ZNOWU ZADYMA W BRUKSELI

W przyszły wtorek, pięć dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Brukselę spowije dym. Na szczęście nie od bomb, ale od rac odpalanych przez rolników. Jedno jest pewne: będzie ostro! W czasie dwóch pierwszych wielkich manifestacji tamże też było ostro, manifestanci palili siano i to szereg razy, naparzali się z policją i wylewali gnojówkę na budynki instytucji unijnych: Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. To jednak była kaszka z mleczkiem. Słowa słynnej discopolowej piosenki: „Będzie się działo” pasują jak ulał do tego, co wydarzy się w przyszłym tygodniu w stolicy Królestwa Belgii, która jednocześnie jest nieformalną stolicą UE. Zjadą się rolnicy z krajów Beneluksu, a więc miejscowi z Belgii oraz Królestwa Niderlandów i Wielkiego Księstwa Luksemburg. Ale mają też być rolnicy z Francji, Niemiec i… Polski.

Można oczywiście nie zgadzać się z formami protestu rolników, bo czasem dochodzi podczas nich do użycia przemocy. Jednak nie należy lekceważyć tych aktów desperacji. Co więcej, odnoszą one istotny, choć pośredni skutek. To, że Komisja Europejska zawiesiła w Zielonym Ładzie kwestię ugorowania, nastąpiło  wcale nie dzięki politykom- niestety, stwierdzam to z przykrością – i nie na skutek głosowań, poprawek, protestów przeciwników „Green Dealu” w Parlamencie Europejskim, jak piszący te słowa, ale na skutek właśnie owych bardzo ostrych protestów.

Jeżeli chcemy zablokować niekorzystny dla Polski (i nie tylko) Zielony Ład nie bądźmy przeciwni protestom takim, jak ten wtorkowy w Brukseli.

*tekst ukazał się na portalu wio.waw.pl (30.05.2024)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika paparazzi

30-05-2024 [17:22] - paparazzi | Link:

A tak na marginesie, a gdzie był Pan gdzie w gablotkach parlamentu niemieckiego fałszowano historię i dalej tak jest. Pisałem o tym wielokrotnie aż teraz czytam na Niezależnej https://niezalezna.pl/polska/n...
Dobrze że chociaż teraz ktoś zwrócił uwagę.

Obrazek użytkownika sake3

30-05-2024 [17:45] - sake3 | Link:

Mam nadzieję,że będzie na tyle ostro by z dachu Europarlamentu musiał europosłów zabierać helikopter.Jakby pięknie wywijała suchymi nożynami paniuśka Leyen,a tłusty Timmermans pchał się pierwszy do wywózki.

Obrazek użytkownika Tezeusz

30-05-2024 [18:46] - Tezeusz | Link:

Ukradli polskim emerytom po 870 zł”. Fala KOMENTARZY po decyzji ekipy Tuska ws. 14-tek
- Ukradli polskim emerytom po 870 zł w 14. emeryturze! Tak, ukradli bo wszystko co przekazało PiS miało być zachowane! - napisał na portalu X Waldemar Buda, poseł PiS. Polityk odniósł się w ten sposób do faktu, iż "14-tki" będą w tym roku zdecydowanie niższe niż w 2023. Z kolei Mariusz Kamiński zwrócił uwagę, że Tusk to "premier polskiej biedy, szczawiu i mirabelek".