Kiedy ta szaleńcza UE upadnie, czyli dokona Euroexitu?

Swego czasu już o tym wielokrotnie pisałem i chyba każdy z moich czytelników wie, że jestem za wyjściem Polski z tego komunistycznego szaleństwa jakim jest obecna i jawiąca się w przyszłości Unia Europejska. 

My - jako Polacy - głosowaliśmy za czymś innym niż teraźniejsza Wspólnota Europejska. Mieliśmy bowiem wzór takiej współpracy obserwując Europejską Wspólnotę Gospodarczą (EWG, European Economic Community, - EEC), która opierała się na swobodzie przepływu ludzi (brak kontroli ludzi na granicach poszczególnych państw EWG), swobodzie przepływu kapitału i swobodzie przepływu towarów i usług (również brak ceł pomiędzy państwami należącymi do EWG). I tak wyobrażaliśmy sobie Unię Europejską a ona dziś staje się powoli jednym wielkim skomunizowanym kołchozem zwanym przeze mnie (byłem twórcą tego terminu - 😄*) Związkiem Socjalistycznych Republik Europejskich (ZSRE)**. 

Kiedyś było ZSRR powstałe na bazie wojennych komunistów spod znaku K. Marksa i F. Engelsa oraz filozofii  a dziś takim jednym scentralizowanym państwie opartym na bazie komunizmu kulturowego i rewolucji obyczajowej marzą elity europejskie - uczestnicy bądź ich potomkowie rewolucji kulturowo-obyczajowej z umownie roku 1968. Te idee wpoił im A. Spinelli w swoim Manifeście z Ventotene, A. Gramsci z marszem przez instytucje czy członkowie tzw. Szkoły Frankfurckiej. Dodatkowo owe elity znalazły swoją fanatyczną i szaleńczą nową religię, czyli klimatyzm, zielony ład, ochronę środowiska i naszej planety.

I wszystko byłoby jakimś ideologicznym oszołomstwem, gdyby nie to, że owe elity wpływają na nasze codzienne życie. Może więc warto byłoby zadać sobie pytanie: Czy w takiej UE chcemy być? Ja nie chcę a dla Państwa proponuję odpowiedzieć sobie na pytania.

1. Czy chcesz aby Polska zniknęła z maty świata jako suwerenne i niepodlegle państwo i stała się niemiecko-unijnym landem w niemieckim Jednym Sfederalizownym i Scentralizowanym Państwie Europa?

2. Czy chcesz likwidacji własności prywatnej na rzecz powszechnego wynajmu dóbr konsumpcyjnych trwałego użytku takich m.in. jak: mieszkania, samochody czy komputery?

3. Czy chcesz podlegać obowiązkowym limitom indywidualnego pozostawiania tzw. "śladu węglowego" i zgadzasz się na handel jednostkami tegoż "śladu węglowego" podobny do przemysłowego handlu emisjami CO2?  

4. Czy akceptujesz i popierasz zakaz kupowania, rejestrowania i użytkowania spalinowych środków transportu, np. samochodów napędzanych benzyną lub ropą? 

5. Czy zgadzasz się na wprowadzenie wysokich unijnych podatków od środków transportowych a tym samym na drastyczne obniżenie możliwości swobodnego poruszania się np. samolotem,

6. Czy zgadzasz się na wprowadzenie wysokich unijnych podatków od nieruchomości a tym samym na drastyczny wzrost cen mieszkań i domów, które mają zostać "zeroemisyjne"?

7. Czy zgadzasz się na indywidualne (rodzinne?) limity określające możliwą do pokonania ilość kilometrów (odległość), czyli prawne zakazywanie podróży na odległość ponad wyznaczony limit?

8. Czy zgadzasz się na wprowadzenie limitów bądź zakaz spożywania określonej żywności, jak np. mięsa, drobiu, nabiału, etc.?

9. Czy zgadzasz się na nakaz spożywania określonej żywności, jak np. wskazanych gatunków robaków?

10. Czy zgadzasz się na wprowadzenie limitów w zakupie odzieży?

11. Czy zgadzasz się aby polskie lasy, wody, grunty i nasza gospodarka przestrzenna zostały oddane w kompetencje unijne a nie - jak do tej pory - stanowiły wyłącznie własność polską będącą w kompetencjach polskich?

12. Czy zgadzasz się na ewentualny zakaz wchodzenia do lasów i zbierania jego konsumpcyjnych darów takich jak. np. grzyby czy jagody?

13. Czy zgadzasz się na likwidację polskiego górnictwa węgla kamiennego i brunatnego?

14. Czy popierasz unijne rozwiązania Pakietu „Fit for 55”, który przyniesie drastyczne podwyżki cen, m.in. energii elektrycznej czy surowców energetycznych?

15. Czy chcesz aby to UE a nie Polska decydowała o naszej strukturze handlu?

16. Czy chcesz aby to UE a nie USA stała się naszym militarnym partnerem? 

17. Czy jesteś za wyjściem Polski z NATO?

18. Czy jesteś za tym, aby to prawo unijne było ważniejsze niż prawo polskie oparte na Konstytucji RP?

19. Czy chcesz podniesienia wieku emerytalnego do 67 a nawet do 70 lat?

20. Czy popierasz możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne lub przez związki ludzi ze środowiska LGBTQ+?

21. Czy popierasz swobodną i niczym nie ograniczoną aborcję dzieci do 12 tygodnia życia lub nawet do 9 miesiąca ich życia?

22. Czy chcesz umożliwić eutanazję, nawet - jak w Holandii - dzieci do 12 roku życia?

23. Czy chcesz masowej seksualizacji dzieci począwszy od wieku przedszkolnego?
 
24. Czy jesteś za przyjęciem w Polsce unijno-niemieckiej waluty Euro i likwidacji polskiego złotego?

25. Czy jesteś za wycofaniem z obiegu pieniądza gotówkowego?

26. Czy jesteś za czipowaniem ludzi?

27. Czy jesteś za tym, aby wprowadzono - jak w Chinach - system punktowani ludzi i odgórne określanie którzy z nas są przydatni społecznie a którzy nie?

Oczywiście takich pytań mogłoby się pojawić jeszcze wiele. Osobiście na wszystkie te 27 pytań odpowiedziałem NIE a to oznacza, że nie podoba mi się dotychczasowy rozwój UE i jej dzisiejszy oraz zapowiadany kształt. A to zaś oznacza, że jestem za opuszczeniem przez Polskę takiej UE, czyli za dokonaniem "Polexitu". Nawet jeżeliby chociaż moje NIE dotyczyło tylko odpowiedzi na większość tych pytań to i tak oznaczałoby, że ta dzisiejsza UE mi się po prostu nie podoba. 
 
Zdaję sobie sprawę, że w Polsce temat Polexitu jest tematem tabu i żadna formacja nie odważy się powiedzieć, żebyśmy realnie dokonaliby Polexitu. Ale należałoby chociaż doprowadzić właśnie do ogólnopolskiej dyskusji nad plusami i minusami naszej bytności w obecnej i przyszłej UE. 
 
A ja sobie i Państwu życzę, żeby zanim Polacy oprzytomnieją cała ta UE z hukiem dokonała Euroexitu i upadła jako anaturalny, horrendalnie szaleńczy pomysł unijnych eurokratów. I mam nadzieję, że takich osób jak ja jest wiele...

 * Oczywiście nie roszczę sobie  żadnego prawa wobec tego określenia i cieszę się, że już się rozpowszechnił. 
** Ja czułem, że w takim szaleńczym i skomunizowanym kierunku pójdzie rozwój UE. Stąd w czasie słwetnego referendum unijnego głosowałem przeciw wejściu Polski do UE.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

17-05-2024 [16:52] - u2 | Link:

***Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... ***

Proszę tak nie pisać, bo jeszcze autora opodatkują za pozostawianie śladów "węglowych" :-) :-) :-)

PS. A poważniej, przeczytałem wywiad w dzisiejszej "Gazecie Współczesnej" (chyba przejętej już przez krwistego tatara) z prezydentem m. Białystok p. Tadeuszem Truskolaskim. Rządzi już 5 kadencję i nadal nie wie, czy Białostoczanie chcą tego lotniska na Krywlanach, czy nie. Czy jest potrzebne to lotnisko, czy nie. Nadawał na poprzedniego marszałka sejmiku woj. podlaskiego dr Artura Kosickiego. Ale twierdzi, że za pół roku już nikt nie będzie o nim pamiętał, bo jest z PiS. W 2006 roku żonka mówiła mu, żeby nie startował, bo się rozwiedzie. A teraz żonka kazała mu startować, aby nie rządził PiS. Przypomniał mi, że to on w 1 kadencji zlikwidował rynek na Jurowieckiej i przeniósł na Kawaleryjską. Wykończył kupców podobnie jak onegdaj HGW pod PKiN. Taki typowy prezydent "nic nie mogę" z płaczformy :-)

Obrazek użytkownika Kaczysta

17-05-2024 [20:18] - Kaczysta | Link:

Zachęcam do udziału w ankiecie.
Głosujemy bez logowania do portalu
Pytanie:
Kto wg Ciebie zdobywa tytuł Debila Miesiąca w maju?

https://niepoprawni.pl/ankieta/zawiedzony/kto-wg-ciebie-zdobywa-tytul-debila-miesiaca-w-maju

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2024 [20:33] - Pers | Link:

//Kiedy ta szaleńcza UE upadnie, czyli dokona Euroexitu?//

To samo pytanie zadaje sobie pan prezydent Putin i robi wiele, żeby przyspieszyć upadek UE.
Można zatem z dużą dozą pewności stwierdzić, że Autor (jak i  wielu tutaj komentujących) to Putiniści czyli "ruskie onuce".
No ale zastanówmy się co czekałoby Polskę po (miejmy nadzieję) udanym polexicie bo Unia tak szybko sama z siebie nie upadnie. za dużo kasy w grze.
Unia, jak odrzucona kochanka strzeliłaby focha. Kazali by nam spłacać w trybie ekspresowym wszystkie pieniądze z różnych funduszy, w końcu jako państwo żyrowaliśmy tę hucpę.
Zaczęły by się sankcje gospodarcze - embarga, cła itp machloje, w których Unia jest świetna o czym miała się przekonać Rosja. Ale się nie przekonała za bardzo bo to kraj przebogaty i zasobny w sprytnych i inteligentnych ludzi.
Na przytulenie przez naszego największego "sojusznika" nie było by co liczyć bo rozpad UE nie leży wcale w interesie USA. Doić swoich wasali jak najbardziej ale żeby jakieś rokosze? Co to to nie!
Tak by to wyglądało w ogromnym skrócie.

Jakieś alternatywy? Z pewnością. Szkopuł tylko w tym, że nie do przyjęcia przez przynajmniej połowę społeczeństwa cierpiącego na pewną chorobę. "Bloger" @ścierwousz nawet napisał dziś notkę o tych biednych na umyśle ludziach.

Wyobraźmy sobie taką hipotetyczną aczkolwiek wysoce prawdopodobną sytuację.
Do naszego zdesperowanego premiera (takiego z łapanki bo nikt nie chce rządzić w całkowicie już upadłej Polsce) dzwoni pan prezydent Putin i mówi:
- zdrastwujtie riebjata, kak dieła? Ja słyszał szto u was już całkiem tylko syf kiła mogiła i kamieni kupa. Ja by wam pamog ale wy wrednyje ludja. Wy gawaritie szto ja bandit i ja kuszaju reiebionki... A ja by mog pakupitc wasze jabłoczki ili drugije frukta bo niszto boljeje wy nje umiejut diełac. Giermaniec uszoł ze swaimi zawodami i wy w cziornej żopie...
A ja by mog wam datc bienzinu pa 4,19 i gaz czietyrie raza tanszyj kak amierikanskij. No szto dumajetie malcziki? Sdiełajem biznes? Ja czieławiek niepamiatliwyj i magu bystrieje zabytc szto wy gawarili.
Ransze my magli gawaritc kak partniory ale siewodnia usłowia magut bytc niemnożka tiażełyje. 
Dumajtie malcziki, dumajtie :))))

Tak by to mogło, z dużą dozą prawdopodobieństwa wyglądać. 
Jeszcze Autorowi marzy się polexit? Wszak zdeklarował się kiedyś jako zażarty rusofob...

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-05-2024 [07:14] - Tezeusz | Link:

@Pers vel szpraczka
lizałeś znowu....i jak smaczne ?

Obrazek użytkownika u2

18-05-2024 [09:23] - u2 | Link:

@Ruszkiewicz

***bienzinu pa 4,19 i gaz czietyrie raza tanszyj kak amierikanskij***

To już obiecał Tusk.

PS. Twój Putin śle życzenia do Tuska telegramem, bo telegram nadal najpopularniejszy na wschodzie: Pazdrawlienija stop. Gaz stop. Niefć stop :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika EsaurGappa

17-05-2024 [22:12] - EsaurGappa | Link:

Uff ...zdrowie dopisuje.Gratuluję💚

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

18-05-2024 [11:55] - krzysztofjaw | Link:

EsaurGrappa
Psychicznie coraz lepiej. Leki pr,eciwdepresyjne pomagają a udar mózgu nie poczynił wielu szkód. To cud, że tylko tak się skończył i za to dziękuję Bogu.
Dziękuję za dobre słowo i pozdrawiam🫡

Obrazek użytkownika Marek Michalski

19-05-2024 [16:55] - Marek Michalski | Link:

Gratuluję powrotu do zdrowia i dobrej formy.
Odnośnie pytania 17 wydaje mi się, że mimo ułomności nie mamy obecnie interesu w opuszczaniu NATO i postawiłbym pytanie czy równolegle do NATO budować sojuszu regionalnego przeciw Rosji od Skandynawii po Rumunię ewent.Turcję i Kaukaz.
Zabrakło pytania o ETS, który jest ukrytym, wysokim i szkodliwym podatkiem.
Pozdrawiam.