Nie ma języka śląskiego,jest gwara śląska

Tekst jest autorstwa Franka Polaka i pochodzi ze strony https://niepoprawni.pl/blog/dr...

Pachołki Niemców w Sejmie ustanowili, że język śląski Ślązaków będzie językiem regionalnym, chociaż jest tylko dialektem języka polskiego. W Niemczech jest wiele dialektów, ale oni nie pozwolili sobie na regionalizację swojego języka, bo prowadzi to do rozbicia kraju.

               

Wbrew decyzji parlamentu, język śląski nie jest odrębnym językiem, lecz gwarą śląską. To nie tylko kwestia semantyczna, lecz głębsza sprawa kulturowa i narodowa, która dotyka fundamentów tożsamości naszego kraju. Tożsamości Polski.

                        

Gwara śląska
Historia  gwary śląskiej sięga korzeniami do czasów, gdy region śląski był integralną częścią Rzeczypospolitej. Ślązacy mówili po polsku, a gwara śląska była jedynie lokalną odmianą tego języka. Dziś, choć akcent śląski i pewne regionalne gwary mogą różnić się od standardowego polskiego, to nie uzasadnia to nadania im statusu odrębnego języka narodowego.
Decyzja parlamentu, który uznał śląski za odrębny język, jest nie tylko lingwistyczną herezją, lecz również zdradą interesów Polski. Jest to akt politycznej poprawności, który może prowadzić do rozłamu i podziałów w społeczeństwie. W czasach, gdy jedność narodowa jest kluczowa dla zachowania stabilności i siły państwa, wydaje się absurdalne promować koncepcję języka śląskiego jako odrębnej jednostki lingwistycznej.
Niech ta lingwistyczna herezja i poprawność polityczna, nie zaciemnia naszej wspólnej tożsamości narodowej. Polska jest krajem wielu regionów, z różnorodnymi dialektami i gwarami, ale naszym wspólnym mianownikiem jest język polski. To on jednoczy nas z różnorodności, to on stanowi fundament naszej kultury i historii.
Dlatego też, uznając gwarę śląską za odrębny język, parlament nie tylko popełnił błąd lingwistyczny, ale także błąd moralny. Dążenie do podziałów językowych może prowadzić do podważenia jedności narodowej i destabilizacji społeczeństwa. Zamiast tworzyć sztuczne podziały, powinniśmy szukać dróg do wzmacniania wspólnoty i jedności, która stanowi naszą siłę.
Lingwistyczna herezja
Zjawisko identyfikacji regionalnej jest naturalne i w pełni akceptowalne w kontekście bogactwa kulturowego naszego kraju. Jednakże, gdy taka identyfikacja prowadzi do odrzucenia, lub zdrady więzi narodowej, staje się zagrożeniem dla integralności i jedności państwa.
Osoby, takie jak Łukasz Kohut, które deklarują się jedynie jako Ślązacy i nie identyfikują się z narodową wspólnotą polską, powinny być wyalienowane z życia politycznego. Ich lojalność może być kwestionowana, zwłaszcza w kontekście decyzji tak istotnych jak pozbawienie Polski prawa weta w Unie Europejskiej (UE), za którym Kohut głosował.
Przykład głosowania za pozbawieniem Polski prawa weta w UE jest symptomatyczny dla problemu, jaki może się pojawić, gdy politycy o silnej identyfikacji regionalnej zajmują kluczowe stanowiska. Może to prowadzić do sytuacji, w której osobiste lojalności są nadrzędne wobec interesów narodowych, co zagraża stabilności i bezpieczeństwu państwa.
W życiu politycznym, gdzie ważne są lojalność, integrowanie różnych perspektyw i działanie w interesie ogółu społeczeństwa, politycy powinni reprezentować nie tylko swoje regionalne społeczności, ale również całą wspólnotę narodową. Osoby, które zdradzają tę zasadę, powinny być konsekwentnie odsunięte od kluczowych stanowisk decyzyjnych, żeby zapobiec potencjalnym szkodom dla Polski i jej obywateli.
Dlatego pamiętajmy na kogo głosujemy w wyborach do euro parlamentu, o osobach takich jak Łukasz Kohut, którzy zdradzają Polskę, jej historię, jej tradycje. To zdrada racji stanu, zdrada Polski i przodków, którzy walczyli za naszą wolność.
Poza Kohutem pamiętajmy też o nich
Za zniesieniem prawa weta, które stanowiło żelazne narzędzie do obrony niepodległości i suwerenności każdego państwa w tym Polski, poza Łukaszem Kohutem głosowali także: Róża Thun, Marek Balt, Marek Belka, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Łukasz Kohut, Bogusław Liberadzki, Leszek Miller i Sylwia Spurek - wybrani do PE w 2019 r. z list Koalicji Europejskiej (PO, PSL, SLD, N., Zieloni) oraz Wiosny Roberta Biedronia. Taka postawa to nic innego jak zdrada racji stanu, zdrada Polski! i zdrada każdego Polaka!
O ludziach tego pokroju szczególnie powinniśmy pamiętać oddając swój głoś w wyborach, w każdych wyborach: parlamentarnych, samorządowych i europejskich. Pamiętać, żeby takie osoby nigdy nie piastowały żadnych funkcji politycznych, bo przy najbliższej okazji zdradzą Polskę za przysłowiowe 30 srebrników, co już pokazali!

https://niepoprawni.pl/blog/dr-frank-polak-komentuje/nie-ma-jezyka-slaskiego-jest-gwara-slaska
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Michalski

27-04-2024 [09:53] - Marek Michalski | Link:

Zasada dziel i rządź jest stara jak świat. Problem, że z braku suwerenności nie możemy się temu przeciwstawić. Naturalne, że w interesie Niemiec jest Polaków konfliktować. Reakcją na to powinien być sąd albo trybunał stanu. Tymczasem sfinalizowano proces, który trwał ze 30 lat. Jak zwykle znajdą się chętni by zostać proletariatem zastępczym, bo nie chodzi tylko o narodowe interesy Niemiec, ale też o ich rolę w ideologizacji Europy przez UE, w której Niemcy grają I skrzypce.

"GUS podał wstępne dane ze spisu powszechnego w 2021 roku. Wynika z niego, że narodowość śląską zadeklarowało prawie 586 tys. osób. Niemal pół miliona osób nie podało jej wcale."
https://katowice.wyborcza.pl/k...
Ktoś rządził w tym czasie pod pozorami suwerenności? Przecież nie niemiecka agentura?
O istnienie polskiego kontrwywiadu nie pytam.

Obrazek użytkownika Ryan

27-04-2024 [10:23] - Ryan | Link:

Sprawa "języka śląskiego" pokazuje jak środowiska czerskiej, PO i część elit grają na dezintegrację Polski. Czym innym jest pisanie o "nienawiści do Ślązaków"? Aktywiszcza powtarzają z głupoty i koniunkturalizmu, ale gdzieś zaczynało się to jako przemyślana wieloletnia strategia

Obrazek użytkownika Kaczysta

27-04-2024 [20:22] - Kaczysta | Link:

Wojna u bram i nagle potrzebujemy języka śląskiego ? Jak to nie jest gra na podziały i osłabienie jak to nie jest działanie na szkodę Polski i Polaków to co nią jest ? Oślepli wszyscy ? Przecież to zdrada

Obrazek użytkownika Ryan

28-04-2024 [11:12] - Ryan | Link:

Ślązak który mówi, że jest Ślązokiem, nie Polakiem jest zwykłym niemieckim ciulem a nie Ślązakiem

Obrazek użytkownika dr Frank Polak komentuje.

28-04-2024 [11:07] - dr Frank Polak ... | Link:

do użytkownika @Kaczysta, intelektualnej kanalii – która, kradnie czyjeś teksty 
 
użytkowniku @Kaczysta,
 
ukradłeś mój tekst, moją intelektualną własność. Tekst Nie ma języka śląskiego, jest gwara śląska jest moim autorskim tekstem.
Opublikowałeś mój tekst jako swój, co czyni Cię intelektualną kanalią i kimś kim gardzę, bo idziesz na skróty!
 
Oryginalny test Nie ma języka śląskiego, jest gwara śląska jest dostępny na portalach: niepoprawni.plcentrumpr.pl, a Ty go sobie bezprawnie skopiowałeś!

https://niepoprawni.pl/blog/dr...

https://centrumpr.pl/artykul/n...
 
Zacznij pisać swoje autorskie teksty, a nie kraść czyjeś!
 
Ja ci tego nie odpuszczę, bo tutaj chodzi o zasady, o kradzież intelektualnych treści i chodzenie na skróty, których nienawidzę! a kimś, kto tak robi gardzę i się brzydzę!
 
Nie zostawię tego bez echa, a ty poniesiesz konsekwencje swoich czynów.
 
Takie osoby i ich zachowania trzeba publicznie napiętnowywać i usuwać ich z przestrzeni publicznej, o co proszę właściciela tego portalu.
 
 
Frank Polak

Obrazek użytkownika admin

28-04-2024 [12:02] - admin | Link:

@dr Frank – to mam zdjąć ten tekst z publikacji? Może sam będziesz u nas pisał, to by było najlepiej. Kaczysta chciał dobrze, podpromować niepoprawnych i Twój blog. Skoro dał linka do oryginalu. My mamy sporo więcej odwiedzin niż niepoprawni. Chcesz bloga tutaj?

Obrazek użytkownika dr Frank Polak komentuje.

28-04-2024 [12:24] - dr Frank Polak ... | Link:

@admin

chciałbym u Was publikować i już wysłałem prośbę. Tekst niech zastanie, ale wymaga korekty. Na samym początku przed treścią informacja, że tekst jest autorstwa Franka Polaka i pochodzi ze strony www.niepoprawni.pl i dopiero pod tą informacją link (a nie na końcu jak to jest teraz).

Dodatkowo, jeśli ktoś chce publikować następnym razem moje teksty niech wysyła prośbę o taką zgodą. Każdorazowo do każdego tekstu.

Wtedy jet to uczciwe, a nie jak obecnie. Bo jeśli nie będzie to uczciwie, wtedy reszta nie ma sensu. 

Dziękuję za pomoc i czekam na korektę. 

Obrazek użytkownika admin

28-04-2024 [13:12] - admin | Link:

@dr Frank Polak
Korekta dokonana. Blog uaktywniony. Bardzo się cieszę się, że będziesz pisał i u nas. Najlepsze teksty wchodzą na Niezależną. Połamania pióra zatem.

PS. Co do zgód na przedruk, to ja oczywiście wielokrotnie prosiłem żeby takie zgody uzyskiwać, ewentualnie pisać fragment z odesłaniem do źródła. Co jest zresztą w regulaminie. No ale regulaminy swoje, życie swoje. Każdy chce dobrze tak jak to sam rozumie

Obrazek użytkownika Pers

28-04-2024 [13:49] - Pers | Link:

@admin
// No ale regulaminy swoje, życie swoje.//
Zaiste odkrywcza myśl a na NB sprawdza się w 100% :)))

PS. Kiedy mi oddasz bloga?
Nie piszę gorzej niż @dr.Frank.
To np. mój dzisiejszy tekst  https://spiritolibero.neon24.n...

Obrazek użytkownika Ryan

28-04-2024 [15:10] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
A to tekst o pewnym smakoszu denaturatu
Bonaparte z Donbasu

https://dz.neon24.net/post/176057,gdzie-byl-jest-bonaparte

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-04-2024 [06:16] - Tezeusz | Link:

Pitolisz Ruszkiewicz jak zwykle walisz kacapem. A ja za to od tygodnia codziennie komentarze na stronce sobie piszę... Szczęściwy ? Zgadnij czyje materialy scierwoneonowe komentuję ?  Napisz tak z ciekawości  dlaczego znowu ciebie wyjeb...  z adminka ścierwoneonka... biedaczek. Ale fajnie,ze zacząłeś pisać w ścierwoneonku - jest co komentować  i zadawać pytania...
A kto tak pisze o tobie zgadnij :
"Przecież ty nie masz zielonego pojęcia na te tematy a próbujesz się mądrzyć.
Miej trochę litości dla siebie samego.
Do momentu wyszczepienia byłeś normalny. Teraz już nie."
"Naczytałeś się rosyjskiej propagandy i już w sierpniu 2022 głosiłeś pogrom ofensywy Ukrainy. Och jaka ta ofensywa Ukrainy miała być w krwi utopiona, a zasmrodzona była wiatrami w portkach uciekających wojsk rosyjskich.
Lepiej rozmawiać o aktualnej sytuacji a nie wykrzykiwać "Слава России". Zawsze proponowałem ci szklankę zimnej wody... zamiast..."
https://spiritolibero.neon24.n...(link is external)
A to :
""Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie". BUHAHAHAHAHAHAHAAH !!!!! BUHAHAHAHA TY Poljak a co na twoi komple i nie tylko komple ?

Obrazek użytkownika Kaczysta

28-04-2024 [14:44] - Kaczysta | Link:

Szanowny adminie
Prosze zobaczyc co ten leszcz napisal w swoim CV na Niepopkach

O sobie: 
doktor nauk ekonomicznych, publicysta, komentator wydarzeń politycznych
Jak dowiedziałeś się o niepoprawni.pl?: 
Z blogów
Zgoda na wykorzystywanie treści na zewnątrz serwisu: 
Tak

Punkty
Punkty blogera: 709
Punkty komentatora: 20

https://niepoprawni.pl/ludzie/dr-frank-polak-komentuje

Obrazek użytkownika u2

28-04-2024 [15:04] - u2 | Link:

Zgoda na wykorzystywanie treści na zewnątrz serwisu: 
Tak

Zawsze można zacytować czyjś tekst, jeśli wskazuje się źródło cytatu. Tego nigdy nie robi niejaki Pers aka Ruszkiewicz, więc jego rady proszę traktować krytycznie, bo on notorycznie nie podaje swoich źródeł.

Nie widziałem jakichś ograniczeń co do cytowania krótkich tekstów z blogosfery. Jak komuś się to nie podoba niech się kłóci w sądzie. Ale czy skórka wtedy jest warta wyprawki? Warto przytaczać teksty z innych portali, bo wtedy zwiększa się zasięg danego autora. Jeśli autor chce kruszyć o to kopie w sądzie to oznaka, że chce być bardziej rozpoznawalny dzięki sądowemu teatrowi. Ja poznałem polskie sądy przez kilka lat i radzę się jednak trzymać od nich z daleka. Tak daleko jak to tylko możliwe :-)

Obrazek użytkownika Pers

28-04-2024 [15:51] - Pers | Link:

@u-beczek
//Tego nigdy nie robi niejaki Pers aka Ruszkiewicz, więc jego rady proszę traktować krytycznie, bo on notorycznie nie podaje swoich źródeł.//
Łżesz litwak.

Obrazek użytkownika u2

28-04-2024 [16:22] - u2 | Link:

Łżesz litwak.

Baju, baju, to ty Ruszkiewicz ciągle kłamiesz i nie podajesz źródeł. Kto ciebie tak nauczył łgać?

PS. Masz coś przeciwko litwakom Ruszkiewicz? :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-04-2024 [06:18] - Tezeusz | Link:

Pitolisz Ruszkiewicz jak zwykle walisz kacapem. A ja za to od tygodnia codziennie komentarze na stronce sobie piszę... Szczęściwy ? Zgadnij czyje materialy scierwoneonowe komentuję ?  Napisz tak z ciekawości  dlaczego znowu ciebie wyjeb...  z adminka ścierwoneonka... biedaczek. Ale fajnie,ze zacząłeś pisać w ścierwoneonku - jest co komentować  i zadawać pytania...
A kto tak pisze o tobie zgadnij :
"Przecież ty nie masz zielonego pojęcia na te tematy a próbujesz się mądrzyć.
Miej trochę litości dla siebie samego.
Do momentu wyszczepienia byłeś normalny. Teraz już nie."
"Naczytałeś się rosyjskiej propagandy i już w sierpniu 2022 głosiłeś pogrom ofensywy Ukrainy. Och jaka ta ofensywa Ukrainy miała być w krwi utopiona, a zasmrodzona była wiatrami w portkach uciekających wojsk rosyjskich.
Lepiej rozmawiać o aktualnej sytuacji a nie wykrzykiwać "Слава России". Zawsze proponowałem ci szklankę zimnej wody... zamiast..."
https://spiritolibero.neon24.n...(link is external)
A to :
""Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie". BUHAHAHAHAHAHAHAAH !!!!! BUHAHAHAHA TY Poljak a co na twoi komple i nie tylko komple ?

Obrazek użytkownika Ryan

28-04-2024 [15:05] - Ryan | Link:

Kaczorku
Tym linkiem pięknie zaorałeś tego frajera
Ciekaw jestem czy będzie miał na tyle odwagi by Ci odpisać
​Mysle że wątpię

Obrazek użytkownika admin

28-04-2024 [15:55] - admin | Link:

@Kaczysta - OK, dzięki za ten ważny kontekst

Obrazek użytkownika Kaczysta

28-04-2024 [16:50] - Kaczysta | Link:

Admin
Myślę że podane fakty kończą ten spektakl intelektualisty inaczej
Jestem przygotowany na proces i chętnie podam mu adres a nawet rozmiar buta
Z nim nie zamierzam polemizować bo niby z kim?

Obrazek użytkownika Pers

28-04-2024 [16:58] - Pers | Link:

@qvak
//Jestem przygotowany na proces i chętnie podam mu adres//
Mi nie musisz bo już mam :))))

Obrazek użytkownika Kaczysta

28-04-2024 [23:07] - Kaczysta | Link:

dachowiec
ale ja nie mieszkam w Donbasie i nie jestem twoim sasiadem

Obrazek użytkownika Pers

28-04-2024 [23:23] - Pers | Link:

@qvak
Do Donbasu wybieram się jak już Rosjanie zrobią z wami do końca porządek.
Czyli niebawem :)

"Rosjanom udało się przebić ukraiński front na zachód od Awdijiwki. "Rana od noża sięga na 8 km, a ostrze utkwiło w miejscowości Oczeretyne" - pisze Forbes. "Sytuacja jest rozpaczliwa dla wyczerpanych ukraińskich brygad w okolicy. Z góry wiadomo, że Ukraińcy stracą kilka wsi" - czytamy.
Prawdziwe ryzyko polega jednak na tym, że Ukraińska Grupa Operacyjno-Strategiczna Tawria – dowództwo odpowiedzialne za siły na zachód od Awdijiwki– nie będzie miała innego wyboru, jak tylko ograniczyć straty, wycofać się kilka km na zachód.
Co gorsza, odwrót – jeśli zostanie źle przeprowadzony – będzie dla Rosjan "szansą na podwojenie lokalnych ataków" i osiągnięcie drugiego, trzeciego lub czwartego przełomu, który mógłby niczym reakcja łańcuchowa "wywołać szerszy upadek Ukrainy".
https://wiadomosci.wp.pl/rozpa...

Przykro mi @qvaczek...
Tak wierzyłeś w swoich "herojów". 
Trzeba było mnie słuchać to miałbyś mniej bolesnych rozczarowań.
 

Obrazek użytkownika Pers

28-04-2024 [12:17] - Pers | Link:

@Frank
To u niego i nijakiego @tezeusza normalne.
Ale "specjalnością" @kaczysty (na niepopkach występuje jako @zabiedzony) jest przerabianie moich tekstów gdzie zmienia tylko pojedyncze wyrazy wstawiając moje nazwisko. Taka zabawa na poziomie przedszkolaka.
A sobie zabronił nawet wstępu na własnego bloga pisząc w profilu - "O mnie: 
Żydo-sowieckim ścierwom wstęp wzbroniony".

Obrazek użytkownika Ryan

28-04-2024 [14:06] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
Skoro Kaczor napisal ze tu Żydo-sowieckim ścierwom wstęp wzbroniony to czego aj waju,ruski aj waju, tu szukasz?
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-04-2024 [06:14] - Tezeusz | Link:

Pitolisz Ruszkiewicz jak zwykle walisz kacapem. A ja za to od tygodnia codziennie komentarze na stronce sobie piszę... Szczęściwy ? Zgadnij czyje materialy scierwoneonowe komentuję ?  Napisz tak z ciekawości  dlaczego znowu ciebie wyjeb...  z adminka ścierwoneonka... biedaczek. Ale fajnie,ze zacząłeś pisać w ścierwoneonku - jest co komentować  i zadawać pytania...
A kto tak pisze o tobie zgadnij :
"Przecież ty nie masz zielonego pojęcia na te tematy a próbujesz się mądrzyć.
Miej trochę litości dla siebie samego.
Do momentu wyszczepienia byłeś normalny. Teraz już nie."
"Naczytałeś się rosyjskiej propagandy i już w sierpniu 2022 głosiłeś pogrom ofensywy Ukrainy. Och jaka ta ofensywa Ukrainy miała być w krwi utopiona, a zasmrodzona była wiatrami w portkach uciekających wojsk rosyjskich.
Lepiej rozmawiać o aktualnej sytuacji a nie wykrzykiwać "Слава России". Zawsze proponowałem ci szklankę zimnej wody... zamiast..."
https://spiritolibero.neon24.n...(link is external)
A to :
""Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie". BUHAHAHAHAHAHAHAAH !!!!! BUHAHAHAHA TY Poljak a co na twoi komple i nie tylko komple ?

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-04-2024 [06:14] - Tezeusz | Link:

Pitolisz Ruszkiewicz jak zwykle walisz kacapem. A ja za to od tygodnia codziennie komentarze na stronce sobie piszę... Szczęściwy ? Zgadnij czyje materialy scierwoneonowe komentuję ?  Napisz tak z ciekawości  dlaczego znowu ciebie wyjeb...  z adminka ścierwoneonka... biedaczek. Ale fajnie,ze zacząłeś pisać w ścierwoneonku - jest co komentować  i zadawać pytania...
A kto tak pisze o tobie zgadnij :
"Przecież ty nie masz zielonego pojęcia na te tematy a próbujesz się mądrzyć.
Miej trochę litości dla siebie samego.
Do momentu wyszczepienia byłeś normalny. Teraz już nie."
"Naczytałeś się rosyjskiej propagandy i już w sierpniu 2022 głosiłeś pogrom ofensywy Ukrainy. Och jaka ta ofensywa Ukrainy miała być w krwi utopiona, a zasmrodzona była wiatrami w portkach uciekających wojsk rosyjskich.
Lepiej rozmawiać o aktualnej sytuacji a nie wykrzykiwać "Слава России". Zawsze proponowałem ci szklankę zimnej wody... zamiast..."
https://spiritolibero.neon24.n...(link is external)
A to :
""Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie". BUHAHAHAHAHAHAHAAH !!!!! BUHAHAHAHA TY Poljak a co na twoi komple i nie tylko komple ?

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-04-2024 [06:19] - Tezeusz | Link:

Pitolisz Ruszkiewicz jak zwykle walisz kacapem. A ja za to od tygodnia codziennie komentarze na stronce sobie piszę... Szczęściwy ? Zgadnij czyje materialy scierwoneonowe komentuję ?  Napisz tak z ciekawości  dlaczego znowu ciebie wyjeb...  z adminka ścierwoneonka... biedaczek. Ale fajnie,ze zacząłeś pisać w ścierwoneonku - jest co komentować  i zadawać pytania...
A kto tak pisze o tobie zgadnij :
"Przecież ty nie masz zielonego pojęcia na te tematy a próbujesz się mądrzyć.
Miej trochę litości dla siebie samego.
Do momentu wyszczepienia byłeś normalny. Teraz już nie."
"Naczytałeś się rosyjskiej propagandy i już w sierpniu 2022 głosiłeś pogrom ofensywy Ukrainy. Och jaka ta ofensywa Ukrainy miała być w krwi utopiona, a zasmrodzona była wiatrami w portkach uciekających wojsk rosyjskich.
Lepiej rozmawiać o aktualnej sytuacji a nie wykrzykiwać "Слава России". Zawsze proponowałem ci szklankę zimnej wody... zamiast..."
https://spiritolibero.neon24.n...(link is external)
A to :
""Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie". BUHAHAHAHAHAHAHAAH !!!!! BUHAHAHAHA TY Poljak a co na twoi komple i nie tylko komple ?

Obrazek użytkownika Kaczysta

28-04-2024 [14:29] - Kaczysta | Link:

Franek
Słuchaj "intelektualny pajacu"
Ja jestem na Niepoprawnych lat 10.Ty zaledwie parę godzin.
Ja (i nie tylko ja) zamieszczam teksty z niepoprawnych od wielu,wielu lat, by w ten sposób promować ich własność intelektualną i ZAWSZE zamieszczam link do tej strony skąd dany wpis pochodzi
Niepoprawni.pl to jak bliźniak Naszych Blogów.
I żaden autor nie miał mi za złe że taki wpis zamieściłem.co więcej zamieszczam też owe wpisy na salon24 i nikt pyska nie drze
Nikt
reasumując
dobrze wiedzie z jakim to narcyzem ma człowiek do czynienia
Nie pozdrawiam

ps.
Czy wpis tu zamieszczony to w 100% jest twoja intelektualna tfurczosc

Obrazek użytkownika u2

28-04-2024 [14:40] - u2 | Link:

język śląski Ślązaków będzie językiem regionalnym, chociaż jest tylko dialektem języka polskiego.

Poseł Roman Fritz (Konfederacja) z mównicy sejmowej wykazał że język śląski jest językiem ... polskim z 14 wieku. W dodatku to oryginalny język polski, którym mówili Rey i Kochanowski. Jako że od 14 wieku był używany w zaborze niemieckim to przetrwał bez późniejszych naleciałości w formie oryginalnej.

Obrazek użytkownika dr Frank Polak komentuje.

28-04-2024 [16:08] - dr Frank Polak ... | Link:

@admin

dziękuję

@Kaczasty

moje zdanie już znasz co o tobie (celowo napisane mała literą) myślę i nie będę się wdawał w żadne pyskówki, tym bardziej że nie komentuję. Zyskałeś moją uwagę, dlatego odpisuję. Nie dałbym ci zgody na przedrukowanie nawet jednego słowa. Czytałem z ciekawości twoją "twórczość" :-) popracuj nad tym i znajdź swój styl ;-) 

@Pers

to goń takie towarzystwo jak @Kaczasty, intelektualnych pasożytów

@Ryan

podobnie jak @Kaczasty masz ubytki w kulturze, popracuj nad tym

Obrazek użytkownika Ryan

28-04-2024 [16:13] - Ryan | Link:

@franek
ty kretynie 
co sam napisałeś w CV które zamieścił Kaczor
Jesteś żenująca KREATURA
i spadaj frajerze i nędzny KAPUSIU

Obrazek użytkownika Pers

28-04-2024 [16:31] - Pers | Link:

@r-jasiu
@fekaliusza nikt nie przeskoczy w te klocki.