Do kłamców nt. hybrydowego ataku na wschodniej granicy

Rosyjsko-białoruski hybrydowy atak na Polskę w postaci zorganizowanej inwazji nielegalnych imigrantów na naszą wschodnią granicę okazał się klęską. I tylko dlatego, że poprzedni rząd ZP (PiS) zdecydował się na wybudowanie muru na granicy z Białorusią, który był wyśmiewany przez KO, D. Tuska i całą ferajnę totalnych quasi celebrytów w postaci np. A. Holland czy B. Kurdej-Szatan. 

Dodam, że cała negatywna narracja totalnej opozycji wspieranej przez w/w czy też np. J. Ochojską oraz TVN, GW czy onet.pl okazała się kłamliwą i horrendalną bzdurą, po prostu kłamstwem. 

Oczywistym celem tego ataku na naszą Ojczyznę było zdestabilizowanie nie tylko Polski, ale całej UE a także tzw. wschodniej flanki NATO. 

Po wielu, wielu miesiącach Polsce ogólnie przyznano rację a budowę takich murów czy granicznych zasieków podjęły się też Litwa, Łotwa czy Estonia. 

Natomiast teraz W. Putin zdecydował się na taki sam atak na Finlandię, która dopiero od kwietnia tego roku jest członkiem NATO. W. Putin postanowił przetestować obronne możliwości nowego członka sojuszu, z którym granica lądowa wynosi aż 1313 km. Dla przykładu granica Polski z Białorusią wynosi 418 km a z Rosją poprzez obwód królewiecki 210 km. 

Dziś Rząd Finlandii zdecydował, że cała granica z Rosją zostaje zamknięta. Imigranci napływający w stronę Finlandii przez Rosję nie będą mogli przekroczyć wschodniej granicy i składać podań o azyl. Przez granicę fińsko-rosyjską dopuszczalny będzie tylko przewóz towarów.

"Rząd podjął decyzję o ostatecznym zamknięciu całej wschodniej granicy w związku z napływem migrantów z krajów trzecich, w odpowiedzi na „zorganizowane działanie państwa rosyjskiego zmierzające do wywarcia wpływu” - podkreślił premier Petteri Orpo na konferencji w Helsinkach. Decyzja o zamknięciu całej granicy, w tym ostatniego otwartego dotąd przejścia na dalekiej północy w Laponii, w kierunku na Murmańsk (ok. 250 km od granicy), wchodzi w życie w nocy ze środy na czwartek i będzie obowiązywać przez dwa tygodnie (...) Według władz Finlandii napływ przez Rosję nielegalnych imigrantów z krajów trzecich jest operacją hybrydową. W ostatnich tygodniach przez fińską granicę łącznie przeszło ponad 800 osób [1]. Nie poinformowano o liczbie incydentów na granicy oraz o liczbie odesłanych nielegalnych migrantów.  

Doprawdy. Jest coś nienormalnego w tym, że w Polsce premierem ma zostać ponownie zwolennik resetu z Rosją, D. Tusk - histeryczny krytykant pomysłu budowy muru na granicy z Białorusią i zaklinacz rzeczywistości opowiadający na dzień przed agresją Rosji na Ukrainie, że taki atak nie grozi Ukrainie. 

Ale...warto przytoczyć jego słowa z dzisiaj, które wypowiedział w kontekście protestów polskich przewoźników na granicy z Ukrainą: "To jest skandal, bo nawet w takiej sprawie jak protest kierowców, oni narażają nasze fundamentalne interesy, relacje z Ukrainą, Rosją, Europą na szwank" [2].

Jak widać i słychać to u D. Tuska sentyment do putinowskich  "braci Moskali" tkwi w jego łepetynie cały czas i aż strach się bać jego powtórnego premierowania. Natomiast gaworząc o stosunkach z Europą ma na myśli zapewne przede wszystkim Niemcy.

[1] https://www.salon24.pl/newsroo...
[2] https://wpolityce.pl/polityka/...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 

Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

28-11-2023 [21:07] - u2 | Link:

To przecież przyjaciółka PDT, szefowa KE, zezwoliła ukrom wjeżdżać do UE bez żadnych zezwoleń, bez żadnych limitów. Nie dziwię się polskim przewoźnikom, że zorganizowali blokadę.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

28-11-2023 [21:12] - krzysztofjaw | Link:

u2

Ja też się nie dziwię. 
Pzdr

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

29-11-2023 [07:10] - NASZ_HENRY | Link:

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę😎

 

Obrazek użytkownika sake3

28-11-2023 [21:37] - sake3 | Link:

Zrobiła to specjalnie dla Tuska i po kolejnym donosie jej przyjaciela Żełeńskiego.Zaangażowano nawet w akcję mera Lwowa Sadowego by kłamał jakoby polscy przewoźnicy blokowali przewóz pomocy humanitarnej dla Ukrainy.

Obrazek użytkownika u2

28-11-2023 [21:42] - u2 | Link:

Tak to jest, jak się przyjaciele dogadują za plecami zainteresowanych :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Pers

28-11-2023 [21:46] - Pers | Link:

@sake
//po kolejnym donosie jej przyjaciela Żełeńskiego//
A dopiero co to był wasz heroj...
Jak to się dziwnie plecie... :)))

Obrazek użytkownika Darek65

29-11-2023 [08:23] - Darek65 | Link:

"To przecież przyjaciółka PDT, szefowa KE..." - a nasz rząd z entuzjazmem i bezrefleksyjnie zgodził. Czyli, nie mamy nic do powiedzenia:) Czy jesteśmy aż tak głupi, że nie potrafiliśmy przewidzieć skutków tego kroku, że Ukraińcy wykorzystają okazję do wepchnięcia się na rynek ? :)

Obrazek użytkownika sake3

28-11-2023 [21:18] - sake3 | Link:

Słowa Tuska to miód na serca Rosjan.Chyba natychmiast zacznie się przerzucanie przy pomocy zaprzyjaźnionego Łukaszenki imigrantów znad granicy finlandzkiej do Polski Stary sprawdzony trakt  Mniej zimno więc kolejny Ibrahim może płynąć .Nasz człowiek w Warszawie jako dowód miłości zburzy zaporę.Paniusia Holland już w gotowości do kręcenia.Paniusia Kurdej -Szatan w roli przewodniczącej komisji d/s zbrodni polskich pograniczników.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

28-11-2023 [22:12] - krzysztofjaw | Link:

 @ sake3

Powtórzę z tekstu, ale dobitniej. Dla mnie jest coś nienormalnego, że prorosyjski zdrajca Polski ma być ponownie polskim premierem. Ma rację dziś były minister Czarnek: komisja do spraw wpływów rosyjskich za czasów PO-PSL i rządów ZP powstała za późno. Ale nie tylko to! PiS nie zdecydował się na radykalny program CELA+ i dziś mamy tego efekty. Kurczę, mieli na to 8 lat!
Pzdr

Obrazek użytkownika spike

29-11-2023 [01:07] - spike | Link:

A to ?
"Jest taka miejscowość, w której tubylcy oddali głos 1, a obcy 1490. To jest absolutny rekord. Co się stało z resztą? Jeden człowiek przyszedł, a komisja nie głosowała? Ciekawe, czy jakiś sąd się temu przyjrzy." -reszta pod linkiem"

https://www.tysol.pl/a113653-c...

Obrazek użytkownika Adam66

29-11-2023 [04:50] - Adam66 | Link:

@krzysztofjaw
"mieli na to 8 lat" - no właśnie, mieli 8 lat i co zrobili? NIC! Wielkie NIC! A dlaczego nic nie zrobili? Dlatego, że to jest ten sam układ okrągłostołowy a Polska jest cały czas dymana przez eskimosów, tych udających lewicę i tych udających prawicę, bo oni zawsze obstawiają obie strony. Ryży folksdojcz pozwolił na rozgrabienie czego się dało, ale to było za mało żeby Polskę zniszczyć więc wstawiono pinokia Morawieckiego, który podpisał wszystkie zamordystyczne debilstwa eurokołchozu i jeszcze od siebie dołożył żeby suwerenność Polski ograniczyć.  Doskonale jednak eskimosi przygotowali PR, czyli wszystkie cokolwiek+, które bankster Morawiecki użył żeby utuczyć Polskę, teraz ryży folksdojcz pozwoli łąskawie to ponownie rozkraść, a Polacy będą płakać i płacić.  Oczywiście, będą jakieś protesty ogłupionej polonii, która wierzy w jakieś dyrdymały patriotyczne głoszone przez Morawieckiego i wzmacniane przez ukrofili z GP, ale co to zmieni?  Eskimosi zawsze górą, do czasu, jednak kiedyś z niej spadną, a wtedy może Polska i inne ciemiężone przez nich kraje, wreszcie odetchną!

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

28-11-2023 [21:56] - Siberian Husky Dog | Link:

O wiele łatwiej jest tresować ludzi niż zwierzęta.
Tuskoidom wystarczy włączyć TVN

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-11-2023 [22:11] - wielkopolskizdzichu | Link:

Nie istotne co mówi Tusk. Ważne co robi. Robi dobrze bo oderwanie pisowskich mord od koryta będzie błogosławieństwem dla Polski.

Obrazek użytkownika Pers

28-11-2023 [23:11] - Pers | Link:

To zawsze ciekawe zobaczyć jak kwiczą świnie odcinane od koryta...
Unikalny widok :)))

Obrazek użytkownika Pers

29-11-2023 [07:42] - Pers | Link:

Złotówka znowu w górę!
Euro - 4,31
$ - 3,92 
Funt brytolski 4,99
To oczywiście reakcja na nowy, wspaniały rząd M. Morawieckiego :)))
Pan Tusk chyba ucieknie z podwiniętym ogonkiem...

Donald Tusk został zwycięzcą corocznego rankingu portalu Politico na Najbardziej wpływową osobę w Europie. W kategorii Działaczy pierwsze miejsce zajęła premier Włoch Giorgia Meloni, Marzycieli – prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Ten ostatni dostał nagrodę dodatkową - krul żebraków a Ukraińcy już mu szykują szubienicę. Oj będzie wycie na NB...