

12-06-2024 [02:25] - Tomaszek | Link:

M M 
To jakiś niepojęty dla zdrowych stan umysłu . Był car to do cara , były sowiety to do sowietów , były gebelsy to do gebelsów , przyszła komuna to z komuną . Przyszli Kwas z Cimoszem to z nimi . Nigdy żadnej nawet neutralności . trochę z nich się znaturalizowało , ale jest beton i będzie wieczny .

Obrazek użytkownika Pers

11-06-2024 [17:16] - Pers | Link:

Tworki!
Mamy problem!
Znowu.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

12-06-2024 [20:07] - Marek Michalski | Link:

Zestawienie wypowiedzi szefa BBN o „wojnie hybrydowej z Rosją”
https://www.youtube.com/watch?...

z dziennikarskim spojrzeniem na sytuację na granicy z Niemcami, które stosują „pushback migrantów”, „osób, które przenikają”.

https://www.youtube.com/watch?...

Dwie granice, dwa fronty, dwa spojrzenia, dwa rozwiązania.
Czy w ten sposób unikniemy 1 IX ze wschodu i 17 IX z zachodu?

Obrazek użytkownika Marek Michalski

15-06-2024 [14:40] - Marek Michalski | Link:

W uzupełnieniu o fałszywej doktrynie państwa w praktyce
https://dorzeczy.pl/kraj/59888...