Maryjo Panno Królowo Polski! Wyproś u Syna łaski dla Polski!

Bardzo krótko, bo mam tylko komputer użyczony na pół godziny...
Dziś mamy 2 rocznice: pierwsza to z okazji uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji a druga i ważniejsza dla mnie jest rocznica powierzenia losów Polski w ręce Maryji dokonana przez króla Kazimierza Jagiellończyka w czasie Potopu Szweckiego. Dziś nazywamy je Świętem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, które to święto na wniosek polskich biskupów oficjalnie ogłosił ponad 100 lat temu papież Benedykt XV.

Polska jest od tej pory pod opieką Matki Świętej i warto do niej zwracać, aby wyprosiła u swego Syna Jezusa Chrystusa łaski dla naszej Polski.
A one są potrzebne teraz, kiedy grozi nam utrata naszej Ojczyzny, co się stanie gdy postkomunistyczne elity spod znaku A. Gramsciego, Szkoły Frankfurckiej czy A. Spinellego z jego "Manifestem z Ventotene" wprowadzą w życie swoje chore idee i doprowadzą do zjednoczonej Europy. Zniemczona UE chce bowiem zbudować jedno Superpaństwo Europa zarządzane przez Berlin i Brukselę, co definitywnie zabierze Polsce niepodległość, suwerenność i wolność. Do tego dojdzie zabranie nam naszej katolickiej wiary, naszej historii, języka, tradycji, rodziny, własności prywatnej.

I niestety mamy też obecny rząd, który jest całkowicie ubezwłasnowolniony przez Niemcy i prowadzi swoją politykę tak jak owe Niemcy mu nakażą. Sami to zrobiliśmy poprzez akt wyborczy a ja do tej pory nie jestem w stanie tego zrozumieć.
Mamy więc naszą Królową - Matkę Bożą i prośmy ją, żeby nasza Ojczyzna przetrwała ten komuszy najazd na Polskę. Kiedyś krążyło powiedzenie: "Przeżyliśmy najazd szwedzki, przeżyjemy i sowiecki". I sądzę, że przez wstawiennictwo maryjne będę mógł powiedzieć: "Przeżyliśmy najazd szwedzki, przeżyjemy i unijny"!
Trzeba jednak powrócić do Boga, do Jezusa Chrystusa, choć wiem, że sam Kościół Katolicki z powodu papieża Franciszka przeżywa obecnie mocny kryzys. Ale i jego przetrwamy!
Pozdrawiam ze szpitala!

 Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 
Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

03-05-2024 [21:45] - Zbyszek_S | Link:

Panie Krzysztofie, zdrowia!

Z tym, że, to nie Kazimierz Jagiellończyk w czasie Potopu Szwedzkiego powierzył kraj opiece Maryi. Kazimierz Jagiellończyk zmarł w Grodnie 7 czerwca 1492. Potop Szwedzki zaczął się 162 lata później. Król. o którym mowa, to też Kazimierz, tyle, że Jan II Kazimierz Waza, więc łatwo o pomyłkę. Zresztą, tam jest cała masa niuansów związanych z tym królem, ale to nie pora.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

04-05-2024 [08:08] - krzysztofjaw | Link:

Dziękuję za zwrócenie mi uwagi i pozdrawiam 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

04-05-2024 [08:01] - Marek Kudła | Link:

............... ale jak ma to zrobić skoro Polacy tego nie chcą ?!!!!

Obrazek użytkownika sake3

04-05-2024 [11:56] - sake3 | Link:

Modlitwy nie wystarczą jeśli sami nie zechcemy o swoją suwerenność walczyć.Nie ma co ukrywać że z każdym dniem ją tracimy z decyzjami UE i nienawidzącym Polski neorządem.Gorsza jednak od nienawiści jest obojętność na sprawy polskie,na przyszłość Polski.Czym żyje społeczeństwo?Losami bohaterów z seriali.Ważniejsze są perypetie jakiejś sutenerki-celebrytki niż to co się dzieje u nas? Jakie są autorytety? Kadry naukowe które doradzają jak usunąć urzędującego prezydenta z urzędu przed upływem kadencji i bezwstydnie podlizują się władzy? Jacy to są eksperci i fachowcy którzy siłą objęli teraz stanowiska a teraz uciekają do Brukseli bo rządzenie ich przerasta? Jak to jest możliwe że byle jaki niemiecki generał obwieszcza,że obejmuje dowództwo nad wschodnim skrzydłem wojska w Europie ignorując dowódców innych państw? Jak to możliwe,że z podniesionym czołem prezesem Orlenu zostaje ponownie idiota,który nie potrafił nim nawet wcześniej zarządzać?Własnie te wszystkie zdarzenia w sumie odpowiadają za to,że tę suwerenność tracimy.