RoSSyjscy dywersanci podpalają Polskę

Funkcjonariusze ABW na polecenie prokuratury zatrzymali trzy osoby - obywatela RP oraz dwóch obywateli Białorusi 
Wtapiali się w tłum i przygotowywali akcje dywersyjne wymierzone w bezpieczeństwo Polski - tak twierdzą śledczy z Wrocławia, którzy rozpracowali nową szajkę szpiegowską. W ręce ABW wpadły trzy osoby, w tym Polak, podejrzany o zdradę własnego kraju. W związku ze śledztwem dotyczącym prowadzenia działalności na rzecz obcego wywiadu. Śledztwo dot. działalności na rzecz obcego wywiadu prowadzi Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

- Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu prowadzenie działalności na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczpospolitej Polskiej kwalifikowane z art. 258 § 1 kk oraz branie udziału w działalności wywiadu rosyjskiego i podejmowanie w zamian za obietnicę uzyskania korzyści majątkowych działań dywersyjnych i sabotażowych na terenie Polski kwalifikowane z art. 130 § 7 kk. Czyny zarzucone podejrzanym zagrożone są karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności – przekazała prokuratura.

Prokuratura zawnioskował o areszt tymczasowy wobec podejrzanych, wskazując na obawę matactwa, ucieczki, ukrycia się podejrzanych oraz grożącą im surową karę. Sąd podzielił wniosek prokuratora.

Rosyjski wywiad chciał wykoleić pociągi w Polsce. Szpiegów werbowano w internecie.

Temat jest jest o tyle istotny,że związany bezpośrednio i fizycznie z bezpieczeństwem Polski oraz życiu i zdrowiu Polaków. Za naszymi granicami toczy się wielopłaszczyznowa prawdziwa wojna w której giną tysiące niewinnych ludzi a ich majątek obracany jest w gruzowisko. Agresor bandycka roSSja atakuje niewinną Ukrainę zabijając dzieci, kobiety, rabując i gwałcąc kobiety i dzieci. Takie działanie zgodnie z oficjalnymi ocenami agend ONZ i świata demokratycznego to jest ludobójstwo na niespotykaną skalę. Wojna toczy się nie tylko na Ukrainie ale i dotyka także państwa NATO w tym Polskę. Pamiętamy zmasowany atak hybrydowy na polskie granice ze strony Białorusi. Rosja atakuje Polskę nie tylko ekonomicznie, np.poprzez odcięcie gazu, ale i w sposób agenturalny za pośrednictwem swojej agentury czynnej i uśpionej co dowodem były aresztowania agentów putina dokonane w Polsce przez ABW.

Jednak, jak podają media, to nie wszystkie wrogie Polsce i NATO działania i kierunki zmierzające w kierunku osłabienia potencjału obronnego Polski, gospodarczego, sojuszy w NATO i z Ukrainą. Pełna dezinformacja stosowana poprzez antypolskie pro rosyjskie portale internetowe, rozpowszechnianie antypolskich materiałów dezinformacyjnych, kłamliwych a wręcz preparowanych za pośrednictwem czy na użytek Moskwy mają przynieść  pozytywny  efekt dla wrogów Polski. Wstawianie w mediach społecznościowych materiałów propagujących działania wrogiego nam państwa – Rosji w postaci np. wypowiedzi prominentnych jej polityków typu Ławrow czy Putin oraz innych to także działania o charakterze propagandowo – dezinformacyjnym. Co z takimi faktami uczynić ? jak się przed nimi bronic ? wielu zadaje sobie pytania……

Do napisania tego materiału sprowokowały mnie także komentarze trolli sowieckich atakujących nasz kraj na wielu portalach internetowych,  zjawisko to stało się groźne z uwagi na bezpieczeństwo Polski czyli nas wszystkich.
O współczesnej Rosji oraz jej roli tak wypowiadali się Prezydenci RP;

 „Rosja nie jest normalnym krajem, nie jest państwem, które się normalnie zachowuje, jest państwem-agresorem; wymaga to zdecydowanych działań ze strony wspólnoty międzynarodowej” – powiedział prezydent Andrzej Duda, który odwiedził  Misję Obserwacyjną UE w Gruzji.

Pochodzący z Białegostoku polski sędzia Tomasz Szmydt uciekł na Białoruś, gdzie poprosił o azyl. Na konferencji prasowej wychwalał Białoruś i Łukaszenkę, co już wykorzystywane jest propagandowo przez białoruskie i rosyjskie media. Sędzia, który orzekał w Ciechanowie, Płocku i Warszawie, obecnie stał się trybikiem w propagandowej machinie Putina i Łukaszenki.

„Mamy do czynienia z sędzią wysokiego szczebla, który ucieka na Białoruś i twierdzi, że dostanie ochronę i azyl. Oczywiście trudno mi powiedzieć, jakie były motywy tej decyzji. W tej sytuacji sędzia Szmydt musiał tak naprawdę rytualnie zaatakować politykę USA, Wielkiej Brytanii oraz mówić o tym, że Polska jest wpychana w wojnę z Rosją, więc tutaj nie ma żadnego zaskoczenia” –  zauważa Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. obszaru postsowieckiego.
Sędzia Tomasz Szmydt zaangażowany był m.in. w wydawanie poświadczeń bezpieczeństwa wysokiego stopnia oraz miał dostęp do danych wrażliwych, co z pewnością będzie chciała wykorzystać strona białoruska i rosyjska. Fakt, że Szmydt miał dostęp do danych wrażliwych może spowodować, że szkody mogą być znaczące dla Polski.

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali mężczyznę działającego na zlecenie rosyjskich służb wywiadowczych - przekazał minister Tomasz Siemoniak. ABW ustaliło, że mężczyzna przygotowywał się do "działań polegających na podpaleniu obiektów na terenie Wrocławia". 31 stycznia 2024 r. we Wrocławiu funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali mężczyznę, który miał działać w zorganizowanej grupie przestępczej na zlecenie rosyjskich służb wywiadowczych. O zatrzymaniu poinformował w mediach społecznościowych minister Tomasz Siemoniak.

Jak podają media Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wczęczęła w stosunku do sędziego – szpiega, jak mniemam,stosowne postępowania wynikające z Ustawy.

Agentura faszystowskiej roSSji wciąż atakuje Polskę czy jest to wypowiedzenie wojny ?

Żródło :
https://niezalezna.pl/polska/b...
https://naszeblogi.pl/67380-ro...
https://dziennikarzobywatelski...
https://dziennikarzobywatelski...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-05-2024 [16:44] - Tezeusz | Link:

Rusofile w internecie ? zgłaszamy fakty i wypowiedzi :
https://form.abw.gov.pl/fm/for...
To jest postawa patriotyczna Polaka.

Obrazek użytkownika Pers

29-05-2024 [17:09] - Pers | Link:

@fekaliusz
//To jest postawa patriotyczna Polaka//
Kapowanie to coś jak szmalcownictwo za okupacji.

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-05-2024 [20:30] - Tezeusz | Link:

Co ty  @Rus ..gówno..pierd...jak zwykle po żydowsku. Dlaczego komentuję na stronce twoje i innych wypociny scierwoneonowe ( twoja wina) wyjaśniałem wiele razy nie pij tyle to zrozumiesz. A patriotyczna postawa Polaka to  przecież obowiązek..paniał rusofil..A kapowanie to jak mniemam twoja specjalność kapowania na kompli do Opary i innych, ciekaw jestem czy też tradycje ? - jak piszą o tobie w ścierwoneonku...przykłady żaden problem..
 

Obrazek użytkownika Pers

29-05-2024 [17:18] - Pers | Link:

@fekaliusz
//Agresor bandycka roSSja atakuje niewinną Ukrainę zabijając dzieci, kobiety, rabując i gwałcąc kobiety i dzieci. Takie działanie zgodnie z oficjalnymi ocenami agend ONZ i świata demokratycznego to jest ludobójstwo na niespotykaną skalę//
A to co robicie w Gazie to jak nazwać?

//Rosja atakuje Polskę nie tylko ekonomicznie, np.poprzez odcięcie gazu,//

Dlaczego tak bezczelnie łżesz @ścierwousz? Rosja nigdy nie odcięła Polsce gazu. To Polska obraziła się na rosyjski gaz i w konsekwencji przeciętnej polskiej rodziny nie stać na opłacenie rachunków. O emerytach nie wspomnę.

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-05-2024 [20:31] - Tezeusz | Link:

@Rus..gówno ja twoich wypocin nie oceniam tylko pokazuję jak obrażasz wulgarnie blogerów z NB cytując twoje słowa a twoje poglądy - zostawiam odpowiednim  fachowcom.Cieszysz się..Uczciwe..uczciwe ! Jaką masz pogodę w Hajfie ? gorąco !

Obrazek użytkownika sake3

29-05-2024 [18:02] - sake3 | Link:

Dywersyjne służby rosyjskie trafiły w Polsce na podatny grunt.Miłość do Rosji w wykonaniu Tuska,spacerki ,po molo,żółwiki i usciski.No Putin musiałby być ślepy i głuchy by taką okazję przepuścić.Przypomnijmy sobie usmarkanego i spłakanego ze wzruszenia Grasia jak przeprasza po rosyjsku drżącym głosikiem żołnierzy rosyjskich którzy okazali się złodziejami rzeczy pasażerów rozbitego samolotu.Pamiętam nakaz palenia zniczy na grobach rosyjskich żołnierzy podczas gdy znicze ku czci Polaków zabitych pod Smoleńskiem gęgawka Gronkiewicz -Waltz nakazała zbierać i wyrzucać służbom porządkowym.Jeżeli Polak nie szanuje innego Polaka to czemu wymagamy tego od obcych i Putina?

Obrazek użytkownika Pers

29-05-2024 [20:11] - Pers | Link:

@sake
//Pamiętam nakaz palenia zniczy na grobach rosyjskich żołnierzy //

Ja jakoś nie pamiętam. Mogłabyś mi to droga maglareczko przypomnieć?
I kto taki nakaz wydał?

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-05-2024 [22:39] - Tezeusz | Link:

@Rus gówno..komentarz na stronce jak pragnąłeś poszedł z twoimi złotymi myślami w tematach uwielbianej roSSji...Cieszysz się bo ja bardzo. Pamiętaj o chanuce...Ponoć rusofili wsadzają do pierdla ? 

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-05-2024 [21:11] - Tezeusz | Link:

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeszukała szereg miejsc w Warszawie i Tychach w śledztwie dotyczącym działalności szpiegowskiej na rzecz Federacji Rosyjskiej - poinformował w czwartek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński.

Szpiegowskie działania miały być wymierzone przeciwko państwom Unii Europejskiej i jej organom. Podczas akcji ABW zabezpieczono 48,5 tys. euro oraz 36 tys. dolarów - podał Dobrzyński. Zaznaczył, że oprócz przeszukań odbyły się pierwsze przesłuchania osób w tej sprawie i zapowiedział, że w kolejnych dniach czynności procesowe będą kontynuowane,
Podał, że postępowanie przygotowawcze prowadzi olsztyński wydział zamiejscowy Delegatury ABW w Białymstoku, a nadzoruje je warszawski mazowiecki wydział departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej.

Zamykają rusofilów ? - nareszcie..