Kibice mówią „nie” nielegalnej imigracji do Polski

W Unii Europejskiej, ale i samej Polsce trwa burzliwa dyskusja o przyjęciu lub odesłaniu masowo napływających imigrantów z krajów muzułmańskich. Podczas niedzielnego meczu z Rakowem Częstochowa głos postanowili zabrać także kibice Legii Warszawa, prezentując transparent na Żylecie. 85,5 proc. pytanych w sondażąch respondentów nie zgadza się ze stwierdzeniem, że Polska powinna ściągać do pracy pracowników z państw spoza UE .Zdecydowana większość Polaków sprzeciwia się forsowanemu przez Unię Europejską paktowi migracyjnemu, zgodnie z którym każdy kraj Wspólnoty miałby obowiązek przyjęcia nielegalnych migrantów - wynika z najnowszego raportu Centrum Badań Polityki Europejskiej. Na postawę Polaków w kwestii mechanizmu relokacji wpływają m.in. obrazy z Europy Zachodniej, w tym zwłaszcza z Francji. Ledwie 5,8 proc. Polaków popiera obowiązkową relokację migrantów i pakt migracyjny, zaś 81 proc. Polaków sprzeciwia się koncepcji paktu migracyjnego - wynika z raportu Centrum Badań Polityki Europejskiej Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości przy Ministerstwie Sprawiedliwości.  Niemal w takim samym stopniu przeciwni obowiązkowej relokacji migrantów są mężczyźni (łącznie 81,2 proc.), jak i kobiety (81,6 proc.).

Polacy są w przeważającej większości przeciwni narzucaniu rozwiązań obligatoryjnych i zdają sobie sprawę z tego, że czym innym jest napływ legalnych migrantów, a "czym innym fala migracji nielegalnej, niekontrolowanej, która może wywoływać szereg rozmaitych obaw, związanych zarówno z bezpieczeństwem społecznym, jak i bezpieczeństwem fizycznym, najbardziej elementarnym.

Podczas kilku meczów piłkarskiej Ekstraklasy wywieszono transparenty, których treść zachęcała do sprzeciwu wobec nielegalnej imigracji do Polski. W akcji wzięli udział kibice Legii Warszawa, Rakowa Częstochowa oraz Śląska Wrocław.
„Nie chcemy tu Berlina, Lampedusy, Francji – dla imigrantów zero tolerancji” – transparent takiej treści zawisł w niedzielę w sektorze kibiców Legii Warszawa. Zawodnicy ze stolicy rywalizowali z drużyną Rakowa Częstochowa. Co ciekawe, w sektorze kibiców z Częstochowy również rozwieszono transparent o podobnej treści.

Kibice w ten sposób wyrazili sprzeciw wobec planowanych przez Unię Europejską nowych rozwiązań dotyczących polityki imigracyjnej. W najbliższych dniach w Brukseli będzie bowiem głosowany projekt wprowadzający mechanizm przymusowej relokacji nielegalnych imigrantów z Afryki, którzy docierają do Europy poprzez wyspę Lampedusę.

Antyimigranckie transparenty pojawiły się również na innych stadionach piłkarskich. Kibice Śląska Wrocław zaapelowali o to, aby bronić europejskich granic. „Brońmy europejskich granic, nie dopuśćmy rodacy do tego by do Polski wpuszczono islamskiego konia trojańskiego” – brzmiał transparent kibiców z Dolnego Śląska.

Żródło :
https://pch24.pl/kibice-mowia-...
https://polskieradio24.pl/arty...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-04-2024 [12:52] - Tezeusz | Link:

W wielu miastach Polski to kibice kiedyś krzyczeli za Rządów Tuska w 2014 cytuję -"Donald matole, twój rząd obalą kibole"  https://www.tiktok.com/@polity... i obalili. Pamiętacie ? Sytuacja się powtarza.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

14-04-2024 [12:55] - Ula Ujejska | Link:

Chcieć to sobie możemy wiele - tu trzeba czynu!
Bo do czego to zmierza - jak zatrzymamy szarańczę w Polsce? Trzeba już budować obozy za drutami - a Niemcy mają w tym ogromne doświadczenie, więc pomogą Tuskowi - i nawet załogę na wieżyczki dadzą.

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-04-2024 [13:02] - Tezeusz | Link:

Widziałem kiedyś na plaży w Gdyni jak Syryjczyzy pijani atakowali kobiety, odpór kibiców i ludzi był natychmiastowy - zostali spacyfikowani na maxa. Gdyby nie Policja nie wyszli by z tego w całości.

Obrazek użytkownika Jabe

14-04-2024 [13:40] - Jabe | Link:

PiS sprowadzał, PO będzie sprowadzać. Gdzie różnica?

Obrazek użytkownika juur

14-04-2024 [19:41] - juur | Link:

"Podczas kilku meczów piłkarskiej Ekstraklasy wywieszono transparenty, których treść zachęcała do sprzeciwu wobec nielegalnej imigracji do Polski"  to są efekty nadzwyczajnej tolerancji PIS wobec środowisk kiboli. Gdy kibole bronili kościołów przed lewacką dziczą to PIS ścigał tylko tych najbardziej zaangażowanych a pozostałym tylko groził i mamy efekty.
Środowiska te są do zawsze na wskroś patriotyczne, nie dają się nabierać okrągłostołowym cwaniakom i płacą za to cenę, które są prześladowaniami.
Pieszczochy okrągłostołowej władzy to tęczowe nie wiadomo co z piórami w d.....i to oni mają bronić ojczyzny?