Szkoła lewactwa i tęczy. SKANDAL

W uzupełnieniu do mego materiału :
https://naszeblogi.pl/69311-gl...

Szkoła Nowackiej
„Z podstawy programowej wypada dużo lektur, które są związane z kościołem, patriotyzmem i tradycyjnymi wartościami”
Zgodnie z zapowiedziami resortu edukacji na lekcjach historii zabraknie takich postaci i tematów jak: Pilecki, Sendlerowa, Ulmowie, Karski, „Żegota", Palmiry, Piaśnica, czy ludobójstwo na Wołyniu.
Lektury usunięte
• biblijnej przypowieści o siewcy;
• „Powrotu taty” Adama Mickiewicza;
• „Katarynki” Bolesława Prusa;
• pieśni patriotycznych;
• wybranych wierszy Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza, Tadeusza Różewicza;
• „Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego;
• „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza;
• „Żony modnej” Ignacego Krasickiego;
• „Śmierci Pułkownika” Adama Mickiewicza;
• „Reduty Ordona” Adama Mickiewicza;
• całości „Pana Tadeusza” Mickiewicza;
• wybranych utworów Jana Lechonia, Jarosława Marka Rymkiewicza, Mariana Hemara oraz Cypriana Kamila Norwida;
• „Pamiętników” Jana Chryzostoma Paska;
• „biblijnej „Pieśni nad pieśniami”
• „Legendy o św. Aleksym”
• „Romeo i Julii” Szekspira;
• Psalmów 13 i 47 Kochanowskiego;
• „Hymnu do miłości ojczyzny” Ignacego Krasickiego;
• „Konrada Wallenroda” Mickiewicza;
• „Rozdziobią nas kurki, wrony…” Żeromskiego;
• wierszy Iłłakowiczówny i Tadeusza Gajcego;
• tomu „Ocalenie” Miłosza;
• „Drogi donikąd” Józefa Mackiewicza;
• „Raportu o stanie wojennym” Marka Nowakowskiego.

Zgodnie z zapowiedziami resortu edukacji na lekcjach historii zabraknie takich postaci i tematów jak: Pilecki, Sendlerowa, Ulmowie, Karski, „Żegota", Palmiry, Piaśnica, czy ludobójstwo na Wołyniu.
Wśród tematów, które proponuje się wykreślić z podstawowych lub dodatkowych treści nauczania, są m.in. Chrzest Polski, średniowieczne wojny z Niemcami, żołnierze niezłomni, zwycięstwo grunwaldzkie, rola Jana Pawła II w obaleniu komunizmu i przykłady bohaterstwa Polaków podczas II wojny światowej.

Zamiast o "rzezi wołyńskiej" polskie dzieci mają się uczyć o "konflikcie polsko-ukraińskim", a zamiast o "przykładach bohaterstwa Polaków ratujących Żydów" – o "postawach Polaków wobec Żydów".
Z podstawowych treści nauczania dla klasy IV proponuje się wykreślić m.in. Zawiszę Czarnego, "zwycięstwo grunwaldzkie", przeora Kordeckiego, hetmana Czarnieckiego oraz "Inkę".
Z treści dodatkowych i nieobowiązkowych do wykreślenia przewidziano zaś takie tematy jak "Chrzest Polski. Chrystianizacja i przemiany kulturowe na ziemiach polskich. Misja św. Wojciecha" czy "Wojny z Niemcami. Obrona kraju, wojowie. Obrona Głogowa". Przy Bitwie Warszawskiej pojawia się zaś sformułowanie "ocalenie Polski przed najazdem bolszewickim".

"Zasięg ekspansji arabskiej" zastąpiono "narodzinami islamu", wykreślono też "rolę Kościoła w dziedzinie nauki, architektury i sztuki", sprowadzając ją jedynie do "kultury i życia codziennego". Jeśli chodzi o XIV-XV w., sformułowanie "rozwój terytorialny państwa polskiego" zastąpiono "zmianami granic państwa polskiego". Zrezygnowano też z opisu związków Polski z Węgrami.
Wśród treści przewidzianych do usunięcia, a dotyczących II wojny światowej są "przykłady szczególnego bohaterstwa Polaków, np. obrona poczty w Gdańsku, walki o Westerplatte, obrona wieży spadochronowej w Katowicach, bitwy pod Mokrą i Wizną, bitwa nad Bzurą, obrona Warszawy, obrona Grodna, bitwa pod Kockiem, bitwa nad Bzurą".

W podpunkcie dotyczącym przykładów zbrodni niemieckich i sowieckich wykreślono nawias "(Palmiry, Katyń, kaźń profesorów lwowskich, Zamojszczyzna)". Z materiałów dotyczących początków komunizmu w Polsce proponuje się usunąć wątki "opór zbrojny (żołnierze niezłomni)" oraz "rola Jana Pawła II i jego wpływ na przemiany społeczne".

Lewactwo tęczowe winno zażywać co dzienne tabletkę " PO" i po rozumie ! zostaje smród bolszewii...W Polsce byli już komuchy roSSji są komuchy Brukselscy. Przeżyliśmy to sowieckie scierwo i przeżyjemy i te plagi tęczowe rolnicy je rozjadą i zaorają...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

16-02-2024 [09:37] - sake3 | Link:

Uważam,że wielkim błędem są wybiórcze oceny ,,reformy'' pani Nowackiej.Jedni mają pretensje o brak prac domowych,drudzy o wycinanie lektur, inni o brak ujęcia Powstania Wielkopolskiego a jeszcze  inni o zacieranie polskości i historii.Te negatywne oceny powinny być przedstawione i przekazane ministerstwu jako całość a nie poszczególne uwagi.Pani Nowacka sugerowała,że wszystkie jej projekty zmian będą szeroko konsultowane.To gdzie te konsultacje i z kim ?Jedyną jej odpowiedzią jak dotąd są nienawistne wypowiedzi pod adresem pana Czarnka i krytyka jakoby cofnął szkoły do Średniowiecza i spowodował zapaść w edukacji.Tylko zorganizowana akcja z wyszczególnieniem wszystkich krytycznych uwag może dać rezultat,bo pani Nowacka będzie zmuszona na nią odpowiedzieć.Pani minister bezmyślnie legitymująca lewackie wytyczne powinna wykazać,i udowodnić ,że wprowadzone przez nią zmiany są właściwe.Nie odpowiedział bo nie było nacisku jak zamierza zagospodarować obcięcie godzin lekcyjnych i po co. Dlaczego podjęła współpracę z firmą Saxed handlującą erotycznymi gadżetami i filmami pornograficznymi.Czyzby zamierzała wprowadzić takie warsztaty edukacyjne w miejsce obcietych godzin fizyki,chemii,bilogii,geografii czy religii. Pojedyncze głosy i wątpliwości nawet nie będzie brała pod uwagę.Musimy pamiętać że nie jesteśmy już demokratycznym państwem.Tylko zbiorcza ocena i presja ma sens.  

Obrazek użytkownika Zofia

16-02-2024 [10:57] - Zofia | Link:

W telewizji polskiej na Historii wznowione są stare polskie seriale z lat 70-tych . Wczoraj natrafiłam na film o  nauczycielu z Warszawy, który uczył wiejskie dzieci. Bardzo się przykładał do przekazywania prawdziwej wiedzy tym dzieciom w sposób przystępny i prawdziwy. Dzieci Go polubiły i darzyły szacunkiem. Była tam bardzo wymowna scena, kiedy na lekcję tegoż nauczyciela przyjechał wizytator w towarzystwie dyrektora ( komucha) szkoły. Zarówno dzieci jak i nauczyciel wypadli bardzo dobrze. Wizytator powiedział do dyrektora - "dość produkowania inteligentów, nam potrzeba ludzi do pracy". Dyrektor który" wykorzystywał" nauczycielkę chyba języka polskiego ,bo chciała zachować pracę, karmił Ją słowami - " jak się chce awansować to trzeba inwestować") pojął słowa wizytatora i zwolnił nauczyciela, który miał szacunek u uczniów. Partia komuchów manipulowała Oświatą a teraz robi to Koalicja 13 grudnia 2023. Był rok 1972 na historii odważny kolega zapytał nauczyciela o Katyń. Nauczyciel, zamyślił się, uśmiechnął i powiedział "to nie jest temat lekcji".

Obrazek użytkownika sake3

18-02-2024 [14:14] - sake3 | Link:

@Zofia....Teraz dzieki Nowackiej nauczyciel nie musi się tłumaczyć,że Katyń nie jest tematem lekcji.Po prostu tematu ani pytań już nie będzie.Ależ to proste.

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-02-2024 [14:01] - Tezeusz | Link:

Nowacka i wiedza to ..ahhahahahahahahahahha