Koalicja ośmiu gwiazdek cz.16. Rządy Tuska - co dalej ?

Jeśli dziś Premier Mateusz Morawiecki nie uzyska wotum zaufania, to w życie wejdzie drugi punkt postępowania konstytucyjnego, Prezesa Rady Ministrów wybierze izba niższa Polskiego Parlamentu czyli sejm. Jeśli tak się stanie, to misję tworzenia nowego rządu otrzyma #Tusk. Mam nadzieję, że Prezydent RP Andrzej Duda nie przyjmie przysięgi od osoby dla której interes Brukseli był  ważniejszy od Polski -   którym niewątpliwie jest DonaldTusk.

Zapraszam do lektury.

W grudniu 2011 roku w Moskwie podpisana została umowa między Polską a Federacją Rosyjską, na mocy której, SKW ma z FSB wymieniać się informacjami wywiadowczymi, tym samym ówczesny Premier zdradził Polskę i NATO!

17 października 2011 roku zostaje skierowana do Donalda Tuska prośba od gen. Noska o zgodę na podjęcie współpracy ze służbami specjalnymi czterech państw. Wśród nich znajduje się Rosja.

"Uprzejmie proszę pana premiera o wyrażenie zgody na podjęcie współpracy ze służbami specjalnymi Algierii, Ukrainy, Gruzji, Federacji Rosyjskiej oraz Chińskiej Republiki Ludowej. Podjęcie powyższej współpracy wynika z planowanej realizacji zadań w zakresie właściwości Służby Kontrwywiadu Wojskowego" – czytamy w piśmie szefa SKW gen. bryg. Janusza Noska.

Na dokumencie widnieje podpis premiera Donalda Tuska z odręcznym napisem "Zgoda". Stanowi on dowód na to, że nawiązanie formalnej współpracy między SKW a FSB odbyło się za zgodą i akceptacją premiera.

Po podpisaniu tej umowy zauważono znaczny wzrost aktywności wywiadowczej służb specjalnych Federacji Rosyjskiej w obszarze rozpoznawania jednostek Wojska Polskiego i instalacji sojuszniczych w regionie. Włączenie się rosyjskiej FSB do prowadzenia aktywnych działań operacyjnych na terenie RP. Szerszą ekspozycję terenów Europy Zachodniej na działalność wywiadowczą służb Federacji Rosyjskiej. W Informacji sygnalnej, której nadano klauzulę "ściśle tajne".

O likwidacji 629 jednostek wojskowych ( w tym wszystkich znajdujących się wzdłuż całej wschodniej granicy Polski). 

W 2013 i 2014 roku w życie weszła również reforma dowodzenia polskimi siłami zbrojnymi. W miejsce istniejących dotychczas dowództw poszczególnych rodzajów wojsk - Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej czy Wojsk Specjalnych - powstało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, w ramach którego działają Inspektoraty poszczególnych rodzajów sił zbrojnych. Przyjęta w 2013 r. reforma przekształciła także Sztab Generalny w ośrodek planowania strategicznego oraz doradzania prezydentowi i ministrowi obrony. 

Ale warto zwrócić również uwagę na miejscowości, które znajdują się na wschodzie Polski: Białystok, Rzeszów, Przemyśl, Lublin czy Siedlce – jeszcze kilka lat temu dominowała teoria, aby linią obrony Polski była linia Wisły i to tam mają stać polskie wojska, by bronić naszego kraju. 

Gdyby pojawił się agresor ze strony wschodniej, to w takim wypadku niemal bezbronne byłyby województwa: podkarpackie, lubelskie, część małopolskiego, świętokrzyskie, Warmia i Mazury – szybko mogłyby znaleźć się pod okupacją, jak ma to miejsce obecnie na Ukrainie, gdzie linią frontu jest w wielu miejscach linia rzeki Dniepr.

Konkluzja
Czy zatem w świetle oficjalnego raportu organu Państwa czyli Komisji Śledczej  Tusk nie daje żadnej rękojmi bezpieczeństwa kraju, więc jego ewentualna kandydatura na jakiekolwiek stanowisko rządowe byłaby wadliwa z punktu widzenia bezpieczeństwa Kraju i Narodu - również nie mogłaby taka osoba być dopuszczona do informacji o klauzulach Tajne i Ściśle Tajne - gdyby Sejm wysunął taką kandydaturę, to byłaby ona dotknięta nieusuwalną wadą i wobec tego powinna być pozostawiona bez biegu. Czy taki człowiek moze być desygnowany na Premiera RP ? Czy zatem Pan Prezydent RP powinien przychylić się do rekomendacji prof Cenckiewicza o nie powierzenie tym ludziom tek ministerialnych w rządzie Tuska.Robili fatalne rządy i dalej robić to będą zdradzać polska racją stanu..PAD powinien uprzedzić Tuska o nie nominowaniu tych osób na ministrów których tak bardzo forsuje ?

Znowu reset, z bandytą Putinem, rozbrojenie Polski? A inwestycje to h.. dupa i kamieni kupa? Pilnujemy Polski! Tylko zjednoczenie wszystkich środowisk patriotycznych może stawić tej targowicy opór - wszystkich tj. Kibiców, różnego rodzaju ruchów chrześcijańskich itp.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

11-12-2023 [13:55] - u2 | Link:

Tusk nie daje żadnej rękojmi bezpieczeństwa kraju

Daje za to coraz większą pewność realizacji wizji Mariana Węcławka z Leszna. Czy przyjdzie jakiekolwiek opamiętanie ze strony Niemiec? Pożyjemy, zobaczymy. :-)

Obrazek użytkownika sake3

11-12-2023 [14:27] - sake3 | Link:

Jak na razie z Niemiec nie przyszło opamietanie tylko wytyczne dla Tuska jako przyszłego premiera przekazane przez niemiecką dziennikarską kanalię Klausa Bachmanna.Nakłania do wprowadzenia stanu wyjątkowego w Polsce,delegalizację PiS,ogólną czystkę i ofertę ,,nie do odrzucenia'' dla PiS i sądownictwa aby donosili na współpracowników i wydawali ich jeżeli jak to pięknie ujął chcą ,,być jeszcze w jednym kawałku'' Przypuszczalnie Tusk i jego hołota przyjmie taką lekcję poglądową? ultimatum z entuzjazmem.No,nie wiem czy wizjoner z Leszna miał to na myśli.

Obrazek użytkownika u2

11-12-2023 [14:37] - u2 | Link:

Nakłania do wprowadzenia stanu wyjątkowego w Polsce,delegalizację PiS

Bachmann ? Skądś mi jest znane to nazwisko, bynajmniej nie z Niemiec :-)

A poważniej, Peace pokazuje że szanuje reguły demokracji. Nie wprowadza żadnego stanu wyjątkowego, choć jełopozycja domagała się takiego stanu podczas pandemii. Ba, w 2015 Peace ominął sprytnym manewrem pucz Muchy i spółkujących z nią posłów na mównicy sejmowej. Widać że demokracja w Bolanda ma się nadzwyczaj dobrze :-)

Obrazek użytkownika sake3

11-12-2023 [14:54] - sake3 | Link:

To niemiecki dziennikarz mieszkający w Polsce i żrący polski chleb.Jego wystąpienie z propozycjami dla Tuska podano na NIezależnej.pl.

Obrazek użytkownika u2

11-12-2023 [14:59] - u2 | Link:

Nie, pamiętam taką babkę z ostrej zadymy :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika tricolour

11-12-2023 [15:14] - tricolour | Link:

Słychać wycie? Znakomicie!!!

😛😛😛

Obrazek użytkownika Tezeusz

11-12-2023 [16:39] - Tezeusz | Link:

@tri
srasz znowu tęczowy gawnem komuszym.

Obrazek użytkownika sake3

11-12-2023 [15:30] - sake3 | Link:

Dzisiaj w Sejmie brakowało tylko muzyki.Najlepiej pasowałby poemat symfoniczny Modesta Musorgskiego ,,Noc na Łysej Górze''.Wszystko pasuje,bo choć sabat w dzień.to jednocześnie noc dla polskiej demokracji. Łysa Góra to symbol czym stał się i czym będzie polski Sejm w przyszłości ,zaś czarownic i diabłów pod dostatkiem.Wystarczy spojrzeć jak zachowuje się o ironio posłanka Krzywonos ostentacyjnie ustawiając się tłustym tylkiem do premiera czy czarownica Nowacka nakręcająca się swoimi kłamliwymi opowieściami i nienawiścią... 

Obrazek użytkownika u2

11-12-2023 [15:33] - u2 | Link:

posłanka Krzywonos

Krewniaczka Hoło ? :-)

PS. Hoło, ale wesoło :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

11-12-2023 [17:27] - Tezeusz | Link:

szparagi wreszcie czekają dla idiotów oraz podcieranie osranych dupsk SSmańcom za pizze 500 zeta  to i tak postęp.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

11-12-2023 [15:34] - Roz Sądek | Link:

Czy Wy ludziska niczego nie czytacie, czoćby dzisiejszej Rzepy?: "Polska, nadzieja Europy" Wg światowych mediów. I to od dziś!. Po 8 latach świat odetchnął, a Wy dalej swoje, dalej spiskujecie.  Zakasać rękawy i odbudowywać zrujnowany kraj, sam się nie odbuduje!

Obrazek użytkownika sake3

11-12-2023 [15:42] - sake3 | Link:

Same wiatraki nawet co 5 metrów przecież nie odbudują tak zrujnowanego PiS-em kraju.Nawet zakasanie rękawów nic nie da.Trzeba poprosić przyjaznych nam sąsiadów Niemców,Rosję ,Białoruś gierkowskim sloganem -towarzysze pomożecie?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

11-12-2023 [17:46] - RinoCeronte | Link:

Nawet Henryka Krzywonos wróciła na piedestał. To się nazywa Meisterstück w języku naszych przyjaciół!

Obrazek użytkownika sake3

11-12-2023 [17:54] - sake3 | Link:

@RinoCeronte.......Słusznie wróciła ,nie każdemu udaje się zatrzymać stojący tramwaj.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

14-12-2023 [14:09] - RinoCeronte | Link:

Zwany pożądaniem...

Obrazek użytkownika Ryan

11-12-2023 [17:55] - Ryan | Link:

Cichodajke Krzywonos chcieli nam podstawić za Annę Walentynowicz, żeby zatrzeć pamięć o Bohaterce. Duża operacja medialna przez lata. Stara esbecka szkoła propagandy. Łamistrajk za Annę Solidarność. Paradne.
No nie tylko łamistrajk....
Ciekawe historie opowiadają o p.Henryce. Jak to ją nakryli przy stoliku. Można filmy z tymi wypowiedziami znaleźć.
Tępa dzida włazi w dupę mordercy

Obrazek użytkownika Tezeusz

11-12-2023 [18:24] - Tezeusz | Link:

Z krzywego..ryja zostało krzywe bezmózgowie..

Obrazek użytkownika angela

11-12-2023 [19:14] - angela | Link:

Krzywonos przywędrowała do sejmu z wyhaftowanymi ośmioma gwiazdkami, to pewnie taki usmiech Hołowni, co każe wszystkim się przytulać i uśmiechać.
Niczym" bul", co POPSL kradli niszczyli kraj, kompromitowali debilizmem, a bul wychodził z kretynskim usmieszkiem " zgoda buduje."
Jacy oni teraz zgodni, jakie obyczaje teraz w Sejmie, już zapomnieli zadymy, blokowanie mównicy i pasztet w wigilię. 
A " nie pucz kiedy odjade" weszło na stale , jako klasyka debilizmu, tych co znów dorwali się do władzy.
Poczekamy, a Hołownia wkrótce ufunduje kolejnego czekoladowego orła, bo przecież łoni tacy fajni.😬🤭

Obrazek użytkownika sake3

11-12-2023 [19:20] - sake3 | Link:

Na razie niech marszałkiszcze rotacyjne nas uraczy swoim słynnym dzióbkiem a'la karp wyciągnięty z wody..Mam pytanie czy teraz Krzywonosowa będzie wypinała swoje tłuste dupsko na każdego z posłów PiS na mównicy podczas obrad?