Gonitwa za władzą i pieniędzmi...

No dobra... Udar niedokrwienny mózgu miałem 4 kwietnia a więc już niemal miesiąc temu. Stało się i nie ma co płakać, tym bardziej, że Bóg chyba czuwał nade mną, bo konsekwencje udaru to: lekki niedowład prawej nogi, niedowład policzka i trudności z mową (lekka afazja)... i to wszystko. Mam sprawne ręce i przede wszystkim sprawny umysł do tego stopnia, że udar jest w ogóle niezauważalny. Nie ma też co martwić o przyszłość. Będzie to co zdecyduje Bóg, ale należy też zadbać o siebie: kontrolować ciśnienie, cholesterol i trójglicerydy. Do tego koniec z paleniem papierosów. A rehabilitacja zrobi resztę.
Więc wracam do mojej pisaniny i przepraszam, że raczej nie będę mógł na bieżąco komentować, bo korzystam z komputerowej gościnności. 
-------------------------------------------
Wielu ludzi stroni od polityki i uważa, że wszyscy tylko chcą się dostać do władzy i pieniędzy wynikających z jej posiadania (tzw. koryta). I jest to po części prawda, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że decyzje polityków u władzy dotyczą nas wszystkich, każdego z nas a więc brak zaangażowania społeczno-politycznego świadczy jedynie o niskim poziomie świadomości społecznej.
Natomiast to, że jakieś partie chcą władzy to jest ich podstawowa funkcja istnienia: są po to, aby tą władzę zdobywać. I nie ma się co dziwić, że tak jest.
No, ale przyjmijmy, że wszyscy kradną i to złodziejstwo jest po każdej stronie politycznej. Mam pytanie do nas wszystkich. Tak szczerze: Czy będąc u władzy nie robilibyśmy tego samego? Odpowiedzcie sobie w skrytości serca...
Natomiast jest bardzo ważne to czy z tego złodziejstwa coś dla nas, Polski i Polaków, zostanie do podziału. I w tym tkwi różnica pomiędzy opcją Zjednoczonej Prawicy (PiS+SP) i częściowo Konfederacji a opcją hordy D. Tuska. PiS przez 8 lat udowodnił, że nawet kradnąc zrobił relatywnie najwięcej dla Polski i Polaków od 1989 roku, natomiast kradnąca PO podczas swoich rządów zrobiła tyle, że Polska stała się państwem z dykty, gdzie były tylko: "ch..., dup... i kamieni kupa oraz "piniędzdzy nie ma i nie będzie" jak mówił człowiek bez PESEL, czyli V. Rostowski.
I jest jeszcze jedna diametralna różnica. Otóż ZP rządziła w Polsce i dla Polski natomiast D. Tusk rządzi w Polsce, ale dla Niemiec i zniemczonej UE. Jest po prostu zakładającym marynarki lokajem Brukseli i Berlina a jego rządy tak naprawdę mają służyć interesom Berlina. Nawiasem mówiąc to zastanawiam się czy on też nie zakłada spodni lub spódnic unijnym szefom, bo to by wiele tłumaczyło...
Trzeba sobie z tych oczywistości zdawać sprawę, bo jednak jest w Polsce wielu Polaków, którzy nawet w taki prosty sposób nie potrafią ogarniać rzeczywistości. Bo jeżeliby ją ogarniali to PO + TD + Lewica winni uzyskać maksymalnie 10% poparcia w wyborach, czyli głosowaliby na nich tylko ich aktywiści.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję!
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

28-04-2024 [16:21] - Alina@Warszawa | Link:

Za rządów PO było najwięcej niewyjaśnionych zbrodni politycznych i weekendowych "samobójców".

Obrazek użytkownika u2

28-04-2024 [16:31] - u2 | Link:

Tusk rządzi w Polsce, ale dla Niemiec i zniemczonej UE

Pisałem kilka razy, że mam wątpliwości, czy aby na pewno Tusk działa na korzyść Niemiec. Podobnie kanclerz Scholz, czy szefowa KE Leyen. Oni bohatersko walczą z problemami, które sami tworzą. Kanclerz Scholz w młodości był kudłatym marksistą - proszę sprawdzić np. w Wiki jak wyglądał i jakie miał poglądy. O dziwo został potem burmistrzem Hamburga, gdzie narobił długów. W nagrodę został ministrem ... finansów u kanclerz Merkel. Oczywiście na nic nie było pieniędzy. Podobna śpiewka jak u nas za Tuska. Leyen była równoczesnie  z Scholzem ministrem wojny. Doprowadziła do obniżenia wydatków na wojnę poniżej 1%.

Nie inaczej jest jak szefuje KE. Na nic nie ma kasy. KPO to nic innego jak pożyczka. Miało być 750 mld ojro. Ale niektóre kraje się rozmyśliły i jest obecnie 650 mld ojro pożyczki komercyjnej, na komercyjnych zasadach. No i warto przypomnieć aferę z Leyen ze szczepionkami od Pfizera. Typowy konflikt interesów. Leyen szczodrze sponsoruje banki komercyjne i producenta szczepionek. Zapomina o UE, którą ma finansować.

Obrazek użytkownika Kaczysta

28-04-2024 [18:20] - Kaczysta | Link:

Wracaj bracie do zdrowia
Ino szybko

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-04-2024 [19:51] - NASZ_HENRY | Link:

Módl się, śpiewaj i pracuj
 
Modlitwa
Do Ciebie pieśnią wołam Panie,
do Ciebie dzisiaj krzyczę w głos.
Ty jesteś wszędzie, wszystkim jesteś dziś,
lecz kamieniem nie bądź mi.

Do Ciebie pieśnią wołam Panie,
bo ponoć wszystko możesz dać,
więc błagam daj mi szansę jeszcze raz,
daj mi ją ostatni raz.

Już nie zmarnuję ani chwili,
bo dni straconych gorycz znam,
więc błagam daj mi szansę jeszcze raz,
daj mi ją ostatni raz.

Do Ciebie pieśnią wołam Panie,
Do Ciebie dzisiaj krzyczę w głos.
Daj mi raz jeszcze od początku iść,
daj mi szansę jeszcze raz.

Wystarczy abyś skinął ręką,
wystarczy jedna Twoja myśl,
a zacznę życie swoje jeszcze raz,
więc o boski błagam gest.

A jeśli życia dać nie możesz,
to spraw bym przeżył jeszcze raz
tę miłość, która już wygasła w nas,
spraw bym ją przeżył jeszcze raz.

Do Ciebie pieśnią wołam Panie,
do Ciebie wznoszę mój błagalny głos.
Ty ptakiem, chlebem, wszystkim jesteś dziś,
lecz kamieniem nie bądź mi.

Modlitwa - Tadeusz Nalepa❤️

 

Obrazek użytkownika Hornblower

28-04-2024 [20:56] - Hornblower | Link:

Czyli u nas w polityce jak u Gogola  - "jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator; ale i ten, prawdę mówiąc, świnia". No faktycznie powinienem być wdzięczny. Rządzą nami na zmianę co prawda świnie i złodzieje, ale jedni oprócz złodziejstwa coś tam jeszcze zrobią. Coś, co nota bene należy do ich obowiązków. I za co im płacą. No litości, panie Krzysztofie. A w skrytości serca odpowiem tak. Ja jestem staromodny człowiek. I staram się stosować do pewnego regulaminu, który niejaki Mojżesz otrzymał od Stwórcy na górze Synaj. A którego punkt siódmy mówi "Nie kradnij".
 

Obrazek użytkownika u2

28-04-2024 [22:08] - u2 | Link:

***Rządzą nami na zmianę co prawda świnie i złodzieje***

Mieszkasz tam gdzie autor? Uważasz prezydent Gdańska za świnię i złodzieja? Bo autor z tego co wiem mieszka w Gdańsku.

Obrazek użytkownika Maverick

29-04-2024 [00:09] - Maverick | Link:

Coś na przebudzenie uspionych poprzez układ z 89 roku zwany układem onuc.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika spike

29-04-2024 [13:02] - spike | Link:

@Krzysztofie
Zdrowia życzyłem i życzę.
W podobnych przypadkach, ludzie dostają szansę z dwóch powodów, jedni by jeszcze mogli naprawić swoje życie, inni by mogli je kontynuować.

Masz rację, b.często ludzie, których doświadczył los, a z nieznanych nam powodów, dostajemy kolejną szansę, reflektują się na swoim życiem, wtedy dostrzegają marność swoich wysiłków w dążeniu do zaspokajania najczęściej posiadania majątku, wtedy nawet potrafią być hojni, dzieląc się tym co zdobyli, ale są też ludzie, którzy jak tylko odzyskają zdrowie, nic się nie zmieniają.

Jestem przekonany, że Ty nigdy nie byleś samolubny, możliwe że dość łagodne objawy choroby są nagrodą, byś mógł dalej kontynuować swoje dzieło.
Pzdr.

PS. Z mojej strony dedykuję Tobie i za Ciebie Zdrowaśkę.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

29-04-2024 [21:24] - krzysztofjaw | Link:

Spike
Troszkę w młodości coś tam narobiłem głupot. Teraz też mmuszę je wyprostować i prostuję.
A poza tym swoją pisaninę traktuję jak misję dla Polski i wierzę, że dane mi będzie jeszcze ją kontynuować. Pozdrawiam i dziękuję za życzenia powrotu do zdrowia