Tuskowe zyski jakie wniosła Koalicja 13 grudnia

Co osiągnął Tusk i jego 13 Grudniowa ekipa przez pół roku rządów w Polsce ? oto szybki wykaz :

🔴 Pakt Migracyjny przyjęty (mimo że 20 grudnia 2023 Donald Tusk mógł go zawetować).

🔴 Od lipca dla większości Polaków podwyżki prądu (minimum 40%), gazu (minimum 15%), a w blokach czynsze o 50% w górę.

🔴 Na jesieni podwyżki opłat za wodę - co najmniej 20%.

🔴 Zielony Ład zaakceptowany:
-> dyrektywa budynkowa (150 tysięcy zł na przymusowy remont domu)
-> zakaz sprzedaży aut spalinowych
-> zalanie 0,5 mln hektarów gruntów ornych
-> podatek ETS2 na transport (paliwo + 50gr) i budownictwo (ogrzewanie domu + 1500 zł rocznie).

Cały Zielony Ład = dodatkowe 1200 zł miesięcznie unijnych podatków i opłat dla każdego.

🔴 Na bezprawnie przejęte media publiczne zamiast 2 mld zł w budżecie jak za PiS, aż 3,5 mld zł z rezerwy celowej!

🔴 W bezprawnie przejętej Prokuraturze Krajowej zniszczono departament zwalczania przestępstw gospodarczych - otwarta furtka dla mafii VATowskich.

🔴 Jesienią ruszyć mają zwolnienia nauczycieli, a minister edukacji narodowej w tym czasie zajmuje się niszczeniem podstawy programowej i wykorzenieniem narodowej tożsamości 🇵🇱.

🔴 Nominaci PO, PSLu, Polski2050 czy Lewicy zarabiają w spółkach państwowych o kilkadziesiąt procent więcej niż za PiS (np. w PWPW podwyżka o 20 tysięcy złotych miesięcznie), a SSP tracą na giełdzie.

🔴 Paliwo po 7 zł, a jednocześnie zyski Orlenu niższe o prawie 7 mld zł niż w I kwartale 2023r.

🔴 Masowe zwolnienia w dziesiątkach firm w całej Polsce; rekord zamkniętych JDG w I kwartale 2024.

🔴 Zamiast akademików za złotówkę i bonu 1000 zł dla studentów, w dużych ośrodkach akademickich samorządy likwidują obecne akademiki.

🔴 Zgoda rządu na projekt nowych traktatów unijnych - stracimy prawo weta, suwerenne władztwo w 8 kluczowych obszarach; zamiast narodowej waluty narzucą nam euro!

🔴 Europosłowie KO, TD i Lewicy poparli przedłużenie bezcłowego handlu z Ukrainą o kolejny rok - szykuje się dalszy napływ produktów rolnych z Ukrainy.

🔴 Rozwojowe i aspiracyjne projekty są blokowane:
❌ CPK
❌ Elektrownie atomowe
❌ Rozbudowa portu kontenerowego w Świnoujściu
❌ Terminal zbożowy w Gdańsku
❌ Droga wodna na Odrze!

🔴 Rząd KO-Trzeciej Drogi-Lewicy zrezygnował z Programu Inwestycji Strategicznych, dzięki któremu za czasów PiS przeznaczono 100 miliardów złotych na inwestycje lokalne w gminach i powiatach (drogi, szpitale, szkoły, remizy strażackie, boiska, biblioteki, domy kultury, etc.).  

🔴 W pierwszym kwartale 2024r. znacząco wzrósł deficyt, spadły wpływy podatkowe (względem założeń), a dług publiczny rósł najszybciej w III RP.

W skrócie - w zaledwie pół roku Donald Tusk zgotował nam powracającą biedę, rosnące bezrobocie, osłabienie naszego bezpieczeństwa i stopniowe pozbawianie niepodległości -> kierunek na scentralizowane superpaństwo 🇪🇺, które chce wypchnąć Amerykę z Europy i znów układać się z Rosją!

Przepraszam, ale nie wymieniłem tych sukcesów Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy, byś się denerwował, smucił bądź, o zgrozo, rozważył głosowanie na inne opcje niż formacje totalnej władzy.

Masz się po prostu, kur…, uśmiechać! 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

26-05-2024 [23:03] - Jabe | Link:

Te podwyżki są robotą po­przedniego rządu, który tylko ad hoc je od­kładał, bo szły wy­bory. Weta wobec Zielonego Ładu nie było. Teraz wina Tuska. Sie­bieście warci, chanu­kowcy!

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-05-2024 [05:53] - Tezeusz | Link:

@Jebe
Ale dlaczego wali od ciebie czosnkiem a świeca chanukowa zapalona jak twoje rodzinne tradycje karzą ?Sierp i młot to u ciebie najważniejszy emblemat życia a gdzie tęcza zamiast mózgu ? Liż dupsko Niemcom.....ale co tam koszernemu.. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-05-2024 [06:41] - Tezeusz | Link:

"Tak kończy się wiara w obietnicę Tuska". Jaki dla Niezalezna.pl o micie wielkiego Donalda w Europie
Najpierw Tusk namówił Polaków aby nie brali udziału w referendum przeciwko paktowi migracyjnemu - bo to nieistotne, a jak coś to on ma układy w Europie i to załatwi - przypomina Patryk Jaki tygodnie sprzed wyborów parlamentarnych, gdy ówczesna opozycja systemowo zohydzała nadchodzące referendum. Jedno z pytań dotyczyło wówczas zgody na przyjmowanie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Na cyniczne kalkulacje europejskich sił zwraca z kolei uwagę Jacek Saryusz-Wolski.

Obrazek użytkownika Es

27-05-2024 [11:04] - Es | Link:

Tę lokomotywę uruchomili Kaczyński z Morawieckim. Tusk jedynie szybciej węgiel szufluje 
Niechcacy chyba opowiedziałes sobie dlaczego pis usilnie staral sie te wybory przegrać. I omal by się to nie udalo bo mało kumaci uparli się jak osly na Pis glosowac. Strach w oczach w wyborczy wieczór był wielki bo przez głupotę onych to piwo którego się naważyło podpisami trzeba by było samemu wypić

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-05-2024 [11:13] - Tezeusz | Link:

@Es
Sprawa jest złożona jedno jest pewne PO to partia popierająca politykę Niemiec prorosyjska patrz "Reset"

Obrazek użytkownika u2

27-05-2024 [11:30] - u2 | Link:

@Tezeusz

***PO to partia popierająca politykę Niemiec prorosyjska patrz "Reset"***

Ano, Niemcy nadal mają złudną nadzieję na pokój i na kontynuowanie biznesu z Rosją, jaka by ona nie była. Skończy się nie wojenką na Ukrainie jak w 2014, tylko wojenką światową. Im dłużej trwa wojna na Ukrainie tym lepiej dla nas. Okrutne, ale prawdziwe.

Obrazek użytkownika sake3

27-05-2024 [11:51] - sake3 | Link:

@U2......Dlaczego złudną nadzieję na pokój z Rosją? Ona wcale nie jest złudna a wspólne biznesy sie i tak robi.W końcu Niemcy jako zwornik pod przyszłą Eurazję mają swojego asa w rękawie -Tuska który wcale nie jest antyrosyjski a jego dzisiejsze pohukiwania to tak dla ciemnego luda. Łapka w łapkę z Putinem Niemcy realizują swój cel   

Obrazek użytkownika u2

27-05-2024 [12:05] - u2 | Link:

@sake3

***Niemcy realizują swój cel ***

Widzę taką szarpaninę u naszego zachodniego sąsiada. Walczą bohatersko z problemami, które sami sobie tworzą. Ale to nie dziwota, bo kanclerz Scholz w młodości był kudłatym marksistą. Rosja przestawiła swoją gospodarkę na tryb wojenny. Więc nadal marzą o podboju całej Ukrainy. Im dłużej marzą tym lepiej dla nas.

Polska wcale nie jest najważniejsza w tej geopolitycznej partii szachów. Wiadomo szachy to nie piłka nożna. Redaktor Szpakowski wiele razy naśmiewał się z piłkarzy, że grają w piłkarskie szachy, co według niego jest synonimem nudy, ale na tym polega strategia i taktyka na boisku, aby uśpić czujność przeciwnika i wykorzystać moment słabości :-)

Obrazek użytkownika Pers

27-05-2024 [12:41] - Pers | Link:

@sake
//Rosja przestawiła swoją gospodarkę na tryb wojenny. Więc nadal marzą o podboju całej Ukrainy.// - rzekła wybitna geopolityczka @sake.

Powiedz mi po kiego grzyba Rosji cała Ukraina? Starczy do Dniepru bo to są historyczne ziemie rosyjskie z rosyjskojęzyczną ludnością.
Rosja chce, i to jest przyczyną konfliktu, 
 na swoich zachodnich granicach państwo przyjazne, neutralne i zdenazyfikowane. Czy to tak dużo?
USA nigdy by się nie zgodziły żeby Meksyk, któremu ukradli Teksas, Arizonę i Nowy Meksyk należał do wrogiego sojuszu. Rosja ma takie same prawa do bezpieczenstwa jak USA.
A może się mylę?

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-05-2024 [13:34] - Tezeusz | Link:

@Pers nie odpowiedziałeś jaką masz pogodę w Hajfie i czy rodzinka zdrowa..
Słyszałem iż nieźle ciebie walą po łbie w NEonku Biedaczek..Ale nie matrw się dzisiaj wysyłam kilka komentarzy na stronce związane z scierwoneonowymi agitkami. Cieszysz się..A Chanuka u ciebie w domku zapalona? Czulent na obiad dzisiaj masz ?
"Ponieważ – pomyślmy tutaj o Polsce – nie mamy już suwerenności państwowej, stając się kolonią,  protektoratem Stanów Zjednoczonych Ameryki, której narzucanie w Europie – ale nie tylko – staje się coraz silniejsze, ekspansywne, hegemoniczne i dlatego już nie jest: naszą kulturą, naszą tożsamością, naszym terytorium; dotyczy to wielu innych państw. Jest to jednak kontrola o charakterze politycznym, decyzyjnym: nie możemy już decydować, jaka jest linia polityki gospodarczej, jaki jest przewodnik kulturowy, na jakich zasadach i wartościach opierać się nasze społeczeństwo..."
To też poszło na stronkę wraz z całym materiałem z dwoma pytaniami ? Widzisz jaką tobie robię reklamę ? cieszysz się ? ברכות מפולנית

Piszesz :
"Putin święty nie jest i popełnił wiele błędów ale wolny świat (nie mylić z "wolnym światem") nie ma innego wyjścia tylko kibicować Rosji i jemu samemu'
Hahahahahhahaha za dużo samogonu kocie zapity za dużo !

 
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-05-2024 [13:59] - Tezeusz | Link:

@ Pers z pozdrowieniami  dla ciebie od twoich przyjaciół:
זכרו את החג והשורשים שלכם

Obrazek użytkownika sake3

27-05-2024 [18:49] - sake3 | Link:

@Pers....Oczywiście,że jestem wybitnym geopolitykiem (nie uznaję tych słownych wygibasów paniuś feministek)..No cieszę się,że mnie pan uspokoił,co do szlachetnych intencji Rosji odnośnie Ukrainy bo z kolei pan Miedwiediew grozi.,,że Warszawa nie zostanie pominięta i dostanie swój radioaktywny popiół''.A na co nam potrzebny rosyjski radioaktywny popiół? Czemu pan Miedwiediew zwrócił swoje piękne oczęta na Polskę?.Czyżby uważał ż Polska to historyczne rosyjskie ziemie podobnie ja Ukraina?

Obrazek użytkownika Pers

27-05-2024 [19:59] - Pers | Link:

@sake
//A na co nam potrzebny rosyjski radioaktywny popiół?//

Wyrywasz zdanie z kontekstu i po swojemu komentujesz.
Te słowa Miedwiediewa padły pod adresem zdradka Sikorskiego i były odpowiedzią na jego głupi bełkot.
Ale z drugiej strony sytuacja jest poważna. Jeśli NATO oficjalnie pozwoli atakować z dostarczonej broni terytorium Rosji to takie lotnisko w Jasionce w świetle prawa międzynarodowego będzie uprawnionym celem dla Rosjan. Z pewnością nie byłaby to broń nuklearna ale ze dwa Iskandery albo Kindżały narobiłyby wiele szkód.
Rola amerykańskiego ratlerka, którą pełni Polska może być bardzo niebezpieczna...

Obrazek użytkownika sake3

27-05-2024 [20:45] - sake3 | Link:

@Pers.......To co,że z kontekstu ale rzeczywiście to powiedział i była to groźba.Że chodziło i durnia Sikorskiego chlapiącego ozorem? to mógł go wyśmiać a nie grozić Polsce,nie pierwszy raz zresztą..Pan jak widać nie ustaje w wysiłkach usprawiedliwienia każdego rosyjskiego posunięcia.

Obrazek użytkownika Pers

27-05-2024 [21:57] - Pers | Link:

@sake
//Pers.......To co,że z kontekstu//

Ty sobie ze mnie jaja robisz? Z każdej wypowiedzi można wyrwać co się chce i zmieni to sens tej wypowiedzi. Coś jak "Polska to nienormalność" Tuska powtarzane z lubością przez tępych jełopów, którym nie chce się przeczytać i zrozumieć oryginalnej i CAŁEJ WYPOWIEDZI.
Chcesz, żebym cię traktował poważnie to trochę lepiej się staraj.

Obrazek użytkownika sake3

28-05-2024 [09:51] - sake3 | Link:

@Pers....Wypowiedź Miedwiediewa była krótka (pewno jak zwykle był zachlany) i nie był co z niej więcej wyrywać.niż groźbę.Wielbicielu Tuska muszę się przyznać,że miał rację.Polska to istotnie nienormalność,ale dopiero teraz od kiedy on ze swą bandą zaczął rządzić Nawet największy jełop to widzi jak ich jakość wygląda.I nienormalne jest to że znajdują sie tacy jak pan co tę mafię podziwiają.No ale to temat na szerszą dyskusję do której pan jest nieprzygotowany chocby z racji pogardy do inaczej niż pan myślących.Ja zaś nie muszę się starać przypodobać i swoje poglądy zmieniać czy podporządkowywać.. 

Obrazek użytkownika Pers

28-05-2024 [10:14] - Pers | Link:

@sake
//Wielbicielu Tuska//
Koniecznie chcesz mi ubliżyć wielbicielko prezesa?

Obrazek użytkownika sake3

28-05-2024 [11:24] - sake3 | Link:

@Pers....Oczywiście że jestem wielbicielką prezesa.Podziwiam go za wieloletnie wysiłki dla dobra Polski,za wytrwałość w znoszeniu chamstwa i ordynarnych obelg,za godność i spokój jakie prezentuje na kretyńskich komisjach śledczych,za wiedzę i przekonanie,że Polska nie musi być nikomu podległa.Co więcej nie wstydzę się swego podziwu i jestem zażenowana słysząc nieustane zniewagi i głupawe dowcipy.Nie zauważyłam bym czymkolwiek ubliżyła panu czy innym na NB choć mnie raczej tego nie szczędzono.

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-05-2024 [13:42] - Tezeusz | Link:

"Koniecznie chcesz mi ubliżyć wielbicielko prezesa?"
Ruszkiewicz - co ty pitolisz po koszernemu to ty tutaj jesteś chamem nr 1 ...mam przypomnieć twoje chamskie teksty ? Żaden problem

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-05-2024 [21:59] - Tezeusz | Link:

@Pers
Koszerny ratlerek jesteś ? to wiadomo od dawna...Jaka pogoda w Hajfie ubierz berecik..Komentarz na stronce poszedł, nie oceniam twoich wypocin czynią to fachowcy i to jest OK. ..wiesz misja.

Obrazek użytkownika u2

28-05-2024 [08:56] - u2 | Link:

@Ruszkiewicz

***Starczy do Dniepru bo to są historyczne ziemie rosyjskie z rosyjskojęzyczną ludnością.***

Baju, baju Ruszkiewicz a będziesz w raju. Stalin wywołał Wielki Głód na wschodniej i centralnej Ukrainie, aby Ukraincy wymarli z głodu i Rosjanie zajęli ich tereny.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_g%C5%82%C3%B3d_na_Ukrainie

A sam słyszałem w TV Rossija, że Putin chce zdeukrainizować całą Ukrainę. Więc nie powtarzaj jak Gebels co tam dla ciebie starczy :-)

Obrazek użytkownika sake3

27-05-2024 [11:17] - sake3 | Link:

@Es....To piwo w pana błyskotliwym komentarzu było warzone czy ważone (w kg)?.

Obrazek użytkownika Es

27-05-2024 [14:57] - Es | Link:

@sake
Przyznaję. Popelnilem tę zrodnię.
A teraz prosze przyznać: ta uwaga piętnująca moje przewinienie, to przez nabytą/wrodzona zlosliwość, czy przez nieznajomosc autoedycji w telefonie?

Obrazek użytkownika sake3

27-05-2024 [18:27] - sake3 | Link:

@Es......Nie było tu ani zbrodni z pana strony ani złośliwości z mojej.Ot,zwykła żartobliwa uwaga chyba niezbyt podobna do inwektyw ciężkiego kalibru jakie mamy możność na NB obserwować .Od razu zresztą informuję,że ta z kolei uwaga nie jest pod pana adresem.

Obrazek użytkownika spike

28-05-2024 [00:36] - spike | Link:

@japie....
na posterunku, @pampers także, @es też nie mógł odpuścić,
a gdzie się schował pierwszy członek, jak się tu pojawi, to ręka, noga, członek na ścianie :))))))))))

Obrazek użytkownika Es

28-05-2024 [11:32] - Es | Link:

@spike
Prawda lezy tam gdzie leży , a nie tam gdzie Tusk czy Kaczyński mówią że leży. 
To że uważam zarówno platformę jak i zeteselopostkomune za bandę szubrawcow, nie oznacza że mam pobłażać pisowcom, ktorzy miejscami tamtym dorównują. Polacy w ogromnej swojej masie wiedzieli czego po Tusku i jego koalicjantach mogą się spodziewać, ale prawdziwym zaskoczeniem były ciosy w plecy od tych których uważali za" swoich". I tego zakrzyczeć się w żaden sposób nie da. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-05-2024 [08:57] - Tezeusz | Link:

Polski żołnierz na granicy z Białorusią został ugodzony nożem przez bandytę czarnego. Jest ranny. Dlaczego Żołnierz  Polski na warcie nie używa broni gdy jest bezpośrednio zaatakowany w obronie swego życia i ochranianego mienia zgodnie z regulaminem ? Dlaczego ?