Koalicja ośmiu gwiazdek cz.14. Komisja przeciwko Tuskowi

Dziś członkowie Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2007-2022 zorganizowali w Kancelarii Premiera konferencję prasową, na której przedstawili główne tezy cząstkowego raportu ze swojej działalności.

Komisja ds. badania rosyjskich wpływów przedstawiła raport cząstkowy z trzech miesięcy prac. Członkowie komisji zalecają, aby nie powierzać stanowisk publicznych odpowiadających za bezpieczeństwo państwa Donaldowi Tuskowi, Jackowi Cichockiemu, Bogdanowi Klichowi, Tomaszowi Siemoniakowi i Bartłomiejowi Sienkiewiczowi. „Ich zły nadzór doprowadził do nieprawidłowych działań SKW” – stwierdził członek komisji Andrzej Zybertowicz. W środę w wieczornym bloku głosowań Sejm odwołał członków komisji.

Przewodniczący komisji Sławomir Cenckiewicz przekazał mediom, że raport komisji opiera się na materiałach jawnych, niektóre zostały odtajnione kilka godzin temu.
Członek komisji ds. rosyjskich wpływów Andrzej Zybertowicz powiedział, że "rekomendacje personalne składają się z dwóch części". Pierwsza część - jak wskazał - dotyczy grupy osób, które "odpowiadały za nadzór nad służbami specjalnymi RP, w tym nad SKW". Druga część - jak dodał - dotyczy "trójki funkcjonariuszy SKW w odniesieniu do następujących osób: premier Donald Tusk i minister Jacek Cichocki, ministrowie: Bogdan Klich, Tomasz Siemoniak i Bartłomiej Sienkiewicz".

Komisja rekomenduje niepowierzanie im zadań, stanowisk i funkcji publicznych związanych z odpowiedzialnością za bezpieczeństwo państwa - powiedział Zybertowicz.. Analizując dostępne materiały, w tym zeznania ww. w czasie śledztwa prokuratury, mieliśmy wrażenie, że politycy odpowiedzialni za bezpieczeństwo państwa, nie interesowali się bezpieczeństwem państwa, że ten zakres ich odpowiedzialności nie był dla nich priorytetowy - powiedział.

Kto był w komisji? 31 sierpnia, na ostatnim posiedzeniu Sejm IX kadencji powołał 9 członków komisji ds. zbadania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022. Wszyscy zostali zgłoszeni przez PiS, opozycja nie przedstawiła swoich kandydatów i nie wzięła udziału w głosowaniu. Na członków komisji zostali wówczas powołani: dyrektor Wojskowego Biura Historycznego Sławomir Cenckiewicz, doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz, przewodniczący Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności przy prezydencie RP prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski oraz Łukasz Cięgotura, Michał Wojnowski, Józef Brynkus, Marek Szymaniak, Arkadiusz Puławski i Andrzej Kowalski.

Raport komisji przeczytasz tutaj :
https://niezalezna.pl/polityka...

O wnioski płynące z publikacji raportu i rekomendacji komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów media spytały polityków, którzy przez lata zajmowali się pracą służb specjalnych. - "Szkodzili przez lata i niestety, jest obawa, że jeżeli będą mieli wpływ na jakiekolwiek decyzje państwa polskiego, będą mu nadal szkodzili w najważniejszych aspektach" – stwierdził były przewodniczący Komisji do Spraw Służb Specjalnych (KSS) Waldemar Andzel, odnosząc się do listy osób, które zdaniem autorów raportu nie powinny pełnić „zadań, stanowisk i funkcji publicznych związanych z odpowiedzialnością za bezpieczeństwo państwa”.

Konkluzja

Czy zatem w świetle oficjalnego raportu organu Państwa czyli Komisji Śledczej  Tusk nie daje żadnej rękojmi bezpieczeństwa kraju, więc jego ewentualna kandydatura na jakiekolwiek stanowisko rządowe byłaby wadliwa z punktu widzenia bezpieczeństwa Kraju i Narodu - również nie mogłaby taka osoba być dopuszczona do informacji o klauzulach Tajne i Ściśle Tajne - gdyby Sejm wysunął taką kandydaturę, to byłaby ona dotknięta nieusuwalną wadą i wobec tego powinna być pozostawiona bez biegu. Czy taki człowiek moze być desygnowany na Premiera RP ? Czy zatem Pan Prezydent RP powinien przychylić się do rekomendacji prof Cenckiewicza o nie powierzenie tym ludziom tek ministerialnych w rządzie Tuska.Robili fatalne rządy i dalej robić to będą zdradzać polska racją stanu..PAD powinien uprzedzić Tuska o nie nominowaniu tych osób na ministrów których tak bardzo forsuje ?

Żródło :
https://www.rmf24.pl/polityka/...
https://niezalezna.pl/polityka...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

29-11-2023 [21:40] - u2 | Link:

Donaldowi Tuskowi, Jackowi Cichockiemu, Bogdanowi Klichowi, Tomaszowi Siemoniakowi i Bartłomiejowi Sienkiewiczowi

Ten ostatni to chyba od spalenia budki wartowniczej przed ruską ambasadą na telefon :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

30-11-2023 [01:52] - Tomaszek | Link:

A na Sikorskiego to jaka komisja ?

Obrazek użytkownika Tezeusz

30-11-2023 [08:14] - Tezeusz | Link:

@Jebe
Ta sama...nie Sejmowa a Prezydencka mam nadzieję, że wkrótce.