Zasuflowane wytłumaczenie podwyżek cen żywności

Odkąd obecny rząd 13 grudnia podejmuje działania prowadzące do podwyżek cen artykułów spożywczych - bezpośrednio i pośrednio, podaje też swoim wyznawcom wytłumaczenie, którym potem posługują się m.in. w rozmowach przy kawie. Bezpośrednio wpływają na wzrost cen poprzez brak utrzymania zerowago vatu na żywność, a pośrednio poprzez m.in. wysokie ceny paliw oraz szykującą się podwyżkę rachunków za prąd i gaz.

Zwolennicy rządu 13 grudnia podczas poruszania tematu podwyżek cen żywności, bronią podwyżek argumentując to następująco: "Dobrze, że ceny żywności rosną, bo ludzie będą bardziej żywność szanować, mniej wyrzucać i mniej marnować.". Obecny cytat pochodzi z wypowiedzi człowieka, który jest przedsiębiorcą, po 60tce, jest dziadkiem, mieszkańcem wsi i widzem telewizji tvn. Tłumaczenie delikatnie mówiąc absurdalne i potwierdzające, że dla sekty nie ma granic racjonalizmu jeśli chodzi o tezy które można im wmówić. Dodatkowo w 2023 roku krytykował poprzedni propolski rząd Zjednoczonej Prawicy za drożyznę. Krytykował to, co obecnie chwali...

Zacytowane przeze mnie powyżej uzasadnienie oczywiście nie zostało przez nich samych wymyślone tylko im zasuflowane. Tak się składa, że wyłapałem audycję w kanale radiowym (okolice marca 2024) nadającym obecnie nielegalnie na antenie programu trzeciego polskiego radia (i podającym się za polskie radio). Audycja zawierała opis lodówek na zużytą żywność. Według mnie bardzo ważna inicjatywa i realnie pomagająca potrzebującym. Rzecz polega na tym, że całe nagłaśnianie publicznych lodówek na żywność jest wykorzystywane do przedstawiania faktów nie skupiając się nie tylko na pomocy potrzebującym tylko proponując ekscentryczny pomysł redukcji wyrzucanej żywności. Pomysłem tym jest, i tu cytuję audycję radiową: "Żywność musi być droga, wtedy ludzie będą bardziej ją szanowali i mniej wyrzucali". Podczas audycji w neoRadiu pewna pani tłumaczyła właśnie w przytoczony sposób - dosyć stanowczy, nachalny i łopatologiczny, że to jest właśnie właściwe rozwiązanie. 

Sama próba tłumaczenia mnie nie dziwi, antypolska strona inspirowana z zewnątrz robi to od dawna. Smuci jedynie fakt jaki posłuch potrafi otrzymać. Jak wspominałem wyżej, kilka tygodni po słyszanej przeze mnie audycji, bezmyślnie zostało powtórzone. Robi to przedsiębiorca, który wydawałoby się potrafi liczyć i dbać o swoje interesy. Niesie to znamiona już nie tylko zwolenników tylko sekciarskie. Jest u góry, wajchowy, który zapodaje temat i oni na oślep bez sprawdzenia powielają - dlatego, bo to 'nasi' mówią. Zastanawia mnie czy jest to grupa pożytecznych idiotów czy może jest szansa, że rozumieją tylko się boją powiedzieć inaczej.

Do grudnia 2023 roku i przejęcia przez uzurpatorów Polskiego Radia, Trójka była moim ulubionym radiem i słuchana w samochodzie. Po tych wydarzeniach raz na jakiś czas na kilka minut włączę, żeby zobaczyć jak to wygląda obecnie.. Akurat kilka minut, na które włączyłem około marca 2024, pozwoliły mi wyłapać przytoczone wyżej treści.

Z przejęciem Polskiego Radia wiąże się fakt, który dla mnie jako niegdysiejszego słuchacza Programu Trzeciego Polskiego Radia, jest jasnym i czytelnym sygnałem z zewnątrz. Na kilka dni po nielegalnym wtargnięciu przez uzurpatorów i przejęciu anteny, jechałem samochodem i na chwilę włączyłem właśnie opisywaną stację. Usłyszałem piątą symfonię Beethovena. Niby nic, natomiast... W trójce bardzo rzadko, naprawdę bardzo rzadko była puszczana muzyka klasyczna - to domena Programu Drugiego Polskiego Radia. A tutaj nagle niemiecki kompozytor urodzony w Bonn leci na antenie. Jakby ktoś z Berlina chciał przekazać polskim elitom: "Słuchajcie, teraz my nadajemy". Sygnał być może subtelny, natomiast mający na celu podrażnienie i poniżenie polskich elit.

Prędzej czy później przywrócimy i Polskie Radio w legalne polskie ręce.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

02-05-2024 [10:10] - SilentiumUniversi | Link:

Nie kijem go, to pałką. A ilu pracowników zarabiających w okolicy płacy minimalnej posłyszy po prośbie o podwyżkę "Nie dam, bo by ci się w głowie poprzewracało" (cytat z pewnej ważnej dyrektory)

Obrazek użytkownika Ijontichy

02-05-2024 [10:13] - Ijontichy | Link:

Ile ty masz lat? Z TrUjki robisz kultowe radio??? To UB-cki wentyl robiony za zgodą Wydziału Propagandy KC PZPR i podpisem Gomułki. Urodziło sie to w 1962 jako odskocznia 
od Głosu Ameryki,Radia Luxemburg i RWE.
Zatrudniał tam szef UB za parafą KC PZPR...tylko od 1980--do 13.XII.1981 było "wolne" potem w lutym 1882 przyszedł A.Turski wywalił wszystkich bez gadania czy są TW czy nie!

Drugim wentylem była Polityka pod zarządem Rakowskiego,trzecim wentylem był Kabarecik Olgi Lipińskiej...za STRASZNEGO SZCZEPANSKIEGO.
TRI WENTYLE? NU TOWARISZCZI...POGADITIE...

TrUjka rozpadła sie na trzy radia: Mann i Jethon,oraz Niedźwiecki i Strzyczkowski...wszyscy TW. Jeszcze jakies radyjko,ale to podziemie.

Ja wtedy [liceum] z magnetofonem Grundig 4 ścieżkowy i taśmy ORWO siedzialem do późnej nocy i nagrywalem...GWIAZDĘ SIEDMIU WIECZORÓW...

PS.Niektóre tasmy jeszcze znalazlem podczas przeprowadzki i magnetofon też ;-)))))

Obrazek użytkownika paparazzi

02-05-2024 [18:47] - paparazzi | Link:

To przecie wszyscy wiedzą ale co TY na skale masową zrobiłeś by chociaż troszkę było nasze?
Wiadomo jakie czasy były, bohaterów u nas "mnogo" tylko co ty słuchałes? Musiała być dywersyfikacja medialna i intuicyjne czytanie między wierszami. Chociaż to!
Za przekroczenie debitu komunikacyjnego, pisanie do prasy zagranicznej groziło najazdem SB i UB. Co w mojej rodzinie nastąpiło. Nie mówiąc o degradacji zawodowej bez względu na wykształcenie.
"60 minut na godzinę" to była odtrutka na rzeczywistość, chociaż niektórzy jak Ross , Federowicz się skrewili.

Obrazek użytkownika Jabe

02-05-2024 [10:39] - Jabe | Link:

O wzrostach cen zadecydował po­przedni rząd, przyj­mując prze­różne łady. Były jedynie ad hoc prze­suwane na po wy­borach. Można po­wiedzieć, że Mora­wiecki pod­łożył Tuskowi świnię.

Obrazek użytkownika sake3

02-05-2024 [10:56] - sake3 | Link:

No cóż jak się nie potrafi rządzić a tylko rozliczać,grozić i ryczeć na spędach to trzeba teraz płakać,że Morawiecki podłożył świnię.Złej tanecznicy nawet rąbek spódniczki przeszkadza..

Obrazek użytkownika tricolour

02-05-2024 [11:00] - tricolour | Link:

@sake

Przecież od lat jęczysz i płaczesz, że PiS nie może rządzić, bo wszyscy podkładają mu świnie.

Obrazek użytkownika Es

02-05-2024 [11:29] - Es | Link:

@tri
Zaorałeś dokładnie

Obrazek użytkownika tricolour

02-05-2024 [12:30] - tricolour | Link:

@es

Jakoś nie przepadam za tym określeniem, że zaorałem. Zresztą ona zaorywuje się sama co każdy wpis.

😁😁😁

Obrazek użytkownika Es

02-05-2024 [13:39] - Es | Link:

Jak zwał, tak zwał

Obrazek użytkownika spike

02-05-2024 [15:18] - spike | Link:

@tri,
czy wy wiecie jak się orze, czy kiedykolwiek ktokolwiek z was orał pole?
a ty @tri cały czas orzesz i siejesz swoje głupoty, tylko że chleba z tego nie ma :)))))))))))))))))

Obrazek użytkownika sake3

02-05-2024 [16:51] - sake3 | Link:

@spike.......Dobrze jest się pośmiać z tych dwu Smerfów ważniaków.Być ważnym to przecież obowiązująca dziś moda.Nawrzucać komuś w internecie dla nich to przecież nie tylko zadanie do wykonania ale i czysta przyjemnosc oraz bezpieczne zajęciePrzeceż internetowo ważniaki nie dostaną w mordę.

Obrazek użytkownika tricolour

02-05-2024 [11:32] - tricolour | Link:

@aragorn

Wśród kupowanych samochodów używanych 9/10 to samochody niemieckie, te od tego kompozytora.

Co w ten sposób chce nam powiedzieć Berlin?

Obrazek użytkownika paparazzi

02-05-2024 [18:54] - paparazzi | Link:

@ trici fico. Ale się kompromitujesz, troll jak ty spada coraz niżej. I jak żyć, trzeba użyć siedem gwiazdek. Te niemieckie to na felgach 40 stkach? Bez odpowiedzi. Ale dno ale może o to chodzi?

Obrazek użytkownika tricolour

02-05-2024 [20:05] - tricolour | Link:

@papa

Powtarzasz się, zapewne demencja. Umiesz jeszcze czytać? To przeczytaj:

https://motoryzacja.interia.pl...