Sz. Hołownia - Czy to przykład egocentroizmu i idiolatrii?

Śpieszę wyjaśnić, że: 
– egocentroizm - to moje słowo - neologizm - stworzone na potrzeby określenia zjawiska jednoczesnego występowania: egoizmu, egocentryzmu i cynizmu spowitych mgłą egotyzmu,  
– idiolatria - postawa polegająca na uwielbieniu samego siebie, braku jakiegokolwiek krytycyzmu do własnych działań lub słabości, pochodna megalomanii i mitomanii.

Dużo tych określeń, ale obserwując Sz. Hołownię po zostaniu przez niego Marszałkiem Sejmu trudno się nad nimi nie zastanawiać. Ja bym jeszcze dodał pytanie: Czy czasem nie charakteryzuje go również hybris czyli po prostu pycha. 

Jeżeli tak jest to po części go rozumiem, bo sam onegdaj w bardzo młodym wieku (ale o ponad 10 lat od Sz. Hołowni młodszy) uzyskałem awans zawodowy na dyrektora ekonomiczno-finansowego dużej firmy zatrudniającej ponad 250 osób. Pamiętam ten wyrzut adrenaliny i endorfin, który w początkowym etapie pełnienia  funkcji towarzyszył mi nagminnie, ale bardzo szybko zrozumiałem, że muszę być odpowiedzialny za pracowników całej firmy z rodzinami i moja pycha mogła mi w tym tylko zaszkodzić. Poza tym miałem przyjaciół o 20 lat starszych ode mnie i oni też dobrymi radami przyczynili się do tego, żeby "woda sodowa nie uderzyła mi do głowy" a niestety nieraz tak bywa, kiedy zachwiana jest równowaga krzywej wieku z krzywymi dojrzałości: intelektualnej, emocjonalnej i społecznej. A dodatkowo byłem wychowywany w rodzinie katolickiej i te chrześcijańskie wartości od zawsze były fundamentem mojego postępowania i pomogły mi dostrzegać nie tylko siebie, ale też i empatycznie innych ludzi. 

Tyle tylko, że ja wtedy ledwo przekroczyłem 30-tkę (rocznik 1968) a Sz. Hołownia ma dziś już 47 lat i jego zachowywanie nosi znamiona dziecinnie infantylnego. Nie wiem czy to jest taka jego gra czy on faktycznie cieszy się z jakichś "złotych przycisków" i ilości "lajków" oraz czy faktycznie zżera go duma na dźwięk własnych słów i mowy ciała. Młodociana "gimbaza" jest nim zachwycona, bo uważa, że nowy Marszałek Sejmu jest taki jak oni...  

Ale... to zewnętrzne i wydawałoby się atrakcyjne dla niektórych opakowanie w środku być może zawiera zjełczałą zawartość i jest tylko kolorową malowanką dla ograniczonych poznawczo odbiorców. Bo pod tym potokiem barwnych słów i gestów Sz. Hołownia wykonuje i będzie wykonywał konkretne zadania zlecane mu przez zdradliwą Jego Ekscelencję D. Tuska. 

Proszę bowiem zważyć, że od razu zgodził się na objęcie mandatu europosła przez W.  Karpińskiego, który z aresztu trafił bezpośrednio do Europarlamentu. 

Zresztą sprawa W. Karpińskiego wedle mnie jest "szyta grubymi nićmi". Pamiętajmy bowiem, że był on w czasach rządu PO-PSL kolejno: w 2011 roku sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, w latach 2011–2013 sekretarzem stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, w latach 2013–2015 ministrem skarbu państwa. Później został zatrudniony w warszawskim ratuszu przez prezydenta Warszawy R. Trzaskowskiego, czego pokłosiem jest podejrzenie go o wzięcie łapówki za korzystne przetargi dla firm sprzątających w Warszawie. Chodzi o około 5 milionów złotych. 

Ale ta łapówka zapewne jest mało znaczącym epizodem, bo uważam, że on bardzo dużo wie o rządach D. Tuska i sam szef PO zrobił wszystko, żeby W. Karpiński mógł zdobyć immunitet w Europarlamencie, bowiem wystawił w wyborach do Sejmu dotychczasowych europarlamentarzystów z listy, na której był W. Karpiński i oni zostali posłami w polskim Sejmie. Czy ktoś uwierzy, że z dobrej woli zrzekli się co najmniej pięciokrotnie większej pensji europarlamentarzysty na rzecz zastania posłami w Polsce? 

No i następna decyzja Sz. Hołowni, czyli odwołanie członków Komisji ds. Badania Wpływów Rosyjskich w latach 2007-2023. 

To już niebawem a tej komisji bardzo boi się D. Tusk, który był dla Moskwy "ich człowiekiem w Warszawie" i - co pokazał serial "Reset" - jego zachowania wobec Rosji W. Putina można uznać za działania na szkodę państwa polskiego. Zresztą D. Tusk jest wieloobrotowy i był i jest również przez niemiecko-unijne elity uważany za ich człowieka. Mi nawet nie chce się wyobrażać jaką nienawiścią D. Tusk i R. Sikorski pałają wobec twórców tego serialu: dr. hab.  Sławomira  Cenckiewicza i redaktora TVP Michała Rachonia. Tym bardziej, że obaj znów mają objąć takie same funkcje rządowe jak wcześniej: premier, MON. 

Kolejna i jakże symptomatyczna decyzja nowego Marszałka Sejmu RP. Mianowicie nie dopuścił do głosowania uchwały sejmowej, która miałaby wyrażać stanowisko polskiego sejmu ws. forsowanych przez niemiecko-brukselskie elity unijnie zmian w traktatach unijnych. To głosowanie mogłoby się odbyć na dzień przed głosowaniem tych zmian w Parlamencie Europejskim.  I co z zamrażarką sejmową, której miało nie być?

Oczywiście chodziło o to, aby jeszcze dzisiejsza totalna opozycja nie musiała wyrażać swojego stanowiska w sprawie zmian traktatowych, bo - jak już wspomniałem w poprzednim tekście - Ci, którzy głosowaliby za zmianami tych traktatów usadowiliby się po prostu obok zdrajców Polski i Polaków – współczesnych Targowiczan, którzy chcą, aby Polska straciła swoją suwerenność i niepodległość.  

Gdyby zaś doszło do takiego głosowania w polskim Sejmie to prawdopodobnie mielibyśmy do czynienia z pierwszym "pęknięciem" wmawianego nam monolitu "koalicji zdrady narodowej". Najprawdopodobniej bowiem PSL głosowałby przeciw zmianom traktatowym a cała Lewica za nimi. Nie wiadomo też jak zagłosowaliby posłowie z KO (PO) czy Polski 2050 Sz. Hołowni. 

Niewątpliwie w takiej sytuacji D. Tusk stanąłby "pod ścianą", bo przecież jest wykonawcą poleceń niemieckich, ale musiałby już teraz przed Polakami "odkryć karty" a tego - zanim nie obejmie urzędu premiera - nie chce za wszelką cenę. Stąd nawet europosłowie z KO (PO) głosowali  w PE przeciw zmianom traktatów, ale było to tylko - wedle mnie - zagranie taktyczne, bo wszyscy myśleli, że PE zagłosuje "za" w 70% a okazało się, że zwolennicy zmian traktatowych wygrali ledwie różnicą 17 głosów. I gdyby np. ta nieszczęsna 9-tka polskich europosłów-lewaków, ale wybranych z listy KO (PO) głosujących zdradliwie "za" to cały projekt zostałby odrzucony.  

Reasumując. 

Sz. Hołownia skutecznie tworzy wokół siebie atmosferę telewizyjnego show, ale w tym potoku słów i gestów podejmuje konkretne decyzje i to na nie winniśmy zwracać uwagę, bo są wykładnią dążeń D. Tuska i jego ferajny a nie są to dążenia dobre dla Polski. 

W wielu komentarzach do mojego postu "Bardzo łatwy sposób zidentyfikowania zdrajców Polski i Polaków!" [1] wskazywano mi, że do wspomnianej 9-tki europosłów, którzy - głosując za zmianami traktatów unijnych – okazali się zdrajcami Polski należy też dodać również Sz. Hołownię, który nie dopuścił do głosowania tej sprawy w naszym Sejmie. 

Prędzej czy później jednak do takiego głosowania dojdzie a wtedy zobaczymy... 

[1] https://krzysztofjaw.blogspot....

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

25-11-2023 [21:36] - Alina@Warszawa | Link:

Jednym słowem Szymon H. człowiek o opisanym typie psychofizycznym i cechach osobniczych, świetnie nadaje się na marionetkę służb rosyjsko-niemieckich, które właśnie odniosły w Polsce wielki sukces wyborczy, bo wszystkie ich partyjki utworzyły koalicję, uniemożliwiającą rządy partii, która wygrała wybory. Przez to żyjemy w tak ciekawych czasach, że nawet nie wiedzieliśmy, że takie ciekawe mogą być.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

25-11-2023 [21:50] - krzysztofjaw | Link:

@ Alina@Warszawa

No cóż. Świat się zmienił i dziś liczą się pozory a Ci, którzy to dostrzegają są odrzucani przez obecne konsumpcyjne i nihilistyczne społeczeństwa. Ostatnio byłem świadkiem dyskusji dwóch sędziwych pań, które wychwalały Sz. Hołownię, bo... ładnie mówi... Nie reagowałem, bo to nie miało sensu. Widać dla wielu liczy się kolorowe opakowanie a nie jego zawartość. 
Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

25-11-2023 [22:13] - sake3 | Link:

@Krzysztofjaw....Cóż w tym dziwnego ? Starsze panie Warszawianki roztkliwiały się nad Trzaskowskim patrząc na jego barani wzrok- jaki jest wysoki i przystojny  Nawet w referendum mającym na celu jego odwołanie z powodu niegospodarności i niekompetencji miał wysokie poparcie i został do dziś nadal szkodząc Warszawie. Takie same durne zachwyty teraz zbiera Hołownia.Nawet sztuczny film ze spotkania w swojej szkole gdzie zaprezentował buźkę złożoną w literkę ,,o'' wyglądając przy tym jak karp wyciągnięty z wody nie przeszkodził zachwytom.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

25-11-2023 [22:42] - Siberian Husky Dog | Link:

Najbardziej w tym tygodniu rozbawił mnie fakt, że tusk nie zaczął jeszcze premierowania, a poparcie spadło mu o 4%.
Tylko to nie tak.
Widzimy tu tylko skalę wyborczego oszustwa, z jakim mieliśmy do czynienia. Gdyby nie bezczelne wały, PiS po raz kolejny rządziłoby samodzielnie.

Obrazek użytkownika sake3

25-11-2023 [21:49] - sake3 | Link:

Nigdy nie oglądałam żadnych programów z udziałem Hołowni,ale widząc jego wygibasy teraz, ,jego słowotok i zachwyt nad sobą uważam,że nie jestem specjalnie stratna.Ale już widzę jak stratna będzie Polska mając takiego ,,męza stanu'' Już jego pierwsze decyzje i wypowiedzi wzbudzają zdumienie i niesmak.Z wielką swadą wypowiada się o sprawach o których nie ma zielonego pojęcia.To zwykła marionetka usadzona na wysokim urzędzie.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

25-11-2023 [21:54] - krzysztofjaw | Link:

@ sake3

Dla cynika jakim jest D. Tusk taki Marszałek to idealna postać. Jeszcze narobi nam dużo krzywdy. 
Pzdr

Obrazek użytkownika spike

25-11-2023 [22:27] - spike | Link:

Ja bym nie robił szpagatów na określenie osobowości Hołowni, to jest jak widzimy najzwyklejszy narcyz.
To że powołał aresztanta na e-posła, czy mógł odmówić?
sądzę że nie, jest marszałkiem sejmu dzięki koalicji z PO, więc siłą faktów, nie będzie i nie jest samodzielny, jeszcze w sejmie takiego nie było, w mniejszym czy większym stopniu, zawsze mają na uwadze interes partii, z której pochodzi.
To co sobą prezentuje, to jeszcze nie koniec, wataha jest zadowolona, a że Polska jest wyśmiewana, ich to nie obchodzi, oni domagają się igrzysk i krwi PiSowców.
To nie są posłowie, to szumowiny.
Pzdr.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

25-11-2023 [22:38] - Siberian Husky Dog | Link:

"A Maciej - ten z przeciwka, co to brak mu klepki,
Konno dybie w niebiosy wesoły i krzepki!
Cały w różach i malwach, coraz nieznajomszy
Pyskiem w niebie wydziwia, jakby służył do mszy"

/Bolesław Leśmian, Napój cienisty, Wiosna - fragment/

https://pbs.twimg.com/media/F_uPpD6WMAA0ho2?format=png&name=small

Obrazek użytkownika Jabe

25-11-2023 [23:14] - Jabe | Link:

Czy panu Hołowni wolno było się nie zgodzić na objęcie man­datu przez pana Kar­pińskiego? Autora takie myśli nie za­przątają.

Obrazek użytkownika u2

25-11-2023 [23:45] - u2 | Link:

jaką nienawiścią D. Tusk i R. Sikorski pałają

Muszą bardzo uważać wszystkie osoby objęte taką nienawiścią. Mnóstwo ludzi zginęło w dziwnych okolicznościach.

PS. Tu nawet nie chodzi o te lotne brygady nienawiści, czy kodomitów, które atakowały Morawieckiego seniora. Tutaj wszystko wskazuje na płatnych zabójców.

Obrazek użytkownika Ijontichy

26-11-2023 [07:41] - Ijontichy | Link:

Uwaga będę cytowal: "znamiona dziecinnie infantylnego."---koniec cytatu.
To jest tautologia!!! Polecam słownik wyrazów obcych.
Popraw to,bo aż zęby bolą!! 
PS.Nie sil się ną mundre mundrości...Bralczykiem nie będziesz.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

26-11-2023 [15:27] - Marek Kudła | Link:

Hołownia skończy jak Palikot ! To wybitna obrzydliwość i cynizm ! To efemeryda bez wyższego wykształcenia.  Człowiek TVN-u to samo za siebie coś mówi. Stawiają na niego służby oraz inne osoby jak Soros. Uważam, że obecność Jacka Cichockiego na konwencji, czy też spotkaniu autorskim Szymona Hołowni nie była przypadkowa.  Jego programem jest walka z Kościołem w Polsce, bo wywalili go z seminarium duchownego za to, że chciał wejść do seminarium w stringach, aborcja na życzenie i oczywiście przedłużenie wieku emerytalnego do 67 lat. 
 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

26-11-2023 [19:53] - Siberian Husky Dog | Link:

Przypominam że 80 % członków Platformy Obywatelskiej ma wykształcenie podstawowe

https://pbs.twimg.com/media/F_2tosFXMAAIV7j?format=jpg&name=900x900

Obrazek użytkownika Marek Kudła

27-11-2023 [11:35] - Marek Kudła | Link:

@ Husky Dog
..... i najciekawszym jest to, że na tych niedouków głosuje najwięcej wyborców z wyższym wykształceniem !!??!! To  niedowiary !!!

Obrazek użytkownika Ptr

26-11-2023 [17:14] - Ptr | Link:

Brak praworządności idzie na konto centralizacji w sprawie nieuchylania immunitetu. Ale tam był jakiś nacisk pozaprawny PE. 

Obrazek użytkownika Ryan

26-11-2023 [19:07] - Ryan | Link:

Dzisiaj wiele dzieci w Polsce ulepiło swojego pierwszego szymusia

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

26-11-2023 [19:49] - Siberian Husky Dog | Link:

Między Lewicą, a Platformą Obywatelską narasta konflikt.
Koalicja wisi na włosku.
Jedni chcą w miejsce CBA powołać NKWD, drudzy Stasi.

Jutro kolejne rozmowy na szczycie

Obrazek użytkownika Ryan

26-11-2023 [20:29] - Ryan | Link:

Czy marszałek Hujownia odwiedzi wszystkie szkoły, które ukończył?

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

27-11-2023 [07:00] - Siberian Husky Dog | Link:

Sposób na pierwsze 100 dni rządów, ku uciesze zjebanego elektoratu

Pierwsze sześć konkretów totalozjebów, to komisje śledcze. Będą wałkować *huj wie co, kasować szmal za komisje i obwoływać światu że PiSiory ukradli papier toaletowy i wodę mineralną