Życie w banieczce

Potrzebowałam na pewien czas odstawić internet i politykę, ale już nie chcę funkcjonować jako bierna ameba.
Ale od początku.W moim otoczeniu jest dużo zaangażowanych titusków albo osób, których w ogóle nie interesuje polityka. Ci „nieświadomi” skupiają się na sobie i wychodzą z założenia, że lepiej nie wiedzieć, żeby się nie denerwować, bo nie mają realnego wpływu na cokolwiek. Skoro nie są nic w stanie zmienić, jako jednostka, to nie będą podnosić sobie ciśnienia. Nie przetłumaczysz im, że jest inaczej, próbowałam. Potrzebowałam zmniejszyć to „ciśnienie”, powstałe z innych powodów, ale że to jest jakiś sposób, więc się wyłączyłam.
Żyłam sobie więc tak bez informacji, czy próbowałam i faktycznie jest się człowiekiem zupełnie nieświadomym co się dzieje z Polską za rządów tych kolaborantów z #Koalicja13Grudnia. Tylko, że Ty się  nie uśmiechasz... 

Jedziesz samochodem, a tam „poczciwy dziadzio” Lewandowski oraz „krystalicznie uczciwa” Adamowicz uśmiechają się z bilbordów. Idziesz na wywiadówkę, a tam wychowawczyni ŚWIADOMA HISTORYCZKA podkreśla, że program faktycznie jest przeładowany, więc czekają z utęsknieniem na te zmiany i że wszystko będzie dobrze. Półgębkiem wspomina, że szkoła pracuje nad dokumentem dotyczącym ochrony małoletnich w szkole. Podobno są ogólne wytyczne, ale każda placówka dopracowuje je indywidualnie i jest zobowiązana do sierpnia przedstawić do wglądu nauczycielom, rodzicom i uczniom. Temat dość ogólny. Kto będzie stwierdzać czym jest przemoc, szczególnie ta psychiczna… Nie wiem nic na ten temat, więc może dobrze byłoby zaprosić ponownie Bartosza Kopczyńskiego z Ruchu Ochrony Szkoły na @WiemyXYZ, aby nam to przybliżył i pokazał zagrożenia. Tam gdzie mamy lewackie rządy, np. Szwecja, szybko zorganizowano mechanizm zabierania dzieci rodzicom…


Kontynuując, jedziesz do rodziców, a tam po 20 minutach dopadają Ciebie z monologiem na temat, ile to miliardów nakradł poprzedni rząd. Pytasz ich, czy Wy wiecie co teraz się dzieję, a oni, że to nieważne, bo PiS … bleble. Ale co im się dziwić. Od dawna nie oglądam telewizji i przez przypadek obejrzałam u nich tvn. No nie dało się uciec. Ustawiony dźwięk tak, że na poddaszu wszystko usłyszysz. Nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo agresywne i kłamliwe komunikaty przekazywane są w tvn. Już sam komentarz prowadzącego był obrzydliwy i zmyślony, a oczywiście głównym „bohaterem” był  PJK i ten sam kadr z nim i wypowiedź, wyrwana z kontekstu, powtórzona 20 razy.  Bardzo przemocowy, bezwzględny i sfałszowany przekaz. A ja się dziwie, że ludzie są tak napastliwi i agresywni…
Mądrzejszy przyjaciel wytłumaczył mi, że do wyborów prezydenckich to ordynarne kłamstwo, agresja, brutalność będzie narastać oraz eskalować. Emocje będą podkręcane na maksimum, ponieważ taka strategia jest skuteczna, tym bardziej jak nie zrobiłeś kompletnie nic dla Polski, a wręcz zrobiłeś wszystko, aby ją zniszczyć.
Nie będą liczyć się fakty, a przekaz będzie coraz bardziej zdominowany przez kłamstwa, populizm, oskarżenia i retorykę podziałów, co będzie prowadzić do jeszcze większej polaryzacji społeczeństwa.


Czy my możemy w jakikolwiek sposób się temu przeciwstawić? Nie mam pojęcia. Natomiast zdarzył się też cud ! Mój znajomy, zaangażowany titusek nie może pogodzić się z tym, jak ekpia tuska okrada Orlen ...  Inni, bardzo, bardzo aktywni fani tuska, od pewnego czasu milczą. Jakież to wymowne ... może liczą kasę ... 😝 I coraz więcej Prawych znajomych wychodzi ze swojej strefy komfortu. 

Walcie się kolaboranci merkel i putina. #nieprzedawnisię 

 Zielony Ład - Czerwony Jad na X

Grafiki w tekście są Zygmunta Zaradkiewicza. On jest genialny. Więcej zobaczycie pod tym linkiem 
 
 
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-05-2024 [19:22] - NASZ_HENRY | Link:

 

Trzeba przestać się cackać z tituskami i walić prosto z mostu🌹

 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-05-2024 [19:33] - NASZ_HENRY | Link:

Dodatek specjalny:
 
A jak "tituski" przyjdą popluć na blogu to trzeba w zrozumiałym dla nich, kolorowym gwiazdkowym języku:
https://pbs.twimg.com/media/GFbD-l0WwAAjifp?format=jpg&name=small
odpowiadać - zamiast komentarza odpalamy podany wyżej link - po znajomości gratis🌹
 
 

Obrazek użytkownika Jan1797

28-05-2024 [09:44] - Jan1797 | Link:

Ci „nieświadomi” skupiają się na sobie i wychodzą z założenia, że lepiej nie wiedzieć, żeby się nie denerwować, bo nie mają realnego wpływu na cokolwiek.
@Mika, @Henry,
Zdecydowanie nie skupiają się ani na sobie, ani własnych dzieciach, czy podwórku, ani na zachowaniu tego, co udało się wypracować Polsce w ostatnich latach. Tak jest, gdy problem wyboru jest telewizyjny. Przy okazji tej kampanii, Proszę poprawić jeżeli się mylę, nie ma ani słowa przy wyborze PE o tym, że;
– W pierwszym kwartale 2024 r. ponoć padł rekord, 60 tys. firm zakończyło swoją działalność w Polsce?
– Polska z drugim najgorszym wynikiem w Europie. W ujęciu miesięcznym dane z Polski należą do najgorszych, w ujęciu rocznym najgorzej radzą sobie Niemcy. https://www.money.pl/gospodark...
– W ZBIR trwa regularna wojna – załatwiono 20% zminimalizowanej do granic rozsądku wnioskowanej kwoty dofinansowania unijnego. Czyli załatwiono po 15 października 2023 r. dla Polski całe 0,42 proc. z unijnego programu produkcji amunicji – po cóż tłumaczyć nieświadomym w Gwinei?

Obrazek użytkownika Jabe

25-05-2024 [20:39] - Jabe | Link:

Siebieście warci.

Obrazek użytkownika u2

25-05-2024 [20:44] - u2 | Link:

Chanukowiec ocenia wartość innych, tylko nie swoją :-)

Obrazek użytkownika Mika

25-05-2024 [21:19] - Mika | Link:

Siebieście warci.

Nie wiem, czy nawiązujesz do @NASZ_HENRY i do mnie,  ale może być 😁 . My to nie ruskie onuce, czy naiwni, infantylni wielbiciele Konfy.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-05-2024 [07:29] - NASZ_HENRY | Link:

 
My to nie ruskie onuce, czy naiwni, infantylni wielbiciele Konfy. Może być😁
 
 

Obrazek użytkownika Jabe

27-05-2024 [10:25] - Jabe | Link:

Platforma to też nie „ruskie onuce”. Oni też gotowi są walczyć o cudze sprawy do ostatniego Polaka. To miano przy­należy ludziom od­rzucającym wiodącą nar­rację i s­przeciwiają­cych się wikłaniu Polski w kon­flikty. Jest to więc miano za­­szczytne, przy tym ob­nażające poziom obu rzekomo tak za­żarcie z­walczających się plemion. Siebie­ście warci!

Obrazek użytkownika Marek Michalski

26-05-2024 [09:53] - Marek Michalski | Link:

Niestety monopol Gazety Wyborczej ukształtował światopogląd Polaków. Owszem, elektoratu TVN w większym stopniu, ale również elektoratu TVPiS.
Nawet, jeżeli ktoś nie czytał tego pisma to miał i ma kontakt z piewcami propagandy, których GW mentalnie ukształtowało. Nic nie ujmując dyrygentom.