Żołnierz Polski zaatakowany nożem przez migranta bandytę

Nielegalny imigrant dźgnął nożem polskiego żołnierza. Niebezpieczny incydent na granicy
Na granicy polsko-białoruskiej w okolicach Dubicz Cerkiewnych, nielegalny imigrant, próbujący dostać się na terytorium Polski, dźgnął nożem powstrzymującego go polskiego żołnierza. Ranny żołnierz trafił do szpitala, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Tak podaje dzisiejsza prasa w tym :https://niezalezna.pl/polska/b...

Nie będę się tutaj rozwijał na temat Platformy Obywatelskiej i jak określali oni  nasłanych przez Putina i Łukaszenkę bandytów z Afryki na ataku na Polskę.Co wyczyniali na Polsko - BiałoruskIej granicy, jak wyszydzali i pluli na Żołnierza Polskiego - to wiemy wszyscy, wystarczy poczytać materiały prasowe. Jak PO "chciało ich do Polski wpuścić a pózniej ustalić kim są."

A ja zadaję pytanie jak to się ma z obowiązującymi Regulaminami Sił Zbrojnych RP w zakresie użycia broni w czasie bezpośredniego odparcia ataku na wartownika pełniącego Służbę Wartowniczą czy patrolową. Niech nasz Polski Żołnierz - bohater jak najszybciej wraca do zdrowia gdyż bronił Polski przed napadem i atakiem wroga wypełniając swój żołnierski obowiązek.

"MUREM ZA POLSKI MUNDUREM"

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-05-2024 [09:43] - Tezeusz | Link:

Gdy ja , co prawda dawno, służyłem w Wojsku gdyby wartownik nie użył broni palnej w przypadku napadu na niego i ochraniany obiekt i zranienie jego nożem - byłby ukarany. To czym Żołnierz ma się bronić w czasie odparcia ataku broniąc swoje zdrowie i życie - różczką ! Coś chyba jest nie tak..

Obrazek użytkownika Zofia

28-05-2024 [09:50] - Zofia | Link:

Zastanawiam się , dlaczego nasze granice są tak słabo bronione. I to nie jest wina żołnierzy lecz liberalnego prawa ustanowionego w Brukseli. Na wojnie strzela się do przeciwnika a na naszej granicy trwa w najlepszym wojna hybrydowa i tu nie wolno się bronić przed bandytami! Rządzący mają na ustach miłosierdzie i humanizm w stosunku do nachodźców (uczestników wojny hybrydowej) a chcą i wręcz żądają zabijanie nienarodzonych! To po co Ci żołnierze noszą broń? A może to są atrapy i bandyci o tym wiedzą!

Obrazek użytkownika sake3

28-05-2024 [10:35] - sake3 | Link:

@Zofia......A ja się zastanawiam czy ktokolwiek z tych co tak ujadali na SG zdobędzie się na przeprosiny? Czy zostanie wycofany z kin film pseudoreżyserki Holland czy nadal oklaskiwany na stojąco.Chyba sobie sama odpowiem-że nie, bo tamta SG była ,,pisowska''a więc bandycka,teraz SG to cisi bohaterowie strzegący naszych granic.Przypominam sobie jak nędzna aktorzyna Zelt został pobłażliwie i ciepło potraktowany przez sąd kiedy nazwał ówczesną rzeczniczkę SG Michalską bandycką twarzą PiS-u.A przecież i teraz i przedtem robią to samo-strzegą granic.

Obrazek użytkownika Jan1797

28-05-2024 [10:03] - Jan1797 | Link:

A ja zadaję pytanie jak to się ma z obowiązującymi Regulaminami Sił Zbrojnych RP w zakresie użycia broni w czasie bezpośredniego odparcia ataku na wartownika pełniącego Służbę Wartowniczą czy patrolową. 
@
Autor,
- Czy do władz Białorusi skierowano wniosek o ściganie europejskim nakazem aresztowania napastnika?
- Czy aktualnie zamontowany monitoring nie pozwala na rozpoznanie i udokumentowanie wizerunku tych osób, które w sposób zagrażający mieniu Rzeczpospolitej usiłują się dostać na jej terytorium? Jak to wygląda prawnie?
 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

28-05-2024 [12:02] - RinoCeronte | Link:

Coraz bardziej przypominamy Polskę Anno Domini 1939...

Obrazek użytkownika sake3

28-05-2024 [12:34] - sake3 | Link:

@Jan1797....Prawo jak widać nie ma nic do powiedzenia wobec gromkich głosów róznej maści celebrytów,aktorów i polityków.Prawem i celem stało się oskarżanie SG za czasów rządów ZP a nie dostrzeżenie realnego niebezpieczeństwa jaką niosła nielegalna imigrancja na granicy z Białorusią.Ilość kłamstw wokół rzekomych zbrodni dotarła aż do Brukseli dzięki naszym donosicielom i spowodowała przyjazd ekipy z Ochojską,Różą Thun i innymi oburzonym paniami w celu kontroli.Czy cokolwiek wtedy skontrolowały te paniusie nawet nie podjąwszy rozmów z SG?Gładko przeszły opowieści o dzieciach z Michałowa,ciałach w lesie,Ibrahimie płynącym rzeką w zimie.Gdzie tam było miejsce na prawo? A czy teraz jest? Ja jestem prawem mówi Tusk. ..

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-05-2024 [13:00] - Tezeusz | Link:

Na służbie wartowniczej czy patrolowej żołnierz ma prawo obowiązek wszelkimi dostępnymi metodami odparcie bezpośredniego ataku z użyciem broni włącznie. Dlaczego tego nie wykonano ? zastrasza się żołnierzy...to zamiast broni dać im miotły albo różczki . Po odparciu ataku można bawić się w politykę..A jak zamiast czarnych bandytów pojawią się czołgi Białoruskie to co ????żołnierz śpiewać będzie kolędy...Po to ma broń by jej użyć zgodnie z prawem i tyle w temacie..
A gdyby to trafiło na żołnierza USA ten by się nie cackał.

Obrazek użytkownika Jan1797

28-05-2024 [15:16] - Jan1797 | Link:

Dokładnie tak, podobnym zwrotem -Anno Domini 1939 na wschodzie -operuje się w wielu krajach. Znamienne są przy tym ostatnie zachowania członków komisji śledczych. Rozumiem, że są poirytowani. Nie spodziewali się takiego rozwoju sytuacji, presji na wschodzie i sytuacji na Ukrainie. Tym bardziej trzeba zachować spokój, to oczywiste.

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-05-2024 [13:27] - Tezeusz | Link:

Na granicy polsko-białoruskiej w okolicach Dubicz Cerkiewnych, nielegalny imigrant, próbujący dostać się na terytorium Polski, dźgnął nożem polskiego żołnierza.
- Pierwszej pomocy żołnierzowi udzielała funkcjonariuszka Straży Granicznej. Migranci zachowywali się agresywnie, atakowali rannego i udzielającą pomocy funkcjonariuszkę. Poszkodowanego i funkcjonariuszkę osłaniano samochodami. Żołnierz został przewieziony karetką do szpitala
- przekazała Straż Graniczna.

Obrazek użytkownika Kaczysta

28-05-2024 [17:34] - Kaczysta | Link:

Gdzie jest ta Kurwej-Szatan? Gdzie jest ten śmieć Frasyniuk?
Gdzie jest ta rozchwiana emocjonalnie kretynka Piekarska co darła ryja o dzieciach z Michałowa? Gdzie jest ten tępy młot Hartwich, która chciała wpuszczać a potem sprawdzać kto jest kto?

Debile!

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-05-2024 [17:35] - Tezeusz | Link:

Noże, butelki, dzidy, gałęzie, kamienie. Tak atakują migranci! "Sytuacja z każdym dniem coraz trudniejsza"
Nasilają się ataki agresywnych nielegalnych migrantów na polskie służby na granicy polsko-białoruskiej. Choć migrantom odbierane są niebezpieczne narzędzia, wciąż jest niebezpiecznie. Sytuacja z dnia na dzień staje się coraz trudniejsza, co przyznaje minister obrony narodowej.
Kilka godzin przed atakiem na żołnierza odnotowano inne niebezpieczne incydenty na podlaskim odcinku granicy z Białorusią, a wskutek ataku migrantów ucierpieli funkcjonariusze Straży Granicznej. "Jednego z nich uderzono stłuczoną butelką, kolejny został ranny po ataku niebezpiecznym narzędziem, do którego był przytwierdzony nóż" - podała z kolei rzeczniczka podlaskiego oddziału SG mjr Katarzyna Zdanowicz.
W okolicach Dubicz Cerkiewnych, podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy przez grupę dziewięciu cudzoziemców, jeden z nich ranił w ramię funkcjonariusza SG. Do ataku wykorzystał kij, do którego przytwierdzony był nóż. "Funkcjonariusz odebrał niebezpieczne narzędzie. W szpitalu został zaopatrzony medycznie" - dodała mjr Zdanowicz.

Obrazek użytkownika Kaczysta

28-05-2024 [20:25] - Kaczysta | Link:

Powiem , że teraz to przynajmniej naszą Straż Graniczną atakują tylko z jednej strony. Bo wcześniej to nie dość, że od strony białoruskiej, to i od strony polskiej atakowali. I nie tylko antypolskie media (czerpiąc chyba inspiracje z białoruskich),ale i niektórzy pierdolnieci Posłowie

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

28-05-2024 [19:11] - Alina@Warszawa | Link:

Ciekawe, czy posłowie Budka, Szejna, Szczerba, Ochojska pojadą na granicę pocieszać agresora, żeby się nie martwił, bo polscy lekarze robią wszystko, żeby człowieka uratować. Czy dadzą agresorowi jakieś środki do życia, żeby się nie stresował i nie atakował polskich pograniczników. Ciekawe, czy złożyli jakieś wyrazy współczucia rodzinie rannego Polaka - pewnie nie, bo co ich obchodzi jakiś Polak! 
W TVP cisza, nikt nie robi problemu, bo kto by się jakimś Polakiem przejmował w tym NIERZĄDZIE TUSKA. 
Dziś podsłuchałam na targu przypadkową rozmowę emerytów. Jeden pytał drugiego przerażony tym co robi Tusk i jego ekipa, jak długo jeszcze ten zdradziecki rząd będzie rządził w Polsce? Na co drugi odpowiedział: dopóki ktoś nie odstrzeli Tuska...
 

Obrazek użytkownika sake3

28-05-2024 [19:55] - sake3 | Link:

Na portalu Fakt.pl pojawił się ciekawy wywiad z byłym dowódcą Wojsk Lądowych Skrzypczakiem.Uważa ,że nie można się użalać nad ,,biednymi ludźmi bo w rzeczywistości to są bandyci.Zdaniem generała Putin i Łukaszenka imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu przerzucają tranzytem do Rosji przez Moskwę,po czym trafiają do obozów w Mińsku i Smoleńsku gdzie są przygotowywani do szturmu na granicę i,radzenia sobie ze szłużbami polskimi..Zbieramy żniwo głupoty i nienawiści polityków,celebrytów ,aktorów do której się posunęli aby atakować rząd ZP. 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

28-05-2024 [20:32] - Alina@Warszawa | Link:

Nie sądzę, że ci "celebryci" są tylko głupi i nienawistnicy.
To są funkcjonariusze obcych służb, o czym świadczy całe ich dotychczasowe życie i 'kariera" w Polsce
.
Mają wciąż jakichś "zwrotnicowych", którzy jak sędziego T. Szmidta kierują swoich funkcjonariuszy na konkretne funkcje, używają do inicjowania idiotycznych akcji, na co nie wpadłby żaden normalny Polak, a które to akcje służą medialnemu szkalowaniu Polski i Polaków na całym świecie. To trwa cały czas! Najwięcej przykładów można znaleźć w TVN. 
Gdybym miała wskazać jakichś znanych polityków, których posądzam o agenturalną rolę, to na pierwszym miejscu byliby oczywiście wysocy członkowie PZPR jak Kwaśniewski, Miller, Cimoszewicz. Ale także wskazałbym bez wahania Waldemara Pawlaka i teraz jego następcę Władysława Kosiniaka-Kamysza.
Wśród najgroźniejszych, bo udających opozycjonistów "Solidarności" umieściłabym na pierwszym miejscu Lecha Wałęsę. Za równie groźnych uważam  Radosława Sikorskiego i jego przyjaciela Romana Giertycha, który doskonale wykonał swoje zadanie odbierając inicjatorom władzę w Lidze Polskich Rodzin, pacyfikując ten bardzo patriotyczny ruch. Sam zaś wrócił już jawnie do obozu swoich koszernych mocodawców, bez udawania polskiego patrioty, który nie miał nic przeciwko, kiedy młodzieżówki Gazety Wyborczej w czasie gdy był ministrem oświaty nawoływały do zamordowania polskiego ministra wołając: "Giertych do wora wór do jeziora", jak to było zrobione wcześniej z bł. ks. Jerzym Popiełuszką. A przecież jako prawnik mógł złożyć zawiadomienie o przestępstwie nawoływania do zbrodni i ukarać koszerną młodzieżówkę. 
Pominę cwelebrytów ze świata artystów, bo ci oprócz hałasu nie mają mocy decyzyjnej takiej jak członkowie rządu i sejmu.
W różnych telewizjach agenturę łatwo poznać - wystarczy pooglądać Gozdyrę, Kolendę Zaleską, Olejnikową, Kraskę i im podobnych, których cechuje taka sama zdolność plucia nienawiścią na Polskę i Polaków.

Obrazek użytkownika Kaczysta

28-05-2024 [20:27] - Kaczysta | Link:

Taka mała przypominajka jak to było na granicy

https://pbs.twimg.com/media/GNm7bvQXcAAAzsi?format=jpg&name=900x900

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-05-2024 [07:02] - Tezeusz | Link:

Pas narzutowych min p.piechotnych w oznaczonym pasie po Polskiej stronie. Sposób stary ale jakże skuteczny i zaden bandyta nie przejdzie.

Obrazek użytkownika spike

29-05-2024 [13:53] - spike | Link:

Ja jestem tym incydentem zaskoczony, aż wierzyć się nie chce.
Rozumiem, że z założenia nie są to jacyś bandyci, ale są i obowiązują pewne procedury, tym bardziej że to nielegalnie przekraczają polską granicę. Taki delikwent już w pierwszej chwili zatrzymania, powinien być zmuszony położyć się na glebę, min. klęknąć, ręce na karku, żołnierz nie podchodzi do delikwenta, zachowuje dystans, jak już leżą czy czy klęczą, wtedy jeden z żołnierzy w asyście drugiego, zakuwa w kajdany i sprawdza takiego na posiadanie czegokolwiek.
Oglądałem dok. z podobnymi akcjami na granicy meksykańsko-USA, tam nie ma pobłażania, jak trzeba to strażnik walnie stawiającego się delikwenta.
W myśl prawa, każdy kto nielegalnie przekracza granicę państwa, jest przestępcą, terrorystą czy innym bandytą, prawa człowieka są tu ograniczone. Żołnierze w takich przypadkach są pod specjalną ochroną prawną.

Tusk już dawno powinien siedzieć, przestępstw jakie ma na sumieniu, gwarantują dożywocie, bez prawa łaski.

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-05-2024 [14:43] - Tezeusz | Link:

Otwarcie ognia  do bandytów na terenie Białorusi nie wschodzi w grę ale na terenie Polski zgodnie z Regulaminem i procedurami to już co innego.

Obrazek użytkownika spike

29-05-2024 [17:15] - spike | Link:

Donald Tyfus potrafi strzelać do strajkujących, a do przestępców i bandytów wdzierających się przez granicę nie może, zmieniłby zdanie, jakby to on dostał tym nożem, raz po mordzie już dostał i słusznie, Partia Oszustów.

Obrazek użytkownika sake3

29-05-2024 [17:47] - sake3 | Link:

Oglądałam amerykański film o Amerykance która poślubiła Irańczyka i pojechała z nim do jego kraju.Wkrótce pożałowała swojej decyzji i z małoletnią córką postanowiła uciec.Wsparcie okazała jej organizacja pomagająca opuścić kraj.Film opisuje olbrzymie trudy w tej ucieczce ,pokonanie gór zimą,opłacanie przemytników i olbrzymią determinację tej kobiety i dziecka.Na naszej granicy z Białorusią zwyczaje zgoła inne.Imigranci uważają że wszystko im się należy a pseudoreżyserka za pieniądze kręci knota o gehennie imigrantów.A ich droga to opłacanie się Łukaszence pod pozorem zwiedzania Białorusi a on pomaga dostać się do Polski.Skąd się biorą bowiem te noże.przecinaki do metalu,butelki ? Przecież nie przywieźli ich ze sobąDlaczgo więc tych agresywnych i roszczeniowych ludzi Polacy przyjeli z taką ,,życzliwością'',donosili pizzę,śpiwory nie chcieli nawet sprawdzać? Powód jest jeden ,nienawiśc do rządów PiS-u.Lepiej wpuścić obcych a wśród nich terrorystów byle PiS nie sprawował rządów.,,Biedni ludzie'' zrozumieli ten przekaz,że tu będzie łatwo.No i jest łatwo.Pieniądze wydane na zaporę przez rząd PiS-u tak wtedy skrytykowane przez Tuska były duzo mniejsze niż te które wydamy teraz.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

29-05-2024 [18:20] - Alina@Warszawa | Link:

Tusk wyda na zaporę, bagna i inne bzdety, którym był przeciwny jeszcze 2 lata temu, całą forsę jaka była przewidziana na "14-te" emerytury dla polskich emerytów. Ta mafia przejmuje każde pieniądze, które potem ma dla swoich "wyborców".
Tymczasem najgłośniejsze przestępstwo poprzedniego rządu, to dmuchana afera korupcyjna z aresztowanym księdzem Olszewskim, któremu chyba jeszcze nikt nie postawił jakichś niepodważalnych zarzutów. Niejako w tle, dla wzmocnienia efektu Trzaskowski likwiduje krzyże jak kiedyś hitlerowcy. Krzyże na ścianach faktycznie nie pasują do całego tego oszustwa, z którym mamy do czynienia za rządów Tuska, Kamysza, Czarzastego, Hołowni i reszty tej obcej zbieraniny.

Obrazek użytkownika sake3

29-05-2024 [18:35] - sake3 | Link:

Chciałabym wiedzieć jak się ,,robi'' sztucznie te bagna i mokradła które natura robiła przez setki lat. Paniusia Oracz -Dobrosz,,znana'' dziennikarka nie dopytała Siemioniaka?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

29-05-2024 [19:21] - NASZ_HENRY | Link:

@sake3
 
Nie wiem jak się robi bagna ale wiem jak się topi w bagnie10 mld zł.
Za taką sumkę to bym 10 bombek atomowych zbudował. 11 gratis dla Ciebie ;-)
 

Obrazek użytkownika spike

29-05-2024 [22:00] - spike | Link:

Jak to nie wiesz, Tusk pokazuje nam wszystkim, z Polski już zrobił niezłe bagno, a to nie ostatnie jego słowo, jak nadciągną "wczasowicze", to będzie się działo, oj będzie.
Co do bagien, by były skuteczne, to Tusk powinien sprowadzić do nich krokodyle, są szybkie i nie negocjują, albo piranie, takie sympatyczne rybki :))))

Obrazek użytkownika Pers

29-05-2024 [20:23] - Pers | Link:

@sake
//Dlaczgo więc tych agresywnych i roszczeniowych ludzi Polacy przyjeli z taką ,,życzliwością''//
Roszczeniowych? 
Roszczeniowi na maxa Ukraińcy w setkach tysięcy osobników jakoś ci nie przeszkadzają.

//Powód jest jeden ,nienawiśc do rządów PiS-u.Lepiej wpuścić obcych a wśród nich terrorystów byle PiS nie sprawował rządów.//
Jaki biedny ten PiS i wyznawcy jego...
Jesteście tak prześladowani jak pierwsi chrześcijanie w starożytnym Rzymie.
Dobrze, że nie rzucają was na pożarcie lwom :))

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-05-2024 [22:27] - Tezeusz | Link:

ATy @Rus..gówno jesteś prześladowany w Izraelu ? chyba odwrotnie co ? tam też rusofili zamykają ? A co na to Służby ?

Obrazek użytkownika sake3

29-05-2024 [22:34] - sake3 | Link:

@Pers.....Jesteśmy prześladowani-to fakt,A że nie rzucani na pożarci lwom to tylko dlatego,że lwy w Polsce nie występują.Pan próbuje je udawać,ryczy i wyzywa od banderowskich ścierw..

Obrazek użytkownika Pers

30-05-2024 [00:56] - Pers | Link:

@sake
Nie "wyzywa" tylko nazywa. Po imieniu.

Obrazek użytkownika Tezeusz

30-05-2024 [09:25] - Tezeusz | Link:

@ Rus .. gówno
Wpis dokonałeś o 00.56 czyli w Izraelu nie spisz ? inna strefa czasowa to rozumiem. Uważaj na upały wkładaj kipę - jarmułkę.