Fundusz Sprawiedliwości: Skąd ma pieniądze i ile?

"Jakie są jego statutowe cele?
Kto podejmuje decyzje o wypłacie?
Dlaczego Tusk wali akurat w Suwerenną Polskę i dlaczego teraz?

Zatem zacznijmy od początku.
Źródłem finansowania Funduszu Sprawiedliwości NIE JEST #BUDŻET. Fundusz pozyskuje środki z:
- obowiązkowych potrąceń wynagrodzeń więźniów za pracę w trakcie odbywania kary, oraz
- z nawiązek, czyli dodatkowych kar pieniężnych zasądzanych skazanym w procesach sądowych.

Co ciekawe, jego wysokość znacznie się w kolejnych latach zmieniała - on rósł, stając się w efekcie istotnym źródłem finansowania obszarów pozytywnie wpływających na przeciwdziałanie przyczynom przestępczości w Polsce.
W 2017 roku znacznie rozszerzono jego „obszary zainteresowania i troski” I tak, z celowego funduszu pomocy tylko skazanym kończącym swe kary, przez rozszerzenie na pomoc ofiarom przestępstw, fundusz zajął się także przeciwdziałaniem szeroko rozumianym przyczynom powstawania przestępczości. Zmienił też swą nazwę: z Funduszu Pomocy Postpenitencjarnej na #FunduszSprawiedliwosci.

Analiza wydatków przeprowadzona niedawno przez Ministerstwo Sprawiedliwości wskazuje, że 2023 dotacji przyznanych w latach 2019-2023 odpowiadało 224 mln zł udzielonego wsparcia. Ich jedynym dysponentem był i jest wg regulaminu funduszu, jednoosobowo MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI.

Bardzo zmieniła się też struktura beneficjentów: do grona fundacji i stowarzyszeń, dołączyły jednostki budżetowe, samorządu, ochotnicza straż pożarna i nawet koła gospodyń wiejskich. To wszystko działo się już w 2017 roku - legalnie, oficjalnie i uwaga: z korzyścią dla ofiar przestępstw i polskiego państwa.

Skupmy się przez chwilę na naturze dzisiejszych, silniczkowych zarzutów… Główny z nich brzmi: zabraliście pieniądze ofiarom!! Na Boga!, jest dokładnie odwrotnie!! Ofiary przestępstw wreszcie otrzymały dostęp do środków! Wcześniej był to, jak pisałem wyżej, fundusz pomocy skazanym wychodzącym na wolność! Pomagał de facto tylko sprawcom a nie pokrzywdzonym! Dopiero minister #Ziobro zmienił status quo. Po 27 latach wolnej Polski ktoś w końcu zauważył ofiary…

Kolejny głośny zarzut: dawaliście tylko swoim robiąc sobie kampanię wyborczą… I tu mamy ważną informację: LITERALNIE KAŻDY WNIOSEK O WYPŁATĘ ZOSTAŁ POZYTYWNIE ROZPATRZONY. Najlepszym przykładem są Koła Gospodyń Wiejskich czy OSP, od lat pod pełną kontrolą PSLu… I co ciekawe, na przekazanych darowiznach, nie znajdziesz ani jednej tabliczki z nazwiskiem polityka Suwerennej Polski, bo żadnego nazwiska tam nie znajdziesz…

Ostatni zarzut: złamaliście regulamin wypłat… ten jest poparty nawet dowodami - bo są nagrania Harrego Pottera.. Tyle, że - jak napisałem już wyżej, regulamin funduszu mówi jasno: jedynym DYSPONENTEM JEST MINISTER. Innymi słowy, formalnie to on i tylko on decyduje komu i jak wypłacić środki z funduszu. Co ciekawe, aktualny minister Bodnar, bardzo polubił to rozwiązanie i mimo upływu pół roku, nie ma nawet zamiaru go zmieniać…

Zatem po co ten wrzask, steki kalumni, łamanie od pół roku prawa oraz zachowania poddające w wątpliwość człowieczeństwo decydentów i wykonawców poleceń?

Z jednego powodu: idą europejskie wybory, a co by nie mówić, najgłośniej od lat w Brukseli krzyczała Suwerenna Polska - politycy na tyle młodzi, że z jednej strony niebezpiecznie aktywni i ambitni, zaś z drugiej bez żadnych historii rodem ze stanu wojennego, okrągłego stołu, Magdalenki, tajnej współpracy z komunistyczną SB i tym podobnych… Czasów dla większości wyborców znanych ewentualnie tylko z książek, niestety ze wskazaniem na słowo “ewentualnie”…

Tylko tyle i aż tyle… bo przerażająca jest konstatacja faktu jak łatwo, szybko i tanio można oślepić nienawiścią miliony Polaków. Lecz to jest temat na kolejne felietony o strukturyzacji kłamstwa jako …najbardziej efektywnej metody prowadzenia współczesnych wojen."

Autorem jest Arkadiusz Szyszek Polecam jego profil na X.  Mam nadzieję, że do nas dołączy i następnym razem napisze już osobiście 😁 

Arek jest również jednym z hostów pokoi Rozgłośni Suweren na platformie X.  Polecam ich dwa spotkania z dr Rafałem Brzeskim. Bardzo ciekawe.

I spotkanie - Wojna informacyjna, propaganda, agenci i ich afery
II spotkanie - Dezinformacja - bądźmy odporniejsi 

Kolejne spotkanie wkrótce. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

30-05-2024 [17:00] - Jabe | Link:

Ciekawym, w jaki sposób koła gos­podyń wiej­skich realizo­wały cele statu­towe owego fun­duszu. Niezła gran­da.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

30-05-2024 [18:25] - Alina@Warszawa | Link:

Jeśli Koła Gospodyń Wiejskich opiekowały się ofiarami przestępstw, np. starymi, samotnymi, niedołężnymi, to jak najbardziej im się należy. Opieka społeczna zaczyna się od poziomu gmin, a z gminy do zapyziałej wsi może być kilkanaście kilometrów, w soboty i niedziele opieka społeczna nie pracuje.

Obrazek użytkownika Jabe

30-05-2024 [23:23] - Jabe | Link:

To wiedza, czy fantazje?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

30-05-2024 [17:36] - Alina@Warszawa | Link:

Nie udało mi się zobaczyć żadnego ze spotkań - nie jestem zarejestrowana na X ...
Czy te filmy są na YT?  
Tymczasem znalazłam tekst dra R. Brzeskiego: "Rafał Brzeski, Wojna informacyjna

Wojny można podzielić na dwie kategorie: wojny energetyczne i wojny informacyjne. 
Jeśli Kali palnąć kogoś maczugą, zgruchotać mu czaszkę i zabrać jego krowy, to jest to wojna energetyczna, ale jeśli Kali przekonać kogoś, żeby sam mu przyprowadził swoje krowy, to jest to wojna informacyjna. (...) 

Obrazek użytkownika Mika

30-05-2024 [18:08] - Mika | Link:

@RozgłośniaSuweren uzupełni niedługo pozostałe kanały social
A @Wiemy.XYZ stara się już jednocześnie robić streaming 
Wiemy. XYZ podcasty - serwis 
Wiemy.XYZ - Youtube

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

30-05-2024 [18:39] - Alina@Warszawa | Link:

Dzięki zasubskrybowałam.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

30-05-2024 [22:39] - Teresa Bochwic | Link:

Wczoraj był pokój z dr Brzeskim. Do odsłuchania po wyszukaniu jego nazwiska, albo hosta WIEMY XYZ

Obrazek użytkownika sake3

30-05-2024 [17:49] - sake3 | Link:

Jakim prawem prokuratura zajęła darowizny wiernych które przecież nie pochodzą z Funduszu?

Obrazek użytkownika Tezeusz

30-05-2024 [19:05] - Tezeusz | Link:

Ukradli polskim emerytom po 870 zł”. Fala KOMENTARZY po decyzji ekipy Tuska ws. 14-tek
- Ukradli polskim emerytom po 870 zł w 14. emeryturze! Tak, ukradli bo wszystko co przekazało PiS miało być zachowane! - napisał na portalu X Waldemar Buda, poseł PiS. Polityk odniósł się w ten sposób do faktu, iż "14-tki" będą w tym roku zdecydowanie niższe niż w 2023. Z kolei Mariusz Kamiński zwrócił uwagę, że Tusk to "premier polskiej biedy, szczawiu i mirabelek".

Obrazek użytkownika Hornblower

30-05-2024 [22:33] - Hornblower | Link:

Zaślepienie jednak powinno mieć granice. Pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości (nie tylko z niego) wydawane były po "uważaniu" i nic tego nie zmieni. U mnie pani poseł  z Solidarnej Polski objeżdżała KGW rozdając garnki, AGD, koszulki itp. i wygłaszając tyrady o wielkości swojej i ZP. O ofiarach przestępstw nie mówiła nic. No i o dziwo, robiła to w swoim okręgu wyborczym. Podobnie było w przypadku OSP. Mówienie o tym, że KGW i OSP pomagają tymi garnkami czy koszulkami ofiarom przestępstw to po prostu żart, To, że dysponenci publicznej kasy preferują "swoich" to w naszym bantustanie przecież nic nowego od lat. Pod tym względem PO, PiS, PSL i cała reszta nie różni się niczym. Chodzi tylko o to, by nie przeginać pały.  A tego w swojej drugiej kadencji ZP już nie potrafiła robić. 

Obrazek użytkownika u2

30-05-2024 [22:42] - u2 | Link:

***Pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości (nie tylko z niego) wydawane były po "uważaniu" i nic tego nie zmieni.***

Oczywiście ty wolisz wydawać kaskę na pałę i bez uważania. Wqrwia mnie wasze antypolskie podejście. Możecie uciekać, ale i tak się nie ukryjecie. Na co liczycie antypolskie lelaki? :-)

Obrazek użytkownika Andrzej Tomasz Skrzetuski

31-05-2024 [08:01] - Andrzej Tomasz ... | Link:

Tomasz Mraz, główny świadek, a zarazem "mały świadek koronny" w sprawie fundacji "Profeto" nagrywał w Ministerstwie Sprawiedliwości przez dwa lata, a wiec robił to nielegalnie, podobnie jak kelnerzy w restauracji "Sowa & Przyjaciele". Za podsłuchiwanie polityków PO Falenta i kelnerzy zostali skazani. Dla obecnej władzy Mraz został bohaterem. I jeszcze najnowsza informacja - Mraz po rozstaniu się z ministerstwem otrzymał pracę w Alior Banku, ale długo nie popracował. Okazało się, że przebywa na zwolnieniu z powodu choroby psychicznej, o czym mogliśmy się naocznie przekonać oglądając jego występy w TVN24 u boku Giertycha.

Obrazek użytkownika Jabe

31-05-2024 [08:18] - Jabe | Link:

Dokumentalista.