Aborcja - lewackie mordowanie dzieci i inne refleksje

Jak zwykle co jakiś czas - z reguły w okresie kampanii wyborczych - wybucha sprawa aborcji, którą wszczynają fanatyczni i ideologicznie pokręceni lewaccy mordercy nienarodzonych dzieci.

Ja wiem, że ten obszar był już wielokrotnie poruszany, ale dalej bywa często tematem, który wywołuje wiele kontrowersji, choć – moim zdaniem – takich kontrowersji mieć nie powinien. Dla niektórych więc powiedziane zostało na ten temat niemal już wszystko. Mimo tego czuję kolejną potrzebę spisania na moim blogu kilku własnych refleksji, które już nieraz wygłaszałem, ale dla mnie osobiście aborcja pozostaje dalej obszarem tak traumatycznym, że będę o niej pisał tak często, jak uznam to za stosowne. Podobnie o eutanazji, którą też uważam za morderstwo w świetle jakiegoś tam anaturalnego ludzkiego prawa. 

Od razu też pragnę jeszcze raz sprecyzować swój stosunek do świadomej aborcji na życzenie, którą uważam a'priori za właśnie morderstwo i to morderstwo dokonane z premedytacją dokonane na bezbronnej istocie ludzkiej, na dziecku!

Przyznam się, że nie zawsze tak uważałem. Moje poglądy wczesnej dorosłości, czysto liberalne a nawet gnostyckie, akceptowały aborcję w sytuacjach jej konieczności, wyrażanych również li tylko przez określoną kobietę chcącą dokonać aborcji. Uważałem, że w sumie to kobieta winna decydować, czy urodzić dziecko.

Tak myślałem jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Przemawiało za to wiele argumentów w czym i tak nie przebiję feministek, liberałów i lewicowców różnej maści. Do mnie docierał tak naprawdę tylko jeden: przyszłe dobro dziecka. Uważałem, że dziecko niechciane, wychowywane z konieczności będzie nieszczęśliwe, dziecko oddane do Domu Dziecka również, dziecko, którego urodzenie może grozić śmiercią kobiety uniemożliwiając jej wychowywanie już posiadanych dzieci lub mogących się narodzić w przyszłości też nie jest wskazane. Tak jedynie rozumiałem konieczność dopuszczalności aborcji.

Obecnie przychylam się tylko do jednej możliwości dokonywania aborcji: kiedy ciąża może grozić z pewnością utratą życia kobiety w niej będącej, choć jednoznaczne stwierdzenie, że donoszenie ciąży i poród spowodują śmierć rodzącej kobiety jest też raczej medycznie trudne i może rodzić różne zastrzeżenia i wątpliwości.

Poza wszystkim jednak każdy mały człowieczek ma prawo żyć niezależnie od tego czy jest 1 – tygodniowym malcem czy 36 – tygodniowym brzdącem. I nie jest tu istotna sytuacja materialna kobiety: dziecko można oddać do adopcji nawet gdy pochodzi z gwałtu (ilu ludzi na to czeka), upośledzenie dziecka chorobą nieśmiertelną lub też niewcześnie śmiertelną też nie jest powodem aborcji: widzieliście kiedyś ile ciepła, radości życia przejawiają dzieci np. z chorobą Downa - bywają bardziej ludzkie niż niejedne zdrowe dzieci źle wychowywane, zresztą je można również oddać bez konsekwencji. A już widzimisię kobiet – morderczyń z premedytacją, które dla własnej tylko wygody, bez żadnych skrupułów dokonują aborcji, jest nie do zaakceptowania. Podobnie jest w przypadku "tabletki dzień po" - ona też zabija już zapłodnione kobiece jajeczka.

Życie ludzkie w każdej formie godne jest gloryfikacji w najwyższym stopniu – niezależnie czy jest to życie 1-tygodniowego dziecka czy 90 – cio letniego starca...

I tu powstaje zasadnicze pytanie o początek życia człowieka. Nie rozpisując się zbytnio i nie wchodząc w dywagacje pseudonaukowców: zapłodniona komórka jest początkiem życia człowieka!. Od pierwszej milisekundy zapłodnienia rozpoczyna się proces życia, rozwija się człowiek! Jaka jest różnica pomiędzy zatrzymaniem tego rozwoju przed 12 a po 12 tygodniu jego trwania? Żadna.

Ludzka dotychczasowa wiedza na temat tajemnicy życia nie pozwala na kategoryzowanie poglądów i wskazywanie od kiedy rozpoczyna się życie człowieka w jego okresie płodowym. Można się oprzeć tylko na pewnych faktach a takim jest to, że bez połączenia komórek żeńskich i męskich nie powstaje życie, więc ich połączenie jest jego początkiem a zabicie tego życia jest i winno być kwalifikowane jako morderstwo!

Pierwszy podział komórkowy i dalej powstanie embriona uwarunkowało to, że obecnie może istnieć i funkcjonować - jako człowiek – każdy z nas. Gdyby nie embrion w ogóle by nas nie było. Innymi słowy: bez tego etapu rozwoju człowieka nie byłoby w ogóle człowieka. Embrion jest więc częścią procesu powstawania życia i eliminując go, eliminujemy więc życie, dokonujemy morderstwa z premedytacją! To kim jesteśmy kształtuje się już w zygocie: kolor i kształt oczu, włosy, kolor skóry itp. także to czy będziemy mężczyzną czy kobietą. I niestety tego etapu życia ludzkiego też nie można pominąć i niszcząc tą zygotę niszczymy życie, dokonujemy morderstwa z premedytacją!

Mam nadzieję, że coraz mniej będzie chodzić na świecie świadomych morderczyń swoich nienarodzonych dzieci a także współwinnych tych morderstw...

Podobnie uważam, że dokonywanie eutanazji na życzenie również jest morderstwem albo grzechem śmiertelnym, czyli samobójstwem. Dane nam zostało życie przez Boga i nie mamy prawa go na własne lub obce (np. rodziny, lekarzy czy ułomnego prawa) życzenie przerywać. Przerażającym faktem jest to, iż w wielu krajach coraz bardziej tworzy się liberalne prawo do tej eutanazji, nawet dla nieletnich czy osób, które są nie tylko chore i cierpiące fizycznie a psychicznie (np. na przecież uleczaną depresję). Europejskimi prekursorami we wprowadzaniu coraz swobodniejszego i mniej rygorystycznego prawa do eutanazji są np.: Niderlandy (Holandia), Luksemburg, Belgia i Niemcy. 

Pozostaje jeszcze antykoncepcja i być może dla wielu moje zdanie będzie kontrowersyjne, szczególnie z punktu widzenia  religii katolickiej. A ja za mocno wierzącego katolika się uważam.

Uważając bowiem, że aborcja jest morderstwem na nieurodzonych i niewinnych dzieciach rozwijających się od momentu zapłodnienia w łonie matki, to dla mnie ważnym jest, aby do tegoż zapłodnienia nie doszło. 

Jeżeli zatem jacyś ludzie decydują się na seks i nie chcą mieć dzieci oraz nie chcą być późniejszymi mordercami to powszechna antykoncepcja winna być dla nich swobodnie dostępna. Oczywiście za wyjątkiem środków, które zabijają już powstające życie, niszczą już zapłodnioną komórkę takie jak: wszelkiego rodzaju spirale dopochwowe czy właśnie tabletki wczesnoporonne "dzień po".  

Jesteśmy bowiem tak stworzeni (dla niektórych przez Boga na jego podobieństwo), że - w przeciwieństwie do większości zwierząt nasz popęd seksualny występuje stale, niezależnie od okresu rui. Poza tym potrafimy jako ludzie cieszyć się z naszej seksualności. Udany sex, własna satysfakcja z życia erotycznego i szeroko rozumianego miłosnego jest nam niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Jest tak naprawdę podstawowym, obok miłości duchowej, motorem, i podstawą zadowolenia z życia i chęci do działania (niezależnie od wieku). Jeżeli Ktoś (niektórzy) sprowadzają akt seksualny li tylko do prokreacji to zabierają nam część człowieczeństwa i sprowadzają do poziomu zwierząt. Tak już jesteśmy stworzeni, że seks dla nas jest radością a nie karą za grzechy.

Nie chcąc wobec tego zabijać nienarodzonych a jednocześnie realizując nasze człowieczeństwo powinniśmy robić wszystko - jeżeli akurat teraz nie chcemy dziecka - aby nie dopuścić do zapłodnienia.  

I tu z pomocą podąża współczesna medycyna.

Jest obecnie taki wybór środków antykoncepcyjnych, że swobodnie można się cieszyć z seksu bez obawy późniejszej ewentualnie myśli o aborcji. Ich skuteczność bywa już prawie 95-100%. Pozostają też prezerwatywy. 

Oczywiście akt seksualny nie może być celem samym w sobie. Nasza seksualność jest naszym człowieka atutem. Cieszmy się nią ale odpowiedzialnie. Uświadamiajmy nasze dzieci na temat środków antykoncepcyjnych, wprowadźmy do szkół bezpłatne broszury na ten temat, uczmy piękna miłości dwojga ludzi, ale też wynikającego z niej erotyzmu.

Chcąc nie zabijać nienarodzonych i zwiększyć dostępność środków antykoncepcyjnych walczmy o ich pełną refundację z NFZ.

Wiem, że dla niektórych taka perspektywa jest przerażająca i odrzucają ją a'prori, mając ku temu nieraz słuszne argumenty. Ale cóż jest lepsze: zabijanie nienarodzonych dzieci czy też walka o to żeby tego niechcianego zapłodnienia nie było?

I nie łudźmy się: młodzi ludzie będą coraz wcześniej rozpoczynali współżycie seksualne i uświadamiać ich winniśmy znacznie wcześniej (zanim rozpoznają u siebie własną seksualność) bo później może być za późno. I nic tu nie pomoże uciekanie od tematu czy też nakazy, zakazy i wołanie z ambony.

Stawiam wobec tego, jako przyczynek do dyskusji, tezę, że nie można być jednocześnie przeciw aborcji i przeciw antykoncepcji nie dopuszczającej do zapłodnienia. 

-----------------

Informacja!

Serdecznie dziękuję moim dotychczasowym darczyńcom. Naprawdę nawet Państwo nie wiedzą, ile to dla mnie znaczy, bo daje mi jakąś szansę i motywację do dalszego blogowania a przede wszystkim to wsparcie świadczy, że jednak warto poświęcić swój - coraz mniej dla mnie dostępny - czas na tą moją "pisaninę". Jestem zobowiązany nawet za wsparcie małą kwotą, bo dla mnie jest to i tak indywidualne wydarzenie obrazujące wielkość Państwa Serc.  Tym bardziej, że miałem ostatnio udar mózgu, ale jego konsekwencje na szczęście są relatywnie niewielkie.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

30-04-2024 [16:07] - u2 | Link:

świadomej aborcji na życzenie, którą uważam a'priori za właśnie morderstwo

Oczywiście, ale są wyjątki, Można dokonac aborcji jeśli płód pochodzi z gwałtu lub ciąża zagraża zdrowiu i życiu matki. Co do metody in vitro zwanej czasami złośliwie in wiadro. To tam ponoć dochodzi do zapłodnienia komórek jajowych, ale wybiera się najlepiej rokującą. Mi to trudno uznać za morderstwo. Ale trzymający się zasady, że po zapłodnieniu jest już życie, określą to jako zabójstwo.

Obrazek użytkownika tricolour

30-04-2024 [17:11] - tricolour | Link:

Podoba mi się wybiórczy katolicyzm - aborcja zła, antykoncepcja dobra.

Bezrefleksyjnie, bez świadomości, że każda wręcz dzisiejsza antykoncepcja chemiczna jest wielofazowa, a ostatnią "linią obrony" jest zabicie powstalego zarodka, najczęściej przez stworzenie warunków uniemożliwiających zagnieżdżenie upartego sukinsyna. I to jest dobre, bo trupa nie widać. Co innego skrobanka - ta jest zła, bo krwawy trup jest widoczny. Oczywiście rodzi się pomysł, by zawiązywać oczy, a wtedy też nie będzie widać zwłok i jest nadzieja, że skrobanka będzie równie katolicka, co wczesna aborcja chemiczna. Amen.

A może trzeba się określić i przyjąć pewne zasady? Nie poprzestawać na deklaracjach głębokiego katolicyzmu? 

 

Obrazek użytkownika Kaczysta

30-04-2024 [17:17] - Kaczysta | Link:

Okres Ci się spóźnia. Musisz zrobić test ciążowy.
Cioto

Obrazek użytkownika tricolour

30-04-2024 [17:28] - tricolour | Link:

@kaczysta

Dziękuję, że zwracasz się do mnie wielką literą. Jednakże nie musisz się podpisywać ponieważ nazwisko masz jakieś takie wstydliwe choć modne - to przyznaję.

Obrazek użytkownika u2

30-04-2024 [17:31] - u2 | Link:

aborcja zła, antykoncepcja dobra.

Antykoncepcja zapobiega zapłodnieniu przez plemnik komórki jajowej. Nie stosowałeś to teraz masz geniusza szachowego za syna :-)

Obrazek użytkownika tricolour

30-04-2024 [17:34] - tricolour | Link:

Nie tylko jego!

😁

Obrazek użytkownika u2

30-04-2024 [17:37] - u2 | Link:

Sam widzisz, nie tylko aborcja jest zła, ale i antykoncepcja jest zła :-)

Obrazek użytkownika tricolour

30-04-2024 [18:06] - tricolour | Link:

To oczywiste - i o tym piszę.

Obrazek użytkownika u2

30-04-2024 [18:40] - u2 | Link:

Każda teza wymaga dowodu. Więc nie ma oczywistości. Mój znajomy elektryk - katolik mawia, że seks z kondomem to jak lizanie czekoladki przez szkiełko i ja się z nim w pełni zgadzam. Nowe życie to jest to! :-)

Obrazek użytkownika tricolour

30-04-2024 [19:44] - tricolour | Link:

@u2

To nie teza lecz aksjomat. 

Krzysztof robi z tego tezę, że antykoncepcja jest dobra i stara się ją udowodnić radością z seksu z zabezpieczeniem. Tymczasem aborcjoniści są bardziej żywiołowi i wolą seks bez zabezpieczenia, co jest oczywiście przyjemniejsze.

I cały misterny dowód Krzysztofa w pizdu.

😛😛😛

Obrazek użytkownika u2

30-04-2024 [20:12] - u2 | Link:

@Daria Brzezicka

Na pewno się kocha bez zabezpieczeń. Chce przyszłości bez ograniczeń. I ja ją popieram, kochajcie się, jeśli potraficie, tak jak ja was kocham :-)

Obrazek użytkownika Kaczysta

30-04-2024 [20:42] - Kaczysta | Link:

tri
że też cię matka nie wyskrobała lub nie wzięła tabletki dzień PO

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

30-04-2024 [18:28] - krzysztofjaw | Link:

tri
Jeżeli jakiś środek antykoncepcyjny tworzy możliwość zabicia zapłodnionego jajeczka to jestem jemu przeciwny. Pozdrawiam 

Obrazek użytkownika tricolour

30-04-2024 [18:33] - tricolour | Link:

@krzysztof

A prezerwatywy zwilżone środkiem plemnikobójczym?

Obrazek użytkownika spike

30-04-2024 [19:43] - spike | Link:

@tri
"...ostatnią "linią obrony" jest zabicie powstalego zarodka, najczęściej przez stworzenie warunków uniemożliwiających zagnieżdżenie upartego sukinsyna."

trafnie napisałeś o sobie, jakby twoja mame wiedziała kim będziesz, to by pewnie uniemożliwiła takiemu poczętemu sukinsynowi jak ty, się zagnieździć i urodzić.

Obrazek użytkownika tricolour

30-04-2024 [19:48] - tricolour | Link:

@spike

Moja mama bardzo dobrze wiedziała, co robi rodząc mnie również po to, byś przy mnie mógł pokazać publicznie jakim jesteś chujem. Beze mnie mógłbyś to próbować ukryć, a ze mną nie.

😛

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

30-04-2024 [19:56] - Edeldreda z Ely | Link:

@Panowie
Panowie, wykupiliście 5 minutową sprzeczkę czy całogodzinną kłótnię? 🤔
https://m.youtube.com/watch?v=...
 

Obrazek użytkownika tricolour

30-04-2024 [20:15] - tricolour | Link:

@ely

Ani jedno, ani drugie. Śmieci sprząta się nieustannie.

😛

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

30-04-2024 [20:55] - Edeldreda z Ely | Link:

@Panowie
Należałoby najpierw ustalić, w którym pokoju się znajdujecie... Bo - jak widać na załączonym obrazku: nietrudno się pomylić...
 https://m.youtube.com/watch?v=...

Obrazek użytkownika u2

30-04-2024 [20:57] - u2 | Link:

To nie jest ten room. My name is...

Obrazek użytkownika spike

30-04-2024 [21:35] - spike | Link:

@EZE
Sprzeczkę powiada Pani?

"Nie ma skutku bez przyczyny",
"Widzisz przedstawienie, nie widząc rzeczy".

 

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

30-04-2024 [21:53] - Edeldreda z Ely | Link:

@Spike
Jednakowym bólem serca napełnia mnie, jak się do siebie zwracacie, Panowie... 
Już pisałam dawniej: hadko czytać... Ale: jak to w skeczu - widocznie istnieje zapotrzebowanie na kłótnie i inwektywy, na które sobie nawzajem uprzejmie odpowiadacie, służąc brzydkim słowem...

Obrazek użytkownika spike

30-04-2024 [22:41] - spike | Link:

@EzE
Widzi Pani, kiedyś dawno temu, pracowałem z ludźmi pokroju @tri, cokolwiek do nich mówiłem, to jak grochem o ścianę, dopiero jak zacząłem do nich mówić ich językiem, wtedy nie tylko mnie rozumieli, ale zaakceptowali jako "swojaka", bo tak po prawdzie to byli porządni ludzie.

Dołączył do nas pewien inż. miał zespół ludzi którymi kierował. Pewnego razu spotykamy się i on prawie załamany, zwierza się, że nie daje sobie rady z załogą, chyba zmieni pracę, wtedy podzieliłem się swoim doświadczeniem, jak "rozmawiać z psem" :)
Po jakimś czasie spotykamy się, pytam co słychać, zaczął opowiadać że całkiem fajnie itd. a przy tym przeklinał jak szewc, zacząłem się śmiać, on zdziwiony co mnie tak bawi, mówię mu jak on teraz mówi, zrozumiał też się zaśmiał i powiedział, że miałem rację, teraz bez problemu się z ludźmi dogadywał, a jego ludzie jak z nimi rozmawiałem, też go chwalili, że "swój chłop", bo faktycznie był "swój" :))
Zaznaczę, że "łacina" nie była i nie jest moim "językiem", jak i w całej mojej licznej rodzinie, ale życie czasami ma inne wymagania.
:))

PS. Zaskoczeniem dla mnie jest, że Pani nie poruszył w komentarzu @tri zwrot "sukinsyn", dotyczący dziecka poczętego, co było przyczyną, a czego ja nie mogłem darować, a posłużyłem się tylko jego słowami.
"@tri zawinił, wieszają @spika" :)

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

01-05-2024 [00:17] - Edeldreda z Ely | Link:

@Spike
Nie poruszył, bo znam już trochę Tricoloura i Jego styl wypowiedzi, zresztą Tri wytłumaczył swoje intencje później. 
Termin ów wskazywał, a może nawet demaskował domniemane przekonania producentów preparatów antykoncepcyjnych. Wśród tych, jak Tri nazywa, wielofazowych, są takie, które ostatecznie mają w sobie potencję, by zadziałać radykalnie, gdyby do zapłodnienia jednak doszło. Realna możliwość terminacji zarodka jako realizacja skuteczności podanej substancji, ujawnia pogląd, że zarodek jest co najwyżej jakimś tam zlepkiem komórek. 

Obrazek użytkownika tricolour

01-05-2024 [09:48] - tricolour | Link:

@ely & spike

Nie ma czegoś takiego jak antykoncepcja. Jest upośledzenie funkcji kobiety w określonym celu.

Bo co mogą stosować faceci? Tylko prezerwatywy ponieważ żaden nie kupi świństwa, które choćby chwilowo zakłóciło skutecznie ruchliwość plemników - na to rynku nie ma. Na bardziej radykalne kroki też. Nie, bo nie.

Ale jest wielki rynek na świństwa dla kobiet. Mają żreć chemię, by je można było bzykać bez ciąży - takie jest prawdziwe oblicze tzw antykoncepcji. I ma być ona skuteczna, najlepiej w 100% więc jedno napiszemy na aptecznej ulotce, a zrobimy swoje. I zarobimy.

Więc - w moim rozumieniu porządku rzeczy - antykoncepcję stosuje się wtedy gdy chcemy w hotelu przelecieć jakąś dupę. Wtedy dupa ma się zabezpieczyć żeby nam nie zrobić krzywdy.

Gdy jednak zauważymy, że do dupy przyczepione są jeszcze jakieś inne atrakcyjne, a może nawet wartościowe elementy wtedy traktujemy je całościowo i nie psujemy, nawet fragmentarycznie. Wtedy to już jest nasza całość, którą otwieramy oczy niedowiarkom i nie jest to jeszcze nasze ostatnie słowo.

Samochód, fabrycznie wyposażony w to, co zamówiliśmy w konfiguratorze, nie dekompletujemy i używamy materiałów eksploatacyjnych wyłącznie wskazanych przez producenta. Przecież nie narazimy się na koszty lejąc tańsze zamienniki!

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

01-05-2024 [10:44] - Edeldreda z Ely | Link:

@Tri
Twoją wypowiedź podzieliłabym na dwie części: pierwsza część: pierwsze trzy akapity, co do których nie zglaszam żadnych zastrzeżeń, a nawet, dziękuję Ci, że postawiłeś sprawy w takim świetle, co do drugiej części - zauważ, że KK, mówi o antykoncepcji w przypadku aktu małżeńskiego. Opisywany przez Ciebie wypad z kimś przygodnym do hotelu i inne tego  wypadu uprawiane odmiany są po prostu nieuporządkowaniem moralnym, czyli grzechem i nie są przez KK z powodu swej natury włączane w namysł nad moralnością, co by się nie plątało jedno z drugim. 

Obrazek użytkownika tricolour

01-05-2024 [11:39] - tricolour | Link:

@ely

Jeżeli koncepcja to ogólnie zarysowany plan, to antykoncepcja powinna być brakiem planu. Tymczasem antykoncepcja jest szczegółowym planem konkretnej rzeczy. A na początku jest słowo przecież. Wynika z tego, są już sam zamysł jest tak nazwany, by wprowadzić w błąd myślowy... i dalej leci samo z siebie.

Antykoncepcja małżeńska polegająca na decyzji, że zamiast do łóżka pójdę z żoną do opery (cholerka, jakie to daje seksualne możliwości!!!) jest świadomym wyborem i za żadne skarby nie nazwę tego antykoncepcją choć ma taki cel. No właśnie w tym pierwszym słowie już jest wyprowadzenie na manowce.

I Bogiem było Słowo.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

01-05-2024 [11:52] - Edeldreda z Ely | Link:

@Tri
Jeśli już przy słowie, jego znaczeniu i sprawczej mocy jesteśmy, to czy mogłabym Cię prosić o zaniechanie używania względem swoich rozmówców wulgaryzmów..? Bardzo ładnie proszę. 

Obrazek użytkownika tricolour

01-05-2024 [14:29] - tricolour | Link:

@Ely

Masz prawo prosić. Mogę obiecać, że nie zacznę pierwszy, ale umowa co do zasady musi być symetryczna więc zaatakowany użyję narzędzia, jakie uznam za stosowne do obrony, z eskalacją włącznie. Doktryna ma zapewnić bezpieczeństwo, a nie ład moralny.

W przypadku adwersarza, który nie wywiązuje się z własnych umów, granice ustalam ja.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

01-05-2024 [16:39] - Edeldreda z Ely | Link:

@Tri
Rozumiem, Tri. Dziękuję. 

Obrazek użytkownika spike

01-05-2024 [23:05] - spike | Link:

@tri
swojej prawdomówności musiałeś uczyć się w Akademii Prawdy pod patronatem Goebbelsa, "kto ma rozum, niech spojrzy na pierwszy mój komentarz pod twoim, prawda ujrzy światło dzienne. Czy ty wiesz co znaczy słowo prawda ?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

01-05-2024 [20:05] - Alina@Warszawa | Link:

[09:48] - tricolour 
To mentalność żydo-bolszewickiego dziada w Polsce, zupełne zbydlęcenie. To efekt rozbiorów, Katynia i wymordowania prawdziwych Polaków, mężczyzn o "zdolności honorowej", która takiemu typkowi jak TRI nie mieści się w głowie, bo wyznaje takie właśnie, "praktyczne" zasady w stosunkach damsko-męskich. Szkoda tylko, że młode Polki są wychowywane na przedrozbiorowych wzorcach męskości i kiedy wchodzą w świat dorosłych trafiają na typki wychowane na talmudzie, na zwolenników antykoncepcji aborcyjnej i traktowania kobiet tak jak to ze szczegółami - zapewne z własnego doświadczenia - opisał TRI. 
Identyczne wzory zachowań propaguje TVN i czasem Polsat. Filmy, które nadają w ogólnodostępnych kanałach nigdy nie zostałyby dopuszczone do emisji, ani nawet do produkcji np. w Indiach, przez tamtejsze urzędy dbające o zwykłą przyzwoitość w przestrzeni medialnej.

Obrazek użytkownika spike

01-05-2024 [11:48] - spike | Link:

@EzE
Droga EzE, broni Pani złej sprawy, co mnie zaskakuje, ja nie wnikałem, bo nie ma sensu, "co autor miał na myśli", a w to w jaki sposób to wyraża, nawet jak potem się tłumaczył, dlaczego użył określenia poczętego dziecka "sukinsynem".
Można by porównać do skandalu, jaki wywołał K.Wojewódzki, umieszczając polską flagę w psiej kupie, intencja można powiedzieć była dobra, ale sposób jej wyrażenia wg nie tylko mnie, chyba skandaliczny?

Lewactwo ma to do siebie, że dla swoich celów, zmienia znaczenia słów,
nie tylko poczęte życie jest zlepkiem komórek, ale także dorosły już człowiek,
od poczęcia aż do śmierci.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

01-05-2024 [12:05] - Edeldreda z Ely | Link:

@Spike
A jednak, pomimo braku wnikania, rozpoznał Pan  bezbłędnie styl Tri - to prawda, jest on skandalizujacy. 
Za stylem jednak znajduje się treść. 
Czy i Pan, jeśli uniżenie poproszę zgodziłby się porzucić użytkowanie wulgaryzmów w swych wypowiedziach? Bardzo serdecznie proszę. 
 

Obrazek użytkownika spike

01-05-2024 [12:44] - spike | Link:

Droga @EzE
Dlaczego Pani domaga się, bym dowodził, że jednak nie jestem wielbłądem.
Proszę mi wskazać moje wypowiedzi okraszone wulgaryzmami.
 

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

01-05-2024 [13:42] - Edeldreda z Ely | Link:

@Spike
Proszę wybaczyć, że się ośmieliłam.
Przypominam, że pamiętam cały czas i czekam na Pana wpis. 
Przesyłam serdeczności i życzenia dobrego dnia, 
EzE

Obrazek użytkownika spike

01-05-2024 [20:14] - spike | Link:

@EzE
Parafrazując pana Sułka "pani EzE, kocham Panią" :)))
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

01-05-2024 [20:56] - Edeldreda z Ely | Link:

@Spike
Pracuję nad kolejnym tekstem i nie powinnam ulegać podobnym dekoncentrującym wzruszeniom :)
 

Obrazek użytkownika spike

30-04-2024 [20:25] - spike | Link:

@tri -
spodziewałem się takiej "riposty" na poziomie "sukinsyna" jakim jesteś, tylko taki "sukinsyn" jak ty, może nazywać poczęte dziecko sukinsynem, wyjątkowo podły z ciebie ..uj.

dawaj więcej czadu sukinsynu :)))))))))))

Obrazek użytkownika tricolour

30-04-2024 [20:48] - tricolour | Link:

@spike

A ja się nie spodziewałem, że jesteś do tego stopnia tępy, że nie dostrzegasz turpistycznego sarkazmu. Że dla aborcjonistów płód to nie jest dziecko i jest rzeczą do usunięcia, bo przeszkadza zwykłej wygodzie.

Nie spodziewałem się też, że możesz być aż takim chujem, by się odnosić do mojej mamy. 

Nie spodziewałem się, ale już się będę spodziewał więc jest dla mnie zupełnie oczywiste, że w najbliższą niedzielę otworzysz mordę po Komunię Świętą, a niczego nie spodziewający się kapłan ulokuje ją w chuju.

Tak wygląda konsekwencja, przyjacielu.

Obrazek użytkownika spike

30-04-2024 [21:30] - spike | Link:

fallusie@tri
jesteś wyjątkowo wredną i chamską personą, ty nie miałeś oporów czepiać się mojej matki, a masz czelność mi to wypominać, typowe dla sukinsyna jak ty.
Jesteś tak żałosny, że nawet mi ciebie nie szkoda, spokoju nie zaznasz, jak długo będziesz tu rynsztok robił.

Obrazek użytkownika tricolour

30-04-2024 [21:46] - tricolour | Link:

@spike

Nie tłumacz się i nie zginaj w pół. Stój prosto.

😁😁😁

Obrazek użytkownika Maverick

30-04-2024 [18:32] - Maverick | Link:

Obrazek użytkownika spike

30-04-2024 [18:42] - spike | Link:

Brakuje mi jak "powietrza" jasne i zdecydowane stanowisko Kościoła Katolickiego, w którym jasno powinna być postawiona sprawa, że aborcja to morderstwo i każdy kto się do niej przyczyni, nie jest katolikiem, podobnie jak kobieta która jej dokona, dla "świętego spokoju", wygody, etc.
Wielu pisze, że widzi ludzi w kościołach, które są ze środowisk lewacko-libertyńskich, które nawet głośno zaznaczają, że są katolikami do tego praktykującymi.

Co do antykoncepcji zapobiegającej zapłodnienie, Dobry Bóg dał człowiekowi taką możliwość, ale ona wymaga głównie od kobiety przestrzegania pewnych zasad i dyscypliny, jak też współuczestniczenia w tym mężczyzny.
Są mądrale, którzy twierdzą, że jest mało skuteczna, co jest nieprawdą, badania nad tym problemem stwierdzają, że częściej zachodzi do zapłodnienia z powodu wady prezerwatywy i innych nieprzewidzianych zjawisk, niż naturalnej antykoncepcji.

Człowiek świadomie odrzuca sens swego istnienia, najczęściej jest on wymazywany z ludzkiej świadomości przez różne media,
 "nie żyjemy dla siebie, żyjemy dla drugiego człowieka".

Obrazek użytkownika Kaczysta

01-05-2024 [07:28] - Kaczysta | Link:

Kiedy czytam komentarze tutejszego fajnopolactwa, jestem przerażony poziomem moralnym i intelektualnym tego bydła.
Dzień dobry

Obrazek użytkownika Pani Anna

01-05-2024 [08:21] - Pani Anna | Link:

To obrzucanie się inwektywami jak dla mnie jest zabawne i jest elementem "dyskusji" internetowych,  gdzie każdy jeden ma niezbywalne prawo powiedzieć drugiemu co mu na wątrobie leży w niekoniecznie parlamentarny sposób. Swoją drogą to niemal wszyscy tutaj łącznie z autorem ewidentnie przespali lekcje biologii w szkole, co udowodnili już podczas "pandemii". Ale żeby dorośli (chyba) mężczyzni(?) nie wiedzieli kiedy, w jakim czasie i warunkach dochodzi do zapłodnienia i jak się ma do tego pigułka "dzień po", to już jest dramat.

Obrazek użytkownika spike

01-05-2024 [12:07] - spike | Link:

@ania
"To obrzucanie się inwektywami jak dla mnie jest zabawne i jest elementem "dyskusji" internetowych".

no to się uśmiałem, jak łatwo widzi się "źdźbło w czyimś oku, nie widząc belki w swoim" :)))))))))
może szkoda, że nie zachowałem twoje @aniu wylewy inwektyw, które tym bardziej są szokujące, że je wylewała kobieta (chyba).

Nie jestem już pewien, czy jesteś lekarzem???
jeżeli tak, to co piszesz o zapłodnieniu i tabletce PO, dyskwalifikuje ciebie z tego zacnego zawodu.

W TV pewna posłanka z PO, też lekarz, oświadczyła, "że jako katoliczka, uważa że człowiek powstaje w momencie zapłodnienia", ale jest za dostępem do tabletki PO.
Czyli jako "polityczka" już tak nie uważa.

Inna lewacka "polityczka" sama się wygadała, że tabletka PO jest też tabletką wczesnoporonną, co już ujawnia ich medialne kłamstwo, jakoby tabletka PO, mia tylko i wyłącznie zapobiegać zapłodnieniu, podając przy okazji producenta tabletek, instrukcje stosowania, a także tel. kontaktowy pomocy w tym procederze.

 

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

01-05-2024 [09:16] - Edeldreda z Ely | Link:

@All
Uprzejmej uwadze czytających i komentujących, polecam wypowiedź KK - pozycja nazywa się Jan Paweł II, Encyklopedia Nauczania Moralnego, a opracowana została pod redakcją ks. prof. Janusza Nagórnego. 
Antykoncepcja:

https://zapodaj.net/plik-N46hA...
https://zapodaj.net/plik-Una1d...
https://zapodaj.net/plik-z8zkw...
https://zapodaj.net/plik-zDaz2...

Aborcja:
https://zapodaj.net/plik-NY9Vj...
https://zapodaj.net/plik-Mm3kk...
https://zapodaj.net/plik-MHPlZ...
https://zapodaj.net/plik-FCiEx...
https://zapodaj.net/plik-ZrDdp...

Nadmienię tylko, że z różnych powodów, zawartych w dużej mierze w zalinkowanym wyżej wykładzie nie uważamy naturalnych metod planowania rodziny za antykoncepcję, by podkreślić, że w takim postępowaniu więcej jest postawy pro niż anty... 
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-05-2024 [11:46] - NASZ_HENRY | Link:

  

 @EzE🌼
 Twoje oświadczyny,
Też nie są bez winy🌼 
 

 

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

01-05-2024 [12:15] - Edeldreda z Ely | Link:

@Henry 
Wiem, co sądzisz, znam Twoje zdanie przecie.
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-05-2024 [13:12] - NASZ_HENRY | Link:

 
@EzE

Wiesz, cieszę się, że jesteś w formie ale zmień już temat. Pisz ten wpis który obiecujesz od dawna ;) Bo już kończę czytać bestseller  sprzed 137 laty, który odciska na mnie jeszcze piętno dzisiaj;) Liczba jak liczba ale jej odwrotność 1/137 to kwantowa  stała sprzężenia odpowiedzialna za podtrzymywanie życia! Takie humanistyczno kwantowe korelacje 🌼 
 

 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-05-2024 [13:41] - Imć Waszeć | Link:

To nie jest ta liczba. Wiadomo już "skądinąd", że 1/137 to taka liczba Danikena :]
Ale spokojnie, nawet wielcy wykładali się na tym: https://en.wikipedia.org/wiki/...
Podobnie (ad powyższy link) można "wykazać", że 43+67+163=273 czyli (gdy zanegujemy) temperatura zera bezwzględnego liczona w stopniach Celsjusza.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

02-05-2024 [17:16] - Edeldreda z Ely | Link:

@Henry
Piszę, piszę. Dziękuję za doping z minimalnym tylko komponentem złośliwości ;) 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-05-2024 [17:23] - NASZ_HENRY | Link:

Edeldredo ... Jak na mnie to tej złośliwości było mniej niż zero. Pozdrawiam serdeczne ;-)
   

 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

02-05-2024 [01:33] - wielkopolskizdzichu | Link:

Oczywiście zdaje sobie sprawę EzE iż  te duszoszczypiące teksty redagują goście którzy przynajmniej w założeniach nic wspólnego z prokreacją nie mają, a jeśli mają to od konsekwencji takowej uciekają.

Każdego kto w Polsce chciały się posługiwać naukami JPII w stosunku do kobiet w ciąży i tworzyć prawo na podstawie Jego nauk należy tępić, dlatego że dla JPII kobieta to chodzący inkubator który ma rodzić bez względu na konsekwencje dla swojego życia. JPII to fantastyczny teoretyk który nigdy konsekwencji związanych z zapładnianiem, byciem w ciąży, rodzeniem i wychowywaniem dzieci nie przeżył, ale był gotów do dobrych rad w tym zakresie.
Tylko idiota lub kremlowska koorwa może się domagać wprowadzenia prawa zmuszającego kobietę do rodzenia wbrew jej woli.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

02-05-2024 [12:45] - Edeldreda z Ely | Link:

@wielkopolskizdzichu 
Moja znajoma, osoba wcale nie bardzo religijna kiedyś na spacerze, wygłosiła ni z tego ni z owego takie zdanie: "świat nasz został zubożony, ponieważ nigdy nie poznamy tych, którym nie dane było się narodzić"... 
Wiem, wiem - kolejny "duszoszczypiący" tekst... Ale wie Pan, cieszę się, że przy okazji tej dyskusji przyznał się Pan do wiary w posiadanie takowej... 

Obrazek użytkownika Ijontichy

01-05-2024 [10:01] - Ijontichy | Link:

3 strony kancelaryjnego papieru + codzienna reklama+ prosba o wsparcie...i to wszystko po udarze niedokrwiennym z oznakami niedowładu i paraliżu policzka???
Chcesz wzbudzić litość i zrobić szum koło siebie? Tusk tylko ma zapalenie płuc...może sobie poczyta twoje elaboraty...i weźmie przykład???

Obrazek użytkownika spike

01-05-2024 [14:04] - spike | Link:

@ijon
nie bądź kolejnym sukinsynem, jeden @tri wystarczy.
a te reklamy, wsparcie etc. są od dawna, a żebractwo z nutą szubrastwa Owsika ci nie przeszkadza, czy nawet nie oburza ???

Obrazek użytkownika Ijontichy

01-05-2024 [14:56] - Ijontichy | Link:

Tę żebraninę juz dawno rozjechalem walcem,ale możesz se gadać...może mu wpływają jakies środki...ale Owsiakowi chyba większe??? :-)))

Obrazek użytkownika sake3

01-05-2024 [14:44] - sake3 | Link:

Ja się już wcale nie dziwię,że reżimowi Tuska z taką łatwością przychodzi podporzadkowanie sobie społeczeństwa,przemoc i bezczelne oraz bezprawne działania kiedy czytam te wpisy,to bicie piany w atmosferze wyzwisk nic nie wnoszące do dyskusji.Każdy kolejny dzień przynosi coś nowego i gorszego a dla was jakby czas stanął w miejscu.Nic nie widzicie,nic nie słyszycie czyli akceptujecie.Dla Tuska takie społeczeństwo którego nic nie obchodzi Polska to bułka z masłem.Zamelduje paniusi Leyen że Polska to już Niemcy a wy i społeczeństwo nawet się nie spostrzeżecie.No cóż wam będzie dobrze w każdym ustroju.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

01-05-2024 [16:45] - wielkopolskizdzichu | Link:

"zapłodnione kobiece jajeczka." Zapłodnione kobiece jajeczka są tylko zapłodnionymi jajeczkami w związku z tym tabletka tzw. dzień po, nie ma nic wspólnego z mordowaniem człowieka.
O życiu ludzkim w fazie prenatalnej możemy mówić dopiero od momentu pierwszego podziału. Tak się składa że od zapłodnienia do podziału mija od 24 do 72 godzin.
Pytanie czy do tego podziału dojdzie.
 

Obrazek użytkownika spike

01-05-2024 [20:11] - spike | Link:

@zdzicho
mówiąc wyjątkowo delikatnie, jesteś ignorantem do potęgi n.
Tabletka PO, nie ma najmniejszego wpływu na na proces zapłodnienia, jej zadanie to uniemożliwienie zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki, blokując produkcję hormonów organizmu kobiety, a to działanie jest jednoznaczne z aborcją.
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

01-05-2024 [20:41] - wielkopolskizdzichu | Link:

Nic na temat działania tabletki "dzień po" nie pisałem. Stwierdziłem tylko że przypisywanie cech ludzkich zapłodnionej komórce jajowej jest bzdurą, o cechach ludzkich można mówić dopiero od momentu pojawienia się podstawowego zjawiska charakteryzującego wielokomórkowe organizmy żywe czyli podział komórkowy.
Założenie że zapłodniona komórka jajowa jest z automatu człowiekiem to rodzić musi konsekwencje: po każdym stosunku w dniach płodnych kobieta powinna sikać przez sitko a to co w sitku zostanie powinno być pochowane z należnymi honorami. 
 

Obrazek użytkownika spike

01-05-2024 [23:23] - spike | Link:

@zdzicho
wy POlszewicy jacyś totalnie nierozgarnięci jesteście, szybko zapominacie:
""zapłodnione kobiece jajeczka." Zapłodnione kobiece jajeczka są tylko zapłodnionymi jajeczkami w związku z tym tabletka tzw. dzień po, nie ma nic wspólnego z mordowaniem człowieka."

do tego kłamiesz jak twój Tusk, rude to fałszywe, nikt nie twierdził, że zapłodniona komórka żeńska ma cechy ludzkie !
tylko i wyłącznie, że to początek powstawania człowieka, cechy ludzkie, jak to nazywasz, ma np. dziecko w 12 tyg. swego istnienia, a w którym wy POlszewicy chcecie mordować.

Do tego jest inna sprawa, często spotykana w sprawach spadkowych, w których za spadkobiercę można traktować dziecko poczęte, na które spływa prawo w chwili urodzenia.
W Chinach do daty urodzin, dopisuje się 9 m-cy okresu ciąży, a jest to tradycja sięgająca czasów, jak Polanie z dzidami biegali.
Polska Konstytucja wyraźnie mówi, że życie każdego człowieka jest pod ochroną państwa od poczęcia do śmierci.

To twoje prymitywne założenie o sikaniu przez sitko, możesz kolegom z podwórka serwować.
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

02-05-2024 [01:12] - wielkopolskizdzichu | Link:

"nikt nie twierdził, że zapłodniona komórka żeńska ma cechy ludzkie !"
O minimum konsekwencji proszę.
Uważasz że zapłodniona komórka ma cechy ludzkie czy też nie?
Jeśli nie ma to  tabletka dzień po jest do zaaprobowania.
Ja uważam że o tym można mówić od momentu podziału, a czas od zapłodnienia do tegoż podziału to wiele godzin. 
Do tego by zapłodniona komórka nie dotrwała do podziału nie potrzeba tabletki dzień po.
Wystarczy stres, wysiłek fizyczny, jakiekolwiek powikłania. 
Definiowanie życia ludzkiego od fazy zapłodnienia rodzi daleko konsekwencje, przynajmniej powinno, miedzy innymi te o których wspomniałem.

Na koniec.
Trzeba być nieźle walniętym na umyśle by przywoływać Chiny w kontekście walki o życie nienarodzonych dzieci. 
 

Obrazek użytkownika spike

02-05-2024 [12:25] - spike | Link:

@zdzicho
zapomniałem, że wy niekumaci jesteście, przywołałem cechy ludzkie w kontekście, który sam określiłeś, dając przykład podziału komórki, gdy nie ma jeszcze zalążków głowy, rąk nóg etc. wtedy nie da się nic określić, nawet czy to ludzka komórka.
Cechą ludzką jest pochodzenie komórek od człowieka.

Nijaki dr Mengele też miał swoje uważanie, wykonywanie na więźniarkach i więźniach różnych zbrodniczych eksperymentów medycznych, w tym na dzieciach poczętych, nie uważał za zbrodnicze, więźniów nie uważał za ludzi.

W kwestii poczęcia człowieka, dam ci przykład adekwatny do twojego poziomu pojmowania:

Wsiadając za kierownicę samochodu i ruszając w drogę na miasto, bierzesz tym samym odpowiedzialność za swoją jazdę i jej potencjalne skutki, jak kolizje, potrącenia i przejechania pieszych, mając w świadomości, że staniesz przed sądem i możesz trafić za kraty i na to się zgadzasz !

Jeżeli uprawiasz seks, to jego konsekwencją może być poczęcie nowego życia, decydując się, musisz wziąć na siebie odpowiedzialność za to nowe życie, które bez twojego udziału by nie zostało powołane.
Dlatego też etyka, moralność religie, nauczają "nie cudzołóż", uprawiaj seks z kobietą, którą kochasz, oraz będziesz kochał owoce tej miłości, jakim są dzieci, a są największą wartością dla człowieka, dla której jest gotów oddać życie.

Wy POlszewicy dziecko poczęte sprowadzacie do poziomu zwierząt hodowlanych, pozbawiacie człowieczeństwa.

PS.Chiny przywołałem, ale zapomniałem żeś niekumaty, uwzględnianie okresu ciąży i to od wieków, dowodzi, że ludzie od dawna wiedzieli, że dopiero zapłodniona komórka jest początkiem powstania człowieka.

Cywilizacja, która nie szanuje życia poczętego nie zasługuje na istnienie, a także ci co biorą w tym udział.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

01-05-2024 [17:09] - krzysztofjaw | Link:

Kochani Komentatorzy!!
Bardzo Was pprzepraszam za brak moich komentarzy, ale jestem w szpitalu i komentować tylko z komórki a to mam utrudnione, ale dziękuję za Wasze komentarze.
Pozdrawiam