Rosjanie uciekają z frontu już masowo!

Liczba rosyjskich żołnierzy skazanych za dezercję osiągnęła w marcu br. rekordowy poziom; rekordowa jest także liczba wniosków o azyl składanych w krajach zachodnich przez obywateli Rosji unikających służby wojskowej - przekazało w środę brytyjskie ministerstwo obrony.
W codziennej aktualizacji wywiadowczej przywołano informacje podane przez niezależny rosyjski serwis Mediazona, według którego w marcu br. rosyjskie sądy wojskowe skazały za dezercję rekordową liczbę 684 przedstawicieli sił zbrojnych. Od czasu częściowej mobilizacji z września 2022 roku takich przypadków odnotowano już 7.4 tys., przy czym najwięcej w obwodzie moskiewskim - 496

Wyjaśniono, że wielu żołnierzy, którzy zostali schwytani i stanęli przed sądem, otrzymało wyroki w zawieszeniu, po czym wrócili do swoich jednostek i na linię frontu. Równocześnie rekordowa jest także liczba wniosków o azyl składanych w krajach zachodnich przez obywateli Rosji unikających służby wojskowej.

„Rosyjscy żołnierze, w tym ci, którzy zostali przymusowo zrekrutowani podczas częściowej mobilizacji we wrześniu 2022 roku, są zobligowani do pozostania w służbie wojskowej bezterminowo, mając niewielką perspektywę zwolnienia” - podkreślił brytyjski resort.

Rosyjska sekcja BBC i niezależny portal Mediazona ustaliły dane ponad 50 tysięcy rosyjskich żołnierzy, którzy zginęli na ukraińskim froncie. W ciągu ostatniego roku, kiedy Moskwa realizowała tak zwaną strategię maszynki do mielenia mięsa, liczba ofiar śmiertelnych wśród wojskowych wzrosła o co najmniej 27 tysięcy - podał portal BBC. Autorzy podkreślają, że rzeczywista liczba poległych żołnierzy może być znacznie wyższa. W publikacji przypomniano o liczących tysiące ofiar stratach Rosjach w walkach o takie miasta w Donbasie, jak Wuhłedar, Bachmut czy Awdijiwka. Nieżyjący już twórca prywatnej formacji najemniczej Grupa Wagnera Jewgienij Prigożyn szacował, że w walkach o Bachmut zginęło ponad 20 tysięcy jego ludzi. Od czerwca 2022 do walk byli rekrutowani więźniowie. Początkowo przez Grupę Wagnera Jewgienija Prigożyna, a od roku - przez regularną armię. Zespół BBC ustalił, że jak dotąd poległo co najmniej 9 tys. skazańców.

Zabici więźniowie z Grupy Wagnera spędzali na wojnie średnio trzy miesiące; żołnierze z regularnej armii - dwa. W Grupie Wagnera skazańcy przechodzili co najmniej dwutygodniowe szkolenie. Tymczasem gdy BBC rozmawiało z rodzinami więźniów zrekrutowanych przez armię, okazało się, że skazańcy trafiali na front niemal natychmiast.

Armia tworzy z więźniów tzw. oddziały szturmowe. Straty wśród nich są wyjątkowo wysokie. Jeden z członków forum internetowego dla zrekrutowanych więźniów napisał, że jego oddział liczył przed pięcioma miesiącami stu żołnierzy. Zostało 38.
Najemnicy Grupy Wagnera podpisywali zazwyczaj sześciomiesięczne kontrakty i po ich zakończeniu, jeśli mieli wyroki, odzyskiwali wolność. Po zmianach wprowadzonych przez resort obrony w Moskwie - od września ubiegłego roku żołnierze (w tym byli więźniowie) są zmuszeni walczyć na ukraińskim froncie do śmierci lub do zakończenia wojny – w zależności od tego, co nastąpi wcześniej - podała BBC.

Pijani mordercy bandyci putlerka wypuszczeni prosto z więżień to nic innego jak zwykli gwałciciele, bandyci, złodzieje - oto kwiat kacapskiej roSSyjskiej i faszystowskiej armii. Wiele tego leży już na polach Ukrainy i wielu jeszcze  tam polegnie. Pamiętamy z historii Polski jak to " bojowe pijane zdegerenowane wojsko "leżało na polach pod Warszawą w 1920 roku. Historia lubi się powtarzać.

Żródło :
https://www.msn.com/pl-pl/fina...
https://tvn24.pl/swiat/ukraina...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

24-04-2024 [14:27] - Pers | Link:

Całe szczęście że Ukraińcy nie poddają się i nie dezerterują.
To pewnie wygrają wojnę.

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-04-2024 [13:25] - Tezeusz | Link:

Pitolisz Ruszkiewicz jak zwykle walisz kacapem. A ja za to od tygodnia codziennie komentarze na stronce sobie piszę... Szczęściwy ? Zgadnij czyje materialy scierwoneonowe komentuję ?  Napisz tak z ciekawości  dlaczego znowu ciebie wyjeb...  z adminka ścierwoneonka... biedaczek. Ale fajnie,ze zacząłeś pisać w ścierwoneonku - jest co komentować  i zadawać pytania...

A kto tak pisze o tobie zgadnij :
"Przecież ty nie masz zielonego pojęcia na te tematy a próbujesz się mądrzyć.
Miej trochę litości dla siebie samego.
Do momentu wyszczepienia byłeś normalny. Teraz już nie."
"Naczytałeś się rosyjskiej propagandy i już w sierpniu 2022 głosiłeś pogrom ofensywy Ukrainy. Och jaka ta ofensywa Ukrainy miała być w krwi utopiona, a zasmrodzona była wiatrami w portkach uciekających wojsk rosyjskich.
Lepiej rozmawiać o aktualnej sytuacji a nie wykrzykiwać "Слава России". Zawsze proponowałem ci szklankę zimnej wody... zamiast..."

https://spiritolibero.neon24.n...

A to :
""Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie". BUHAHAHAHAHAHAHAAH !!!!! BUHAHAHAHA TY Poljak a co na twoi komple i nie tylko komple ?