Ostatnia obrona krzyża. Ważą się losy Polski...

Krzyż – symbol wiary chrześcijańskiej. Światowa marka, nie mająca równej sobie w rankingu globalnej rozpoznawalności. W czasach rozbiorów, okupacji i półwiecza komuny Krzyż uosabiał odwieczne nasze wartości, był ostoją polskiej wiary, tożsamości i podstawą ciągłości naszego państwa.

W dzisiejszym świecie chaosu, kłamstwa, zdrady i upadku obyczajów Krzyż uosabia prawdziwe znaczenie najważniejszych słów. Słów patetycznych, takich jak Wolność, Ojczyzna, Patriotyzm, Tolerancja... Również słów intymnych, które ponoć wychodzą już z mody. Mam tu na myśli rugowane dziś pojęcia, takie jak Miłość, Przyjaźń, Rodzina, Dobro...

Po nieudanych próbach zniszczenia naszego Narodu siłą (odwieczny tandem Rosja-Niemcy), korzystając z ponad trzech dekad braku widocznych zagrożeń – wprowadzono do Polski konia trojańskiego faszystowsko-komunistycznego zniewolenia: demoralizację polskiego społeczeństwa (zwłaszcza młodzieży) na niespotykaną dotąd skalę! Cóż, Zło ubrane w szatki luzackich swobód wchłania się znacznie lepiej niż Dobro...

Próba usunięcia Krzyża z przestrzeni publicznej – oprócz typowego skłócania narodu – jest ostatnim testem nad kondycją polskiej tożsamości. Jeśli nie napotka to sprzeciwu mieszkańców kraju nad Wisłą – Polski już nie będzie... Podważone bowiem zostaną nawet prawa naturalne człowieka (płeć, prawo zachowania gatunku, instynkt samozachowawczy etc.). Przetrwają ci, którzy nie pozwolą się zdominować. Natura nie znosi próżni. Może to więc będą migranci?

PS Zapraszam 7 czerwca br do miejscowości Miętne (k. Garwolina) na premierę widowiska muzycznego (wg mojego scenariusza i z moimi balladami), wystawianego na czterdziestolecie strajku młodzieży szkolnej w obronie krzyży zdejmowanych ze ścian ich szkoły w 1984r. Buntu uczniów, który przeniósł się na szkoły w całej Polsce.
Poniżej – link do jednego z utworów tego spektaklu...

PRZYDROŻNE KAPLICZKI, KRZYŻE NA ROZSTAJACH
https://www.youtube.com/watch?v=On2rXfopJns

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-05-2024 [15:22] - NASZ_HENRY | Link:

  
Bardzo lubię starą definicję "antysemity" czyli zbyt spostrzegawczy i przeszkadza w robieniu interesów ;-)
Pozdrawiam serdecznie 😉
 

 

 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

18-05-2024 [15:36] - Lech Makowiecki | Link:

@NASZ-HENRY.
Swego czasu, wśród Polonii Australii - spotykałem się dość często z dowcipami o góralach.
Nic nie rozumiałem, do czasu, gdy ktoś mi wyjaśnił, że tu nie chodzi o Tatry...
Tylko o górę Synaj...
Pozdrawiam!
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-05-2024 [19:48] - Tezeusz | Link:

Kościół trwa i to dobrze przez ponad 2 tys lat i następne 2 tys lat sobie poradzi a ci co na niego pluli i plują już dawno zniknęli nie tylko z historii ale i wiedzy.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

18-05-2024 [20:20] - Alina@Warszawa | Link:

Nic tak nie otwiera oczu jak prawda! - twierdził Józef Mackiewicz
Znalazłam swój wpis z 2020 roku, o tym co w A.D. 1938 – w takiej sytuacji jak mamy teraz – zaleca ks. dr Stanisław Trzeciak w książce “„Talmud o gojach a kwestia żydowska w Polsce”. Tytuł wpisu: "Grzegorz Braun w sejmie o programie Integracji Romów. Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych"  
Oto niektóre zalecenia ks. Trzeciaka:
(...)
9. Żydzi nie mogą być nauczycielami w szkołach czy na wyższych uczelniach.
10. Ponieważ działają demoralizująco na młodzież polską i szerzą wywrotową propagandę, przeto nie mogą uczęszczać do szkół polskich razem strona 349 z młodzieżą polską. Na wyższe zaś uczelnie tylko procentowo do ludności żydowskiej. Ponieważ zaś adwokatura i stan lekarski są zanadto przeżydzone, przeto do adwokatury i na wydziały medyczne nie przyjmuje się żydów, dopóki liczba żydów w tych zawodach nie zrówna się procentowo z procentem ludności żydowskiej.
11. Żyd nie może leczyć chrześcijanina, ani też adwokat żyd nie może występować w sądzie w obronie chrześcijańskiego klienta.
12. Żydzi nie mogą być ani dziennikarzami, ani wydawcami pism przeznaczonych dla ludności polskiej, nie mogą pełnić żadnych funkcji w teatrze, w urzędzie radiowym, w dziale filmowym.
13. Nie mogą nabywać ziemi ani żadnych nieruchomości. Ziemia, którą już posiadają jako własność ponad 100 ha, przechodzi do parcelacji, poniżej zaś 100 ha, tak samo jak i domy po miastach podlegają podwójnemu opodatkowaniu. Ponieważ to wszystko pochodzi z lichwy, oszustwa i wyzysku ludności rdzennej, do niej zatem wraca.
14. Żydzi wyjeżdżający z Polski, mogą wywozić swe kapitały tylko w formie obligacji renty wieczystej, czy też w formie polskich wyrobów przemysłowych.
15. Kobiety do lat 40, mężczyźni do lat 20 nie mogą u żydów służyć.
16. Za pożycie z żydem czy żydówką kara więzienia.
17. Ponieważ żyd demoralizująco działa na ludność wiejską, wyzyskuje i oszukuje ją, przeto wstęp żydowi do wsi najsurowiej wzbroniony.
18. Ponieważ żydzi celowo i planowo urządzają sztuczne bankructwa i na nich się bogacą, a do ruiny doprowadzają swych wierzycieli, wypłacając im trzecią część wierzytelności lub wcale nic, przeto prawo o niewypłacalności należy poddać ścisłej rewizji, a kupiec, który raz zbankrutował nie może zajmować się handlem, nie tylko samodzielnie, ale i w cudzym imieniu.
19. Ponieważ giełda jest głównym terenem oszustwa i szachrajstwa żydowskiego, przeto na giełdzie żydzi nie mogą występować.
20. Zemsta należy do charakteru duszy żydowskiej, a żydzi, jak doświadczenie zbyt częste wykazuje, mordują skrycie i podstępnie tych, którzy broniąc swój naród, przeciw nim występują.”

Oczywiście całość jest b. ciekawa. Nie mam książki - zapewne powinna być w każdym polskim domu.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

18-05-2024 [20:30] - Alina@Warszawa | Link:

Można po latach stwierdzić smutno do czego może doprowadzić taki "sąsiad", kiedy się nie wykona zaleceń ks. Trzeciaka ....

Obrazek użytkownika u2

18-05-2024 [21:09] - u2 | Link:

16. Za pożycie z żydem czy żydówką kara więzienia.

Jak Boga kocham, pamiętam że kiedyś żyłem chłopskim życiem. Umarłem na jakimś ganku. Odrodziłem się. I bardzo mnie to dziwi. Ominęły mnie dwie wojny światowe, Ludobójstwa.

Nadal mi się żyje doskonale, ale widzę nadciągające czarne chmury.
 

Obrazek użytkownika Tadeusz Buraczewski

18-05-2024 [20:30] - Tadeusz Buraczewski | Link:

Dzisiaj hołota - wiesza krzyże na łotrach...

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

18-05-2024 [21:28] - Lech Makowiecki | Link:

@Tadeusz Buraczewski.
Czyli krzyż się ostanie? :)))
Pozdrawiam!
 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

18-05-2024 [21:54] - RinoCeronte | Link:

Jeszcze dziś będziesz zemną w Raju

Obrazek użytkownika EsaurGappa

18-05-2024 [23:07] - EsaurGappa | Link:

Poeto słowem swym budzisz wspomnień popiół.Ale dobrze to czuję,modlitwa,jest nas dwóch albo trzech,niech tak będzie mąż przy mężu.Niewiasty potrzebują swego proroka,każdego dnia warto szukać modlitwy we dwoje.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

21-05-2024 [02:16] - wielkopolskizdzichu | Link:

"- My krzyż na płaszczach nosim - odpowiedział z dumą Schönfeld.
Na to zaś Powała:
- A trzeba go nosić w sercach."