Kolalicja ośmiu gwiazdek. cz.15 "„obroty sfer niemieckich”

Kiedy Małgorzata Kidawa-Błońska w Sejmie mówiła o „obrotach sfer niemieckich”, internauci mieli ubaw i traktowali jako śmieszną pomyłkę. Teraz swój program mieszkaniowy PO reklamuje tymi samymi grafikami, co niemieckie banki do inwestowania w nieruchomości.
Długo wyczekiwany program Platformy Obywatelskiej w końcu zaczął wychodzić na jaw? Możliwe, choć nie obyło się bez kolejnego „niemieckiego” zbiegu okoliczności. Tylko czy aby to był tylko zbieg okoliczności?

To kolejny raz, kiedy w ostatnim czasie „niemiecki” wątek przebija się przez Platformę Obywatelską. A co na to media - Fakty ?

1) 28 listopada do Sejmu trafił projekt ustawy dotyczący zamrożenia cen energii na 6 miesięcy autorstwa Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050. Pomysłem jest, aby cel sfinansował Orlen składką w wysokości 15 mld zł. Do zapisów mających pomóc Polakom dorzucono zmiany w kwestii budowy wiatraków. Po ogłoszeniu projektu nie tylko giełdowe notowania polskiego koncernu spadły, ale i zachodnie firmy OZE zyskały na wartości. Kto odpowiada za niekorzystne dla Polaków przepisy? Politycy PiS wskazują bezpośrednio na lobbystów z Niemiec od firmy SIEMENS i złożyli do prokuratury i CBA wniosek o weryfikację autora. Posłowie Polski 2050 i Platformy Obywatelskiej temu zaprzeczają jednak nie potrafią wskazać winowajcy i przerzucają się odpowiedzialnością. Onet powołując się na wypowiedzi przedstawicieli ugrupowań sejmowej większości pisze nawet o "kryzysie w koalicji".

Co ciekawe w tym samym czasie nieoficjalnie mówi się o tym, że Polska po latach rzekomych "problemów z praworządnością" Polska otrzyma zaliczkę z KPO mniej więcej w wysokości kwoty jaką potrzebuje produkujący również "zielone technologie" niemiecki koncern Siemens, żeby przetrwać - Niemiecki gigant w tarapatach. W ciągu doby stracił na wartości ponad 3 mld euro - pisał portal Money.pl w zeszłym miesiącu - Siemens Energy to jedna z kluczowych firm dla niemieckiej transformacji energetycznej. Jej kłopoty wynikają ze strat za spółki zależnej, która ma natomiast problemy z jakością turbin wiatrowych - podawało Deutsch Welle. Siemens ma negocjować wsparcie z rządem Niemiec.

2)  PO wzięła w mBanku kredyt na kampanię. PiS: „Niemiecka pożyczka” Informację o kredycie na 25 mln zł, który Platforma Obywatelska zaciągnęła w mBanku, podał  na portalu X (dawniej Twitter) wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. „Kolejnym faktem jest to, że prezes Commerzbaku, większościowego właściciela mBank, Manfred Knof w sposób otwarty krytykuje polski rząd. Wydaje się, że liczy na jego zmianę. Dodatkowo spółka z grupy, którą kieruje, robi interesy z Ratuszem Rafała Trzaskowskiego” – dodał Kaleta.

3) Politycy Platformy Obywatelskiej, przede wszystkim Donald Tusk i Radosław Sikorski, bardzo mocno postawili na pozorne zwierzchnictwo Komisji Europejskiej, a faktyczne Berlina, bo wiódł on zdecydowanie wiodącą rolę w Unii. Równocześnie Niemcy byli coraz bardziej uwiązani kolejnymi fatalnymi ruchami uzależniającymi ich samych od rosyjskich dostaw gazu, w dodatku politycy niemieccy schlebiali tamtejszemu wyborcy, który jest pacyfistyczny i dziś częściej antyamerykański niż antyrosyjski.

Donald Tusk płynął z prądem, ale prąd się zmienił i teraz został na mieliźnie. Prąd był niemiecki, więc oportunizm Tuska miał uzasadnienie z punktu widzenia klasycznego karierowicza, jakim był. Tylko karierowiczem, gdyż wszystkie wartości, jakie firmował jako szef partii, poszły się czesać, gdy pojawiła się perspektywa nagrody. Od Niemiec oczywiście. W kąt poszła przede wszystkim tak zwana krakowska deklaracja ideowa Platformy Obywatelskiej. Musiała pójść w kąt, gdyż karierowiczowi żadna deklaracja ideowa nie jest potrzebna. Wszystko robi dla zysku, nie tylko materialnego. Tusk jest poniekąd ofiarą swego chlebodawcy, mentora i kontrolera, czyli Berlina. To w Berlinie w porę nie zauważono, że Europa się zmienia i każdy klient oraz sponsor Putina ma przerąbane po najeździe Ukrainy przez Rosję. W Berlinie tego długo nie widziano, a nawet po usunięciu bielma, nadal jedno oko zezowało w kierunku Moskwy. Skoro jednak Berlinowi usuwa się grunt pod nogami w geostrategicznym sensie, przestał się przejmować swoimi sługusami, niezależnie od ich wcześniejszych zasług. Nawet Tusk stał się więc dla Berlina balastem, tym bardziej że zostało mu tylko przewodniczenie partii.

Konkluzja
Europa nie ufa Niemcom, co już ma konsekwencje dla pozycji Berlina. Przede wszystkim gospodarcze. Niemcy będą walczyć o utrzymanie pozycji i temu ma służyć federalizacja UE, ale pociąg zmian już odjechał, omijając Berlin. Niemcy będą więc dla UE ciężarem, a federalizacja Unii nie jest żadnym rozwiązaniem. Tym bardziej że korzyści odniosłyby właściwie tylko Niemcy. Berlin strzelił sobie w kolano, a może nawet w skroń. I na litość raczej nie może liczyć. To oczywiście oznacza, że służalstwo Donalda Tuska wobec Berlina okazuje się obecnie nie tylko postawieniem na złego konia, ale wręcz dosiadaniem szkapy, która ledwie przebiera nogami.

Tusk kompletnie nie wyczuł zmian, co stawia go w przegranej pozycji nie tylko w związku z bezrefleksyjnym uzależnieniem się do Niemiec, ale także czyni go kimś bez znaczenia dla Waszyngtonu. Podobny błąd popełnił zresztą także Radosław Sikorski. Obaj ci politycy są dla Waszyngtonu i Berlina kompletnymi przegrywami, których można teraz nie tylko ignorować, ale wręcz kopnąć i nic się z tego powodu nie wydarzy. Po prostu stali się zbędni, gdy Berlin walczy o polityczne życie, a Waszyngton ma już nowych, znacznie wiarygodniejszych partnerów, czyli prezydenta i premiera RP.

Donald Tusk może imponować Izabeli Leszczynie, Arkadiuszowi Myrsze czy Mariuszowi Witczakowi, ale obiektywnie jest już politycznym zombie. Całą jego siłę stanowiło bowiem zaplecze w Berlinie. Ale Berlin te swoje ogromnie zdewaluowane aktywa wyrzuca właśnie na śmietnik, bo ma inne, poważniejsze problemy....

Żródło :
https://wpolityce.pl/polityka/...
https://niezalezna.pl/polityka...
https://www.wirtualnemedia.pl/...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

02-12-2023 [17:51] - u2 | Link:

Siemens Energy to jedna z kluczowych firm dla niemieckiej transformacji energetycznej

Tyle, że to żadna "transformacja", tylko akcja typu "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Siekierką jest w tym przypadku energia jądrowa, a kijek to ruski gaz. Wiatraki są tylko dla zamydlenia oczu.

Obrazek użytkownika Kaczysta

02-12-2023 [17:54] - Kaczysta | Link:

Ja się pytam, gdzie jest Greta?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-12-2023 [18:06] - NASZ_HENRY | Link:

@u2 - 10/10 - Bingo ;-)

 

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-12-2023 [08:09] - Tezeusz | Link:

Czy przyjaciele tfusska  niemcy zapłacili już reparacje wojenne za zamordowanie 6 mln. Polaków, grabież majątku narodowego, zniszczenie przemysłu itp . 

A dzisiaj IV rzesza niemiecka znowu chce przy pomocy PO zagarnąć Polskę..

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-12-2023 [08:17] - Tezeusz | Link:

Niemcy kontrolują Unię Europejską, dzięki czemu wymogli na Brukseli odmowę wypłacenia Polsce pieniędzy z KPO. Ma to podobno sprowokować zmianę władzy nad Wisłą, gdyż „zagłodzeni” Polacy i Polki zagłosują na opozycję. Snucie tego przekazu jest tym łatwiejsze, że obecnie przewodniczącą Komisji Europejskiej jest Niemka, więc dziennikarzom TVN dosyć prosto jest montować materiały przekonujące, że spór PiS-KE to „proxy war” między Polską a Niemcami. Oczywiście zwykle nie przypominają przy tym, że na kandydaturę von der Leyen głosował polski rząd, któremu nie w smak był pewien Holender. Tak naprawdę akurat szefowa KE jest jedną z tych członkiń Komisji, które by chciały jakiejś ugody z Polską. Po zatwierdzeniu przez Komisję polskiego KPO Niemka musiała się zresztą z tego tłumaczyć przed Parlamentem Europejskim.To dzięki niemieckiej pożyczce Tfusskowi udało się przekupić wyborców smartfonowych tzw. dzieci resortowych i komuszych oraz tęczowych istot nieznanej płci..

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

03-12-2023 [08:27] - Siberian Husky Dog | Link:

Przekaz dla tuskoidów tzw.widzów TVN i czytaczy Gagagagadzinówki Wybornej: jak ich wybierzecie kretyni do władzy ponownie w 2027, to będą wiedzieli jak wprowadzić obietnice wyborcze z 2023.

Co w tym trudnego do zrozumienia?

Obrazek użytkownika Kaczysta

03-12-2023 [08:50] - Kaczysta | Link:

Procedura zatwierdzania budowy Nord Stream 2 była pretekstem, pod którym Gazprom pozyskał od Niemiec wrażliwe dane NATO, ustaliła niemiecka komisja. Kreml otrzymał dane dotyczące m/in. obszarów działań okrętów podwodnych NATO.

W Polsce ruskie onuce podobną komisję zlikwidowały.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

03-12-2023 [10:42] - Siberian Husky Dog | Link:

Tuskoidy są jak Alfred Hitchcock - Jeszcze nie rządzą, a już wywołali trzęsienie (największą aferę stulecia) ziemi.
Jeżeli zaczynają od tak potężnej afery, to jak skonczą..?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-12-2023 [16:43] - Ula Ujejska | Link:

 Siberian Husky Dog 
Jak skończą tuskoidy? 
Na chłopskich widłach na wiosnę jako nawóz w polu.

Obrazek użytkownika Kaczysta

03-12-2023 [17:32] - Kaczysta | Link: