MOGLIŚMY WYGRAĆ TO POWSTANIE!

Dziś mija 193 rocznica Powstania Listopadowego – jednego z nie tak wielu polskich powstań, które naprawdę można było wygrać. Czego zabrakło? Lepszych dowódców, bo kolejni dyktatorzy powstania byli szlachetnymi patriotami, ale przegrywali bitwy. Determinacji i… braku skrupułów u podchorążych pod dowództwem porucznika Piotra Wysockiego, którzy zainicjowali zryw 29 listopada 1830 roku : nie uśmiercili Wielkiego Księcia Konstantego, brata cara, który rezydował w Warszawie. Mogli to uczynić, ale mieli dylematy moralne i w końcu księciobójstwa zaniechali. Powstanie sprzed blisko dwóch wieków było gorzką ilustracją maksymy: „Za wolność Waszą i naszą”. Oto bowiem nasza rewolta przeciwko Rosji uniemożliwiła spełnienie obietnicy cara, którego armia miała stłumić rewoltę Walonów. I tak dzięki powstaniu Polaków i odciągnięciu sił rosyjskich mogło wybić się na niepodległość Królestwo Belgii! Szkoda, że z tego tytułu antypolski ekspremier tego kraju Guy Verhofstadt nie poczuwa się do żadnego długu wdzięczności.
Piszę te słowa w Brukseli, gdzie w największym muzeum eksponuje się informację, że ich państwo powstało dzięki powstaniu Polaków. Jednak dla przeszło miliona imigrantów z innych kontynentów w tym kraju nie ma to kompletnie żadnego znaczenia.

*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (29.11.2023)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-12-2023 [09:16] - NASZ_HENRY | Link:

Mogliśmy wygrać te wybory również😉
 

Obrazek użytkownika u2

01-12-2023 [09:41] - u2 | Link:

Gdyby N_H nie robił kreciej roboty na NB i nie optował za marnowaniem głosów na antypis,  to pewnikiem dałoby się je wygrać bardziej przekonująco.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-12-2023 [09:54] - NASZ_HENRY | Link:

@u2....Gdyby PiS i u2 posłuchali N_H to 3D nie miałaby 8% a PiS zgarnąłby premię d'Hondta i nie byłoby tego całego ambarasu.  Trzeba na szachownicy grać kombinacyjnie a nie powtarzać uparcie zgrane schematy 😉
 

Obrazek użytkownika u2

01-12-2023 [10:22] - u2 | Link:

Trzeba na szachownicy grać kombinacyjnie a nie powtarzać uparcie zgrane schematy

Baju, baju. Ja na przykład liczę na szachownicy góra jeden ruch do przodu. Taki Tomek Markowski z Głogowa (przeniósł się do klubu w Białymstoku, bo Głogów padł - wiadomo dawniej Glogau, tzw. "ziemie odzyskane", tam Polak czuje się obco) gra całe życie to samo, czasami zdarzają mu się wpadki, ale b. rzadko. Na przykład ostatnio na turnieju  w Suwałkach przeciwko Krzysztofowi Jakubowskiemu z Łomży. Krzysiek postawił pionka na c6, szachował nim całą partię Tomka i ... wygrał :-)

PS. A taki Tigran Petrosjan zdawał onegdaj relację z jakiegoś zagranicznego turnieju, kiedy jeszcze żył. Okazało się, że na 9 partii tylko w dwóch powstały pozycje, których Tigr nie znał wcześniej :-)

Obrazek użytkownika sake3

01-12-2023 [10:21] - sake3 | Link:

Nie ma się co przerzucac oskarżeniami.Krecia robota opozycji nie rozpoczęła się przed  przed wyborami a od pierwszej chwili rządów PiS.Całe 8 lat nieustannej młócki,ataków ad personam,szerzenia kłamstw protestów i ubliżania PiS-owi  elektoratowi nie mogło dać innych rezultatów.Tu na NB każdy głos wspierający PiS był tylko wołaniem na puszczy i powodem do wyzwisk.Co mamy teraz pokazał wczorajszy sondaż ,,zaufania'' Prawie 50 % ankietowanych ufa takiej marnocinie umysłowej ale z wielkim ego jak Hołownia ,za nim Trzaskowski o cielęcym spojrzeniu czy jawnie antypolski Tusk.Czy można byc zdziwionym,że bezbolesnie dla Koalicji Oszustów przechodzą ustawy wiatrakowe czy zarzynanie Orlenu żeby wspomóc gospodarkę niemiecką.? Jestem pewna,że bez trudu przejdą i następne antypolskie ustawy. Suweren będzie się cieszył,że ,,mo pod oknem wiatrak a sąsiad go ni mo''.Polacy mają niewolnictwo w genach,niektórzy trochę pokrzyczą ale za moment zapomną bo w telewizji leci ich ulubiony serial albo jakieś kretyńskie show z udziałem ich idola Hołowni.

Obrazek użytkownika u2

01-12-2023 [10:28] - u2 | Link:

na NB każdy głos wspierający PiS był tylko wołaniem na puszczy i powodem do wyzwisk

Bo taka była taktyka, aby spolaryzować Polki i Polaków, aby zaczęli sobie strzelać nie tyle w kolano, co w głowę. Bo dopuszczenie do władzy złodziei, oszustów i morderców, w skrócie ZOMO to strzał sobie w łeb :-)

Obrazek użytkownika Hornblower

01-12-2023 [10:23] - Hornblower | Link:

Oczekiwanie wdzięczności w polityce, w dodatku za wydarzenia sprzed prawie 200 lat, to wyraz naiwności, delikatnie mówiąc. 

Obrazek użytkownika sake3

01-12-2023 [10:29] - sake3 | Link:

Oczywiście że naiwność,skoro wdzięczności za pomoc nie uświarczylismy obecnie a nie po latach na przykładzie Ukrainy 

Obrazek użytkownika u2

01-12-2023 [10:36] - u2 | Link:

Im dłużej trwa wojna kacapów z ukrami ... tym lepiej. Prawdziwa wojna ma się zacząć kiedy kitaj pójdzie na kacapów :-)