Obłudna troska PiS o edukację - krótko

Na wiecach, w telewizjach liderzy PiS płaczą nad zakazywaniem prac domowych, redukcją podstawy programowej o 20%. Płacze te podsumował najtrafniej prezes Kaczyński: chcą zrobić z Polaków parobków. A czego chciał PIS? Tego samego tylko jeszcze bardziej.

Dwie najgłośniejsze obecnie sprawy
a. prace domowe
b. redukcja programów

A. Prace domowe
Sposób zorganizowania pracy szkoły musi prowadzić do odciążenia rodziców. Uczeń musi być w szkole otoczony kompleksową opieką, ponieważ tylko w ten sposób szkoła będzie realizować, pomocnicząwobec rodziców, funkcję wychowawczą. - to fragment programu PiS. Cel identyczny, jak te PO: rodzice maja nie odrabiać prac domowych z uczniami
Jak to osiągnąć?
Elementem tego procesu będzie m.in. wprowadzenie programu odrabiania prac domowych w klasach I–III wyłącznie na zajęciach pozalekcyjnych. - to kolejny fragment. Min. Czarnek tłumaczył, że chodzi o to, by dzieci odrabiały prace domowe na świetlicy. Sądzę jednak, że kłamał, bo jak to jest fizycznie możliwe, by panie świetliczanki ogarnęły kiladziesiąt do kilkuset maluchów na świetlicy? Z 3 różnych poziomów? W malutkich szkołach wiejskich może tak, ale nie w średnich i nie w kombinatach, gdzie uczniów liczy sie w tysiącach. De facto oznaczałoby to, że nie byłoby żadnych prac domowych dla tych dzieci, bo tylko to rozwiązywałoby problem.
A co ze starszymi dziećmi? Tutaj PiS zapowiadał program wyłapywania talentów na dużej liczbie zajęć pozalekcyjnych i fakultatywnych, oczywiście nic nie mówiąc o budżecie na te zajęcia. Dziś zajęcia takie finansuje samorząd i ile ich jest wiedzą ci, którzy się takimi sprawami interesują. Podpowiem: tyle co kot napłakał. Nie ma porównania do czasów, gdy szkoły były państwowe i państwo dbało o edukację.

B. Podstawy programowe
Na wszystkich portalach pisowskich, w audycjach publicystów związanych z prawicą wielki płacz, że redukuje się materiał do nauczania. A kto dokładnie redukuje? Tego nie wspomina sie, ale mówią o tym inne portale, np. wp.pl wskazując, że autorami zmian tak mocno przez PiS wyklinanych jest zespół ekspertów powołanych przez min. Czarnka. Bo właśnie min. Czarnek głośno zapowiadał redukcję programów nauczania wszystkich przedmiotów o 20% ich wymagań, dokładnie tak jak Platforma. A w zasadzie nie dokładnie tak. Bo PO nie zmienia czasu w ciągu którego uczniowie mieliby być nauczani zredukowanej podstawy - liczby godzin na przedmiot mają być niezmienne.
Inaczej PiS. Prof. Czarnek zapowiadał to wielokrotnie: redukcja programów nauczania oznaczać ma zmniejszenie liczby godzin nauki: od 2 do 5 - jak rozumiem - na tydzień, bo to byłoby jakimś odpowiednikiem 1/5 - przede wszystkim dla szkół średnich oraz klas 7-8. "Oszczędzone" w ten sposób godziny miały być przeznaczone na zajęcia integracyjne, czyli gry i zabawy. 
Teraz pytanie kluczowe: kto bardziej chce robić z uczniów parobków: ci co w podstawówce mgliście ograniczają pisemne prace domowe, czy ci którzy wszystkim powyżej 13 lat zabierają od 2 do 5h lekcji tygodniowo przeznaczając je na gry i zabawy?

Pytanie oczywiście do prezesa Kaczyńskiego, ale prezes Kaczyński nigdy na to pytanie nie odpowie, bo wie doskonale, że i on, i jego partia, jeśli chodzi o realne działania to ma edukację tak głęboko w nosie, że aż dooopie (lic. poetica KMN), a najbardziej widać to w działaniach prof. Czarnka, który po tym, jak zakazano mu powrotu do tego by to państwo przejęło kontrolę nad edukacją (rezygnacja z noweli by to kurator wybierał dyrektora szkoły) postanowił zrobić z MEN gigantyczną przepompownię pieniędzy, które zamiast iść na stricte naukę dla uczniów poszły na różne okołoedukacyjne milionowe i miliardowe granty do różnych podmiotów (np. PZPN) i udało mu się to. 

******************UPD************************
10 mln zł - tyle MEiN miał zapłacić PZPNowi za to by dzieci mogły oglądać mecze. W r. 2022/3 skorzystało z tego 20 tys. uczniów. A gdyby te 10 mln przeznaczyć na edukację, na zajęcia dodatkowe? Pensja nauczyciela dyplomowanego to 4550 zł brutto. W kosztach pracodawcy (z pełnym ZUS) to 5482 zł. Za godzinę wychodzi ok 75zł (z czego nauczyciel dostaje 40zł a 35zł wraca do państwa w postaci podatków i wpłaty na ZUS dla aktualnych emerytów). Za 10 mln można wykupić 4598 lekcji w cyklu rocznym (1h/tydz w ciągu 10 m-cy łącznie 30 h na rok szkolny)- gdyby na takich zajęciach było średnio 10 uczniów to objęłyby one 50 tys. dzieci. Z  tych 10 mln ok. 5 mln to wypłaty dla nauczycieli, 4 mln trafiłoby do portfeli emerytów, a trochę wiecej niż 1 mln trafiłoby z powrotem do budżetu w części na służbę zdrowia, w części na inne wydatki. A co z 10 mln na bilety na mecze i dojazd? Nie wiem oczywiście. Podejrzewam jednak, że prezesi klubów ekstraklasy przede wszystkim wydadzą je na zakupy młodych talentów na Bałkanach i w Afryce. A PZPN to oczywiście na szkolenie młodzieży. Akura prezes Kulesza robi teraz objazd po okręgach zbierając poparcie działaczy a wiadomo, że działacza PZPN z prowincji nic badziej nie przekona niż informcje o tym, jak bardzo PZPN szkoli młodzież.

I pytanie do wyborców PiS: co państwo wolicie? by te 10 mln zostało wydane np. na dodatkowy angielski czy matematykę w szkołach czy na oglądanie meczy? Jeśli na oglądanie meczy to wspierają Państwo PiS, jeśli jednak na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci to - wg części zaperzonych również z tego forum - jesteści Państwo kłamcami, zdrajcami Polski, PO-cami, PSL-wcami, nienawidzicie Państwo PiSu i macie szczególną chorobliwą obsesję na punkcie ministra Czarnka, prezesa Kaczyńskiego i Beaty Kempy plus tam inne zwroty z podręcznika funkcjonariusza czy adepta przemysłu pogardy.

++++++++++++++++++++++++++++++
================================
Informacja dla Czytelników: 
Szanowni Państwo już od dłuższego czasu pod moim blogiem na tym portalu wpisują się różni osobnicy, którzy próbują oszukać Państwa twierdząc, że należę do tej czy innej politycznej organizacji, partii czy opcji. Przypisują mi też różne dziwne stany emocjonalne, nienawiść do PiSu i poszczególneych jego polityków, jakieś inne kłamstwa i zwroty wziete z podrecznika funkcjonariusza czy adepta przemysłu pogardy.
Wszystko to są bzdury i łgarstwa.
Stali Czytelnicy wiedzą jakie mam poglądy. Jeśli o innych chodzi każdy może przejrzeć archiwum czy to na tym blogu czy w Salonie24.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

19-02-2024 [07:57] - AŁTORYDET | Link:

Panie Foros, odpierwiastkuj się Pan od Czarnka i PiS-u. Rządzi tęczowa koalicja, nie PiS! Ministrem, przepraszam "ministrą" jest dzidzia, która zrobiła studia inżynierskie w szkole tatusia, w wieku 31 lat. Bynajmniej nie z powodu głodu i niedostatku. Ma liczne i śliczne koleżanki do pomocy, z dr Czynauer na czele. A Pan ciągle PiS, Czarnek, PiS, Czarnek... Przedtem Pan nieustannie pisał o pieniądzach dla nauczycieli. A co do "ekspertów" krojących programy, to ich nazwiska są jawne. Niech Pan wskaże tych afiliowanych przy PiS-ie. Teraz co się tyczy przynależności do partii politycznej. Nie jest Pan członkiem - możliwe. Jest Pan za to, rasowym poputczykiem, z europejska - fellow traveller. Bierut też był bezpartyjny i podczas procesji Bożego Ciała, podtrzymywał kard. Hlonda. Ma Pan rację, czytelnicy wiedzą, jakie ma poglądy. 

Obrazek użytkownika Swisspola

19-02-2024 [08:56] - Swisspola | Link:

Nie wiem jak niskie IQ trzeba mieć, żeby nie widzieć łańcucha przyczynowo skutkowego! Przecież zabetowanie wymiaru sprawiedliwości przez jedna opcje musiało spowodować łamanie prawa przez drugą. I obojętnie kto to zabetonował. Akurat wypadło na PiS, ale jak znam Kaczyńskiego, gdyby wypadło na PO to PiS też łamałby prawo, tym bardziej gdy za plecami stałoby jak obecnie 80% pseudo-autorytetów prawnych i europejskich lewaków. Pamiętacie, jak byliśmy pewni, że powstanie rząd PO-PiS. To samo pochodzenie solidarnościowe, te same korzenie, ten sam program, te same poglądy. Na przeszkodzie stanęły przerosty ambicji obu führerów, którzy dla własnych ambicji rujnują nam ojczyznę. Pomimo, że te ostatnie 20 lat ich tak poróżniło, bo jedni grają na pseudo europejskość i lewackie poparcie a drudzy na pseudo patriotyzm i pseudo prawicowość, to te fakty są bezsprzeczne! Zgadzam się, że PiS starało się kupić Polaków, ale na czymś musiało się oprzeć po porażce Trampa w USA. Okazało się, że Polaków nie jest łatwo kupić! Nadmieniam, że głosowałem na PiS, ale nie dla PiS-u, Kaczyńskiego i jego wazeliniarzy a dla niepodległości Polski, bo wiedziałem, że rudzielec nas sprzeda! Zaczęło się od przerostów ambicji obu kurdupli, a kończy na rujnowaniu i sprzedaży państwa. Do złudzenia przypomina wieloletnie, rujnujące procesy szlacheckie o gruszki na miedzy. A podobno mądry Polak pom szkodzie!
 

Obrazek użytkownika juur

19-02-2024 [08:45] - juur | Link:

B. Nowacka autorem? To taki żart. To tylko przedostatni, etap wynarodowienia w drodze ku "nowoczesnemu" państwu gdy jakaś, żałosna, idiotka ogłosi koniec tego zacofanego państwa jakim była Polska. To część większej całości.
Jest to program realizowany przez wszystkie kolejne ekipy wywodzące się z układu okrągłostołowego.
W skrócie to wg. tych założeń "nowoczesne" państwo to takie, które praktycznie nic nie posiada np. przemysłu narodowego bo narodowy to nie może być nowoczesny, bez dostępu do własnych zasobów energetycznych w imię ekologii i państwo musi być rozbrojone by nie prowokować. W zamian za to każda przybłęda ze świata może tu otworzyć dowolną montownię, sieć sklepów i to często dotowaną z pieniędzy podatników. Reedukacja społeczna przeprowadzana w tychże montowniach czy innych Ikeach gdzie Polak i patriota to zaścianek wstyd i obciach. I to jest ta droga do nowoczesności czyli zupełnej anihilacji państwa i państwowości. Likwidacja co narodowe przebiegało w sposób koncertowy przy owacjach np. związków zawodowych..... Pod tym względem jesteśmy już niezwykle nowocześni i niedługo dogonimy np. Burundi. Czy Polacy będą potrzebni do zbierania szparagów? Nie, nie będą. Polacy mają zniknąć, rozpuścić się w tęczowym terrorze, pigułki dzień po, przed do śniadania, obiadu i kolacji z robali....
Czy kogoś trzeba przekonywać, że Niemcy, gdy najdzie ich ochota wymordują miliony ludzi a zwłaszcza z nieukrywaną radością Polaków, przecież nie raz to robili.

Obrazek użytkownika sake3

19-02-2024 [15:23] - sake3 | Link:

@juur....Niemcy już niedługo nie będą mieli okazji Polaków mordować ,bo kogo skoro Polaków już nie będzie a tylko światli i nowocześni Europejczycy całą gębą.Od dawna mówię ,że Polska to dla świata Wielki Eksperyment na ile można społeczeństwo zmanipulować i ogłupić przy radości właśnie ich samych.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-02-2024 [09:32] - NASZ_HENRY | Link:

Ślepy i głuchy😎

Nie słyszeć o planowanej inwazji edukatorów seksu w szkołach i nie widzieć, że kretyniszcza wspierane przez aktywiszcza majstrują przy podstawach programowych nie widząc na przykład, że wyrzucenie funkcji sinus z programu matematyki powoduje na fizyce wyrzucenie fal dźwiękowych i świetlnych oraz całej fizyki kwantowej i chemii współczesnej do kosza 😎

 

Obrazek użytkownika sake3

19-02-2024 [09:39] - sake3 | Link:

@HENRY-HENRY.......Paniusia Nowacka gotowa wykasować z program chemii układ okresowy Mendelejewa..Wtedy dopiero chemia osiągnie pożądany poziom.Miejsce paniusi Nowackiej jest wśród tych tańczących ,,Eurydyk' w Sejmie.'

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-02-2024 [10:11] - NASZ_HENRY | Link:

@sake3... przecież w/g niemieckich panów, tfu planów to do tańca na rurze, na zmywak i do zbierania szparagów ta cała nauka w szkole jest zbędna 🌼
 

Obrazek użytkownika sake3

19-02-2024 [15:15] - sake3 | Link:

@NASZ-HENRY........do tańca na rurze też jest potrzebna szkoła tzn.lekcje wf-u żeby wygibasy wyglądały wdzięcznie i seksownie Chciałby pan obejrzeć i jeszcze zapłacić za tanie dziadostwo jakie zaprezentowały panie w Sejmie?Podejrzewam,że po wychyleniu kielonka wódki czmychnąłby pan z lokalu.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

19-02-2024 [11:40] - Edeldreda z Ely | Link:

@Henry
A wyraziłeś już swój protest poprzez formularz, do którego link podaje Pan Marcin Gugulski w swoim wpisie? 

Obrazek użytkownika tricolour

19-02-2024 [12:07] - tricolour | Link:

Wątpię, że nie sądzę...

😛

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-02-2024 [13:10] - NASZ_HENRY | Link:

 
@tricolour  - gdzie się wcinasz  - spadaj

Nie zrozumiałeś to klikaj:

https://pbs.twimg.com/media/GFbD-l0WwAAjifp?format=jpg&name=small

już zrozumiałeś 😎

 

Obrazek użytkownika tricolour

19-02-2024 [13:17] - tricolour | Link:

@HH

Gdybyś poprosił, tom bym się zastanowił i może przychylił do prośby. Nie zrobiłeś tego, nie poprosiłeś mnie więc nauczę cię prosić. Tak długo będę cię szkolił, jak uznam za stosowne. Możesz się jednak wymigać i wcześniej umrzeć.

Wybieraj.

😛😛😛

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-02-2024 [13:23] - NASZ_HENRY | Link:

@tricolour

Widzę, że kliknąłeś znaczy jesteś mało rozumny, ale mało to jest, mało powiedziane 😎

Obrazek użytkownika tricolour

19-02-2024 [13:57] - tricolour | Link:

@HH

Gdybyś napisał "Widzę, że kliknąłeś, znaczy jesteś mało rozumny, ale "mało" to jest mało powiedziane" to bym się zastanowił nad taką wypowiedzią.

Przykro to napisać, ale jesteś śmierdzącym niechlujem, który nie potrafi z sensem wytłuścić, co chciał podkreślić, a interpunkcja to obraz nędzy i polskiej rozpaczy. Kalecząc w ten sposób język nie jesteś w stanie przekazać treści.

Zatem niczego nie widzisz. Popraw się.

😛

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-02-2024 [13:01] - NASZ_HENRY | Link:

@Edeldreda z Ely
 
Te konsultacje to Obłudna troska  o edukację - te wszystkie wnioski pójdą do kosza przed przeczytaniem bo to "pic na wodę i fotomontaż". Widzę, ze nie tylko TY ulegasz złudzeniom  kolorowej kolaboracji ale i pan Marcin Gugulski w końcu radny PiSu nie kuma co jest grane.  Ale zamiast taplać się w kolorowym piasku na NB możesz wypłynąć na szerokie wody co jako artystce, nie byle jakiej, Ci się bezwzględnie należy. A protest organizujesz tak:
Bierzesz Pana Marcina, bierzecie łańcuch i kłódkę i przykuwacie się do bramy MENu w Alei Szucha, nie zapominając namalować sobie odpowiedniego plakatu - można wykorzystać SI i opisać, że AI też protestuje. Wcześniej umawiacie się z redaktorem Sakiewiczem o wysłanie ekipy TV Republika i nakręcenie filmu. @admin po znajomości załatwi obstawę i klakę. Mogę zostać Waszym fotografem żebyś nie czuła się samotna jak kołek i nie mówiła, że się Tobą wysługuję. Jak nie chcesz sama występować na tej scenie (wiadomo wielkie artystki są wybredne) to Pan Marcin może skaperować jakąś nauczycielkę - może być z Ukrainy ;) Powodzenia  🌼
 

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

19-02-2024 [14:07] - Edeldreda z Ely | Link:

@Henry 
1. Początkowo myślałam, że to *spadaj wpisane zamiast adresata, do mnie było... 
2. Mój pomysł z f(t)ajnymi kompletami (robocza nazwa Twojej szkoły. Proszę. ) wiesz, że nie jest zły. 
3. A Ty zamiast brać się do roboty, przykuwać mi się każesz i to samotnie... 
4. Za propozycję sesji fotograficznej, dziękuję :), 
5. Czemu akurat piasek? Że temat grząski? ;) 
Ad 1. Nadal tak mi się wydaje... 

 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-02-2024 [07:21] - NASZ_HENRY | Link:

@EzE...  Ad.1 - jak tak Ci się wydaje to musiałaś coś przeskrobać, sama wiesz co :)
Ten pomysł tajne/fajne będzie miał realizację. Nie kontynuujmy jednak dalej tutaj bo tylko nabijamy oglądalność trollowi.
Pozdrawiam serdecznie🌼
 

Obrazek użytkownika sake3

19-02-2024 [17:56] - sake3 | Link:

@foros....Co uderza we wpisie autora? Karygodny brak rzetelności.Autor nie panuje nad swoją nienawiścią do PiS-u i byłego ministra Czarnka.Autor zapomniał że mamy nowy rząd i nowego ministra edukacji.Elementarna przyzwoitość nakazuje by przynajmniej pokusić się o ocenę pracy obu ministrów i ich porównanie.Cały wpis poświęcony jest ,,zbrodniom'' ministra Czarnka na edukacji,samorządach,uczniach,dyrektorach nauczycielach. A gdzie obiektywizm?.Gdzie ocena dorobku choćby powierzchowna paniusi Nowackiej? Co dobrego wniosła do edukacji jej rewolucja?Obcinanie wszystkiego co się wiąże z polską tożsamością ,historią,kultura.Co paniusia Nowacka chce w miejsce tych skasowanych godzin lekcyjnych wprowadzić? Nie bardzo bowiem wierzę,w jej troskę o stres uczniów z powodu nauki.Można się domyślić ,że nie wiedza ,nie nauka ale ideologia będzie teraz królować niepodzielnie w szkołach.Może autor odpowie sobie na pytanie dlaczego ME pozostaje we współpracy z firmą Sexed handlującą gadżetami erotycznymi,i filmami pornograficznymi? Rezygnuje się z laptopów do szkół,ale znajdą się na takie ,,przyrządy szkolne'' pieniądze? Do szkół z propagowaniem seksu jak to już słychać przymierza się organizacja jakiejś podstarzałej i przechodzonej modelki utrzymującej,że że ,,twierdzenie Pitagorasa'' jest niepotrzebne do zrobienia kariery tak wspaniałej jaka była jej udziałem.Co autor ma przeciwko zajęciom pozalekcyjnym propagowanym przez Czarnka?Przecież to nie tylko zupełnienie wiedzy ale i wyłuskiwanie talentów.Dawniej były kółka matematycznych,chemicznych,malarskich historycznych zainteresowań teraz mamy tylko kółka gry na instrumentach i śpiewu. Ciekawe czy autor zainteresował się jak wyglądają popołudnia młodzieży chińskiej,czy koreańskiej? To uczęszczanie z własnej woli na bezpłatne korepetycje,gdzie mogą uzupełnić braki,podciągnąc się wyżej programu szkoły,czy zrozumieć materiał którego nie opanowali na lekcji.Po przyjściu do domu z korepetycji zasiadają do zadanych opracowań.Dlaczego u nas samodzielna praca ucznia jest tak krytykowana przez nowy rząd?Kim ma być absolwent po ukończeniu szkoły wg waszych marzeń i zaleceń? Bo ani Polakiem,ani materiałem na uczonego,ani nawet dobrym pracownikiem.Za to będzie znał wiele sloganów o tożsamości pigułkach ,mniejszościach ,tolerancji i mitycznej demokracji. 

Obrazek użytkownika foros

19-02-2024 [18:35] - foros | Link:

Do tych z Państwa, którzy realia polskiej szkoły znają z dawynych lat, ale słabo orientuja się we współczeności

Proszę Państwa
Proszę ostrożnie podchodzić o treści serwowanych przez miejscowch politruków, bo ich celem jest oszukanie Państwa.
W dawnych czasach rzeczywiscie było dużo zajęć pozalekcyjnych dziś praktycznie ich nie ma, bo samorządy wolą wydawać na co innego. A jeśli chodzi o min. Czarnka, to o zajęciach dodatkowych wyłacznie mówi. Żadnego dużego państwowego programu finansującego zajęcia dodatkowe Czarnek nie zorganizował. Osobiście nie słyszałem nawet o jakichś mniejszych takich programach (ale chętnie dowiem się, może ktoś tutaj pochwali ministra). Ale jak miał to zrobi skoro kasa z MEiN poszła na budowanie poparcia politycznego u firm i organizacji? Nowe etaty dla swoich? I to jeden z podstawowych zarzutów do min. Czarnka.

A porównywanie Czarnka z Nowacką? Czarnek to 4 lata czynów. I te można oceniać. A Nowacka? Jakoś niedługo skończ drugi miesiąc. Co z czym porównywać? Ale cóż, w partyjnej propagandzie każdy kij dobry.
Zwracam też uwagę, że ja polityki Nowackiej wcale nie oceniam, nie mówię o niej nic. Co nie przeszkadza niektórym okłamywać Państwa, że popieram tę politykę.
 

Obrazek użytkownika tricolour

19-02-2024 [18:51] - tricolour | Link:

@foros

Proszę się nie przejmować. Taka sake nigdy nie zajmuje się omawianą sprawą tylko szuka przykładów do ilustracji przeciwnych tez - dlatego w sprawie Czarnka ma dziób zamknięty, ale Nowacka i pornografia - tak, to jest temat choć nikt o pornografii wcześniej nie mówił.

Widać głodnej kakao na myśli...

Obrazek użytkownika Jan1797

19-02-2024 [19:28] - Jan1797 | Link:

A porównywanie Czarnka z Nowacką? Czarnek to 4 lata czynów. I te można oceniać. A Nowacka? Jakoś niedługo skończ drugi miesiąc. Co z czym porównywać? Ale cóż, w partyjnej propagandzie każdy kij dobry.
@foros,
To jest porażka nie argument :)
Co mi tam, w gospodarce rynkowej tworzących kulturę seriali trzeba ufundować… No właśnie co? Oto mamy serial kto nie lubi Profesora Czarnka? Trzy dni prekonsultacji, ba z udziałem 120 osób? I jest reforma, że taka to Pis winny. To najgrzeczniejszy komentarz jaki przychodzi mi do głowy. Wypadli autorzy lektur kojarzeni z prawicą:)). To usłyszałem od wykształconych młodych ludzi? Na przebudzenie autora wpisu wpłynęły zapewne wycofania z kolejnych pomysłów edukacyjnych. 
Czy to wybieganie przed szereg europejskiego marazmu wynika z fascynacji, niewiedzy czy może jeszcze innych powodów? 
\
Do powyższego mogę jedynie dołączyć link; https://www.youtube.com/watch?...   
Mocie.

 

Obrazek użytkownika foros

19-02-2024 [21:25] - foros | Link:

Jeśli ktoś chce porównywać drzewo z ziarnkiem, fakty, które już się wydarzyły z opowieściami o tym co będzie w przyszłości to proszę bardzo.
A, że wyjdą z tego głupoty to jest oczywiste.

Obrazek użytkownika Jan1797

19-02-2024 [22:48] - Jan1797 | Link:

@foros,
Jeśli swego wpisu nie pojmuje może warto przeczytać jeszcze raz pominąwszy kalumnie. Minęło dwa miesiące, a efekty przyjdzie zbierać latami. Gdyby nie społeczna wrzawa (również wejście Lubnauer) to nieprzygotowane chęci wsparcia odrabiania prac domowych w klasach I–III spaliłyby na panewce.  Najbliższe wywiadówki to obnażą. W dawnych czasach zajęć pozalekcyjnych nie było. To była szkoła czasów, które próbują powrócić w kamuflażu. Tylko wymagania i kumoterstwo. Całe szczęście w życiu to ostatnie jest czynnikiem destrukcyjnym.  

Obrazek użytkownika sake3

19-02-2024 [21:40] - sake3 | Link:

@Jan1797.........ME rozpoczęło konsultacje na temat przedstawionego przez siebie programu i w takim razie zrozumiałe są wypowiedzi różnych środowisk odnośnie jego założeń i treści.Nie można więc powiedzieć,że pani Nowacka nie może być oceniana jako autorka programu bo za krótko pracuje.W takim razie kiedy autor bajki o ,,Złym wilku Czarnku''chce chce przyłączyć się też do konsultacji? Jaki sens w takim razie ma wpis autora pomijający istotę problemu czyli właśnie prezentację swojej oceny? ? Czy wpis o ministrze Czarnku cokolwiek do tych konsultacji wnosi? Czy pokazuje jakie jest zdanie pana @forosa? To w takim razie po co jest ten wpis?

Obrazek użytkownika Jan1797

19-02-2024 [22:58] - Jan1797 | Link:

 Pani Sake,
Z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski wynika, że 43,8 proc. respondentów popiera pomysł wprowadzenia zakazu zadawania uczniom prac domowych, natomiast 51 proc. uważa go za złe rozwiązanie. 5,2 proc. nie miało zdania na ten temat. https://serwisy.gazetaprawna.p...  Zwykła ludzka odpowiedzialność pomogła Nowackiej. Odpowiedzialność Polaków oceniam powyżej średniej europejskiej. Proszę mnie trzymać za słowo. 

Obrazek użytkownika sake3

19-02-2024 [19:30] - sake3 | Link:

@foros....Ten politruk z pana opowiastki to pewno ja.Niech i tak będzie ,ale w takim razie kim pan jest?Broni pan paniusi Nowackiej chyba niepotrzebnie.Z rewolucyjnym zacięciem i z przytupem rozpoczęła rządy ,,byle nie PiS'',,byle nie Czarnek'' i znalazła wiernego rycerza.Proszę w takim razie powiedzieć jak ocenia pan jej cięcia programowe i czasowe.Przecież po upływie dwu miesięcy doskonale można sobie wyrobić zdanie.Łatwiej i bezpieczniej rzeczywiście kontynuować ujadanie na Czarnka niż pochylić sie nad nowościami serwowanymi przez panie Nowacką i Lubnauer Wiadomo,że przed nami wybory samorzadowe i unijne a atakowanie PiS-u mile widziane i zalecane.Spryciarz z pana,szkoda ,że nie ktoś z kim można merytorycznie polemizować... .