Luksus posiadania przedmurza. Pogoda dla posłusznych...

Luksus posiadania przedmurza

Czy mamy dziejowego pecha czy tylko głupich przywódców.? Czy zawsze jako pierwsi musimy stawić czoło agresorom i służyć za przedmurze innym? Walczyć głównie za wolność
waszą zamiast naszą?.... Ale może właśnie to się zmienia. Nareszcie mamy bufor między nami a ruskim niedźwiedziem – Ukrainę i daj Bóg niech przetrwa ona jak najdłużej – sto lat, może trzysta!

* * *

Pogoda dla posłusznych, czyli kto do Parlamentu Europejskiego 

Walka o Parlament Europejski ma wszelkie cechy meczu rozgrywającego się na dwóch boiskach. W sferze makro rozstrzyga się przyszłość Europy, choć dopiero suma wyników wszystkich krajów da odpowiedź, czy uda się ograniczyć lewackie szaleństwo. W wymiarze krajowym to test z gatunku kto kogo. Czy da się zmarginalizować PIS, czy – przeciwnie – Kaczyński odniesie kolejny sukces nad partiami euroentuzjastów. Niezależnie jednak od tego, w dłuższej perspektywie kadry decydują o wszystkim!

* * *

Zapraszam na kolejne wideofelietony

Marcin Wolski

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

28-04-2024 [14:23] - Jabe | Link:

Ukraina jest była buforem przez trzy dekady. Została jednak wy­znaczona na strefę z­gniotu i teraz jej los jest nie­pewny. Może zostanie przyłączona do Rosji, może z­wasalizują ją Niemcy. Po­dziękujmy naszym przy­wódom!

Obrazek użytkownika u2

28-04-2024 [14:32] - u2 | Link:

***Po­dziękujmy naszym przy­wódom!***

Że co? Za dużo wódy wypiłeś do obiadu? Dlatego piszesz "my", bo widzisz podwójnie? :-)

Obrazek użytkownika Es

28-04-2024 [22:44] - Es | Link:

Nie wiadomo do końca co dla Polski jest bardziej szkodliwe:samo zagrożenie, czy to przedmurze przed nim niby chroniące. A to , że tak czy inaczej cały czas będzie w ogniu, to więcej niż pewne.