Jest tak źle czy po prostu więcej widać?

Od czasu objęcia władzy końcem 2023 roku przez kolaborancki rząd 13 grudnia, mamy do czynienia z bezprawnym przejmowaniem instytucji państwowych. Rozpoczynając od wjazdu ludzi podpułkownika do siedziby Telewizji Polskiej i rozpoczęcia nadawania nielegalnego pasma programowego na antenie telewizji publicznej, kończąc na CBA, uwięzieniu posłów oraz przejmowaniu prokuratury. Ludzie "chyżego"  nie zważają na ustawy tylko wystarczy rozporządzenie i robią najazd na instytucje. 

Wyłączenie telewizji i próba domknięcia monopolu medialnego, jest próbą cofnięcia czasu do przed 2015 rokiem. Zmiana szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, którego ustawowa kadencja jest dalej w trakcie, za pomocą rozporządzenia, stanowi fatalną wiadomość dla wszystkich przyzwoitych przedsiębiorców i ludzi interesu w Polsce. Podobnie jest z prokuraturą. Śledztwa odnośnie wyłudzeń vat-u są aktualnie utrudniane albo w ogóle zamykane. Raj dla rozwoju patologii i powrotu upiorów III RP lat szczególnie 90tych. Tylko to jakby już było. Szefa CBA w 2009 roku wymieniono również rozporządzeniem tj. niezgodnie z prawem. Anarchia była już wtedy. Wielu ludzi dowiedziało się o tym fakcie dopiero w 2024 roku podczas przebywania w areszcie posłów Kamińskiego i Wąsika.

Dodatkowo słychać nieraz aktualnie głosy w stylu "jeszcze nie było tak, żeby wyłączali telewizję od czasów stanu wojennego" lub "idą na rympał ze wszystkim". Ale czy tego już nie grali ?  Przecież była m.in. nocna zmiana i smoleńsk. Układ medialny salonu III RP po transformacji kontrował w latach 90 tych cały przekaz medialny. W czasach rządów Olszewskiego Telewizja Polska z przekazem propolskim utrzymała się kilka miesięcy, w latach 2000-2010 już dłużej, a w latach 2015-2023 to już jest 8 lat propolskiego przekazu (oczywiście nieidealnego, natomiast absolutnie propolskiego). Można by zadać otwarte pytanie czy nie robimy mimo wszystko postępu, a to z czym mamy obecnie do czynienia to przejściowe kłopoty? W latach 90tych nie było wyłomu w monopolu medialnym IIIRP, a TVP w latach 2015-2023 znacznie ten monopol przełamała, stąd bezprawne przejęcie. Oby to był ostatni bój tej postkomuny przed ich nadchodzącą znaczną degradacją. Monopolu medialnego mimo akcji na rympał w TVP nie udało się zachować i bańka salonowi się nie domknęła. Jest silna TV Republika, która stanowi szaniec wolności słowa.

Po 8 latach rządów stronnictwa patriotycznego w latach 2015-2023 i dynamicznego rozwoju gospodarki, ludzie w Polsce jakby w większej części uwierzyli, że możemy być silnym państwem. Ludzie uwierzyli w to, że potrafimy budować wielkie inwestycje infrastrukturalne oraz możemy konkurować z gospodarkami Europy Zachodniej. W 2024 roku mamy żywą dyskusje w społeczeństwie na temat odnośnie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, gdzie większość ludzi chce jego budowy. Jeślibyśmy przenieśli się 10 lat wstecz do roku 2014, przypuszczam, że większość Polaków nawet nie podjęłaby tematu, tylko z marszu stwierdziliby coś w stylu "gdzie tam u nas" lub "może gdzieś na zachodzie, ale nie u nas" albo "na pewno się nie uda i po co nam to". Rzeczą obowiązkową jest wybudowanie CPK, jeśli chcemy się rozwinąć, a wstrzymywanie tej budowy przez rządzących jest działaniem w obcym interesie.

Budująca jest jednak świadomość społeczna i akcje w stylu #TakDlaCpk. Więcej niż trochę się w Polsce zmieniło. Ludzie mają ambicje, aspiracje i więcej ludzi jest świadomych odnośnie otaczającej nas rzeczywistości. Mniej ludzi nabiera się na bajki, że "kapitał nie ma narodowości" lub "Niemcy to wiedzą co dla nas najlepsze i chcą, żebyśmy się jak najlepiej rozwijali". Tak jak na scenie z filmu "Matrix" przedstawiającej rozmowę Morfeusza z Neo, po 2015 roku więcej ludzi w Polsce zdecydowało się na prawdę, mimo że nie zawsze jest wygodna i łatwa. W tym tkwi duży potencjał i oby on wystarczył, aby powróciły rządy stronnictwa patriotycznego. Kończmy ten chocholi taniec, mobilizujmy się do większej aktywności i zabierajmy głos w ważnych sprawach dla Rzeczypospolitej. Wygląda na to, że po propolskiej, świadomej stronie społeczeństwa są jeszcze duże rezerwy.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-02-2024 [07:00] - NASZ_HENRY | Link:

 

Nie chcieli Kaczyńskiego z kotem, to mają Tuska z sierpem i młotem 😉  
 

 

Obrazek użytkownika Jabe

21-02-2024 [07:09] - Jabe | Link:

Pisowy elektorat wydaje się być zupełnie sflaczały, podobnie jak kierow­nictwo. (Pisowy, czyli po pisowemu „pro­polski”.)

Obrazek użytkownika sake3

21-02-2024 [09:47] - sake3 | Link:

Skoro szanownemu panu nie pasuje słowo ,,propolski'' to nie trzeba patrzeć czy elektorat sflaczały,tylko w ciemno wybrać elektorat którego niesflaczałym elementem jest paniuska Lempart czy babcia Kasia.Jak dla pana to optymalny wybór. 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

21-02-2024 [16:00] - Siberian Husky Dog | Link:

Tuleya wydał zgodę na użycie Pegasusa, ale został wykorzystany i wprowadzony w błąd. Podobno myślał że chodzi o konsolę do gier, na której Naczelnik z Błaszczakiem w Mario Brosa chcieli pograć.
Kolejna afera PIS-u wymierzona w sędziów.
Dość.

Obrazek użytkownika Czesław2

21-02-2024 [16:13] - Czesław2 | Link:

Nie ma tylko informacji  kto wnioskował, i kogo zgoda na podsłuch dotyczyła

Obrazek użytkownika Marek Michalski

21-02-2024 [08:55] - Marek Michalski | Link:

To wszystko prawda ale powierzchowna. IIIRP jest w rękach nomenklatury (kiedyś modne słowo) partyjnej i bezpieczniackiej.
W ramach pluralizmu (polska droga do głasnosti) wprowadzono system wielu partii i służb.
Jak słyszymy w partyjnych mediach oba stronnictwa bardzo z siebie zadowolone i niczego zmieniać nie zamierzają wszystko zawsze robiły dobrze dla Polski i Polaków.
Na kogo chciałby Pan zagłosować skoro wybór może być tylko "jedynie słuszny" a stronnictwa różnią się zależnością od zagranicy, która je popiera?

Obrazek użytkownika admin

21-02-2024 [09:42] - admin | Link:

Witamy nowego blogera. Powodzenia 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-02-2024 [11:11] - NASZ_HENRY | Link:

 

@admin...czyli jest okazja do pożegnania starego trolla. Powodzenia 😉  
 

Obrazek użytkownika admin

21-02-2024 [11:15] - admin | Link:

@NH Chtórego? Jeden sam się pożegnał, więc nie wywołuj wilka z lasu. Choć pewnie wróci, kwestia tylko kiedy

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-02-2024 [11:32] - NASZ_HENRY | Link:

 

@admin rozumiem, że ten "jeden" był ze wschodu, to teraz dla równowagi wypadałoby pożegnać tego z zachodu 😉

 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-02-2024 [17:01] - NASZ_HENRY | Link:

 

@ADMIN
Jak trudno się zdecydować kogo wybrać, to może skorzystać z osiągnięć demokracji i przeprowadzić głosowanie na najbardziej upierdliwego trolla. Taki zwycięski osobnik wylatuje w kosmos z automatu a jako bonus mamy to, że wszyscy na NB zostają silnie zdyscyplinowani do przestrzegania regulaminu, co poprawi atmosferę i wzajemne zrozumienie. Głosowanie może być jawne a głosy mogą być ważone, powiązane z długością stażu na NB.
Co do definicji trolla pomocna może być Twoja ulubiona AI:

https://naszeblogi.pl/comment/450688#comment-450688

Pomysł gratis😉

 
 

Obrazek użytkownika tricolour

21-02-2024 [17:07] - tricolour | Link:

@HH

Widzę, że kolega wychowany jest w duchu trzymania za mordę pod warunkiem, że to nie twoja morda.

Jestem za tym pomysłem - co tydzień jeden wylatuje na zbity pysk w kosmos. Demokratycznie szlag trafi forum w pół roku, bo więcej luda tu nie pisze. Ci, co ewentualnie zostaną będą mieli najwyższe chińskie oceny w rankingu na lizodupa.

😄😄😄

Obrazek użytkownika sake3

21-02-2024 [17:25] - sake3 | Link:

@NASZ-HENRY.....Dlaczego pozbawia nas pan uciechy wysyłając w kosmos naszoblogowych trolli? Przynajmniej jest wesoło czytając ich głupoty. No i dlaczego pan tak źle życzy mieszkańcom kosmosu ?Czym sobie na to zasłużyli?

Obrazek użytkownika tricolour

21-02-2024 [17:46] - tricolour | Link:

@sake

Nie wiesz dlaczego? Postaram się wytłumaczyć.

Wy, wyborcy PiS, zostaliście w pewien sposób okaleczeni - pozbawiono was umiejętności krytyki własnej partii, a nawet umiejętności dostrzegania jej błędów, które prowadzą was systematycznie do jej upadku.

My, tak zwane trolle, wyjawiamy wam to, czego nie możecie dotrzeć przez wasze partyjne inwalidztwo. Z tego powodu nie lubicie nas, bo wyjawiamy wam tą niechcianą prawdę. To działa na takiej samej zasadzie jak napis HWDP pisany ręką złodzieja - winna policja, nie złodziej.

I tegoż chce nasz nieodżałowany Henry - by usunąć niewygodę na zasadzie wydłubania oka zamiast zdjęcia szpetnej, polskiej reklamy na każdym kroku.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

21-02-2024 [13:54] - Siberian Husky Dog | Link:

Tusk troszcząc się o losy kobiet już przygotowuje podniesienie wieku emerytalnego do 65 roku życia.
Jest to sprawiedliwe rozwiązanie, ponieważ przez te dodatkowe 5 lat panie będą mogły korzystać z tabletki "dzień po", aborcji i wolności macicy.
Coś za coś.
Popieram.