Kiedyś

Kiedyś, jak podaje Lem, to dopiero były czasy!
Wszechświat nie był wtedy jeszcze tak rozregulowany, jak teraz. Wszędzie panował miły dla oka porządek - gwiazdy poukładane były w schludne szyki, tak, że spokojnie dawało się je przeliczyć "od lewa do prawa i z góry na dół"... Czysto było i przejrzyście, bowiem żaden pył czy kurz mgławicowy nie psuł tego estetycznego wrażenia swoją nieproszoną obecnością. Panował po prostu brak bałaganu. W skali mikro, w zacnych tych i dobrych czasach też działy się dziwy - portal Nasze Blogi przeżywał prosperity - rozmowy toczyły się na nim uprzejme, wyrafinowane, na odpowiednim poziomie... Aby dostać się na listę bloggerów i móc zacząć publikować czekało się dwa lata...

Nie wiadomo dokładnie, co się natenczas stało, ale w jakimś momencie w przeszłości ci, którzy niegdyś pisali umilkli i już nie piszą, a część komentujących została wciągnięta na listę bloggerów. Co spowodowało taki przebieg wypadków - czy było to wydarzenie gwałtowne (na poziomie tzw. "ELE" - Extinction Level Event) czy stopniowe, niezauważalne - nie wiem...
Ale wiem, że coś się tu nie spina. Ci, którzy zarzucają mi nobilitację Tricoloura sami jakoś tej nobilitacji popróbować nie chcą... A przypomnę, że najpierw do Nich zwracałam się z prośbą, by zostali nowymi piszącymi na NB... by portal ożywić.

Wspomniany Lem, by nie spotkać się z natychmiastowym odrzuceniem i świętą obrazą, swoje pierwowzory Kargula i Pawlaka wyekspediować musiał hen, hen - w kosmos. Uczynił ich robotami, byśmy byli w stanie przełknąć i strawić ich wyprawione daleko od nas przywary i nie sabotować ich jako naszych własnych.

Trurl i Klapaucjusz, bo o nich tutaj jest mowa mają wiele przygód. Szanse na powodzenie i wyjście z opresji rządzą się pewnymi regułami: gdy problemy pojawiają się stacjonarnie, pasywnie, w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach ich domostw - wtedy w ich wzajemnych relacjach górę bierze przeważnie: buta, zawiść, ukryta zazdrość, która doprowadza do opłakanych skutków - np. redukuje, zawęża percypowany świat.
Gdy tylko konstruktorzy ruszają się z miejsca i wybierają na odległe planety, gnani żądzą poznania i eksplorowania, porzuciwszy komfort sprawdzonych warunków, wtedy zaczynają cudownie współpracować - grają z losem o naprawdę wysokie stawki i wychodzą obronną ręką.

Nie wiem, co przygotował nam na dziś Tricolour, ale tuszę, że temperatura polemik będzie raczej wysoka, dlatego dziś jeszcze pozostańmy na naszej planecie Wyszalni. Ale na jutro proponuję Państwu jednodniową międzyplanetarną wycieczkę, cel: planeta Zgoda.

Trwa Wielki Post. W ramach małego umartwienia - zachęcam, by każdy skomplementował jutro pod tym wpisem trzy dowolnie wybrane osoby (w tym jakiegoś swojego zwyczajowego oponenta).
Ja już mam swoje dwa typy i wiem, co im napiszę. Nad trzecim zastanawiam się jeszcze.
Jeśli ktoś nie poważy się jednak na tak brawurowy krok, niech przynajmniej napisze jakiś fajny kawał - bo humor, proszę Państwa, to tzw. dojrzały mechanizm obronny - obok tłumienia, antycypacji i altruizmu.
Nasze Blogi będą miały dużą ilość odsłon, a my satysfakcję, że komuś sprawiliśmy radość.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

29-02-2024 [18:12] - NASZ_HENRY | Link:

 

Wywołany do tablicy grzecznie odpowiadam!  

"Ci, którzy zarzucają mi nobilitację Tricoloura sami jakoś tej nobilitacji popróbować nie chcą... A przypomnę, że najpierw do Nich zwracałam się z prośbą, by zostali nowymi piszącymi na NB... by portal ożywić."

Twoja oferta skierowana do mnie wyglądała w taki sposób:
Napisałaś do @sake3…Może Pani Go poprosi, by coś opublikował i pokrzepił tych, którzy nie mają już siły się przeciwstawić?
 
A oferta  dla @tri tak
Co Ty na to, byśmy razem, symultanicznie opublikowali wpisy, zawierające nasze odpowiedzi na to pytanie..? Dajmy na to za 2, 3 tygodnie? 
Ty mógłbyś ugryźć temat pozytywne (żeby nie było) - "Polak moich marzeń"... Masz, chłopaku dryg do pisania, a ja lubię, jak się przede mną perlą zdania.
.. 
 
Widzisz  różnicę obłudnico ?
 .
NIE zalecam kontynuowania  tego wątku. Ale możesz odwiedzić mój blog (jak to  ładnie brzmi :), który póki co jest pokazem wyśnionej przez Ciebie zgody, to i kwiatek na zgodę gratis otrzymasz 😉  

 
 

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

02-03-2024 [14:49] - Edeldreda z Ely | Link:

Henry, 
Niestety, obawiam się, że nie stanę się obłudnicą tylko dlatego, że mnie tak nazwałeś :-) 
Uprzejmie przesyłam screeny dowodzące, że już w styczniu zachęcałam Cię, byś zaczął publikować. 
https://zapodaj.net/plik-RIMXQ...
https://zapodaj.net/plik-VHbVr...

 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-03-2024 [15:25] - NASZ_HENRY | Link:

@Edeldredo ... Wiem, że przeżywasz teraz szok zawiedzionej miłości - kochasz NB a NB nie kochają Ciebie równie mocno (po porównaniu ilość odsłon i komentarzy u Ciebie i w konkurencyjnych wpisach). Ale nie płacz, "co Cię nie zabije to Cię wzmocni" . I chyba się cieszysz, że mnie w końcu skusiłaś?
Na koniec rada jak zawsze dobra!
Oj biada mnie, żem nie miał choć jednej armaty!
Dobrze mówił Suworów: Pomnij, Ryków kamrat, "Źebyś nigdy na Lachów nie chodził bez armat!"

A Twoja armata to SI - dobrze jest pamiętać o swojej przyjaciółce jak też o prawdziwych biało czerwonych przyjaciołach. Trzeci kwiatek za zaangażowanie🌼
 

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

02-03-2024 [16:30] - Edeldreda z Ely | Link:

@Henry 
Twój powyższy wywód raczej więcej powiedział o Tobie niż o mnie. Dziękuję. 
No, ale weź - tak pomyśl na zimno, bez emocji - jaki byłby sens w zabieganiu o konkurencję dla siebie, która obniży ilość osłon i komentarzy pod moim wpisem... No jaki? 
No widzisz, w grę wobec tego musiało wchodzić coś innego ;)
Na końcu prezentujesz majstersztyk redukcji - sprowadzasz moją wartość do protezy zbudowanej z AI. 
Bardzo ciekawa odsłona Henrego triumfującego. 
 
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-03-2024 [19:38] - NASZ_HENRY | Link:

Rola SI w liczbach!
 

Popatrz na liczby "zimno bez emocji"  Za wpis "Już za tydzień :-)"otrzymałaś 2026 odsłon, za wpis "Kiedyś" dostałaś 1097 odsłon - oba wpisy tematycznie toż same skierowane do tego samego odbiorcy. Ale wpis pierwszy wspomagany przez SI dał niemal 100% więcej odsłon.  [czas odczytu z bazy niedziela godz 19:00].
W bieżącym wpisie po wpisaniu kawału z rolą SI dostajesz 153 odsłony a porównując licznik "odsłon dzisiaj" EzE - 97, w tym samym czasie konkurencja czyli  tri - 57 i Henry- 57.
Rola Sztucznej Inteligencji we współczesnym świecie demonstruje siłę  też na Naszych  Blogach.
Chyba za te rachunki dam sobie, tfu tobie kwiatek 🌼

Obrazek użytkownika u2

29-02-2024 [18:18] - u2 | Link:

Trwa Wielki Post.

Ano, czyli postowanie w najlepsze :-)

Obrazek użytkownika sake3

29-02-2024 [18:34] - sake3 | Link:

Ja nie planuję lecieć na planetę Zgoda,bo to za długa i być może nie kończąca się podróż,ale na planetę Wiara z jej księżycem Nadzieją..

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

29-02-2024 [18:48] - Edeldreda z Ely | Link:

@Sake3 
Brzmi nieźle :-) 
Sama czy kogoś z NB porwie Pani ze sobą? 

Obrazek użytkownika sake3

29-02-2024 [19:06] - sake3 | Link:

A .....to już moja słodka tajemnica ,no i nie wiem czy ten ewentualny porwany  szczęśliwiec zostanie zaakceptowany przez Pusię i Lili.

Obrazek użytkownika spike

29-02-2024 [19:04] - spike | Link:

Skoro mowa o kosmosie, podróży na nieznaną -jeszcze planetę Zgoda, jest i sam Lem, to gdzie odpowiedni obrazek rozpalający wyobraźnię ?
Proszę i czekam :-))

PS. swoją drogą, im bardziej się przeciągną w czasie marzenia o podróżach w kosmos, tym lepiej dla kosmosu, na wielu planetach pewnie dużo CO2, metanu etc. więc zaczną wprowadzać destrukcyjny "zielony ład", a tego to UFOludki z pewnością nie będą tolerować :)

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

29-02-2024 [19:51] - Edeldreda z Ely | Link:

Dobry wieczór, 
Może nie do końca w związku z tematem, ale tak kiedyś namalowała AI frazę z Witkacego: "Nad zrębem planety, pośród gwiezdnej nocy, szereg alefów w nieskończoność pełznie". Pozdrawiam :) 
https://zapodaj.net/plik-tsbnO...

Obrazek użytkownika spike

29-02-2024 [20:58] - spike | Link:

@EzE
ciekawe, choć mam problem z szeregiem Alefów do tego pełzających w nieskończoność :))
Można prosić o oświecenie?
Pzdr.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

29-02-2024 [21:04] - Edeldreda z Ely | Link:

@Spike 
O alefach, to Waszeć mógłby się wypowiedzieć :-) 
Ale sam tekst pochodzi z Tumora Mózgowicza. 

Obrazek użytkownika spike

29-02-2024 [21:27] - spike | Link:

@EzE
moje skojarzenie pochodzi z j.hebrajskiego, Alef jest pierwszą literą alfabetu, symbolizuje też nieskończoność, a tym samym Boga, ale w matematyce inaczej to wygląda.
Ciekawość zaspokojona, teraz usnę szczęśliwy :)

Obrazek użytkownika terenia

01-03-2024 [03:03] - terenia | Link:

Edeldreda z Ely

A tak kiedyś wyśpiewał Marek Grechuta (jedna z wielu z "Szalonej lokomotywy" kontrowersyjnego spektaklu (obejrzanego przeze mnie w namiocie przy ul.Rydla w Krakowie ...Marek z twarzą anioła w roli Belzebuba ...ech )   https://www.youtube.com/watch?...   

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

01-03-2024 [08:23] - Edeldreda z Ely | Link:

@Terenia 
Słucham sobie tego od czasu do czasu, a nawet śpiewam trochę :-) 
Zypcia koronki nigdy nie przestaną mnie urzekać.
Udanego dnia 🌷
 

Obrazek użytkownika sake3

29-02-2024 [20:47] - sake3 | Link:

@spike......Czeka Pan na obrazek rozpalający wyobraźnię?Po co? Proszę wyjść na balkon i popatrzeć na Księżyc i spróbować dojrzeć lądownik który tam kilka dni temu dotarł.Może Twardowski go właśnie ogląda?.

Obrazek użytkownika spike

29-02-2024 [21:12] - spike | Link:

@sake
Widzi Pani, wyobraźnię uważam ma dość dobrze rozwiniętą, nawet w kolorze i trójwymiarze, co mi się przydaje, ale zawsze ciekawie jest poznać inne wyobrażenia :)
Co do Księżyca, kieeedyś oglądałem go prawie "naocznie", byłem w posiadaniu silnej lunety, liczyłem sobie kratery, oglądałem Marsa i jego księżyce, Jowisza, obecnie mam aparat z silnym teleobiektywem i zrobiłem sobie zdjęcie naszego ukochanego Księżyca, lubię na niego patrzeć i podziwiać :)
Jako ciekawostka, patrząc na Księżyc z teleskopu Hubble'a, na powierzchnię Księżyca, nie zobaczymy lądownika, ani Twardowskiego, pierwszego człowieka, Polaka na Księżycu :)

Wieczorami patrzy się na Księżyc nie dla szukania lądownika, ale z wybranką, wtedy jest najciekawiej :)))

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

29-02-2024 [20:30] - SilentiumUniversi | Link:

Lubię Trurla i Klapaucjusza. Na wygaszaczu ekranu często miewam tekst "To my, trociny", a nasza młoda kocica ma na imię Zero. Smoki zerowe i urojone (urojaki) nie istnieją w sposób o wiele mniej interesujący niż ujemne

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

29-02-2024 [21:01] - Edeldreda z Ely | Link:

@SilentiumUniversi 
:-))) 
Jestem zupełnie na świeżo z tymi tematami - to moje wczorajsze i dzisiejsze lektury :-)
 

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

01-03-2024 [08:52] - Edeldreda z Ely | Link:

Moje trzy:
@Sake3
Kiedyś popełniłam wywód w oparciu o pewien błąd logiczny. Zauważyłam to dopiero, gdy tekst był już gotowy, ale nie miałam siły poprawiać, więc puściłam tak, jak było. Pani jedyna go wychwyciła. Przepraszam, że nie miałam odwagi przyznać Pani wtedy racji. Miłego dnia.
@Tomaszek
Podczas słynnej dysputy o felgach z Tri, dużo czasu poświęciłam rozkminiając, kto ma w sporze rację. AI mi dzielnie w tym pomagała. Wiele wskazuje na to, że rację miałeś Ty. 
@Rolnik z Mazur
Henry zachęcał mnie kiedyś, bym cyklicznie wypuszczała taki lekki wpisik, pt. Plotki z NB. 
Rozważając projekt, jednego byłam pewna - ostatni stały punkt, miał stwierdzać smutno:
- a Rolnik z Mazur nadal nie pisze
:-(
 

Obrazek użytkownika admin

01-03-2024 [11:41] - admin | Link:

To ja bym chciał skompelmentować Persa. Że poszedł sobie i wreszcie mam spokój z moderacją jego wpisów i (jeszcze gorszych) odpowiedzi na nie. Wiem, podłe (:

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

01-03-2024 [12:32] - Edeldreda z Ely | Link:

@Admin
Dziękuję, Adminie za wzięcie udziału w zabawie :) 
Serdeczności. 

Obrazek użytkownika marsie

01-03-2024 [21:03] - marsie | Link:

Do EzE
Troszkę mnie zawiodłaś, ale co tam - nadal Cię lubię!
https://biuletynnowy.blogspot.com
Zatem poczytaj - pozdrówka!

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

01-03-2024 [21:45] - Edeldreda z Ely | Link:

@Marsie
Dziękuję, że nie miałeś wątpliwości. 
Pozdrawiam i ja. 

PS jak nie wypływa, to nie wpływa. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-03-2024 [09:12] - NASZ_HENRY | Link:

 

 SI opowiedziała mi fajny kawał:
 
SI do Edeldredy: - Jak Ty to robisz, że tak świetnie wyglądasz na tle koleżanek blogerek?
Edeldreda do SI: - Dokarmiam je... 🌼

 
 

Obrazek użytkownika sake3

03-03-2024 [10:08] - sake3 | Link:

@Edeldreda z Ely.....Mając na uwadze Pani świetną i owocną współpracę z SI i chęć podjęcia tematu odbudowy populacji po wojnie w naszej Ojczyźnie może temat rozszerzyć?Może da się wspólnie z SI określić krok po kroku na ile ten okrzyczany Zielony Ład jako wynikający podobno z miłości do Ziemi zmieni nasze życie w koszmar czy ogrom szczęścia? To też wojna i też zmieni populację i nasze życie..

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

03-03-2024 [11:58] - Edeldreda z Ely | Link:

@Sake3 
Dzień dobry. To są wszystko wyśmienite tematy dla Henrego. Henry umie świetnie zestawiać i uwzględniać, Jego precyzja nie ma sobie równych, do liczb ma wielki szacunek, a i SI nie jest Mu obca (rozmawia z nią, czego dowód mamy powyżej).
Mam zatem nadzieję, że pójdzie za ciosem i nie będzie taił przed nami swojej wiedzy. Serdeczności. 

Obrazek użytkownika sake3

03-03-2024 [12:12] - sake3 | Link:

@Edeldreda z Ely.....Ja nie narzucam tematu komukolwiek,proszę mnie nie rozumieć źle.Uważam tylko,że czas pokazać wizję świata pozielonoładowego.Jak będzie wyglądał,czy będzie w nim miejsce dla nas.ludzi? Jaki jest sens przeprowadzać taką operację jedynie na jednym z kontynentów?

Obrazek użytkownika Tomaszek

03-03-2024 [12:35] - Tomaszek | Link:

Kłania się stary kawał o zomowcu i globusie Wrocławia .

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

03-03-2024 [13:15] - Edeldreda z Ely | Link:

@Tomaszek 
Ten znam, choć w starszej wersji ;) Opowiedz taki, którego nie znam.
 

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

03-03-2024 [13:10] - Edeldreda z Ely | Link:

@Sake3
Henremu nie da się nic narzucić :-) Możemy Go jedynie prosić. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-03-2024 [06:55] - NASZ_HENRY | Link:

 

Z życzeniami zdrowia i uśmiechu na twarzy:

https://www.kreator-kwiatow.pl/sklep/images/uploads/perfect_thumbs/thumb_73.jpg

Bądź dziewczyną jego marzeń moich wspomnień...
Popraw się🌼