Nieloty z PiS

Przeczytałam dzisiaj wpis społeczności Prawicy i mnie zamurowało.
To komentarz do wpisu jednego z titusków, a takich wpisów, jak poniżej jest dużo.

„Uwaga!! Zgłaszane są masowo problemy z komunikacją między rządem a ludem lemingów,
Prawa strona nie zgłaszała takich problemów.
#ZawiedzeniWyborcyTuska


 
Czy naprawdę nasza społeczność nie ma takich problemów? Bo ja mam! Uważam, że my nie mamy problemu z komunikacją z naszymi politykami, bo taka komunikacja NIE ISTNIEJE!
Ludzie do PiS piszą, a oni nawet nie raczą odpowiedzieć, chociażby tyle, że wiadomość dotarła. A dlaczego piszemy? Żeby pokazać zaniedbania, a problem jest to, że w tym temacie się nic nie zmienia.

Podam tylko parę przykładów.

Nowy Traktat Unijny.
Czy Państwo mogą mi podać serwis www, na którym jest opublikowany ten traktat, strona po stronie i wyjaśnienie czym to skutkuje i jak to wpłynie na życie zwykłego polskiego obywatela? Chciałabym wysłać koleżance, która nie korzysta social mediów, gdzie ewentualnie można poczytać na ten temat. Pomijam, że specyfika social nie pozwala na uporządkowaną informacje, do której można powracać

Wybory do PE
Czy Państwo mogą mi podać stronę www, na którym są przedstawione poszczególne akty prawne i w jaki sposób głosowali poszczególni posłowie z poszczególnych partii? Zanim podejmę decyzje, chciałabym się zapoznać z tymi informacji i wówczas poprę kandydata, który reprezentuje moje interesy, interesy Polaka. Chciałabym móc też wysłać te informacje moim znajomym tituskom, aby świadomie i z pełną odpowiedzialnością dokonali wyboru.
Czekam również na szczegółowe informacje dotyczące wszystkich podatków (historycznych i przyszłych) i kwot, które obciążają lub mają obciążyć mój domowych budżet.
 
Edukacja
Czy Państwo mogą mi podać stronę www, na której zebrane są i uaktualniane wszystkie informacje o proponowanych przez ministrę Lewacką, zmianach? Podobno było to opracowywane przy pomocy lewackich aktywistów, którzy są oficjalnie zatrudnieni. Czy posłowie nie powinni złożyć interpelacji poselskich i podać te informacje to publicznej wiadomości? Planowany OBOWIĄZKOWY nowy przedmiot „Wiedza o zdrowiu” i szczątkowe informacje o jego zakresie przerażają, a ja jako rodzic chcę wiedzieć. Dlaczego nie informujecie o  tzw. Europejskim Obszarze Edukacji, którego wdrożenie jest planowane w roku 2025 w UE. Zmiany Lewackiej to wstęp do przekazania UE kompetencji w zakresie edukacji Polaków.
 
Kadry Tuska
Zarówno o zatrudnionych ministrach, vice oraz prezesach i członkach rad nadzorczych można znaleźć dużo informacji. Tak zwane „kompetencje” nie mają nic wspólnego ani z wykształceniem, ani z doświadczeniem, a jedyny klucz, według którego dobierane są tuskowe kadry, jak zdradził nam to Paweł Wroński, nowy rzecznik MSZ, a zna to z osobistego doświadczenia to – „lizał, lizał i do lizał".
Tylko że te informacje publikowane przez społeczność są merytoryczne w przeciwieństwie do inicjatywy PiS zatytułowanej #POlityczneSpółki. Wklejam Wam link poniżej i porównanie jak to wygląda u „konkurencji”. Naprawdę tak trudno przygotować merytoryczną informację, „za co” dany akolit dostał stołek. Jak publikuje się takie gnioty, to lepiej nie tracić czasu. Ponowię więc pytanie. Czy Państwo mogą mi podać stronę www, na której zebrane są i uaktualniane wszystkie informacje dotyczące tego zagadnienia?

Gdzie jest skonsolidowana informacja o 100 obietnicach-przenośniach rządu tuska, czyli ta słynna lista co obiecał rząd #Koalicja13Grudnia i co z tego jest realizowane lub nie.?
Gdzie jest skonsolidowana informacja o łamaniu prawa przez bodnarowców tuska, czyli wszystkich działaniach, które zostały podjęte z naruszeniem prawa?
Gdzie jest skonsolidowana informacja o likwidacjach, czyli wszystkich projektach, inicjatywach, instytutach, zasobach np. tvp., czy o sprzeciwie wniesionym przez rząd Prawicy w sprawie pakietu klimatycznego, czy reparacjach od niemiec itp.
 
Takich NIEDOBORÓW w zakresie dostępnych informacji mogę przedstawić Wam dużo, ale szkoda mojego czasu. Nie rozumiecie, że sami działacie przeciwko polskiej Prawicy nie prezentując SKONSOLIDOWANEJ informacji? My nie mamy dostępu do wszystkich informacji, ani zasobów czasowych, finansowych, aby zrobić to za Was. Mamy natomiast możliwość dystrybucji tej informacji, ale musi istnieć uaktulniane rzetelne źródło, na podstawie którego możemy tworzyć i przekazywać te informacje.
 
Prezes Jarosław Kaczyński ogłasza, że powstanie nowa telewizja, lepsza niż Telewizja Republika. Zapewne stworzy ją Jacek Kurski, nadludź z kolejnym ślubem kościelnym, który zrobił z telewizji publicznej ŚCIEK, prywatny folwark z sobą w roli króla, gdzie promował podobnych mu akolitów typy „święta” Cichopek.
Stworzenie tak poważnego przedsięwzięcia jest nie tylko karkołomne, ale przede wszystkim długoterminowe. Nie powstanie na pewno w zaplanowanym terminie, a z ogromnym opóźnieniem, czyli nie wiadomo kiedy. A nawet jak powstanie, to coś zmieni? Czy politycy PiS naprawdę łudzą się, że kolejna Kurwizja 2 dotrze do kogokolwiek oprócz pisowskiego betonu.  Telewizja Was i nas nie uratuje, więc nadal nie róbcie nic …. 

Czy jestem nielojalna, że publikuję taką wypowiedź? Czy zaszkodzę tym wpisem Prawicy? A czy w jakikolwiek sposób można w tej sytuacji jeszcze zaszkodzić nielotom z PiS? Tylko Polski i Polaków żal ...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

03-03-2024 [16:57] - Jabe | Link:

O takich sprawach na­leżało myśleć więcej niż dwie kadencje temu. Teraz już wiadomo, że prócz od­sunięcia Donalda Tuska Jaro­sław Ka­czyński nie oferuje nic (z wzajem­nością).

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

03-03-2024 [17:41] - Siberian Husky Dog | Link:

Co oferuja ruskie onuce z Konfederacji?

Obrazek użytkownika paparazzi

03-03-2024 [20:38] - paparazzi | Link:

Prawdopodobnie w swoich zacietrzewieniu i pęd na kasę nawet nie wiedzą że są ruskie onuce. Wykluczając prowadzących " za rodinu , za stalinu.Kierunek Konfederacji jest do zagospodarowania. Ale, czy znajdzie się ktoś jak drugi Dmowski? A nawet Piłsudski.

Obrazek użytkownika sake3

03-03-2024 [19:20] - sake3 | Link:

Kiedy przez okres rządów Dobrej Zmiany TVP informowała o wszystkim narzekano,że nudna,siermiężna i propagandowa.Każda właściwie informacja była odbierana jako propagandowa.Teraz narzekanie ,że PiS nie informuje,że brak komunikacji,ze nie robi nic.Czy pozostajemy w nieświadomości na działania Bodnara,Tuska,co jest likwidowane?

Obrazek użytkownika Mika

03-03-2024 [19:44] - Mika | Link:

Nie broń, bo nie ma czego. W swojej banieczce coś tam wiemy, ale i tak pobieżnie. Pokaż mi np. listę zasobów, która znikła z tvp. W sumie to nie aż tak ważne. Pokaż mi, jakie są koszty unijnych podatków i co nas czeka jak zostaną wprowadzone przez bolszewicką unię, kolejne. Tak ciężko przygotować informacje z poszczególnych sektorów?  Ci co odpowiadają za strategie powini wylecieć. Pani Niefruw i Pan Nielot to sabotażyści.

Obrazek użytkownika Jan1797

04-03-2024 [18:48] - Jan1797 | Link:

Takich NIEDOBORÓW w zakresie dostępnych informacji mogę przedstawić Wam dużo, ale szkoda mojego czasu.
@Mika
Opisz proszę, nie wypada wymigiwać się brakiem czasu. Naprawdę „Prezes ogłasza, że nowa telewizja, lepsza będzie niż Republika”? Widocznie jestem słabo zorientowany, (skruchę swoją wstawię), bo słowa prezesa odebrałem zgoła inaczej. Kurski nie zasłużył na jandyzm po tym, co zrobił dla telewizji TVP. Może pamięć mam krótką, można mi to zarzucić, ale pamiętam jak konfa traktowała TVP za „lewicę i swabodu”?
Czy po pięciu miesiącach nie zastanawiasz się nad sensem październikowego referendum? Tak prostego jak nic nigdy dotąd. Nigdzie lepiej niż obok Danuty los Twój wpis wstawił. To określenie zarówno „ślub i użyte” nazwisko potwierdza moje słowa. Zawróć z tej drogi, bo to manowce są. Samo milczenie owiec waszych potwierdza "Przyklejanie się do wszystkiego, co się napatoczy Was i nas nie uratuje, więc nadal nie róbcie nic … w lustrze brzmi najlepiej". Nietaktowny sarkazm?

Obrazek użytkownika Mika

04-03-2024 [19:52] - Mika | Link:

Ty nie zrozumiałeś mnie, ale ja Ciebie również. Przeczytałam 3 razy Twoja wypowiedź, a i 10 by nic nie zmieniło.  Przyznaje, nie jestem zbyt bystra, aby zrozumieć Twój tekst.
To nie ma znaczenia, czy ta telewizja będzie lepsza, czy gorsza. Jej targetem będzie stały lektorat, Problemem są zaniechania informacyjne w pozostałych obszarach. Nie ma sensu wymieniać dalej, bo raz, że takie informacje PiS już otrzymał, dwa, że super byłoby gdyby się zajął chociaż tym. Zauważ, że wybory do PE wymieniłam, więc pewne tematy i dla mnie są priorytetowe. Liczyć tylko na własny lektorat i nie próbować dotrzeć do innych? Cóż

Obrazek użytkownika Jan1797

04-03-2024 [21:43] - Jan1797 | Link:

Staram się zrozumieć. Piszesz o niedoborze informacji w przygotowaniu wyborów do PE. Oglądam jedynie Wpolsce.pl i Republikę. Nie odczuwam niedoboru informacji uzupełniwszy tv Salonem24 i NB z Niezależną.  Nie wyszukuję trików dla dokopania PiS i ciebie o to nie posądzam, ale to co piszemy jest ogólnie dostępne… Nigdy nie napisałem o bystrości, bo to byłoby chamskie. Nie obrażam nikogo, szczególnie delikatnie piszę do kobiet. 
Dlaczego uważasz, że to ma być stała grupa widzów z grona wiernego elektoratu? Może jest tak, że to grono ludzi bardziej niż inni dba o stan bezpieczeństwa własnego/Polski i to grono będzie się systematycznie zwiększać? Nie dlatego, że są zastraszeni, ale świadomi zagrożeń i wpływu anarchizacji na bezpieczeństwo Państwa i ich rodzin. Choć przyznać muszę, że na NB jest opisany program wyborczy do PE, to po jaką cho...ę ujawniać taktykę wyborczą? Jeżeli uważasz, że powinni wyjawić strategię wyborczą konfie? W wyborach do ilu samorządów konfa zawarła  porozumienie z PiS?  

Obrazek użytkownika Mika

04-03-2024 [22:19] - Mika | Link:

Nie obraziłeś mnie, po prostu ciężko mi było zrozumieć część pierwszego tekstu. Spokojnie mam do siebie dystans :D
Janie telewizji jeszcze długo nie będzie. Jak w tym roku wystartują to zapraszam Ciebie na kawę (ale, żeby nie było, okropne, lewackie, sojowe latte :D). Są narzędzia i możliwości, aby dotrzeć do ludzi (poza nami) i nie kosztują miliony, ani ich przygotowanie nie trwa miesiącami. Piszę o tym od października. Jak można nie zadbać zarówno o swoje własne interesy, jak i o interesy Polaków. Niestety to Nieloty, że aż boli. Tak jestem rozgoryczona, bo nie docierają to lemingów i nawet nie podejmują prób, a czas ucieka... I co ty z tą ruską Konfą. 

Obrazek użytkownika Jan1797

04-03-2024 [23:19] - Jan1797 | Link:

Rozumiem, zbyt dużo skrótów w części pierwszego tekstu. 
Dziękuję za zaproszenie i fakt, że nie będzie to sojowe latte :D. 
Aby trwale dotrzeć do ludzi (poza nami) to jednak wielkie koszty i proces musi trwać latami. Obok pisze o tym Ptr. 
"Na początku było słowo".
-Jak dbali o swoje interesy, nie o interesy Polaków jest w historii rozbiorów. 
-Czy rzeczywiście trzeba dotrzeć do lemingów? „Nawet nie podejmują prób” -komisje sejmowe wystarczą. 
-Co z Konfą -koalicja w Poznaniu;). 

Obrazek użytkownika juur

03-03-2024 [19:39] - juur | Link:

Czytając kolejne punkty notki widać, że tzw. prawica już spełniła swoje zadanie. Może przenieść się w stan spoczynku co jak widać czyni. Może to i lepiej patrząc na jej jakość.
"....NIEDOBORÓW w zakresie dostępnych informacji mogę przedstawić Wam dużo.." to brzmi jak groźba, zwłaszcza w kontekście ciągle ujawnianych dokumentów podpisanych przez PMM, które na pewno nie były w interesie Polski np. ostatnio ujawnione: Gemini, pestycydy..a zapewne jest tego b. dużo. Nawet tzw. przeciwnicy polityczni starają się wyciszyć te informacje. Czy dlatego, że realizują jedną agendę czy z sympatii do Morawieckiego?
A tak zupełnie poważnie to nigdy nikt z PIS nie był i nie jest zainteresowany co ich wyborcy sądzą. Wyborca po oddaniu głosu jest dla nich mniej warty niż g....i tak do następnych wyborów.
Tusk jest wredny, Tusk jest zły..... Alleluja i do przodu...To program PIS-u. Czy kogoś przekona? I do czego?
Należę do tej grupy, która została wydymana przez PIS nierealizujący swojego programu i w efekcie mamy Tuska. I mam o to pretensje do PIS-u.
Gdyby PIS  w swoim programie, jasno, powiedział, że najważniejszy jest dla nich interes Niemiec to bym na PIS nie głosował ale głosowałem i mam prawo być wkurzony.
Niestety Polski już nie ma. Jesteśmy świadkami niszczenia rozproszonej własności prywatnej czyli rolników (5) i przedsiębiorców (nowy ład). Ostatni etap na drodze ku nowoczesności takiej jak to rozumieją okrągłostołowcy, bez przemysłu narodowego i Polaków.

 

Obrazek użytkownika Adam66

04-03-2024 [01:19] - Adam66 | Link:

@jurr
..." tzw. prawica już spełniła swoje zadanie..."  - nope, prawica pod wodzą Kaczyńskiego ma jeszcze trochę do zrobienia.  Kaczyński właśnie ogłosił dodatek do swojej piątki, tak na wszelki wypadek żeby prawica dłuuuugo się nie pozbierała. W orginalnej piątce było przegranie wyborów do Sejmu, Senatu, samorządowych, do eurokołchozu i prezydenckich. Dwa pierwsze punkty już zrealizowane, trzeci na najlepszej drodze żeby powtórzyć "sukces" dwóch pierwszych.  Wygląda jednak na to, że niezadowolenie dołów PISu zostało usłyszane przez prezesa i on właśnie wspaniałomyślnie ogłosił, że jednak będzie kandydował na szefa PISu w następnych wyborach.  Tak na wszelki wypadek, gdyby się jakaś silniejsza i patriotyczna frakcja w PISie ostała , żeby ją wykończyć, czyli mamy teraz szóstkę, ale to może nie być jeszcze ostatnie słowo prezesa...

Obrazek użytkownika sake3

04-03-2024 [21:16] - sake3 | Link:

@Adam66.......Już prawie pół roku jak wygraliście wybory.Macie swój wymarzony rząd macie swoją telewizję tak różną od propagandowej wyklinanej przez was TVP.,macie spełnione 100 konkretów na które żeście czekali,macie nawet ku swojej satysfakcji komisje śledcze mające posadzić w więzieniach waszych politycznych wrogów z PiS.To czego jeszcze chcecie? Czemu nie chwalicie działań nowego rządu tylko zajmujecie się PiS-em i Kaczyńskim? Co przegrani jeszcze was obchodzą? Co was obchodzi,że Kaczyński będzie w swojej partii kandydował na prezesa?Przejmujcie się problemami działaczy waszych partii.Czemu nie patrzycie w przyszłość tylko wertujecie przeszłość? Nie macie żadnych problemów ,to chociaż pochwalcie się jak dobrze się teraz żyje,jakie sprawiedliwe są sądy,jak przestrzegana prawo i Konstytucja,jakie ciekawe i jak prawdziwe macie teraz informacje.Nie ma niedoboru informacyjnego,nie ma propagandy ,nie ma piątki i szóstki.ani widoku Kaczyńskiego,to czego wam jeszcze do szczęścia potrzeba?Zmieńce w końcu płytę.

Obrazek użytkownika Adam66

05-03-2024 [00:58] - Adam66 | Link:

@sake3
Bardzo proszę nie dopisywać mnie na siłę do bandy ryżego folksdojcza, gardzę tą gnidą tak samo jak całą kliką go otaczającą.  W większości są to potomkowie chazarskiej swołoczy wwiezionej do Polski na ruskich tankach.  Byłem przez jakiś czas zwolennikiem PISu i wierzyłem w dobre zamiary Kaczyńskiego.  Przeszło mi to jednak po wywaleniu Szydło do Brukseli i zastąpieniu jej banksterem Morawieckim.  Właśnie przez takie bezkrytyczne podejście do PISu jakie Pani reprezentuje ten PIS przegrał.  Właśnie przez takie bezkrytyczne kadzenie Kaczyńskiemu, z którego zrobiono "genialnego stratega", doszło do klęski PIS a tym samym Polski.  Dlatego też wytykanie błędów jest niezbędne żeby ich ponownie nie popełnić ale jak widać, Kaczyńskiego dalej się utwierdza w tym, że jest genialny i on chyba w to dalej wierzy, bo zadeklarował że będzie ponownie kandydował na prezesa PISu.  Powtórzę to co już wielokrotnie mówiłem, wszyscy politycy, którzy byli czynni w czasie okrągłego stołu powinni być wywaleni w kosmos.  Pozostałych należałoby sprawdzić w jaki sposób głosowali w sprawach istotnych dla Polski i odsiać plewy.  Niestety, wygląda na to, że obecni osobnicy udający polskich polityków to głównie plewy, od lewa do prawa i odwrotnie.  Dlatego też najlepszym rozwiązaniem byłoby zrealizowanie postulatu Cejrowskiego, wszyscy won!  Dopiero wtedy zacząć budowę od podstaw, obawiam się tylko, że Polska może przestać istnieć zanim się coś nowego uda zbudować...

Obrazek użytkownika Adam66

05-03-2024 [20:02] - Adam66 | Link:

@sake3
Bardziej rozszerzony opis zjawisk korupcji, wazeliniarstwa, braku krytyki oraz efektów takiego postepowania w stosunku do polityków jest opisany w tym blogu, adres poniżej.  Polecam.
https://naszeblogi.pl/69504-ca...

Obrazek użytkownika Adam66

03-03-2024 [20:23] - Adam66 | Link:

@Mika
"Gdzie jest skonsolidowana informacja..."  - nie było, nie ma i nie będzie.  Nie wiem na ile to jest pocieszające ale w żadnym kraju nie prowadzi się uczciwej i rzetelnej kampanii informacyjnej dotyczącej działań bieżącego rządu.  Nie robi się tego z prostej przyczyny, zbyt dużo ludzi zorietowałoby się, że są robieni w bambuko i to zarówno przez lewicę z lewej jak i lewicę z prawej.  I znowu, nie odnosi się to tylko do sytuacji w Polsce lecz jest to zjawisko globalne.  Rządy we wszystkich krajach działają w sposób nieprzejrzysty bo w rzeczywistości reprezentują one interesy wielkich, globalnych korporacji a nie ludu tubylczego, któremu wmawia się, że ma wpływ na to co rządzący robią.  Ludom tubylczym pierze się mózgi i gnębi coraz to innymi podatkami wmawiając jednocześnie, że to dla ich dobra. 
Można się pokusić o skonsolidowanie informacji na zasadzie "w kupie siła", czyli tworzyć strony czy blogi zajmujące się pojedynczym problemem, np. o 100 obietnicach-przenośniach rządu tuska.  Kiedyś internauci i blogerzy wspólnie utworzyli listę 2500 afer platformy, zanim grupa Kaczyńskiego doszła do władzy i zaczęła nadrabiać zaległości aferalne.  Ze względu na coraz powszechniejszą cenzurę, konsolidacja takich informacji byłaby bezpieczniejsza na serwerach poza jurysdykcją polską.  Na NB bywają różni specjaliści z informatykami włącznie, może ten blog mógłby stać się takim zaczynem w dyskusji nad tym jak to zorganizować od strony technicznej.  Na działania rządowe czy też partyjne nie ma co liczyć bo oni wszyscy siedzą w tej samej kieszeni tylko uprawiają medialną młóckę, żeby publika miała się czym zająć a nie dyskutować o realnych problemach i potencjalnym rozwiązaniu, a co gorsze, może nawet o pociągnięciu jakichś gagatków do odpowiedzialności.

Obrazek użytkownika Mika

03-03-2024 [21:33] - Mika | Link:

Dziękuje, wiem to i cały czas się łudzę ...

Obrazek użytkownika Czesław2

04-03-2024 [08:05] - Czesław2 | Link:

@Mika Ja się łudziłem od powstania Solidarności, gdy kończyłem studia. Teraz już przestałem się łudzić. Zostałem, tak jak wszyscy Polacy oszukany przez wszystkie rządy i partie.
Czas sie przestać łudzić.

Obrazek użytkownika juur

04-03-2024 [19:11] - juur | Link:

Niestety, nawet nie da się mieć złudzeń, tak choćby dla higieny psychicznej, że może jednak coś.... .bo to nie nieudolność, lenistwo czy błędy. To plan realizowany z żelazną konsekwencją, tak punkt po punkcie, krok po kroku......Widać to też po braku aktywności funkcjonariuszy sekcji "najlepszy premier, najlepszy rząd, oszukali go" w  sferze np. protestów rolników, nowych ujawnianych dowodów zdrady PMM czy też komentarzy do wypowiedzi prof. Nowaka bo to zbyt śliskie tematy, mogące pobudzić pamięć i refleksje a tego nikt chyba nie chce. Po co budzić licho?

 

Obrazek użytkownika Czesław2

06-03-2024 [06:48] - Czesław2 | Link:

Właśnie, spontaniczna  aktywność spadochroniarzy MM spadła do minimum po kontrolowanym oddaniu Polski opcji prusko-żydowskiej.

Obrazek użytkownika Ptr

03-03-2024 [20:35] - Ptr | Link:

Konkretnie poproszę o listę spraw , które uzasadniałyby nazywanie  TVP Info ściekiem. 
Moim zdaniem  były plusy i minusy. Do plusów zaliczyłbym serwisy informacyjne, relacjonowanie uroczystości, wieczorną publicystykę, informowanie o tym co się dzieje w kraju, Sylwester i bardzo fajne "Rytmy dwójki" na koniec 2023. Chętnie bym włączył kanał INFO i zobaczył co się dzieje, czy przyjechały jakieś czołgi, gdzie oddano nowy kawałek drogi szybkiego ruchu, jak buduje się port w Elblągu. Ale właśnie zwyciężyła opcja demokratyczna , czyli taka , która nie chce zaangażowania obywateli w politykę. ( Najwyżej w Orliki)
Jest ciemna noc i nie będzie niczego. 
Ale mogą być minusy. Jakie ? Konkrety. 
Jeden minus wynikał z sytuacji po rządach PO-PSL - ogrom zamiecionego pod dywan zła spowodował sarkastyczny, prześmiewczy ton opowieści o działaniach totalnej opozycji. To był ekwiwalent kary za uniknięcie odpowiedzialności. W ten sposób totalna opozycja była wyśmiewana , a ich działania obnażane. To nie było komfortowe, ale było w jakimś stopniu spełnieniem sprawiedliwości. 
 

Obrazek użytkownika sake3

03-03-2024 [21:03] - sake3 | Link:

@Ptr.....A to co przez 8 lat serwowała totalna opozycja było komfortowe? Czyż nie nauczono społeczeństwa wyzwisk,pogardy,arogancji do ówczesnej władzy? Pan się roztkliwia nad totalną opozycją że jej działania były obnażane a jednocześnie pisze o zamiataniu jej sprawek pod dywan.

Obrazek użytkownika Mika

03-03-2024 [21:11] - Mika | Link:

Nie sadze,  że @Ptr się roztkliwia, raczej pokazuje nieskuteczną alternatywę. Bo zamiast opowiadać o przekrętach, to wszyscy oczekiwaliśmy skuteczności w egzekwowaniu prawa i kary.

A do Pana @Ptr, tak było wiele bardzo wartościowych inicjatyw w tvp i świetnych dziennikarzy. Natomiast druga strona pamięta tylko chamskie paski, kolaboranta tuska, który zaczął już wyskakiwać z lodówki i transmisji z cudzołożenia Kurzocichopków i oczywiście świętojebliwego Ojca Kurskiego.

Obrazek użytkownika sake3

03-03-2024 [21:39] - sake3 | Link:

No więc teraz dla równowagi ma pani wyprowadzanie przez silnych panów oczywiście nie chamskie a kurtuazyjne,,,kurdupla Kaczyńskiego z rozwiązaną sznurówką trzydzieści lat wspominaną ,dramatyczne wieści o biciu żon i dzieci ,chlaniu i uchylaniu się od pracy elektoratu Dobrej Zmiany i niedobrych roszczeniowych rolnikach na drogach.Są jeszcze milsze nawet wieści.Świętojebliwy Hołownia otwiera przedszkolny klubik.dla dzieci posłów w usmiechniętym i roztańczonym Sejmie.

Obrazek użytkownika Ptr

03-03-2024 [21:55] - Ptr | Link:

Winni oglądając TVP INFO zgrzytali zębami, a ich dworacy w poczuciu zażenowania nazwali stację ściekiem. Takie mam odczucie. 
Tylko ,że ogólnie to było sprawne narzędzie informowania. ( Nowego nie oglądam po prostu. Starego lewego też nie, środkowego post prl też nie ) 
Przypuszczam ,że oceny stacji wynikają z subiektywnych odczuć... bo ich nie lubię , bo zbyt niskie gusta, bo się chwalą itp. 

Obrazek użytkownika sake3

03-03-2024 [22:09] - sake3 | Link:

Oceny stacji nie wynikają z subiektywnych uczuć tylko pod naciskiem nieprzyjaznych innych mediów.To świadczy o tym jak Polacy są niepewni własnych odczuć i racji,jak łatwo ulegają wpływom.Telewizja z czasów jak tu powiedziano świetojebliwego Kurskiego informowała obiektywnie,jak jest teraz nie wiem bo nie oglądam.Dziwię się tylko zacietrzewieniu i niechęci do dawnejTVP nawet teraz po siłowym i bezprawnym przejęciu mediów.   

Obrazek użytkownika Jan1797

05-03-2024 [10:02] - Jan1797 | Link:

@Ptr,
TVP INFO 2017-2023 z całą grupą, to jednak gigant jakości nie do odtworzenia. Może nie zażenowanie, lecz zawiść powodowała wściekłość. Z europejskich oglądam Bloomberg.uk, resztę pomijam bez mrugnięcia. Ostatecznie na jakieś tam dyskusje w niemieckiej prasie, sporadycznie zerkałem. Po zachowaniu w trakcie wyborów, są dla mnie bez znaczenia.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

05-03-2024 [22:56] - Teresa Bochwic | Link:

Prawie wszystkie z tych informacji są ogólnie dostępne.
Prawica ma to do siebie, niestety, że nie wie nawet o tym, jak po nie sięgnąć.

Obrazek użytkownika Jabe

06-03-2024 [13:50] - Jabe | Link:

Proszę po­móc, pod­syłając od­nośniki. Dziękujemy!

Obrazek użytkownika Mika

10-03-2024 [17:43] - Mika | Link:

Pani Tereso nie o Prawice tu chodzi. My wiemy, ale z przekazem też trzeba docierać do pozostałych. 
Nie rozumiem natomiast dlaczego najbardziej zainteresowani nie zadbają o przedstawienie zebranej informacji i uaktualnianie jej.

Obrazek użytkownika Es

06-03-2024 [11:37] - Es | Link:

Proszę się pokusić o takie zestawienie i jego publikację. 
Zbliża  sie karuzela wyborcza, więc moze sie zdarzyć rowniez, że tym razem po kolejnej próbie nawet i nagabywany "obraz przemówi " .