Koalicja ośmiu gwiazdek cz.11. Rząd Tuska

Lista ministrów gotowa? Donald Tusk: "Gdybyśmy musieli dziś przedstawić rząd, bylibyśmy gotowi. Jeszcze pewne kosmetyczne korekty będą potrzebne "- powiedział lider PO Donald Tusk, pytany o skład przyszłego rządu KO, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy po podpisaniu przez te formacje umowy koalicyjnej.

Media spekulują kto będzie kim w ewentualnym przyszłym rządzie Tuska...  Kandydaci Donalda Tuska w resortach, które planuje objąć KO:

Kandydatem koalicji na premiera jest szef PO Donald Tusk. Wicepremierami mają zostać prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski - wynika z opublikowanej w piątek umowy koalicyjnej.

Premier - Donald Tusk (Platforma Obywatelska)
Wicepremier i minister obrony narodowej - Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL)
Wicepremier i minister cyfryzacji - Krzysztof Gawkowski (Lewica)
Minister spraw zewnętrznych - Radosław Sikorski (Platforma Obywatelska)
Minister spraw wewnętrznych i administracji - Marcin Kierwiński (Platforma Obywatelska)
Minister finansów - Andrzej Domański (Platforma Obywatelska)
Minister aktywów państwowych - Borys Budka (Platforma Obywatelska)
Minister rolnictwa i rozwoju wsi - Czesław Siekierski (PSL)
Minister zdrowia - Izabela Leszczyna (Lewica) 
Minister kultury - Bartłomiej Sienkiewicz (Platforma Obywatelska)
Minister infrastruktury - nieustalone (PSL)
Minister pracy i polityki społecznej - Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica)
Minister sprawiedliwości - Adam Bodnar (Platforma Obywatelska)
Minister funduszy i polityki regionalnej - nieustalone (Lewica/Trzecia Droga)
Minister nauki - Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska / KO)
Minister edukacji - Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna / KO)
Minister sportu i turystyki - Sławomir Nitras (Platforma Obywatelska)
Minister klimatu i środowiska - Paulina Hennig-Kloska (Polska 2050)
Minister rozwoju regionalnego - Michał Kobosko (Polska 2050)
Minister ds. Unii Europejskiej - Adam Szłapka (Nowoczesna / KO)

Przy czym warto odnotować proponowane zmiany: MEiN rozdzielone ma zostać na osobne dwa piony, a zamiast Ministerstwa Spraw Zagranicznych rząd Tuska proponuje "Ministerstwo Spraw Zewnętrznych". 

Komentarz? -  Boże, miej nas w opiece

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-11-2023 [11:51] - Tezeusz | Link:

 W kuluarach sejmowych mówi się, że Joanna Mucha (Polska 2050) ma obiecaną tekę ministerialną, w zamian za to, że zrzekła się mandatu europosła, by Włodzimierz Karpiński mógł wyjść z aresztu - poinformowała Joanna Lichocka (PiS) w programie "W punkt" w Telewizji Republika.
To jest praworządność w wydaniu koalicji spod ośmiu gwiazd. A swoją drogą co to są za ludzie którzy głosują na rudnickiego, jachire, gajewską, pomaska, myrche, kołodziejczak i wiele innych mądrych inaczej.
 

Obrazek użytkownika Jabe

19-11-2023 [12:09] - Jabe | Link:

Plotki.

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-11-2023 [12:13] - Tezeusz | Link:

@Jebe
"W każdej plotce jest ziarnko prawdy" A prawda jest tutaj :
https://niezalezna.pl/polityka...

To proste: Sprawy zagraniczne przejmie bruksela ( zagadka- jakiej narodowości będzie minister spraw zagranicznych unii europejskiej i kto tę politykę zagraniczną będzie narzucał??), a Polsce zostaną sprawy zewnętrzne?? za zezwoleniem unii. Jeśli ktoś się zastanawiał w jakim kierunku pójdzie rząd tuska to chyba już wie.

szok !

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-11-2023 [12:43] - Tezeusz | Link:

Brawo!! Nitras i Sikorski - chamy i prostaki, Leszczyna ignorantka, Bodnar - człowiek, którego synuś jako nieletni dokonywał rozbojów - ministrem sprawiedliwości. Iście jewropejskie standardy.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-11-2023 [12:52] - Ula Ujejska | Link:

Tezeusz
Braun będzie szefem więziennictwa a Qunik naczelnym prokuratorem. Natomiast Grodzki będzie szefem Komisji do zbadania zbrodni popełnionych przez PiS.

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-11-2023 [13:20] - Tezeusz | Link:

@ Ula
W przypadku powołania nowo-starego rządu Tuska znajdują się skompromitowani politycy.Polacy by nie docenili prawdziwego skarbu, perły polskiej ziemi, jak Premier Mateusz Morawiecki - szacunek , kultura , używający pięknej polszczyzny, każde Jego słowo jest wyważone, skarb , który polska ziemia urodziła.o że chcą obsadzić najwyższe stanowiska sprawdzonymi zdrajcami mnie nie dziwi. Starzy, sprawdzeni, nie pękną. A taki śmiszek czy biedroń? Wiadomo komu się nadstawią? Problem jest nie w tych zdrajcach, gejach i złodziejach tylko w nas. Bo to my, przez naszą źle pojętą tolerancję pozwalamy takim szumowinom tyle lat wodzić się za nosy. I to my, naszym zaniechaniem pozwalamy Polsce tracić swój potencjał. Takie tuski czy czarzaste są we wszystkich krajach. Ale w większości albo siedzą w więzieniach.

Co dalej ? Jak Popaprańcy utworzą Rzad zaatakują brutalnie Prezydenta RP Andrzeja Dudę - NA BANK ! zakład!

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-11-2023 [13:32] - Tezeusz | Link:

Bodnar to ten który za nagrodę tak kajał się w Berlinie i uznał niemiecki prawo ( również stanowione i obowiązujące od Hitlera) za wzorowe, można się spodziewać hitleryzacji prawa polskiego. Niemcy znaleźli klucz do polskich polityków to kasa i nagrody, (korupcja i w ten sposób pozyskują sympatyków; TUSK, Schetyna, Bodnar, MSZ i wielu innych którzy przestali reprezentować polską rację stanu ?

Obrazek użytkownika u2

19-11-2023 [13:55] - u2 | Link:

Bodnar porównuje Polaków do zwierząt i prosi, żeby Niemcy uaktywnili się przeciwko Polsce

https://www.tvp.info/56675322/...

Odbierając w Niemczech nagrodę przyznaną przez Federalny Związek Towarzystw Niemiecko-Polskich (Deutsch-Polnische Gesellschaft Bundesverband e.V.) Adam Bodnar porównał Polskę do dzikiego zwierzęcia, którego Niemcy – jako mentor – mają oswajać. Zachęcał Niemców do twardego i zdecydowanego działania w sporze z polskim rządem bez oglądania się na odpowiedzialność za zbrodnie, jakich się na Polakach dopuścili.

Obrazek użytkownika sake3

19-11-2023 [14:07] - sake3 | Link:

To i tak był wstrzemięźliwy.Przecież mógł zachęcić Niemców  do bardziej energicznego i ostrego kursu za zbrodnię Polaków napadających na Niemcy w 1939 roku.Dziwi tylko jedno-medialna cisza wobec tych skandalicznych słów Własnie ta niezrozumiała pokora Polaków wobec ubliżania przez takie kanalie powoduje,że nigdy nie będziemy się czuli dumnym narodem i przepraszali za wszystko..

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-11-2023 [14:39] - Tezeusz | Link:

Znowu reset, z bandytą Putinem, rozbrojenie Polski? A inwestycje to h.. Dupa i kamieni kupa? Pilnujemy Polski! Tylko zjednoczenie wszystkich środowisk patriotycznych może stawić tej targowicy opór - wszystkich tj. Kibiców, różnego rodzaju ruchów chrześcijańskich itp.

Obrazek użytkownika u2

19-11-2023 [14:40] - u2 | Link:

"Dziwi tylko jedno-medialna cisza wobec tych skandalicznych słów"

To wystąpienie Bodnara w łamanym języku niemieckim pochodzi sprzed 2 lat. Burza medialna w propolskich mediach była. W antypolskich merdiach pewnikiem była cisza, ewentualnie szpece od odwracania kota ogonem mówili za p. Bodnara wkładając w jego usta swoją narrację :-)

PS. Gostek, który wychował swojego synalka na rozbójnika, idealnie pasuje na ministra niesprawiedliwości w nierządzie pełomafii :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika angela

19-11-2023 [16:45] - angela | Link:

Jeżeli PSL definitywnie przyłączy się do tworzenia rządu z Tuskiem, będzie winny upadku Polski. 
Totalniactwo dąży do chaosu i rozprzężenia w Polsce. Szuka złodzieji, których nie ma, zeby się samym dowartościować. 
Bedzie polowanie na czarownice i oderwanie od rzeczywistości,  zamiast zajęcie się sprawami kraju. 
Temat dobrego i powaznego rządu dla dobra Polski, ktory proponuje premier Morawiecki jest  cały czas otwarty, I jeżeli PSL i inni odpowiedzialni politycy, wybiorą  i poprą walki frakcyjne, które będą tragedią dla Polski, to wina PSL I innych prawicowych ugrupowań będzie bezsprzecznia i niewytłumaczalna.

 

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-11-2023 [17:19] - Tezeusz | Link:

Rudy niemiec i jego pieski idą na zwarcie z Prezydentem RP . Rolnicy już zapowiadają blokadę Warszawy  za brak poparcia 12 ich postulatów, reszta patriotów  za likwidację Polski pewno też wybierze ulicę..Rudy nawieje...

Obrazek użytkownika angela

19-11-2023 [17:46] - angela | Link:

Mam nadzieję, bo przenigdy nie wolno rudemu  oddać Polski. !!!!

Obrazek użytkownika Ryan

19-11-2023 [19:30] - Ryan | Link:

Chciałbym poinformować towarzystwo z szajki Tuska , że ja nie używam w stosunku do nich - jak oni czynią - inwektyw typu antysemita, faszysta, szowinista, homofob, rasista, lecz niewinnych i jakże prawdziwych uj, kutas, pizda, debil, bezmózg, ciota ; chyba widać różnicę?

Obrazek użytkownika Tezeusz

20-11-2023 [09:20] - Tezeusz | Link:

Będę na bieżąco opisywał " dokonania rudego  i jego skompromitowanej bandy  w tym konfy" w ramach bloku " Koalicji ośmiu gwiazdek cz....." będzie się działo..głównie w stosunku do komunistów UBców, pseudo patriotów noszących na ramionach sowieckie i niemieckie gówno..wraz z żydem Sorosem jego wyznawców.

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-11-2023 [12:11] - Pani Anna | Link:

@Tezeusz
ale jak to? To już nie będziemy na bieżąco informowani co tam na froncie ukraińskim słychać? A Putin to w końcu umarł czy żyje,  bo pisałeś ostatnio, że zdechł?
Najpierw pozbawiłeś nas najświeższych informacji o walce ze śmiertelnym wirusem  potem o cudach zmartwychwstania,  a teraz to ja już ci nie wierzę.  Dość już tych 😥 

Obrazek użytkownika Tezeusz

20-11-2023 [12:22] - Tezeusz | Link:

@anna
Jak umyjesz brudne śmierdzące gary to przejrzysz na oczy inaczej smród mózg zatkał tobie. Na zmywak. Jak umyjesz to znowu będziesz miała fajne komentarze..Przecież lubisz czytać moje materiały ? i dobrze ! i to się ceni jak ja wiele Pani komentarzy..