Kiedy paliwo za 5.19 zł. Kłamstwa, kłamstwa...

" Obiecanki cacanki a głupiemu radość "

Podczas kampanii wyborczej Donald Tusk obiecywał benzynę po 5,19 zł. Ceny są jednak zgoła odmienne i pojawiają się pytania o to, kiedy premier zrealizuje swoją obietnicę. Przedstawiciele rządu kluczą, wskazując, że na ceny paliw wpływa wiele czynników.

Kwestia wysokich cen paliw była w zeszłym roku gorącym tematem politycznego sporu. Przed wyborami parlamentarnymi przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk, stwierdził, że po objęciu przez niego urzędu premiera, benzyna w Polsce kosztowałaby 5,19 zł za litr. Tuskowi i jego koalicjantom ostatecznie udało się stworzyć rząd, jednak ceny benzyny wciąż są dalekie od deklarowanego przez niego poziomu.

Ostatnio o termin zrealizowania tej obietnicy pytany był w programie "Gość Wydarzeń" Minister Aktywów Państwowych, Borys Budka. "Będzie dobrze zarządzany Orlen, będą, z punktu widzenia kierowców, bardzo dobre zmiany" - stwierdził minister. Dodał również, że jako szef resortu nie jest w stanie wskazać, Kiedy rada nadzorcza spółki wybierze nowych członków zarządu..... Kiedy zmiana cen paliw na niższe ? - po tym pytaniu zapadła cisza....

A jakie są obecnie średnie ceny paliw na stacjach benzynowych w Polsce ?
Pb98 - 7,18-7,30
Pb95 - 6,55-6,67
ON - 6,65-6,76
LPG- 2,84-2,90

Tusk zapomniał dodać 5.19 zł ale za pół litra. "Tak bredzi jak po pół litrze" -  twierdzą niektórzy kierowcy na stacjach paliw.  A tak w ogóle to były przecież przedwyborcze żarty jak ten 13 Grudniowy Rząd. Zamiast paliwa proponowana jest tabletka " dzień po".  Dzień po rozumie ! a to co innego !

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-04-2024 [08:31] - Tezeusz | Link:

Dobiega końca tydzień prawdy dla #Koalicja13grudnia. To 100 dni od czasu, kiedy rząd tej koalicji, na której czele stoi Donald Tusk, powstał. Było zapowiadanych 100 konkretów. Co wyszło z tych 100 konkretów? 100 kłamstw. Sądzę, że uświadomili sobie tę sytuację szczególnie ci wyborcy, którzy do późnej nocy na przykład we wrocławskim Jagodnie stali i czekali na oddanie głosu. Podobno byli to studenci, a więc pytanie można by postawić takie, czy są już akademiki za złotówkę? Byli to też drobni przedsiębiorcy, a więc można zadać pytanie, czy jest już dobrowolny ZUS? Wszyscy sądzili, że Donald Tusk, tak jak obiecał, wprowadzi w ciągu 100 pierwszych dni swoich rządów kwotę wolną od podatku. Niektórzy sądzili, że będzie to 60 tysięcy złotych, inni, że 6 tysięcy złotych miesięcznie, a więc 72 tysiące złotych, ale i jedni i drudzy zostali zrobieni w balona. Można by powiedzieć, że Donald Tusk jest patologicznym kłamcą, bo przecież zdawał sobie sprawę, że nie zrealizuje tych obiecanych 100 postulatów w ciągu 100 dni, a więc oszukiwał opinię publiczną, oszukiwał wyborców. Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości przygotował całą serię działań, przedstawiliśmy 100 kłamstw Tuska, w środę zaproponowaliśmy 8 projektów ustaw, to 8 postulatów, które wyjęliśmy z katalogu tych 100 rzekomych konkretów #Koalicja13grudnia, przedstawiliśmy projekty ustaw z wnioskiem o to, żeby były włączone do obrad Sejmu. Te projekty leżą w zamrażarce Marszałka Hołowni. W czwartek nasi parlamentarzyści przeprowadzili kontrolę. Mamy do czynienia z kłamcą, mamy do czynienia z bajkami, które można by włączyć do katalogu najsmutniejszych bajek - Przewodniczący KP PiS Mariusz Błaszczak.

Obrazek użytkownika tricolour

06-04-2024 [09:19] - tricolour | Link:

"Sądzę, że uświadomili sobie tę sytuację szczególnie ci wyborcy" - źle sądzisz. Do jakiego stopnia źle, świadczy niezrozumienie choćby tej kwoty wolnej od podatku. Wzrost kwoty wolnej od podatku z 30 do 60 tys. do co najwyżej "zarobek" rzędu 4000 PLN rocznie. Czyli ze trzy stówki miesięcznie. Głosujący na Jagodnie często mają podobną stawkę godzinową więc ich nie interesują ochłapy i niższa o parę groszy cena benzyny.

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-04-2024 [09:29] - Tezeusz | Link:

Cena paliwa to cena żywności itp...Bezrobocie wzrasta, firmy są likwidowane, wzrost cen energii tuż tuż, zwiększone podatki a " penendzy nie ma". Życie.. głosowali to mają...zawsze tabletka dzień po... i po ptokach....

Obrazek użytkownika r102

06-04-2024 [17:54] - r102 | Link:

Nie -  "ci " wyborcy nic sobie nie uświadomili - to przecie wina złego Kaczora !!!

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-04-2024 [18:16] - Tezeusz | Link:

Głupota kosztuje paliwko ponad 7 zł/ litr, zaraz podwyżka prądu, jedzonko juz droższe zrobili kuku sobie i swoim bliskim. Samobójcy czy idioci ?

Obrazek użytkownika r102

06-04-2024 [19:03] - r102 | Link:

No w tym tam Turowie czy Turoszowie /zawsze mnie się myli/ - gdzie jest kopalnia węgla brunatnego i elektrownia do zamknięcia przez Unię - na  Totalną Opozycję głosowało 80% wyborców :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-04-2024 [19:48] - Tezeusz | Link:

Głosowali to mają. Nauka kosztuje a rozum przyjdzie z czasem na...bezrobociu albo szparagach...