Trzydniowa SOW Putina na Ukrainie trwa.I to zaledwie 721 dni

Wyobraź sobie, że jesteś stale skamieniały w stosunku do swojego narodu. Wyobraź sobie, że wiesz, że twoja inwazja na Ukraine jest jedną wielką katastrofą, ale jesteś zbyt wielkim jęczącym tchórzem, żeby się wycofać.
Żałosna kremlowska padlina  Putin podpisał ustawę zezwalającą na konfiskatę mienia, pieniędzy i majątku każdemu, kto krytykuje jego inwazję – rozpowszechnia „fałszywe informacje” na temat rosyjskiego wojska.

⅓ floty czarnomorskiej została zniszczona, a reszta flota uciekła z Sewastopola 300 tys. zabitych i kolejne 400 tys. rannych Nie ma już nowoczesnych czołgów, trzeba używać starożytnych T-55 i T-62 Wkrótce będzie musiał używać T-34 z II wojny światowej Myślę, że karzeł z bunkra Putin nie lubi, jak sie rozpowszechnia prawdę
Ale o tym u dachowca na Toy-Toyu nie przeczytacie

Ukraińska Główna Dyrekcja Wywiadu (HUR) przeprowadziła 14 lutego udany atak na potężny rosyjski desantowiec „Cezar Kunikow”.
Ukraińcy zadali kolejny cios rosyjskiej Flocie Czarnomorskiej, zatapiając desantowiec klasy Ropucha w pobliżu miasta Ałumka na Krymie. Spektakularną akcję przeprowadziła elitarna jednostka ukraińskiego wywiadu wojskowego Grupa 13. Moment zatopienia uwiecznili na dronach Magura V5, użytych do ataku na okręt.
Na nagraniu widać jak kilka dronów morskich zbliża się do desantowca identyfikowanego jako "Cezar Kunikow". W pewnym momencie widać, jak okręt leży rozdarty na boku. Około godziny 13 HUR donosił, że patrole w miejscu ataku prowadzą rosyjskie śmigłowce, a piloci donoszą o "dużej plamie paliwa", jaka miała zostać z zatopionego okrętu. Większości marynarzy nie udało się uratować.
"Cezar Kunikow" był  załadowany amunicją podczas zatonięcia. Stąd podczas uderzenia dronów  nastąpily wielkie wybuchy, o których jeszcze przed godziną 6 czasu moskiewskiego raportowali mieszkańcy Ałumki. Tym samym też Rosjanie stracili część ważnych zapasów do prowadzenia walki


Wykorzystane do ataku drony morskie Magura V5 mają zasięg aż 833 kilometrów. To tania i wielozadaniowa konstrukcja, która może przenosić ponad 300 kilogramów ładunku wybuchowego. Niespełna dwa tygodnie temu wykorzystano je do zatopienia innego dużego okrętu Floty Czarnomorskiej korwety rakietowej "Iwanowiec".

Czy to nie ironia losu, że PRAWDZIWY Tsaezar Kunikov zginął  14 lutego 1943 w bitwie, a teraz statek wojenny nazwany jego imieniem również "zginął" dzisiaj w bitwie

Polecam film o "wywiadzie" putina z amerykanskim kretynem

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-02-2024 [07:13] - NASZ_HENRY | Link:

 
Te lata  -  1525 i 1611  trzeba przypominać. Bowiem nasi sąsiedzi lepiej je  pamiętają od nas 😉