W pętli powtarzających się błędów

Chomiki zachwycają nas swoją uroczą naturą i zdolnościami do wykonywania różnych akrobacji w swoich małych klatkach. Jedno z ich najbardziej znanych zachowań, czyli bieganie na kółku, może być zarówno fascynujące, jak i zastanawiające..... Chomiki powtarzają to działanie bez przerwy, co prowadzi do pytania: Czy chomiki naprawdę czerpią z tego przyjemność i czy biegania na kółku przekłada się na jakiekolwiek pozytywne efekty poznawcze?
Badania sugerują, że chomiki mogą po prostu reagować na impuls fizycznej aktywności, bez wyraźnego zrozumienia. Wpadają w rutynę, powtarzając BEZMYŚLNE bieganie na kółku bez przerwy.

Czy kiedykolwiek znalazłeś się w sytuacji, gdzie powtarzasz te same czynności, popełniając te same błędy, bez jakiejkolwiek refleksji, próby wyciągnięcia wniosków i zmiany tego?
Często wpadamy w rutynę, wykonując te same czynności w sposób automatyczny, bez świadomego myślenia o tym, dlaczego je wykonujemy lub jak możemy to zrobić lepiej. Powtarzamy je w nieskończonym cyklu, nie ucząc się z naszych doświadczeń.
Jakie są przyczyny?. Czasami wynika to z braku świadomości naszych działań lub braku wiedzy, kompetencji. Innym razem może to być spowodowane lękiem przed zmianą lub brakiem motywacji. 

Przełamanie tego cyklu wymaga świadomego wysiłku i zaangażowania:

 • Świadomość. Rozpocznij od zrozumienia PiSie, że wpadłeś w rutynę powtarzających się błędów i że chcesz to zmienić.
 • Analiza: Przeanalizuj PiSie swoje działania i zidentyfikuj powtarzające się błędy oraz przyczyny, które do nich prowadzą.
 • Cele: Określ konkretne cele PiSie, które chcesz osiągnąć, oraz działania, które musisz podjąć, aby je osiągnąć.
 • Działanie: Podejmij działania PiSie w celu zmiany swoich nawyków i uniknięcie powtarzania tych samych błędów w przyszłości.
 • Refleksja: Regularnie dokonuj refleksji PiSie nad swoimi postępami i naucz się z każdego doświadczenia, aby unikać powrotu do starego wzorca.

Wymaga to także skorzystania z usług PROFESJONALISTÓW. Nie ogarniacie swojej kuwety. Nie wyciągacie wniosków, nie uczycie się, nie działacie i nie ma żadnego progresu. My jesteśmy tym zmęczeni i zniechęceni.....

Także jak będzie dalej PiSie?

 • Panika i aktywność 3 tygodnie przed wyborami do PE
 • Lizanie ran i stagnacja
 • Wakacje.
 • "Rozbieg" trwający miesiącami
 • Wybory prezydenckie na ostatnią chwilę
 • Lizanie ran i stagnacja
 • "Rozbieg" trwający latami
 • Wybory parlamentarne na ostatnią chwilę
 • Lizanie ran i stagnacja

itd, itd.

Tylko, czy będzie jeszcze Polska ....

[edit] 
Właśnie ukazała się lista kandydatów tuska do PE. Jestem ZAŻENOWANA, same tuzy intelektu. Prawica nie przegrajmy tego!! Zjednoczona Prawica DO ROBOTY!!!

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

24-04-2024 [13:06] - NASZ_HENRY | Link:

Analizę błędów
 
najlepiej zacząć od analizy mowy ciała bo to trudno ukryć w odróżnieniu od analizy werbalnej. Co do chomików to stawiam hipotezę że mają colorowe zwidy. Cosik mi to przypomina a Tobie 😉
 
 

Obrazek użytkownika Mika

24-04-2024 [13:11] - Mika | Link:

HENRY ja wiem, ze to nieprofesjonalny tekst, ale od tego są specjaliści. Ja tylko wrzeszczę 😜
Natomiast nie wiem, dlaczego colorowe zwidy kojarzą Ci się ze mną. 

Obrazek użytkownika Marek Banowski

24-04-2024 [13:16] - Marek Banowski | Link:

Chomiki… ciekawe… 
Bardzo inspirujące podejście, przyznaję. 

Czyli progres jest kwestią wytrenowania nowych zachowań ? 

Bardzo dobry tekst! Wreszcie analiza inspirująca :)

Obrazek użytkownika Marek Michalski

24-04-2024 [13:23] - Marek Michalski | Link:

Chomik biegający w kółko jest dla mnie metaforą światowego systemu finansowego. My biegamy a system się kręci.

Obrazek użytkownika sake3

24-04-2024 [13:33] - sake3 | Link:

@Mika....A ma Pani jakieś dobre rady dla koalicji13-go grudnia? Choćby w kwestiach właściwego zachowania na komisjach śledczych? Myślę ,że to własnie nasza niezgoda na przyzwolenie na bezkarność i chamstwo a nie tylko wytykanie zaniechań i zbrodni PiS-u powinna wreszcie być treścią dyskusji.Czas zauważyć,że jest już inny rząd i jego posunięcia analizowac i oceniać,a jest co.Choćby postawienie przed Trybunałem Stanu prezesa NBP.Nieciekawy temat? Jak widzę agresja chamstwo bezczelność neorządu bardzo sie podoba. 

Obrazek użytkownika tricolour

24-04-2024 [13:41] - tricolour | Link:

@sake

Bardzo proszę o dobre rady dla KO.

Chętnie skorzystamy, bo przed nami wybory prezydenckie. Parlament i samorządy nasze, czas na resztę.

😛

Obrazek użytkownika Mika

24-04-2024 [13:59] - Mika | Link:

Kochana @sake3  chcę, żeby Prawica wygrała wybory. Żeby to się stało, musi ciężko pracować BEZUSTANNIE, latami. Przed nami wybory do PE i co? nico .... Gdzie kampania prezydencka? 

Obrazek użytkownika tricolour

24-04-2024 [14:18] - tricolour | Link:

Tak, tak - skupcie się na wyborach do PE, bo one nie mają żadnego znaczenia - tam się jedzie po pensję oraz unijną emeryturę.

Co innego wybory prezydenckie. To już zostawcie nam, przyda nam się.

😛

Obrazek użytkownika sake3

24-04-2024 [14:25] - sake3 | Link:

@MMika......Żeby rozpocząć kampanię wyborcza trzeba mieć warunki Dzisiaj dla PiS-u ich nie ma.Wystarczy spojrzeć na wybory samorządowe,gdzie kandydatów PiS-u zwalniano z pracy,zrywano im plakaty,nawet były pobicia.W wyborach parlamentarnych wożono autobusami i płacono przeciwnikom PIS-u na spędy gdzie Tusk ryczał wyzwiska i kłamstwa.Paniusia Leyen wyasygnowała z cienkiej kasy UE środki by jej pomarszczony pupilek wygrał a sama rzucała kamieniami milowymi by przekonać suwerena na kogo ma głosować. Przecież teraz będzie tak samo.,ten sam wyświechtany scenariusz i pospolite ruszenie na NB żeby kandydat PiS nie miał szans.To nasza jako suwerena ślepota,obojętność i klapki na oczach spowodują,że nikt z PiS-u nie ma szans.Bo jak? Jakie szanse ma mieć kandydat partii wyzywanej,obrażanej na każdym kroku co widzimy na słynnych z chamstwa komisjach śledczych.Tego na NB nie chcecie zauważyć a tylko krytykę PiS-u macie w zanadrzu No więc będziemy uszczęśliwieni takim okazem intelektu jak Trzaskowski czy Hołownia i takim okazem skundlenia wobec Niemców jak Tusk.Po co wystawiać innych jak i tak są bez szans?.

Obrazek użytkownika Mika

24-04-2024 [15:52] - Mika | Link:

Nie @sake3 
Patrząc na wybory samorządowe. Jakie szanse miał kandydat na prezydenta miasta, gdy dowiedział się, że ma być kandydatem, parę tygodni przed wyborami?
Patrz na sportowców, którzy przygotowują się do zawodów. Cykl treningowy zaczyna się już po zawodach i składa się z różnych elementów, od planu treningowego, uwzględniającego rożnorodne elementy takie jak trening siłowy, aerobowy, techniczny,  regeneracje, przez zarządzanie intensywnością, objętością treningu, monitoring, do relaksu, wizualizacji sukcesu czy pracy nad motywacją. 
Także trzeba wykonać ciężką pracę, zarówno sam kandydat z sobą, jak i jego otoczenie. My wyborcy mamy już zacząć go promować.
Także nie walę w PiS, tylko apeluje, że wygramy, jak zaczniemy ciężką orkę z terminem - na wczoraj.

Obrazek użytkownika Darek65

25-04-2024 [15:07] - Darek65 | Link:

@Sake
To, jakie wyjście ? Usiąść i płakać ?

Obrazek użytkownika tricolour

24-04-2024 [13:36] - tricolour | Link:

@mika

Chciałbyś zmian w łożyskowaniu kołowrotu gdybyś zarabiała sześć tysięcy złotych dziennie za doglądanie łożysk?

Obrazek użytkownika Mika

24-04-2024 [13:57] - Mika | Link:

Ty jak zwykle w punkt 😂😂 , ale te stawki to MEGALOMANIA (taki popularny wyraz ostatnio)

Obrazek użytkownika tricolour

24-04-2024 [14:05] - tricolour | Link:

@mika

Dziś jest artykuł o pani pisance, która przez dwadzieścia lat korzystała z urlopu bezpłatnego z racji bycia posłanką, radczynią nadzorczanką, prezeską innych takich ważnych instytucji z końcowym uposażeniem właśnie 6 tysięcy złotych dziennie.

I ta pani jest niezadowolona, że po dwudziestu latach nie może wrócić na swoje dawne stanowisko pracy.

Piszę o tym, bo wyraźnie widać, że gdy się ktoś raz dorwie do kołowrotu to go nie puści nawet gdy musiałaby finalnie sprzątać chomicze odchody...

Obrazek użytkownika Darek65

25-04-2024 [15:15] - Darek65 | Link:

@TRI
Trafnie i w punkt. Od lat te same jedyneczki na listach. Wystarczy, że się dobrze zakręci koło ucha prezesa. Jak usłyszałem, że koło Kaczyńskiego kręci się Kurski, to mi ręce opadły. Nowe kadry, nowe pomysły :)

Obrazek użytkownika spike

24-04-2024 [13:43] - spike | Link:

Przyznam szczerze, co PiS musi zrobić, by wygrywać wybory, ja naiwnie sądzę, że o tym decydują wyborcy, tym bardziej, że PiS pokazał co potrafi, znamy owoce ich pracy, to co ma jeszcze zrobić ?

Do pewnych błędów co niektórzy już się przyznali, np. "5 dla zwierząt", czy przerwanie "kompromisu aborcyjnego", co dało koalicjanta Tuskowi.

Jak PiS będzie miał w programie liberalizację aborcji, na nich nie zagłosuję.
Co do 5 dla zwierząt, jak najbardziej słuszny, dla mnie nie do przyjęcia jest hodowla zwierząt dla futerek, by bogate paniusie o inteligencji kury, mogły się stroić.
Zwierzęta są dla zaspokojenia potrzeb człowieka, od wyżywienia zaczynając, kiedyś dawały swoje futra i skóry jako odzienie, ale nie są stworzone dla przyjemności zabijania, ani spełniania próżnych zachcianek.
Błędem PiSu był zbyt krótki czas, by osiągnąć cel ochrony zwierząt futerkowych, tam są ulokowane duże pieniądze, ten biznes należało wolno wygaszać, np. wstrzymanie pozwoleń na ten biznes, sam wymarł "śmiercią naturalną".
Robi się wielki raban nad poprawą warunków hodowli zwierząt, a pozwala się je hodować dla próżnych zachcianek.

PiS uratował Turów, a mieszkańcy zagłosowali nad jego likwidacją, wybierając rudego knura, który zarządza świńskim chlewem.
Kamiński słusznie zauważył, że Joński to świnia, Folwark zwierzęcy w pełnej krasie rządzi Polską.

Obrazek użytkownika sake3

24-04-2024 [14:00] - sake3 | Link:

@spike.......Dziś na NB rewelacja.Komisja sledcza czy może raczej sąd kapturowy na PiS-em.Tak się nawet zastanawiam,czy od 2015 roku był choć jeden dzień na NB bez okładania PiSu.I ileż uciechy dla pana Tricolor dumnego jak paw bo,, on mo parlament,mo samorządy i będzie mioł resztę''

Obrazek użytkownika tricolour

24-04-2024 [14:11] - tricolour | Link:

@sake

Mylisz się, moja ty internetowa przyjaciółko.

Ja chodzę dumny jak paw (to jest prawda, przyznaję) nie z tego powodu, że mam parlament i samorządy, bo ich nie mam i nigdy nie będę miał. Chodzę dumny jak paw z tego powodu, że parlament, samorządy i może prezydenturę stracą moimi rękami ci, którzy gardzą wszystkimi, którzy nie chcą lizać pisowskich czterech liter.

To jest dla mnie powód do realnej dumy.

😁

Obrazek użytkownika spike

24-04-2024 [19:02] - spike | Link:

@sake
"ileż uciechy dla pana Tricolor dumnego" - jak pawian, który świeci gołą duupą.

Cóż, to są tacy - "Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy..."
nie mają polskich korzeni, a właściwie nie mają polskiej duszy, którą częściej można spotkać na obczyźnie, ja takie spotkałem.
Swego czasu byłem w Wilnie, mieliśmy przewodnika, Polkę z pochodzenia, któryś z naszej grupy coś głupiego powiedział o ś.p. Lechu Kaczyńskim, nie wiem co lub kto kto kopnął w głowę, że chciał zabłysnąć dowcipem, nasza pani przewodnik się rozpłakała, poprosiła, by darować sobie takich dowcipów, Prezydent Kaczyński na Litwie był szanowany i przez Polonię kochany, opłakiwali jego tragiczną śmierć.
@tri i jemu podobni, to taki gadzi gatunek człowieka, nie szanuje drugiego, ta cecha nie istnieje w polskiej naturze.

Cóż, płacimy za grzech zaniedbania i pobłażania, takim jak on i jego tuskowego środowiska, ale przeżyjemy, błędy naprawimy.

Obrazek użytkownika tricolour

24-04-2024 [21:44] - tricolour | Link:

@spike

Niczego nie naprawicie, bo kołowrót ma się kręcić cały czas, a nie da się go naprawić w ruchu.

😛😛😛

Obrazek użytkownika Ijontichy

24-04-2024 [15:19] - Ijontichy | Link:

Miałaś (?) głupiego chomika.
Mój chomik,a własciwie moich córek mieszkał w akwarium,,,dosyć duży metraż,trocinki miseczka z wodą i jakieś nasionka do jedzenia.
Oczywiście kołowrotek do gimnastyki,ale kołowrotek przewracał tak,aby sie opierał o ścianę akwarium...po czym...tyle go było widać,ale było słychać,bo repacił po całym mieszkaniu.
Przychodził bez wołania na kolację,siadał młodszej córce na ramieniu i czekał na coś smacznego.
Kołowrotek miał w głębokiej pogardzie :-))

Obrazek użytkownika Mika

24-04-2024 [21:58] - Mika | Link:

@Ijontichy dziękuje 🙃 jest szansa, że w tej hodowli są jednak indywidualiści i bojownicy 

Obrazek użytkownika spike

25-04-2024 [01:01] - spike | Link:

Znajomy znalazł w piwnicy małego szczura wędrownego, zabrał do domu, zaopiekował i tresował.
Szczur miał klatkę ale otwartą, mógł biegać po domu, nie robił szkód. Jak rano dzwonił budzik, a on nie wstawał, to przybiegał do niego i ciągał go za ucho.
Jak jedli obiad, to podbiegał do stołu i czekał aż coś dostanie, jak mu podawał jakiś kąsek, to jadł dopiero, jak mu pozwolił.
Zabierał go na spacer do parku, chował w kieszeni kurtki, jak nikogo nie było, to go wypuszczał, ten sobie gdzieś tam biegał, jak gwizdnął, ten przybiegał i wskakiwał do kieszeni i wracali do domu. Twierdził, że inteligencją przerasta psa.
Chomiki, myszki, świnki to takie przytulanki, ale wiele się ich nie nauczy, jak widać szczura można wytresować jak psa, chyba dużo szybciej, szczury stosunkowo krótko żyją.

Obrazek użytkownika Ptr

24-04-2024 [16:49] - Ptr | Link:

Zachowanie zmanipulowanych starszków. 
1.W trakcie wyborów - Kartka referendalna w twoim ręku ? Pssst ,Co ty robisz ? Wyrzuć tę kartę.
2 Po wyborach - Proszę mi tu to i tamto... A czemu tamto nie tak...? W sumie to mi już obojetne, ale oni nie tak...
3. Teraz - już mnie nie rusza, już jestem zadowolony. Przynajmniej z kimś można porozmawiać na starość, bo ja schorowany jestem, widać. Tylko nie o polityce. 
 

Obrazek użytkownika u2

24-04-2024 [17:13] - u2 | Link:

Tylko nie o polityce

Jak na poczcie znajomemu powiedziałem że Tusk to niemiecki agenciak, to raz dwa wyparował bez pożegnania. Co prawda jeszcze zdążyłem mu powiedzieć do widzenia jak wychodziłem z poczty :-)

Obrazek użytkownika sake3

24-04-2024 [19:35] - sake3 | Link:

To tylko świadczy o zamordyzmie obecnej władzy i strachu jaki sieją w społeczeństwie.I jak tu się uśmiechać?

Obrazek użytkownika Ptr

24-04-2024 [20:27] - Ptr | Link:

Na pocztę już rano się nie chodzi - zamknięta. Okrojone godziny pracy. Teraz kurierzy DPD biegają coraz szybciej.

Obrazek użytkownika u2

24-04-2024 [20:49] - u2 | Link:

Poczta Polska to nasz skarb narodowy. Działa już od 5 wieków. Ma siedziby, w których można spokojnie odebrać korespondencję czy przesyłki. Konkurencja z Inpostem na czele to takie piracenie na młodziakach. Nie docierają do mnie przesyłki, bo dają je moim sąsiadom. Muszę robić dochodzenie, wręcz śledztwo, aby mi je oddali, choć mają jak byk mój adres na przesyłce :-)

Obrazek użytkownika Darek65

25-04-2024 [15:25] - Darek65 | Link:

To podobnie, jak listonosz, który zostawia awizo nie sprawdzając, czy ktoś jest w domu. Każda firma, to różni ludzie. Bardziej lub mniej sumienni.