DEGRENGOLADA Czy chłopski rozum ją zabije

Czy stoimy nad przepaścią, czy już spadamy?

Dr Artur Bartoszewicz twierdzi dzisiaj, że nie ma co się oszukiwać.
Polski, suwerennego państwa już nie ma. Prawica przegrywając wybory w październiku, roku ubiegłego, dopuściła do rozpoczęcia likwidacji Rzeczypospolitej, jako niepodległego, suwerennego państwa. [1]

Bardzo wysoko cenię Bartoszewicza. Uważam nawet, że w chwili obecnej jest najlepszym, najszerzej widzącym i stawiającym słuszne diagnozy, politycznym i gospodarczym analitykiem.
Generalnie nie jest on pesymistą i uważa, że jeszcze możemy się wykaraskać i zawrócić z drogi wiodącej nas do brukselsko – berlińskiego piekła.
Nie mniej, obserwacja tego, co się w kraju dzieje, nie pozostawia wątpliwości, że od dwóch miesięcy mamy autentyczną rozbiórkę solidnego budynku, jakim jeszcze w zeszłym roku było nasze państwo.
Czy mamy jeszcze szansę ten proces zatrzymać – i co więcej – zawrócić kraj z powolnego upadku?

W lipcu 2013, czyli ponad 10 lat temu, minister spraw wewnętrznych w rządzie Tuska, Bartłomiej Sienkiewicz, w rozmowie z ówczesnym prezesem NBP, Markiem Belką, określił 'naszkraj' – co już przeszło do historii – "To ch.., d.. i kamieni kupa".
Czyli już wtedy mieli wyrobione zdanie o tym, że Polska, czym może jeszcze nie jest, to na pewno się stanie. A to oznacza, że likwidacja RP, to dawno zaplanowany, długotrwały projekt. Sienkiewicz jest za głupi i ledwo przytomny, by samemu wymyślić takie określenie. To była ocena postawiona znaczne wyżej.
No i proszę: - PiS durnie przerżnął poprzez swoją pychę i zadufanie wybory, pozwalając na to, by Sienkiewicz powrócił i doprowadził państwo do kupy kamieni.

Od niesławnego – i to z wielu powodów – dnia 13/12/2024, ruszyła do demolki państwa "Koalicja 13 Grudnia". Tak nazwana przez myślących ludzi i zapewne nazwa ta przejdzie do historii.

Ile czasu potrzeba jeszcze by kompletnie zniszczyć suwerenną Polskę? Nie wiem, ale niewiele. Centrum zła i destrukcji, w Berlinie, Brukseli chciałoby, żeby do czerwca 2024 tak przetrącić kręgosłup Rzeczpospolitej, by już, jak oni o tym marzą, już nigdy nie zmartwychwstała.
Na razie to tylko Polska. Niektórzy, którzy już widzą ten podły proces, uważają, że to eksperyment, albo takie laboratorium, gdzie testuje się metody zniszczenia wszystkich państw narodowych, a w rezultacie pojęcia naród.
Może pamiętacie państwo, jak parę lat temu lewacko – neoliberalna euro posłanka Róża Thun, publicznie i z dumą deklarowała: - Ja nie jestem Polką, ja jestem europejką!

Dwa miesiące z hakiem władzy zaprzysiężonych parobków panów z Berlina i Brukseli i widzimy, jak niszczenie państwa, poprzez wprowadzenie anarchii i chaosu, już na samym początku wygląda.

Z rozmyślań nieco filozoficznych zastanawiam się, co jest dla ludzkości gorsze. Czy to piekielne, rozumiejąc tradycyjne zło, czy bezgraniczna głupota.
Nie głupota naturalna, taki umysłowy defekt, który w małym promilu zdarzał się w każdym społeczeństwie, taki niski poziom inteligencji. To głupota wprowadzona przez polityków, media, propagandę i reklamę, z zastosowaniem najnowocześniejszych metod manipulacji społecznej, prowadzących do demoralizacji i powszechnego zdurnienia.

Na szczęście proces pozbawiania Polaków naturalnej mądrości powiódł się tylko w pewnym stopniu. Najbardziej poddali się temu ludzie – nowopowstała klasa drobnomieszczan, których w Warszawie nazywa się słoikami.
Proces demoralizacji, ogłupiania i pozbawiania wiedzy, rozpoczęli ruscy bolszewicy zaraz po podporządkowaniu sobie naszej ojczyzny i utworzeniu PRLu. PRL wytrwał 45 lat. Mimo tego Polacy nie dali się do końca zmanipulować. Także z przyczyn technicznych. Źródła informacji i propagandy były prymitywne. To prasa i – pewnie każdy z mojego pokolenia to pamięta – to, jak my wówczas nazywaliśmy, kołchoźniki. To porozwieszane na ulicach miast duże, metalowe głośniki, podłaczone siecią kablową z radiowęzłami, które, czy ktoś chciał, czy nie chciał, musiał słuchać propagandowego bełkotu komunistów i pieśni czerwonoarmiejców.

Pojęcie "degrengolada państwa" odnosi się do sytuacji, w której państwo lub jego struktury instytucjonalne ulegają załamaniu, upadkowi lub poważnym zakłóceniom, co prowadzi do chaosu, anarchii, braku skutecznego zarządzania i funkcjonowania instytucji państwowych. To termin często używany w kontekście kryzysów politycznych, społecznych lub gospodarczych.
Degrengolada państwa może obejmować różne aspekty, takie jak:

  1. Kryzys polityczny: Zanik legitymacji rządzących, walki polityczne, korupcja, niedostateczna zdolność do podjęcia decyzji czy przestrzeganie prawa.
  2. Kryzys gospodarczy: Upadek gospodarki, zapaść finansowa, inflacja, bezrobocie, co prowadzi do trudności ekonomicznych dla obywateli.
  3. Kryzys społeczny: Narastające napięcia społeczne, konflikty etniczne lub klasowe, brak zaufania społecznego do instytucji.
  4. Brak sprawności administracyjnej: Zanik zdolności administracyjnych i instytucjonalnych państwa, co prowadzi do chaosu w zarządzaniu publicznym.
  5. Brak bezpieczeństwa: Wzrost przestępczości, brak kontroli nad terytorium, anarchia.

Degrengolada państwa może mieć poważne konsekwencje dla obywateli, prowadząc do ogólnego braku stabilności, spadku jakości życia, utraty zaufania do władz, a także stwarzając warunki sprzyjające różnym zagrożeniom, takim jak przestępczość zorganizowana czy ruchy ekstremistyczne. W takich sytuacjach często konieczne jest odbudowanie struktur państwowych, przywrócenie porządku publicznego i przywrócenie zaufania społecznego.

Ostatni akapit to moja rozmowa z jakimś googlowskim czatem, czyli z inteligencją sztuczną. Podałem bez zmian, bo chyba sam nie mógłbym lepiej tematu zrekapitulować.
Pewien jestem, że większość moich odbiorców wyraźnie widzi ile można zepsuć w 60 dni, jak można rozwalić solidne państwo, gdy do władzy dorwą się barbarzyńcy, dzisiejsi Hunowie, na dodatek sterowane przez ziejące nienawiścią do nas – Polaków, odwiecznie wrogie, nierozumiejące niczego oprócz swojej pychy, państwa.

Zniszczono telewizję, która mimo wszystko była publiczną. Fakt – była siermiężna, propagandowa i nieco głupia. Tylko nie dajmy sobie wmówić, że to jakiś ruski standard, albo nawet goebbelsowski dryl. Śledziłem BBC, niemieckie DW, a w USA obie strony walki politycznej – CNN i Fox News. I wszystkie te stacje zawsze miały konotacje z aktualną władzą. Państwo musi mieć swoją tubę. Swoje kołchoźniki. W świecie idealnym to nie powinna być propaganda, tylko suche fakty i zdarzenia. Profesjonalnie, jak uczą na uniwersytetach, z przekazami dla obywateli.
Cóż, wynajęci grabarze Polski uznali, że jak to jest z Hunami – coś takiego należy zniszczyć. A jeszcze lepiej – ukraść.
Minionych 60 dni dało nam dokonującą się właśnie destrukcję wymiaru sprawiedliwości. Dzisiaj już, żaden prawnik – sędzia, prokurator, czy adwokat nie jest już pewien, czy on ma jakiś kodeks, zasady i reguły dające mu rady, co jest prawem, a co bezprawiem. Kompletny burdel już tu jest. A przestępcy się radują.
Niszczy się gospodarkę. Za poprzedniej władzy Tuska, germańskie przydupasy zniszczyły nasz fantastyczny przemysł stoczniowy. Bo Niemcy musiały coś zrobić ze spadkiem po DDR (NRD), a polska konkurencja nie dawała im szans.
Tak samo dzisiaj – już to widzimy – co robi ten lewacki szwadron Berlina u władzy z projektami najwyższej rangi dla rozwoju RP – Centralny Port Komunikacyjny, energetyka atomowa, rozbudowa portów morskich, modernizacja dróg wodnych i likwidacja skarbu narodowego – licznych kopalni węgla kamiennego. A z takim trudem utworzony jedyny polski, jedyny taki o światowym znaczeniu koncern naftowy i petrochemiczny, zgodnie z zaleceniami Berlina i Moskwy, ponownie ma powrócić do poziomu prowincjonalnej stacji benzynowej. Bo benzyna już może być nawet po 7 złotych. Choć w kampani wyborczej Rudy Wódz obiecał, że będzie po 5 zł.
I najgorsze, oraz najbardziej perfidne w zaplanowanej degrengoladzie Rzeczpospolitej – wykopanie tak głębokiego rowu międzypokoleniowego, by nasze dzieci, nasi wszyscy potomkowie już nie wiedzieli od dziecka, jak drzewiej: Kto ty jesteś? Polak mały! Jaki znak twój? Orzeł Biały. By już nie pojmowali co to naród, ojczyzna, patriotyzm. By nie wiedzieli kim byli Mieszko, Bolesław Chrobry, Kazimierz Wielki, Jagiello, Kościuszko, Paderewski, Piłsudski. I setki innych Wielkich Polaków z których my, obecnie dojrzałe patriotyczne pokolenia jesteśmy tacy dumni i z całym przekonaniem wiemy, że nie jesteśmy narodem byle jakim.
Wychowani na kulcie Fryderyka, przez prawdziwych Polaków zwanym Frycem, Bismarcka, Hitlera i wielu germańskich, a właściwie pruskich polakożerców; a dzisiaj fanów rudego Tuska, zrobili ministrem Barbarę Nowacką, osobę według mnie psychicznie zakręconą i cierpiącą na syndrom sztokholmski, czyli miłość do prześladowcy, bo przecież jej matka, śp. Izabela Jaruga-Nowacka została zamordowana przez Putina w Zbrodni Smoleńskiej.
To osoba, którą ja bym poddał natychmiast poważnej psychoterapii. Tymczasem wybrano ją, aby wprost z bolszewickim zapałem komsomolca, czy hunwejbina zniszczyła wychowanie, nauczanie i rzetelną naukę. Ona chce, by dzieci nasze były głupkami skoncentrowanymi na przyjemnościach i na tym, co mają między nogami.

Czego się nie dotkną ci dziwni, wprost zdemoralizowani i głupi ludzie na szczycie, ci wodzowie partyjni jak Tusk, Hołownia, Kosiniak-Kamysz i Czarzasty i ich pomniejsze pistolety i lokaje, to wyłącznie niszczenie, Z takim ich talentem, wątpię, jeżeli nic nie zrobimy, czy pod koniec roku będziemy jeszcze mieli ojczyznę, czy już będziemy tylko województwem – lub urzędowo – landem państwa DO – Dojcze Ojropa.

Iskierka nadziei jednak jest. To dosłownie ostatnie parę dni. I tak jak 330 lat temu, w roku 1794 -tym Tadeusz Kościuszko wywołując narodową insurekcję, po raz pierwszy w naszej historii oparł się na chłopstwie, a nie na szlachcie, tak dzisiaj widzimy, że jedyną grupą społeczną, która jest w stanie ponownie postawić kosy na sztorc, to polscy rolnicy.
Drobnomieszczanie od których się zaroiło, gdy PiS, dając ludziom te już przysłowiowe 500+ na dzieci, likwidując nędzę, wyciągając jak się da ludzi z biedy, aż ci w końcu słuchając różnych tevałenów, uznali, że im się to przecież zawsze należało, nadal przyglądają się kretyńskim błazenadom Hołowni w kiedyś najpoważniejszej naszej instytucji – w Sejmie, chuligańskim wyczynom tłustych karków zamroczonego nieustannie Sienkiewicza, ciamajdy Kosiniaka – marnego lekarza, którego rudy idiota postawił na czele bezpieczeństwa Polski, czy całkiem niepolskiego, pseudo-prawnika Bodnara, z dużą aprobatą i poklaskiem. Oni potrzebują jeszcze paru pokoleń by dojrzeć do poziomu obywatela.
Także yntelektualiści, w dużej mierze jak się właśnie dowiedzieliśmy, ci co kupili sobie dyplomy MBA w jakimś prowincjonalnym, uniwersytecie, którego rektor już siedzi w areszcie, zajadając przysłowiowe ośmiorniczki, obserwują z satysfakcją rozpad tej całej " ,,, i kamieni kupa", wraz z tym polactwem, co to w klapkach i białych skarpetkach odważyło się stąpać bezczelnie po plażach w Sopocie, a w Lubiatowie budować elektrownie. Bezczelne chamy niech wreszcie powrócą na miejsce. Najlepiej do wychodka za stodołą.

Otóż nie – to właśnie nasz narodowy, nasz przysłowiowy chłopski rozum, tak jak ich zawodowi koledzy niemalże w całej Europie, podjechał pod Sejm z tysiącami uczestników, także pod siedzibę Tuska, a starzy, prawdziwi Warszawiacy – nie słoiki z apartamentów – klaskali im i się cieszyli, że wreszcie walczymy,
Chłopski rozum, który może się w końcu przekształcić, jak to bywało, w narodowe ruszenie, jest w stanie – i czuję, że to zrobi – pogonić pachołków tych szprechających dojcze, czy gawarit po ruskij, tam gdzie jest ich właściwe miejsce.
I już wkrótce zamordujemy na długo degrengoladę naszej jedynej i przepięknej ojczyzny.

Ps. Ot takie wesołe ciekawostki z ostatniej chwili. Wiadomo już, że panowie: prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk i prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak – obaj goście to zatwardziałe platfusy pełowskie i zakochani w Rzeszy, też wylegitymowali się fałszywymi dyplomami z tej Wytwórni Tytułów Naukowych – COLLEGIUM HUMANUM (al,.Jerozolimskie 133A w warszawie).

[1] https://youtu.be/7tOGoxNEUVU?si=v1mu7GU2i4EIP6XS
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-03-2024 [06:10] - NASZ_HENRY | Link:

 

Jak wygląda Polska możesz zobaczyć tutaj
https://naszeblogi.pl/69458-kto-ty-jestes-polak-maly-jaki-znak-twoj-orzel-bialy
Miłego dnia ;-)

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-03-2024 [06:20] - jazgdyni | Link:

@Nasz_Henry

Czołem!

Tak, tak - oczywiście przeczytałem. nawet z podziwem i dużą satysfakcją. Świetny blogerski start. I poznałeś osobiście, że trochę pracy trzeba włożyć, aby zrobić coś wartościowego. Nie tylko, jak to wielu kolegów lubi - powtórzyć za mediami i propagandą. Choć nawet dobrze, że w ten sposób demonstrują swoje przywiązanie do ojczyzny i tradycyjnych wartości.

Fajnego łyk - endu życzę. (oczywiście łyk ulubionej kawy ;-). Ja już piję trzecią).

Obrazek użytkownika Kaczysta

02-03-2024 [16:31] - Kaczysta | Link:

Wczoraj na pytanie qrwisza z TVN24 o to kiedy paliwo będzie po 5,15 zl Tusk odpowiedział, że sam się. nie może tego doczekać.
Serio.
Znacie bardziej bezczelnego chuja?
Bo ja nie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-03-2024 [17:37] - jazgdyni | Link:

To wyjątkowe bydle w moich oczach. Chciałbym z nim stanąć na ringu.

Obrazek użytkownika Czesław2

02-03-2024 [06:22] - Czesław2 | Link:

Tu jest ciekawa analiza tego, co się dzieje w Europie
https://www.dakowski.pl/miesia...
Rano byłem na targu i jak co tydzień od 3 lat od rolniczki kupowałem jaja, ser i mleko. Powiedziała,że rozpoczęły się naloty sanepidu na małych rolników i mogà być kłopoty ze sprzedażą. Zamykanie tematu rolnictwa nieżydowskiego w toku.

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-03-2024 [06:35] - jazgdyni | Link:

@Czesław2

Dzięki. dawno u Mirka nie byłem. Przyznam ze wstydem, zapomniałem o nim. Więc cieszę się, że sobie poczytam mędrca i profesora.

Obrazek użytkownika Zofia

02-03-2024 [14:07] - Zofia | Link:

@jazgdyni
Również poczytałam Pana Mirka i zaświtała mi myśl, że trzeba to rozprowadzić jeszcze przed 8 marca. Niech dotrze ta analiza do jak największej liczby naszych rodaków. Żeby uświadomić nam wszystkim , że nie tylko chodzi o żywność ale o nas samych. Czy się to uda, to zależy od nas. Zacząć od rodziny a dalsze propagowanie niech należy do mądrych, sprytnych i odważnych.

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-03-2024 [17:39] - jazgdyni | Link:

Dzięki Zofio

Mirek jest starszy ode mnie o całą epokę. A to znaczy, że również o tyle mądrzejszy.

Obrazek użytkownika r102

02-03-2024 [06:32] - r102 | Link:

Ogólnie OK - jednak muszę skrytykować za złośliwe przekręcenie nazwiska  europosłanki Róży - to  Gräfin von Thun und Hohenstein nie jakaś chłopka Thun !!!

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-03-2024 [06:40] - jazgdyni | Link:

Wiesz co, jeżeli chciałbym być chełpliwym głupkiem, to bym powiedział, że ród mój pochodzi ze wschodnich kniaziów, bo w historycznej rzeczpospolitej nie było, hrabiów, baronów, czy grafinii z von czy zu. Szlachta była demokratyczna i tylko majątek decydował, kto wyżej stoi.

Więc proszę sprawdzić, kim była de domo.

Obrazek użytkownika r102

02-03-2024 [07:30] - r102 | Link:

Z domu też jest hrabianką :-)

Co prawda dla potrzeb wyborczych - by czerń na nią głosowała -  ogólnie afiszuje się jako Thun - ale chyba niepotrzebnie - bo czerń otumaniona TVNem głosowała by za nią nawet jakby im nasrała w salonie.

A poza tym ja akurat z Krakowa jestem -  panna a obecnie pani Róża - była znana z tego że jest totalną idiotką taką podręcznikową

Obrazek użytkownika sake3

02-03-2024 [08:13] - sake3 | Link:

Nawet bardzo widoczny i odróżniający od pospólstwa tę hrabioeuropejkę jest jej  wcale nie,,hrabski'' ale prostacki i pospolity wygląd.Wrażenia po słuchaniu tej paniusi tylko to  potwierdzają.. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-03-2024 [08:57] - jazgdyni | Link:

Mama moja pochodzi po babci mojej z dużej rodziny z okolic, że nieco skrócę, Cieszyńskich Moraw. O Woźniakowskich mieli marną opinię. A Thunowie w Galicji? No przestań!

Obrazek użytkownika r102

02-03-2024 [09:19] - r102 | Link:

Zaprawdę  Jazgdyni nie kojarzy że to nazwisko "po mężu" -   Franciszku Księciu na Thun i Hohenstein ???

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-03-2024 [10:40] - jazgdyni | Link:

@rt102

Księcia Franciszka ciągle widzę oczami Dobrego Wojaka Szwejka, który poszedł do ciupy, bo patrząc na wizerunek na ścianie w knajpie, powiedział: - Muchy osrały księcia. czy jakoś tak. Ja nie jestem tworem galicyjskim, tylko raczej kozackim. Polskim kozackim dokładnie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-03-2024 [06:33] - jazgdyni | Link:

@Tak a'propos

Naszym niemieckim przyjaciołom (sarkazmu chyba tłumaczyć nie muszę?) coś się nie podoba, co realizuje ich Rudy Agent (docelowy Gauleiter Polackenprowinz) ze swoją przygłupią ferajną. Najpierw Putin obiecał kijowski Blitzkrieg, a teraz Tusek się nie wyrabia, ośmiesza projekt Dojcze Ojropa, tak, że trzeba wysyłać Ulę, by go ścisnęła za j..a i zagroziła mu wysłaniem do kopalni diamentów w zaprzyjaźnionej Angoli.
Już trzeba było zmobilizować pierwszy oddział ANTIFY, by z tymi upartymi bauerami zaczęli coś robić. A przedstawiona sugestia o naszym Wermachcie na  Podlasiu, czy linii Bugu, z tradycyjnym dowództwem jak w GG na Wawelu, chyba będzie musiała być szybciej zrealizowana.

Obrazek użytkownika Jabe

02-03-2024 [08:32] - Jabe | Link:

Nie prawica prze­grała wy­bory, a pro­ces likwi­dacji pań­stwa pol­skiego za ich rzą­dów trwał w naj­lepsze. Wszys­tko to cha­nu­ko­wcy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-03-2024 [08:52] - jazgdyni | Link:

Czy chanukowcy, to nie wiem. Pewnie niektórzy, tak, a reszta tylko udaje, by się prezydentowi podlizać.

Jaki u nas jest stosunek do żydów (rasa nie naród) to wiemy. Poetów i artystów - Tuwima, Leśmiana Kobielę kochamy, a polityków i ubeków nienawidzimy.
A mnie osobiście wkurza Jasiu Śpiewak, który nie wiadomo po co w każdej rozmowie wykrzykuje: - Jestem żydem! Jestem żydem! I co z tego Jasiu? Chcesz powiedzieć, że jesteś mądrzejszy, lub tylko lepszy, czy tak chcesz usprawiedliwić jakąś głupotę?

Obrazek użytkownika sake3

02-03-2024 [11:20] - sake3 | Link:

@Jazgdyni.....Może pan Śpiewak chce podkreślić ,ze jest prawdziwym Żydem? Bowiem wyraz ,,prawdziwy'' ostatnio robi w Polsce furorę.Jest ,,prawdziwy Polak'' ośmieszany przez lewicę i rozpracowywany na NB,są ,,prawdziwi rolnicy'' wytypowani do rozmów z Tuskiem i jego przydupasem Kołodziejczakiem,ciekawe jak będzie z prawdziwymi patriotami skoro Żołnierzy Wyklętych się wymazuje z kart historii i kto ich zastąpi.Może niedługo przyjdzie nam konsumować prawdziwego kotleta schabowego ze świerszczy .

Obrazek użytkownika spike

02-03-2024 [19:17] - spike | Link:

@sake
Nie ma "prawdziwych Żydów", tacy nigdy nie istnieli, nie było i nie ma takiej rasy, jak i narodu, jest tylko żyd, jako wyznawca Jahwe, tak jak katolik wyznawca Jezusa, który na początku też był żydem, ale z chwilą chrztu, stał się chrześcijaninem, ale od urodzenia był hebrajczykiem.
Obecni żydzi, z żydami biblijnymi - hebrajczykami nie mają nic wspólnego, ludzie tamtego obszaru, nie mają białej cery, a ciemną, "krzywe nosy" nie jest cechą hebrajską, wg wszelkich danych, pochodzą z ludów tureckich, Chazarów, którzy przejęli wiarę od rozproszonych już żydów, oni poszli dalej, przywłaszczyli sobie pochodzenie, kulturę, język etc. tym samym nie istnieje "antysemityzm", bo nie pochodzą od biblijnego Sema, od którego wg danych historycznych, pochodzą Palestyńczycy, zwracam uwagę na ich wygląd.
Tak więc antysemityzm dotyka poprzez Izraelczyków - Palestyńczyków, a obecnie wprost holokaust na masową skalę.

Jeżeli Śpiewak (skąd to nazwisko) uważa się za żyda, ciekawe czy jest praktykującym żydem?

"prof.szlomo-sand-kiedy-i-jak-wynaleziono-narod-zydowski"
http://www.klubinteligencjipol...

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-03-2024 [10:55] - Tomaszek | Link:

JzG
Do tego trzeba żeby jebaćpisom rura zmiękła . Zimna woda w kranie trzeźwi . 
I to o czym kiedyś wspomnieliśmy . Prawdziwi Narodowcy . Bąkiewicza PIS wciągnął i już nie odda . Może Jakubiak ? On miałby branie wśród niezależnych .

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-03-2024 [13:06] - jazgdyni | Link:

@Tomaszek

Sądzisz, że oni kiedykolwiek mają twarde rury? 
No nie wiem...

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-03-2024 [17:58] - Tomaszek | Link:

Jest jeszcze miększy stopień miękkości . Taki flak przy flaku . Glut .
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

02-03-2024 [11:05] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ps. Ot takie wesołe ciekawostki z ostatniej chwili. Wiadomo już, że panowie: prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk i prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak – obaj goście to zatwardziałe platfusy pełowskie i zakochani w Rzeszy, też wylegitymowali się fałszywymi dyplomami z tej Wytwórni Tytułów Naukowych – COLLEGIUM HUMANUM (al,.Jerozolimskie 133A w warszawie)."

Typowe dla pisora rozpowszechnianie oszczerstw. Jaśkowiak nie ma nic wspólnego z wspomniana fabryką dyplomów. 

Do wiadomości Admina.
Na wszelki wypadek - procesu o rozpowszechnianie kłamstwa screena robię 

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

02-03-2024 [15:06] - Władysław Ludendorf | Link:

ojej oszczerstw, chyba oszczerstwo, po co ta liczba mnoga kajzerska ruro. Problemy z liczeniem? Sutryk jest na twardej liście a o oszczerstwo to oskarż sobie zdaje się Mentzena.... a nie możesz bo ma immunitet poselski.... no to zdjąć uchwałą sejmu jak na nazistów-komunistów przystało, furda prawo, bo prawo to wy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-03-2024 [17:52] - jazgdyni | Link:

Ha, ha ofiaro HAKATY. Myślisz durniu, ze sam sobie wymyśliłem i bzdury rozpowszechniam? A może to akurat ty jesteś Jaśkowiak i tu ze swym wrednym, szkopskim charakterem się wyżywasz? Cały interenet trąbi o germańskich pomiotach z fałszywą maturą. A tacy są świetni dla wielkopolskich głupków.

Zrób zrzut gestapowski kablu.

 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

02-03-2024 [18:37] - wielkopolskizdzichu | Link:

Z twej pisaniny jazgocie wynika że nie wiesz czym było gestapo i nie rozumiesz co kryje się za określeniem kabel.
Wylewaj dalej swą pisowską żółć, będzie ciekawie.

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-03-2024 [18:00] - Tomaszek | Link:

Zdzichu
Ja też jadam kiełbasę i z rzeźnią  nie mam nic wspólnego .

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

02-03-2024 [18:47] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jaśkowiak nie kształcił się na tej pisowskiej uczelni i ani nie ma z niej żadnego dyplomu. Natomiast parunastu pracowników magistratu owszem tak.

Obrazek użytkownika tricolour

02-03-2024 [12:01] - tricolour | Link:

A to ci nowina... 

Przecież prezes - nadprezes miał zdolność przewidywania piętnastu ruchów wprzód oraz wszyscy tańczą, jak im zagra. Zaplanował degrengoladę i utratę niepodległości? To wszystko bardzo dziwne, bo byliście pewni, że PIS wygra wybory i będzie rządził... może nawet większość konstytucyjna?

Spójrzmy prawdzie w oczy: przed PISem utrata samorządów, bo niczego się nie nauczyliście po wygranych wyborach parlamentarnych. Przegracie samorządy z jebaćpisami, co mają trzy komórki nerwowe w papce zwanej głową. Potem stracicie prezydenta, przegracie go też z jebaćpisami.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-03-2024 [13:04] - jazgdyni | Link:

He, he, he! Pewnie też masz MBA. Co? Ten Wrocek to fajna miejscówka. podobno najlepiej płacą w ZOO.

Jeszcze tylko Zdzisiu z Posen się odezwie i będzie komplet fałszywych maturzystów.

Hw, hw, he...

Obrazek użytkownika tricolour

02-03-2024 [13:22] - tricolour | Link:

@jzg

Skoro chciałeś umieszczać silniki elektryczne w felgach samochodowych, a stukilowatogodzinne akumulatory ładować z sieci garażowej w kwadrans, to nie masz merytorycznych podstaw do podważania czyichś kwalifikacji na poziomie matury - sam z siebie wykazujesz ich brak.

Wykaż zatem większą spójność jeśli chcesz być słyszany.

Obrazek użytkownika spike

02-03-2024 [13:53] - spike | Link:

@tri
z @januszem możesz się nie zgadzać, ale nie rozumiem, po co na siłę umniejszasz jego kwalifikacje i wiedzę, swoim mędrkowaniem, jestem pewien, że ty byś nie dał rady robić to co on, a są wersje e-samochodów z silnikami elektrycznymi w piastach kół, swego czasu oglądałem testy takiego samochodu, osiągał prędkość ponad 300 km/h, te silniki w felgach to pewnie jak zwykle twoja głupia złośliwość.

Obrazek użytkownika spike

02-03-2024 [13:56] - spike | Link:

PS. widziałem nawet znanego "Garbusa", przerobionego na elektryka, w miejsce starego silnika włożono elektryczny.
Jeszcze jedno, są do kupienia zestawy do samodzielnej przeróbki różnych samochodów.

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-03-2024 [18:39] - Tomaszek | Link:

Spike 
Bywałem tam  https://www.electrogenic.co.uk/ . Takich firm tu dużo .Wszystko jest do kupienia i wszystko do zrobienia . Domowe metody bywają nawet ciekawsze , najlepiej jest kupić rozbitego elektryka bez prawa rejestracji i przerzucić napęd ze sterowaniem . Na aukcjach prawie nówki z niestraszne pieniądze . Tanio i fabrycznie . Najlepsze są Japońce bo są dopracowane i się nie palą . No i wyrób mocno fabrycznie homologowany i dopracowany . Żadnej Alibaby . Trochę galimatiasu z elektryką i wsparcie bywa potrzebne .

Obrazek użytkownika tricolour

02-03-2024 [14:19] - tricolour | Link:

@spike

Nie umniejszam jego kwalifikacji tylko on sam umniejsza czy wręcz wskazuje na brak inżynierskiej intuicji. Bo doświadczony inżynier powinien oczami wyobraźni widzieć rzeczy, o których mówi, a już szczególnie te, które były istotą jego pracy zawodowej przez dekady.

I gdy patrzy oczami wyobraźni na akumulator stukilowatogodzinny, który - z nazwy samej - daje sto kilowatów przez godzinę, to wszystko ma się buntować gdy chce się toto naładować w kwadrans z gniazdka.

Takie rzeczy są naturalne jak obrączka na palcu...

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

02-03-2024 [14:55] - Władysław Ludendorf | Link:

@tri
ty naprawdę jesteś głupi, nie wiesz, co to hiperbola? w tym przypadku 100kwatowa hiperbola? Patrząc na twoje wpisy i na to jak głupi jesteś, to jasne się staje, że jak ktoś mówi tobie "ssij" to rzeczywiście myślisz o sobie i męskim sutku. Btw ten twój wpis o "prawdziwym Polaku" pokazał, jak płaski jesteś. Idź i składaj te swoje e-hulajnogi z chińskich części zgodnie z obrazkami w instrukcji. Może jeszcze urodzisz innowacyjnego unicorna na miarę zbijacza euro-palet. 

Obrazek użytkownika tricolour

02-03-2024 [15:07] - tricolour | Link:

@ludek

W rzeczy samej to tobie wszystko kojarzy się z ssaniem fiuta, bo tylko to przychodzi ci do głowy/ust w kontakcie ze mną. Może to hiperbola, może tęsknota, smacznego. A gdyby ci przyszło do ust skomentować życzenie "smacznego",  to polecam podręcznik savoir-vivre'u. Nawet tego, niedouczony pajacu, nie zrozumiałeś ostatnio.

Gdyby to była hiperbola, to by napisał hiperbola i zamknął mi gębę jednym słowem, nie podając linków do elektrycznych statków... na pół godziny prądu mają.

Ogarnij się intelektualnie gdy otwierasz usta przy mnie...

PS. Co do longboarda, który tak cię śmieszy - pokaż swoje, pośmiejemy się razem z moich prymitywnych zabawek. Temat otwarty, zapraszam...

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-03-2024 [18:12] - Tomaszek | Link:

Inżynierska intuicja to felga czterdziestka i dwudziestka przykręcana za obręcz i "nowe" twierdzenie Pitagorasa o innych Zonkach (bąkach) nie wspomnę Bo się serwer na NB zapcha . Pięć  rzędów wielkości czyli pikuś . Napisałem wczoraj że mam weekend i daję se na luz to znów wypełzasz kakrociu pruski ze swoimi bąkami ? 
Ni chu...steczki . Pomidory po trzy dychy .\\

Obrazek użytkownika tricolour

02-03-2024 [18:20] - tricolour | Link:

@tomaszek

Nie, debilu bez szkoły - to oszacowanie. Oszacowanie czyli stworzenie modelu poprawnego fizycznie i prostszego obliczeniowo.

Ogarniasz robolu fizyczny?

😁😁😁

Tak se dajesz na luz, że warujesz pod każdym moim wpisem. Hindus wolne ci daje na weekend?

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-03-2024 [18:27] - Tomaszek | Link:

Jak się ta szkoła we Wrocku z dyplomami za ogryzki pizzy nazywała ? Felga za obręcz i Pitagoras ? 

Obrazek użytkownika tricolour

02-03-2024 [18:35] - tricolour | Link:

@tomaszek

Nie. Technische Hochschule, później Politechnika Wrocławska. Szkoła z tradycjami.

😁

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-03-2024 [18:45] - Tomaszek | Link:

Jesteś pewny że Hochschule , nie hochsztapler ? I później Poli kurwa co ? Pewnie nawet zdjęcie masz z RIBem i felgą czterdziestką .

Obrazek użytkownika tricolour

02-03-2024 [19:05] - tricolour | Link:

@tomaszek

Widać wyraźnie, że tobie bliżej do polikurwy, nie tylko po sposobie myślenia, ale nawet (a może przede wszystkim) po jakości języka.

Tak, koleżko - z Wrocławiem związanych jest 14 noblistów, więcej niż z całą resztą kraju.

Tradycja!

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-03-2024 [19:36] - Tomaszek | Link:

Tu gdzie mieszkam noblistów była i jest może setka (nie ma sensu liczyć ) historia i nauka na każdym rogu . Jeden to nawet na mojej ulicy mieszkał i muzeum w jego domu jest . A drugi parę rogów dalej tylko tablica na domu jest  . Z tego co wnioskuję po twoich wpisach to ja tu dłużej mieszkam niż ty we Wrocku . I co ? I nic . Napisz lepiej coś o hitlerowcach z Breslau to na pewno wygrasz . Fritza Habera z Cyklonem B to naprawdę  trudno przebić . Reszta "dziedzictwa " to tylko lizanie szwabskiej dupy przez postbolszewicką hołotę na każdym kroku . Bo nic poza tym .

Obrazek użytkownika tricolour

02-03-2024 [19:58] - tricolour | Link:

@tomaszek

Nawiązując do dupy - gdybyś tak się odlał na przylądku Canaveral, to pewnie byś pisał, że uczestniczyłeś w amerykańskim programie podboju kosmosu, co?

Co innego sprzątać kible, do których lała setka noblistów, a co innego zrobić dwa dyplomy na swojej, własnej, z duchem czternastu.

😁😁😁

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-03-2024 [21:11] - Tomaszek | Link:

Póki co to ty się pasujesz do nieswojej historii . Bo nawet jeżeli to Uniwersytet Jana Kazimierza , nie  Universitat zu Breslau . Ale Fritz Haber czadzi .
A te dyplomy to w którym kiblu zrobiłeś ?
Aha
Dupa służy do srania . Wiesz , we Wrocławiu to wiedza niekoniecznie powszechna .

Obrazek użytkownika tricolour

02-03-2024 [21:58] - tricolour | Link:

@tomaszek

Z historii PWr:

"W 1902 r., po trwających niemal pół wieku staraniach kół przemysłowych, cesarz Niemiec Wilhelm II wyraził zgodę na utworzenie we Wrocławiu Królewskiej Wyższej Szkoły Technicznej (Königliche Technische Hochschule Breslau). Budowę rozpoczęto w 1905 r., a w latach 1910–1911 oddano – dostosowany do kształcenia ok. 1000 słuchaczy – zespół 8 szkolnych obiektów. Zlokalizowano je w kwartale ograniczonym obecnymi ulicami Smoluchowskiego, Łukasiewicza i Norwida oraz wybrzeżem Wyspiańskiego".

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-03-2024 [22:41] - Tomaszek | Link:

Aha 
I ty tam w kiblu dyplom zrobiłeś . Pewnie z szturchen dupen .
Rozyebałeś mnie do reszty , ale cóż , magister specjalista .
Sieben Acht , gute Nacht .

Obrazek użytkownika tricolour

03-03-2024 [00:10] - tricolour | Link:

@tomaszek

Prawidłowo - czuj się rozyebany. Jak zawsze.

😛😛😛

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-03-2024 [17:55] - jazgdyni | Link:

Boszsze jaki mondry. Ty mi zaimponowałeś. Ale może zacznij nawijaczu cewek od 2+2=?

Obrazek użytkownika tricolour

02-03-2024 [18:08] - tricolour | Link:

@jzg

Mnie ojciec nauczył porządnego nawijania cewek, co dało podstawy mego wykształcenia. Twoja progenitura przyczepia sobie fuksjową cipę, by tym zarobić na chleb.

Wytęż wzrok i znajdź trzy szczegóły różniące oba obrazki.

😛

Obrazek użytkownika Kaczysta

02-03-2024 [16:27] - Kaczysta | Link:

„Pomijając już fakt, że nie ma ta­kich pieniędzy, za które warto by wyrzec się siebie, to płacenie za to skurwienie jest zdecydo­wanie za marne. Jestem prosty chłopak – gardzę kurwami, zwłaszcza tanimi"
Krzysztof Majchrzak o dzisiejszych medialnych elitach.

https://pbs.twimg.com/media/GHq3PAjW4AA6hMh?format=jpg&name=360x360

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-03-2024 [17:56] - jazgdyni | Link:

@kaczysta

Chyba dzisiaj z tym chamskim prymitywizmem trzeba. Inaczej nie kumają co się mówi.

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-03-2024 [18:21] - Tomaszek | Link:

Żadnego prymitywizmu . To takie "jebać jebaćpisów ".
Majchrzaka zapamiętałem  jeszcze z "Arii dla atlety" i od tamtego czasu to dla mnie gość . 

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-03-2024 [17:32] - jazgdyni | Link:

Cholera! Musiałem się wzruszyć... I dobrze. To dobre na zespół suchego oka....
Życie jest wspaniałe...
https://youtu.be/tSC2SOvdmWk?si=TvC2bpV1bb4QqilH

 

Obrazek użytkownika Es

04-03-2024 [09:03] - Es | Link:

Lubię  oryginał, ale Zuchero świetny. Tekst stał się bardziej wyrazisty
 

Obrazek użytkownika Es

04-03-2024 [09:15] - Es | Link:

Zgadzam się zupełnie z opinią o dr Bartoszewiczu. Sęk w tym że podobnych krytycznych, ale jak się okazało slusznych politycznych I ekonomicznych analiz dokonywal za czasów rządów Pis. Niestety nikt na to co mówił, wszelkie ostrzeżenia, wskazywane oczywiste błędy  i krytyke nikt nie chciał zwracać uwagi. 
Jak to Ardanowski niedawno powiedzial: dwór wokół Kaczyńskiego nikogo  ie dopuszczał do bezpośredniego kontaktu, a jeśli już się to jakimś cudem stało, to Prezes odpowiadał : "ja mam swoich doradców, dostaję raporty". 

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-03-2024 [09:25] - jazgdyni | Link:

@Es

....dwór wokół Kaczyńskiego nikogo  ie dopuszczał do bezpośredniego kontaktu

Wiem to z autopsji. Dobrych parę lat temu zdobyliśmy ważne dokumenty o zdrajcy w jego szeregach. Była impreza w Elblągu. Gdy tylko chcieliśmy zamienić słowo, pancerni działacze po prostu zablokowali dostęp. Choć my nie byliśmy z ulicy, tylko zaproszeni. Ale nie swoi.

Obrazek użytkownika Mika

06-03-2024 [11:32] - Mika | Link:

Gratulacje. Bardzo wartościowy tekst i zgadzam się z nim. Czekam na więcej.