Nikogo nie obchodzi kto to Jakub i Student

Nczas.com – oficjalna strona internetowa pisma Najwyższy Czas została wyłączona w lutym 2023 w oparciu o art. 180 znowelizowanej ustawy „Prawo telekomunikacyjne” na podstawie decyzji Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Nie podano przyczyn. Redakcja zgłosiła sprawę do Prokuratury.

Czytywałem informacje na tym portalu i uważałem go za wersję soft, bez stanowczego stawiania spraw politycznych.
Red.Leszek Szymowski pisze:
„Skoro na stronie nczas.com nie było żadnych treści prorosyjskich ani żadnych zagrożeń dla bezpieczeństwa państwa – art. 180 był więc tylko pretekstem. A o co chodziło naprawdę? Oto w grudniu 2022 roku na swoim profilu na Facebooku (LeszekSzymowskiOficjalnie) ujawniłem, iż w 1989 roku Mateusz Morawiecki był dwukrotnie zarejestrowany przez STASI – wschodnioniemiecką służbę bezpieczeństwa – jako Inoffizieler Mitarbeiter (odpowiednik polskiego TW) o pseudonimach „Jakob” i „Student”. Swoją publikację oparłem na badaniach w Instytucie Gaucka, który gromadzi i przechowuje archiwa po b. STASI (jest to odpowiednik naszego IPN). W 2019 roku rozpocząłem w tym instytucie projekt badawczy pod tytułem „Działalność grup operacyjnych Warszawa i Wrocław w latach 80”. Niestety części dokumentów, w tym najważniejszych, nie mogłem kopiować.”
https://nczas.info/2024/02/01/...

To zadziwiające, że nikt nie jest zainteresowany potwierdzeniem lub zdementowaniem informacji o kluczowej postaci polskiej polityki. Mimo ostrej kampanii wyborczej ani media, ani politycy.
Tusk i jego koalicjanci zupełnie niezainteresowani grzaniem tematu. Czyżby bali się ujawnienia agentury niemieckiej w PiS? Niby dlaczego?
ABW pod kierownictwem Mariusza Kamińskiego - nieprzejednanego wobec śp.Andrzeja Leppera - sprawę zamknęła zamykając portal informacyjny. Zapewne w imię wolności mediów.

W Sejmie pytanie w tej sprawie zadał poseł Grzegorz Braun:
„Mateusz Jakub Morawiecki.
    (Głos z sali: O Jezu.)
    Osoba o takich imionach i nazwisku figuruje wedle doniesień dziennikarza śledczego Leszka Szymowskiego w archiwach sowieckiej niemieckojęzycznej bezpieki jako agent o pseudonimach Jacob vel Student.
    (Głos z sali: Ha, ha, ha!)
    Jeśli te informacje miałyby dotyczyć premiera, urzędującego premiera rządu Rzeczypospolitej Polskiej, to jest to sprawa w oczywisty sposób wymagająca pilnych, najpilniejszych działań służb trzyliterowych. Jeśli do tego dodamy doniesienia tego samego dziennikarza śledczego o aktach wyczerpujących znamiona nepotyzmu, a być może korupcji, polegających na mianowaniu na ważne stanowiska przez premiera rządu Rzeczypospolitej Polskiej osób, z którymi w swoim wcześniejszym życiu znalazł się w związkach, relacjach o charakterze mogącym znamionować stronniczość w traktowaniu, znowu dopomina się to o działanie służb trzyliterowych, w tym wypadku centralnego biura korupcyjnego. A każdy, kto się o tym dowiedział, a pełni urząd państwowy, dowiedział się o tym w związku z wykonywaniem swojego urzędu i ma obowiązek (Dzwonek) kodeksowy zawiadomić o tym odpowiednie...
    (Wicemarszałek wyłącza mikrofon, poseł przemawia przy wyłączonym mikrofonie, oklaski)”
https://www.sejm.gov.pl/Sejm9....

Fenomen dający do myślenia.
Ktoś coś wie, nikt nic nie wie, czy doktryna Neumanna obowiązuje ponad podziałami partyjnymi?
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

04-02-2024 [15:32] - Ijontichy | Link:

Mają ciepłą wode w kranie,komórkę i tanie piwo? 
No to o co chodzi...aaaaa...pizza dowożona na chatę? 
 

Obrazek użytkownika Czesław2

04-02-2024 [15:42] - Czesław2 | Link:

Brakuje opisu agentury w reszcie partii.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

04-02-2024 [16:39] - Marek Michalski | Link:

Od czasu ujawnienia TW tylko jednej ze służb PRLowskich przez ministra Antoniego Macierewicza nie było zbyt wielu tego typu informacji. O Tusku padają informacje, że współpracował ze Stasi pod pseudonimem Oskar ale też nikt tego nie szukał, nie udowadniał, również za rządów PiS.
Trudno sądzić, że żadne służby nie werbują w Polsce polityków, nie torują im kariery.
Natomiast widoczne są czyny, są udokumentowane, wskazują na działania polityków w charakterze agentury wpływu.
Dowody takiej działalności, czynnej i biernej, przedstawiono w serialu Reset ale nie podjęto kroków prawnych. Afer wokół Tuska wyliczano na 100 i więcej a programu Cela+ nie zrealizowano.
Podobnie z Morawieckim. Informacje podane przez posła Janusza Kowalskiego (poprzedni mój wpis) są wystarczające do postawienia Morawieckiego przed Trybunałem Stanu. Niezależnie od tego czy był współpracownikiem STASI, jego działania były na korzyść UE i Niemiec a na szkodę Polski. To mało?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

04-02-2024 [15:52] - Chatar Leon | Link:

Jaka jest różnica?
Recydywista Tusk z idiotami bodnarowohołownianymi likwiduje Polskę chaotycznie, szybko i spektakularnie.
Morawiecki likwidował suwerenność Polski pomału, dość metodycznie i przy obłudnych patriotycznych hasłach.
Nie wiem co gorsze.
Natomiast z Morawieckim w charakterze przywódcy, PiS żadnej władzy nie odzyska.

Obrazek użytkownika Czesław2

04-02-2024 [16:36] - Czesław2 | Link:

Tylko 2 partie są?

Obrazek użytkownika Marek Michalski

04-02-2024 [16:46] - Marek Michalski | Link:

@Chatar Leon Fakt. Jeszcze inna dynamika była "za pierwszego Tuska" ale wtedy nie było pośpiechu. Jeszcze obowiązywał przekaz o końcu historii.

Obrazek użytkownika smieciu

04-02-2024 [16:13] - smieciu | Link:

To zadziwiające, że nikt nie jest zainteresowany potwierdzeniem lub zdementowaniem informacji o kluczowej postaci polskiej polityki. Mimo ostrej kampanii wyborczej ani media, ani politycy.
Ktoś coś wie, nikt nic nie wie, czy doktryna Neumanna obowiązuje ponad podziałami partyjnymi?

Powiem że mnie to śmieszy trochę. Nie u autora zaraz, tylko jako często powtarzający się motyw.
Ludzie tutaj snują różne, przeważnie silne spiskowe wizje. A to Niemcy (jakieś tajne) rządzą UE. A to Biden oddał Niemcom Ukrainę ostatnio. A to Polska po 1989 była zarządzana przez neokomuchów. A to wszędzie są ruscy agenci. A to Żydzi pociągają za sznurki. Itd.
Kiedy jednak wychodzi że Morawiecki był agentem nagle ma to być szokujące. Ale dlaczego? Dlaczego ma być dziwne że nikt nie porusza takich wątków? Skoro żyjemy w świecie agentów?
Ja tu widzę jakąś schizofrenię. Najpierw ludzie kreują świat pełen agentów a potem się dziwią że ci agenci... nie chcą w tym temacie grzebać.

No nie chcą bo jest to logiczne. Skoro nasze ludki polityczne, podobnie jak inne na świecie, działają w świecie pewnych układów to nie chcą by grzebać w tych tematach. Gdyż z rozpędu, przypadkiem, ktoś nadmiernie ośmielony jeszcze wygrzebie coś na kogoś co nie trzeba.
Tego typu rzeczy mają miejsce na okrągło. Kościół nie chciał grzebać w temacie agentury u siebie ale PiS zawarł z nim sojusz na całego. Smoleńsk tak samo. Miał być dziełem wroga. Ale ostatecznie lepiej było zostawić tak jak to światu przedstawiły Ruskie.
Zwyczajnie ludzie nie mogą poznać pewnych bebechów. Gdyż wiedza ta uderzyłaby we wszystkich. Dzięki temu więc nie znając tej wewnętrznej machiny ludzie mogą wierzyć że Tusk broni Demokracji a Kaczyński Polski przed agenturą.
Przestaliby by wierzyć, rozgrywający mieliby problem.
Najlepsze jest zaś to że zamiast przestać wierzyć, tak naprawdę wystarczy uwierzyć. W świat, który się samemu kreuje. Świat agentów, układów, spisków, ukrytej władzy.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

04-02-2024 [17:02] - Marek Michalski | Link:

Agentury są faktem znanym z historii. W muzeach nie wystawia się jednak umów o dzieło jakie zawierali, chyba, że grupowo jako akty patriotyzmu. Ocenia się po czynach.
Taki Talleyrand miał ciekawy życiorys. Likwidator majątków kościelnych. Wyjazd do Anglii i Ameryki. Doradca Napoleona: egzekucja księcia Ludwika Burbona d' Enghien, sprzedaż Luizjany, wojna z Hiszpanią. Udany wynik Traktatu Wiedeńskiego. Daje do myślenia skąd to pasmo zwrotów akcji.

Obrazek użytkownika smieciu

04-02-2024 [17:14] - smieciu | Link:

Zgadza się. Toczy się gra. W podręcznikach poczytasz o efektach. Natomiast rzadko jest okazja poznać to co jest najciekawsze: jak do tego doszło. Kto i jak pociągnął za sznurki.
Ludzie widzą pewną powierzchnię. I tyle tylko mają widzieć. Mogą sobie snuć jakieś ogólnikowe teoryjki o Niemcach rządzących UE, Ruskich agentach czy Żydach zarządzających mamoną. Ale nie mogą poznać szczegółów.
Nie mogą i nie chcą. Wystarczają im proste historie. Dzielni bohaterowie ratujący przed zjednoczonymi bandami złoczyńców.
W historie te można wierzyć właśnie tylko dlatego: że nie zna się i nie chce się poznać szczegółów. Dlatego że ludzie bronią się przed realiami. Czyli przykładowo rzeczywistymi zasadami działania partii politycznych.
 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

04-02-2024 [16:20] - Chatar Leon | Link:

I znowu troll Kinderpunk zamula....
Nie no, oczywiście, żadnej postkomuny w Polsce nie było, żadni Niemcy nie istnieją, ani żaden Biden żadnej polityki wobec Europy nie uprawia.

Obrazek użytkownika smieciu

04-02-2024 [16:30] - smieciu | Link:

Czytaj ze zrozumieniem... Wyborco PiS wierzący w świat w którym dzielna niezależna polska partia stawia opór światowej agenturze.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

04-02-2024 [16:49] - Chatar Leon | Link:

Nie wiem po co admin takiego niemieckiego trolla kinderpunka tu trzyma, ale faktycznie może czasem warto ażeby nieobyci czytelnicy mieli okazję zobaczyć czarno na białym, na czym polegają tego rodzaju manipulacje i chwyty które prezentujesz.

Obrazek użytkownika smieciu

04-02-2024 [17:07] - smieciu | Link:

No i ok. Problemem, jak zwykle, nie okazał się mój tekst, bo przecież do niego zastrzeżeń nie masz, tylko moja osoba.

Obrazek użytkownika sake3

04-02-2024 [16:51] - sake3 | Link:

Może raczej się zastanowimy kim jest niejaki pan Bachmann mający tak wiele do powiedzenia w Polsce.Nie tylko do powiedzenia zresztą,bo ten pan zarządza już Polską No to kim jest? Tylko dziennikarzem niemieckim? Tylko osobą wykonującą krecią robotę antypolską od lat?Czyli agentem? Tylko doradcą Tuska postulującym stosowanie niedemokratycznych metod,wprowadzenie państwa policyjnego,używanie siły w jak najszerszym zakresie? Widzimy że wprowadzenie reżimu wg jego propozycji idzie pełną parą.,czyli jak rozumiem to on zarządza Polską a banda kretynów pod dowództwem Tuska pokornie wykonuje jego niemieckie polecenia.Ciekawe jak Klaus Bachmann rozwiąże problem 7,5 mln elektoratu głosującego a PiS.Pytam bo też jestem tym problemem dręczącym Tuska i jego przydupasa z neoTVP Czyża..

Obrazek użytkownika Marek Michalski

04-02-2024 [17:05] - Marek Michalski | Link:

Z tego co czytam być może jest niemieckim patriotą
https://niezalezna.pl/polityka...

Obrazek użytkownika sake3

04-02-2024 [17:26] - sake3 | Link:

Ale my mamy swoich patriotów niepotrzebni nam niemieccy.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

04-02-2024 [17:32] - Marek Michalski | Link:

Na pewno mamy ale nie w polityce, tam same polskojęzyczne stronnictwa pruskie, ruskie, chanukowe i łączące się ponad podziałami.

Obrazek użytkownika sake3

04-02-2024 [17:41] - sake3 | Link:

Tym bardziej jako patrioci niepartyjni powinniśmy się wypowiadać i łaczyć.Przede wszystkim nie kłócić.Nie wstydzić się patriotyzmu tak dziś niemodnego.

Obrazek użytkownika Jabe

04-02-2024 [18:04] - Jabe | Link:

Ach, niepartyjni!

Obrazek użytkownika sake3

04-02-2024 [18:24] - sake3 | Link:

Ach to niepartyjni też źli? No to kto w końcu dobry?

Obrazek użytkownika Jabe

04-02-2024 [18:29] - Jabe | Link:

Zakłamani źli.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-02-2024 [07:05] - NASZ_HENRY | Link:

 

@sake3... w  wyścigu 60 minut na godzinę zajmujesz codziennie pierwsze miejsce - gratuluję 🌼
 

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

04-02-2024 [17:06] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Sake3 : Niemce jakiemuś "dziennikarzowi śledczemu" Szymowskiemu podsunęły jakieś papiery na polskiego premiera i ten na tym robi sobie nazwisko. Żenada. Biorąc pod uwagę różne konteksty, jak np. walka rządu PiS z Niemcami, gdyby ten  "dś"  miał trochę przyzwoitości, to by te papiery opluł.

Obrazek użytkownika Jabe

04-02-2024 [18:08] - Jabe | Link:

Z góry wiadomo, że dobry, bo nasz. Po co drążyć? Do­nald Tusk, z góry wia­domo, że zły, bo nie nasz. Po co drążyć? Wszys­tko z góry wia­domo! Na co komu dzien­nikaże śled­czy, na co komu inter­pelacje? Sza!

Obrazek użytkownika angela

04-02-2024 [18:25] - angela | Link:

Za ten tunel pod Świną, przekop Mierzei Wislanej, udroznienie Odry, no i najważniejszy CPK i EJ z których to zaplanowanych przez rzad premiera Mateusza Morawieckiego strategicznych inwestycji dla Polski, tej destrukcyjnej niemieckiej bandzie Tuska tak trudno się wywinąć, dlatego jest cały czas  atakowany premier Morawiecki. 
Agentura antypolska wyciaga co rusz jakies  ""wiarygodne"" bzdury i próbuje je wcisnąć Polakom. 

 

Obrazek użytkownika Jabe

04-02-2024 [18:32] - Jabe | Link:

Zaplanowane osiągnięcia. Wszystko to jedno chanu­kowe stron­nictwo wy­tartych kolan.

Obrazek użytkownika sake3

04-02-2024 [18:52] - sake3 | Link:

@angela.......Do tych odsuniętych lub utrąconych projektów należy dołączyć postanowienie paniusi Leszczyny o przesunięciu o ponad rok terminu wprowadzenia projektu Narodowej Strategii Onkologicznej.Powód? Ten o zawsze-jest to bowiem inicjatywa prezydenta Dudy który już wcześniej podpisał ustawę o Krajowej Sieci Onkologicznej.Przypuszczam więc ,że Strategia Onkologiczna podzieli smutny los CPK,elektrowni jądrowej,portów i kontenerowców Ale cieszmy się aborcja dostępna ,pigułki bez recepty,in vitro finansowane z budżetu.Człowiek -orkiestra  Leszczyna nam to załatwiła.

Obrazek użytkownika spike

04-02-2024 [20:45] - spike | Link:

"ujawniłem, iż w 1989 roku Mateusz Morawiecki był dwukrotnie zarejestrowany przez STASI – wschodnioniemiecką służbę bezpieczeństwa – jako Inoffizieler Mitarbeiter (odpowiednik polskiego TW) o pseudonimach „Jakob” i „Student”."

-to się jakoś doopy, znaczy kupy nie trzyma.
Mówi się od lat, że Tusk to TW Oskar, ktoś to chyba nawet opisał, sam oskarżony nigdy tego nie zdementował, choćby podaniem do sądu tych, co to mówią i piszą.
Z tego co pamiętam, ktoś chciał to zbadać, czy to prawda, ale niemieckie władze odmówiły dostępu do tych informacji, a na Morawieckiego tak sobie nagle wypływają, bez dodatkowych danych, które są istotne, np. od kiedy do kiedy i jakie zadania wykonywał.
Zarejestrowanie kogokolwiek jako agenta nie jest dowodem, znamy to z wielu polskich procesów, został zarejestrowany ale nie podjął współpracy.

Tak więc widać tu ustawkę niemiecko-POlszewicką, tym bardziej, że czyny Morawieckiego temu przeczą, jakby były na niego haki, to tak jak Tusk, by tańcował jak oni zagrają, bojąc się kompromitacji.

Co ciekawe, jak swego czasu wybuchła afera z dziadkiem Tuska, fałszywie przypisywana Kurskiemu, co dowiódł, że to nie on to rozdmuchał, a pomorskie media i TVN, jakoś dziennikarze potrafili dotrzeć w Berlinie do dokumentów potwierdzających służbę dziadka Tuska w Wehrmachcie, pokazali ten dokument, Tusk kolejny raz wyszedł na kłamcę, tym bardziej że zdradziła go siostrzenica, która potwierdziła ten fakt, jako znany w rodzinie.

Można się domyślać, że ta afera z Morawieckim, była zainicjowana przez Tuska, to wyjątkowa kanalia, bez moralności i honoru, dokumenty że lał żonę na jego polecenie zostały zniszczone. Pewna posłanka co go oskarżyła, widziała te dokumenty, jak musiała to udowodnić, to dokumenty zniknęły, podobnie czynił TW Bolek, Michnik, etc. itd.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

05-02-2024 [08:34] - Marek Michalski | Link:

Nic nie jest takie jakim się wydaje.
Za to jest całe spektrum możliwości.
1.Wiadomo na przykładzie np.afery Watergate, że dziennikarze służą do ujawniania przecieków.
Już na tym etapie mamy możliwości, że redaktor ujawnił prawdę i są na to dowody, ujawnił prawdę i dowodów nie ma, ujawnił prawdę i dostał dowody sfałszowane aby zdetonować informację, uderzył w stół, czyli dostał fałszywy lub prawdziwy trop a Morawiecki służy komu innemu, dostał fałszywe dowody a Morawiecki działa z nieprzymuszonej woli.
Dochodzą okoliczności ile wie redaktor, od kogo dostał (Instytut Gaucka, czy inne służby), do kogo było to adresowane.
2.Faktem ustalonym jest, jak zareagowały polskie służby, polscy politycy, polscy dziennikarze: zamieciono pod dywan. W tym znaczące role Kamińskiego i Tuska. To oznacza znowu wiele możliwych przyczyn.
3. Rzeczywiste powiązania Morawieckiego i motywy, którymi się kieruje są znane: globaliści z Davos: Schwab, Harari, idole z taśm u Sowy od redukcji oczekiwań do miski ryżu.
To nie koliduje z powiązaniami niemieckimi i żydowskimi, czyli bankierskimi i rodzinnymi.
Ktoś taki nie powinien mieć nawet dostępu do tajemnic państwowych.
4.Fakty bezsporne o działalności Morawieckiego w roli premiera znamy a jednymi z nich są wypunktowane przez posła Janusza Kowalskiego.
Te ostatnie, i wiele innych afer Morawieckiego, stawiają go przed Trybunałem Stanu niezależnie czy coś kiedykolwiek podpisał. Działa na szkodę polskiej racji stanu. To istota sprawy.
Reasumując nie można rozdzielać równolegle istniejących i dostępnych faktów jak proniemiecka i prounijna (w bilansie geopolitycznym i prorosyjska) polityka Tuska i jego doradcy Morawieckiego. Nie może dziwić, że PO i TVN nie podjęły ochoczo tematu. Domniemany świstek z podpisem jest przy tym bez większego znaczenia.