Sroka Złodziejka

Komisje sejmowe – forum dla autopromocji czy arena dla ostatecznego pogrążenia przeciwnika? Rzecz o recepcie na sukces, który może się okazać wielkim blamażem czyli czym się kończy pojedynek słowny z Jarosławem Kaczyńskim 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Mika

19-03-2024 [15:03] - Mika | Link:

Panie Marcinie nie będę ściemniać, że cokolwiek interesują mnie te komisje. W nosie mam te szopki, ale interesuje mnie jeden fakt.
Ile za nie zapłacimy.  Dokładnie z podziałem na roboczo godziny i kto ile kasy za to wziął. 

Obrazek użytkownika sake3

19-03-2024 [15:43] - sake3 | Link:

@Mika.......A powinny interesować chociażby dlatego żeby móc sobie odpowiedzieć na pytanie jak to możliwe że takie okazy jak Szczerba,Joński,Zembaczyński ,Filiks,Trela czy Sroka zostały powołane do jakiejkolwiek komisji?Jak to możliwe,że w ogóle są posłami?Czy banda kretynów nazywanych czlonkami czy przewodniczącymi komisji ma prawo tak się zachowywać ?Wyłacząć mikrofony,krzyczeć na przesłuchiwanych i obrażać ich? Do jakich czasów wracamy? Teraz dziennikarzyna z ,,Rzeczpospolitej'' żąda obecności lekarza na sali by przy przesłuchaniu zbadał Kaczyńskiego na obecność ,środków uspokajających'' czy leków w organizmie i wnioskuje o anulowanie poprzedniego?Jeżeli nie będziemy zainteresowani i nie okażemy swojej dezaprobaty to niedługo dojdzie do całkowitego bezprawia i przyzwolenia na bezprawie Dlaczego to upiorne widowisko nazywamy komisją a nie sądami kapturowymi? Dlaczego świadków traktuje się jak przestępców?. 

Obrazek użytkownika spike

19-03-2024 [21:28] - spike | Link:

Mnie dziwi co innego, dlaczego którykolwiek poseł teraz opozycji, nie zarzuci całej tej szemranej komisji i sejmowi nieważność ich rządów, skoro nie uznają wyroku SN jak np. ważność mandatu poselskiego Kamińskiego, więc nie jest ważny wyrok o ważności wyborów, a tym samym te komisje śledcze nie mają podstaw prawnych na swoją działalność i wszelkie ich działania są bezprawne.

Każdy nieprzekupny prawnik, sąd to potwierdzi.
Dlaczego Prezydent nie ogłosi, że nie uznaje tego rządu, który też nie uznaje Prezydenta i Konstytucji,  którą ma chronić ?

Obrazek użytkownika Mika

19-03-2024 [21:33] - Mika | Link:

Sake wiem co się tam dzieje. O deficycie intelektualnym wyżej wymienionym wiem, bez oglądania komisji. Po prostu ta szopka nie jest na moje nerwy (czy wrażliwość jeżeli ją mam :P). Nasza dezaprobata jednak nic nie zmieni. Czy jak będą wywalać Głapińskiego, wprowadzać euro i wywozić nasze złoto, też wyrazimy dezaprobatę?
 

Obrazek użytkownika sake3

19-03-2024 [21:49] - sake3 | Link:

@Mika......Przypuszczam,że będziemy milczeć ewentualnie rutynowo skrytykuje się jak zawsze i za wszystko PiS.Mnie nurtuje coś innego.Pozycja pana Glapińskiego jako prezesa NBP wg statutu EBC jest niepodważalna i niezależna.Jedynie ciężkie przestępstwo,śmierć lub nieuleczalna choroba może wg statutu decydować o jego ustąpieniu,Kto w takim razie jest na tyle władny by go usunąć i stawiać pod Trybunał Stanu bez powodu?Przecież nie szatniarz unijny Tusk...

Obrazek użytkownika spike

19-03-2024 [22:19] - spike | Link:

@sake
samo postawienie przed TS nie jest "pstryknięciem palców".
Trzeba zajrzeć do Konstytucji, czy urzędujący prezes banku, czy innej instytucji, można tak na zawołanie postawić przed TS,
czy sama uchwała sejmu, jest równoznaczna z odwołaniem ze stanowiska?
wg mnie NIE, dopiero wyrok TS "skazujący" odbiera mu określone i zasądzone prawa.
Może jest tak, że trzeba wpierw zdymisjonować prezesa, potem postawić przed TS, a dopiero proces, czyli dowiedzenie uchybień itp. pozbawia oskarżonego określonych praw publicznych.
TK to jest proces polityczny, ale zasady podobne jak w sądzie powszechnym, z tym że skazany nie idzie do więzienia, a skazany może stracić prawo do pewnych praw publicznych etc.

Obrazek użytkownika Mika

19-03-2024 [22:46] - Mika | Link:

A czy dla tuska i bodnarowców jest jakaś granica? Wchodzą, wywalają, wyrażają swoją opinie, my dezaprobatę i mamy "chuj, dupa i kamieni kupa"

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

19-03-2024 [18:59] - Teresa Bochwic | Link:

Marcin,
fajnie, że tu wróciłeś, tak trzymaj!

Obrazek użytkownika spike

20-03-2024 [11:26] - spike | Link:

"Trybunał Konstytucyjny (TK) uznał za niezgodne z ustawą zasadniczą przepisy o Trybunale Stanu (TS) stanowiące, że uchwała Sejmu podjęta bezwzględną większością głosów o postawieniu przed TS prezesa NBP zawiesza go w czynnościach - wynika z orzeczenia TK. W ocenie TK Sejm do czasu zmian w prawie nie może rozpatrywać wniosków o TS dla prezesa NBP."

"ustawa o Trybunale Stanu umożliwia zawieszenie w czynnościach prezesa NBP wskutek podjęcia przez Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów uchwały o pociągnięciu Prezesa NBP do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu jest niezgodna z art. 227 ust. 1 w zw. z art. 227 ust. 2, w zw. z art. 227 ust. 3 Konstytucji RP."

TK: Sejm nie może postawić prezesa NBP przed Trybunałem Stanu.
https://www.bankier.pl/wiadomo...

Obrazek użytkownika spike

20-03-2024 [11:31] - spike | Link:

Wisienką na torcie jest fakt, że anarchiści nie uznający Konstytucji, Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, chcą wykorzystywać konstytucyjne prawo do postawienia prezesa NBP przed trybunałem Stanu.

Idąc w/w tokiem  "rozumowania" antypolskich anarchistów, ich rząd nie podstaw prawnych do rządzenia, jest bezprawny.

Obrazek użytkownika tricolour

20-03-2024 [11:36] - tricolour | Link:

Postawi się pod ścianą bez żadnego trybu. I dokończy w nocy 

Obrazek użytkownika Es

20-03-2024 [13:24] - Es | Link:

Raczy Pan rozpływać się nad udowodnionym wielokrotnie faktem, że Prezes królem tego grajdołka pełnego pętaków jest. I to jest sukces, o który nam w 2015 roku chodziło?
A jak z pływaniem na głębszej wodzie? W Brukseli też po kątach rozstawiał?