NA FRONCIE ZMIAN TRAKTATÓW

Co w rewolucyjno-traktatowej trawie piszczy? Rada Europejska zrzuciła z porządku obrad sprawę zmian Traktatów o Unii Europejskiej i zostawiła na „spalonym” europarlament, który nie dość, że w tempie stachanowca (od sowieckiego przodownika pracy – Stachanowa) przyjął ok. 270 poprawek na 12O stronach, ale jeszcze dodatkowo się pospieszył i w porządku obrad najbliższej, przyszłotygodniowej sesji w Strasburgu umieścił specjalny punkt odnoszący się do prac przygotowawczych przed posiedzeniem RE w związku ze zmianami traktatowymi.
 
Tymczasem Rada Europejska, póki co, pokazała europarlamentowi „gest Kozakiewicza” i udała, że tematu nie ma. Choć pewnie równie zasadne jest porównanie Rady do Poncjusza Piłata, który umył ręce nie chcąc ferować wyroków w tą czy tamtą stronę i przez to komuś się narazić. Oczywiście Rada nie będzie mogła – pewnie i nie będzie chciała – uchylać się w nieskończoność i temat powróci na pewno podczas prezydencji Królestwa Belgii w UE czyli między 1 stycznia a 30 czerwca. Jestem gotów się założyć, że będzie to raczej wcześniej niż później, bo przecież unijny establiszment nie będzie czekał na wyniki czerwcowych wyborów do Parlamentu Europejskiego, które zapewne zakończą się w jakiejś mierze skrętem w prawo ,a na pewno w kierunku eurorealistycznym i eurosceptycznym.
 
Jednak obecny europarlament nie daje za wygraną i dalej chce być w awangardzie owej unijnej „rewolucji traktatowej” Oto na czwartkowym posiedzeniu Konferencji Przewodniczących szefowa europarlamentu Roberta Metsola z Malty krytycznie oceniła brak przegłosowanych przez PE zmian traktatowych w agendzie najbliższego posiedzenia Rady Europejskiej i zapowiedziała presję instytucji, którą kieruje na Radę. Jej formą ma być np. wystąpienie Metsoli poświęcone zmianom traktatów na posiedzeniu Rady Europejskiej, gdzie, zwyczajowo zabiera glos. Słowem jak nie kijem go, to pałką: jak nie wpuszczono ustrojowej rewolucji drzwiami - to wejdzie oknem. Już „marszałkini” Metsola o to zadba.
 
Jak widać Parlament, niczym strażnik rewolucyjnej czujności, uznał, ze musi przywołać do porządku inny organ UE. Teraz jest nim Rada. Często pod pręgierzem stawiana była Komisja Europejska, bywało, ze nawet  Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu (TSUE).
 
To przeciąganie liny pewnie potrwa. Może nawet latami. A może jednak -raczej - krócej.
 
Uważam inaczej niż minister Szymon Szynkowski vel Sęk, że Rada Europejska zrzuciła z porządku obrad kwestie zmiany traktatów ze względów taktycznych, bo woli procedować po cichu. Wydaje się, że nie ma tu jakiegoś misternego planu. Po prostu wygrała często stosowana przez polityków, pod różną szerokością geograficzną, taktyka „świętego spokoju” i odsuwania w czasie kontrowersyjnych decyzji.
 
Dla Polski dobrze się stało.
 

  • Tekst ukazał się na portalu niezalezna.pl (08.12.2023)
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza

09-12-2023 [23:12] - Eugeniusz Kościesza | Link:

Brawo! Wreszcie jakiś tekst na właściwy mu temat i już do rzeczy !
Może europoseł doda jakiś post o korzeniach , źrudłach i  finasowaniu "Europa Union fur Deutschland" ? Choćby to , co zasłyszał będąc od lat w PE ? 

Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza

09-12-2023 [23:16] - Eugeniusz Kościesza | Link:

Brawo! Wreszcie jakiś tekst na właściwy mu temat i już do rzeczy !
Może europoseł doda jakiś post o korzeniach , źrudłach i  finasowaniu "Europa Union fur Deutschland" ? Choćby to , co zasłyszał będąc od lat w PE ? 

Obrazek użytkownika smieciu

09-12-2023 [23:43] - smieciu | Link:

No jak to? W TVP ciągle mówią że UE jest pod niemieckim butem, który nakazał przekształcenie w super państwo. A tu europoseł miesza w mózgach, którym to ciągle wbijano. But jakoś nie działa. Niech się pan wstydzi panie Czarnecki!

Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza

10-12-2023 [00:35] - Eugeniusz Kościesza | Link:

@ śmieciu
 
-docelowo : do trolla  "śmieciu”- jak to widać ewidentnie po jego komentarzach!
 
 Berlińska ekspozytura w Brukseli jest pod niemieckim i kacapskim  butem już od poprzedniej wrzutki traktatowej Vertrag von Lisbon z 2009 r  . Dalej już była równia pochyła w otchłań ku IV Rzeszy.
Dla stacji nadawczych  z żydawfki-warszafki (a ta ma dotąd prawie monopol do koncesji na nadawanie -poza RM)   ten problem nie zaistniał. I dotąd nie istnieje. Jakby temat IV Rzeszy UE istniał realnie- to Tusk dawno by siedział w celi i czekał wykonania wyroku  KS za wielokrotną zdradę główną ! A podobne śmieciu  trolle zwinęłyby się ze swą obecnością z "tego kraju".... i pu szczały swe pokrętne  komentarze jedynie z za granicy ! 

Obrazek użytkownika smieciu

10-12-2023 [00:57] - smieciu | Link:

To czysta propaganda, nie masz nic na poparcie tego co napisałeś.
Stąd zresztą mój komentarz wyżej.
TVP i okolice wytworzyły cały świat fikcji. I nie będzie mieć znaczenia to co napisał wyżej Czarnecki. Także inne jego teksty. Czy setki podobnych informacji. Wbito do głów pewne hasła a ci którzy wykazują bezsens tych haseł stali się trollami.
Takie życie. Jestem trollem. Czarnecki najwyraźniej też. Po prostu prawda stała się upierdliwym, męczącym, nikomu nie potrzebnym trollem.