Czy część Polaków musi dostać kopa na własne życzenie...

Pełny tytuł: Czy część Polaków zawsze musi dostać "kopa na własne życzenie", aby zmądrzeć? 

Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";
Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

Jan Kochanowski, Pieśni, Księgi wtóre, Pieśń V, https://wolnelektury.pl/katalo... (fragment)

Jakże często powyższy fragment pieśni naszego wieszcza przez wieki stawał się realnością. Nie potrafiliśmy wyciągać odpowiednich wniosków ze zdarzeń przeszłych i popełnialiśmy te same błędy "po szkodzie"...aby znów doświadczyć tej samej, podobnej lub jeszcze większej szkody. Nasza historia (też współczesna) pełna jest  takich przypadków.

Mam tedy nieodparte wrażenie, że wynik niedzielnych wyborów parlamentarnych i referendum daje nam kolejny przykład, że Polak jednak jest "przed szkodą i po szkodzie głupi". Bo jakże inaczej można ocenić głosowanie w wyborach przeciw PiS (ZP) oddając tym samym ponownie władzę D. Tuskowi i jego akolitom mając nadzieję, że efekty tych rządów będą inne niż poprzednio. Otóż nie będą inne a nawet jeszcze bardziej niż wtedy będą antypolskie!

Wedle mnie D. Tusk ze swoimi przybocznymi nigdy nie powinien mieć możliwości startu w polskich wyborach a to dlatego, że w czasie swoich rządów realizował politykę nie propolską a raczej realizował rozkazy kondominium rosyjsko-niemieckiego. Jego rządy - jak widać m.in. po obejrzeniu serialu "Reset" - nosiły znamiona zdrady stanu państwa polskiego. Więc jego miejsce powinno być przed Trybunałem Stanu a nie w polskim parlamencie. Już pomijam fakt, że niestety może znów zostać szefem polskiego rządu... koszmar...

Polacy głosujący przeciw PiS (ZP) nie zdają sobie sprawy jak tragicznego dla Polski i Polaków wyboru dokonali. Głosowali li tylko emocjonalnie i bez wiedzy, jakie długotrwałe i katastrofalne skutki to przyniesie dla Polski i Polaków. 

Czy znów D. Tusk będzie chciał ścisłej współpracy z Rosją "taką, jaka ona jest"? A może uzna, że osiągnięte przez PiS uniezależnienie się energetyczne od Rosji było błędem i gazociąg "Balitic Pipe" jest dla Polski zbędny i za drogi oraz podejmie działania powtórnie uzależniające nas od dostaw energetycznych płynących z Rosji i uzna, że rurociągi Nord Stream w przyszłości wystarczą dla całej Europy? A może - co jest raczej pewne - sprywatyzuje PKN ORLEN, który jest "solą w oku" i dla Niemców, i dla Rosji?

Nie wiem też jak trzeba być płytkim umysłowo, żeby zgadzać się z tym, że dla Polski budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) jest gigantomanią, bo przecież podobny port realizują już Niemcy. Albo to, że nasze linie kolejowe (PKP) mogą swobodnie być przejęte przez niemiecki Deutsche Bahn AG (DB) albo LOT sprzedany niemieckiej Lufthansie (Deutsche Lufthansa AG) czy też - po podziale ORLENU - dawny LOTOS sprzedany Rosjanom. 

No i co się stanie z projektem budowy portu kontenerowego w Świnoujściu czemu przeciwstawiają się Niemcy, bo będzie stanowił konkurencję dla podobnego portu w Hamburgu albo z projektem poszerzenia i uregulowania po polskiej stronie rzeki Odry, który też jest atakowany przez Niemców czy też jakie będą koleje losu Kompleksu "Turów"? Chyba odpowiedź jest oczywista zważywszy na to, że rozkazodawcami dla D. Tuska będą: Berlin, Bruksela i Moskwa. 

I możemy być pewni, że jeżeli władzę obejmie ponownie PO (KO) z koalicjantami to Polska znów będzie się zwijać do stanu państwa z kartonu, gdzie jest tylko "ch...j, du...a i kamieni kupa" a nie rozwijać jako dumna i pracowita Polska.  

Polacy głosujący przeciw PiS (ZP)! Mieliście za dobrze i za dużo dał Wam PiS (ZP)! Jesteście w Polsce nadzwyczaj bezpieczni i coraz zamożniejsi! Rozpasaliście się! Jesteście więc niewdzięcznikami i nie doceniliście tego. I to się na Was zemści bardzo szybko! I zrozumiecie, że popełniliście koszmarny błąd. Tylko dlaczego znów musicie dostać "kopa na własne życzenie", żeby zmądrzeć? Ale nie będzie mi Was żal, tylko Polski szkoda...

Na koniec chciałbym się zwrócić do wyborców z dużych miast, szczególnie w zachodniej Polsce, ale i też w Warszawie.  Ależ żeście dali się zmanipulować i otumanić. Nie życzę Wam tego, ale gdy zaczną pojawiać się u Was ataki terrorystyczne czy gwałty na Waszych żonach i córkach dokonane przez sprowadzonych na rozkaz UE przez KO (PO) do Polski islamistów to może wtedy zrozumiecie jak głupiego wyboru dokonaliście. Może jak zaczniecie się bać wychodząc na ulice swego miasta to może gdzieś tam w głowie zaświta jakiś żal za to jak beznadziejnie głosowaliście. 

P.S. 

Jestem wynikami wyborów rozgoryczony. I rozumiem też rozgoryczenie Polakami liderów PiS (ZP). Poświęcili dużo dla Polski i Polaków a Polacy im się odwdzięczyli kopniakiem w cztery litery. Nie wiem, czy J. Kaczyński będzie miał jeszcze siły do budowy mądrej i zamożnej Polski. Co prawda kolejny raz udowodnił, że D. Tusk nie ma i nie będzie miał szansy na pokonanie go w demokratycznych wyborach, ale to jest jeno pyrrusowe zwycięstwo, bo ostatecznie PiS (ZP) najprawdopodobniej straci władzę. 

Nie rozumiem swoistej głupoty części Polaków. Przez ostatnie 8 lat poznali co znaczy żyć w bezpiecznym kraju, w którym żyje się coraz lepiej w każdym wymiarze, też finansowym. Ci, którzy głosowali przeciw PiS (ZP) są dla mnie - przepraszam za sformułowanie, ale to też wynik mojego rozgoryczenia - naprawdę strasznie płytkimi umysłowo niemal głupkami. Jedynym usprawiedliwieniem dla nich jest to, że nawet potencjalny czy też już głupek realnie nigdy nie wie, że tym głupkiem jest. No, ale mogliśmy wszyscy zobaczyć podczas marszów D. Tuska ten jego elektorat: prymitywny, wulgarny i bezmyślny.

No i jeszcze jedno. Po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów w Polsce zapewne strzelały z radości korki od szampana w Berlinie, Brukseli, Moskwie i Mińsku, z naciskiem na stolice Niemiec i Rosji, bo ich wysłannikowi D. Tuskowi udało się zrealizować ich polecenie, czyli odsunięcie PiS-u od władzy. Przykre jest to, że część Polaków głosowało przeciw Polsce a nie dla Polski. 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
 © Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

18-10-2023 [12:57] - Jabe | Link:

To zwalanie winy.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

18-10-2023 [13:02] - krzysztofjaw | Link:

 Jabe

Nie zwalam winy za de facto porażkę PiS-u (ZP). Wskazuję jeno na głupotę wyborców głosujących przeciw PiS (ZP) czy też na brak wdzięczności Polaków za dobre rządy PiS.
Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

18-10-2023 [13:08] - Jabe | Link:

Rządy PiS-u nie były dobre i głupotą jest ob­winianie Po­laków. Jeśli potrafi Pan po­dać argu­menty za swoim stano­wiskiem, chętnie po­rozmawiam. Inaczej dys­kusja nie ma sensu.

Obrazek użytkownika u2

18-10-2023 [13:16] - u2 | Link:

Żle tobie było ? :-)

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

18-10-2023 [16:05] - AŁTORYDET | Link:

Żabe, czy czasem czytasz, co napisałeś? Ty żądasz argumentów? Ty, rycerz jednozdaniowych komentarzy? Dzbanie, ty nawet nie rozumiesz tego słowa.

 

Obrazek użytkownika Adam66

18-10-2023 [14:56] - Adam66 | Link:

@krzysztofjaw
Z przykrością pozwolę sobie nie zgodzić się z tezą, że to Tusk odsunął PIS od władzy, PIS od władzy odsunął Kaczyński.  Tak jak zrobił to w 2007 i powtórzył w 2017 z tym, że w 2017 nie uwalił rządu od razu bo było zbyt silne poparcie ale rozłożył to na raty, w tym roku PIS koncertowo stracił zarówno Sejm jak i Senat. Piszę to z dużym rozgoryczeniem bo sam wierzyłem w Kaczyńskiego przez długi czas.  Niestety, patrząc na to co się działo w polskiej polityce od 1989 roku, konspiracyjna teoria mówiąca o tym, że Kaczyńscy w Magdalence wygrali rolę patriotów żeby ich w odpowiednim momencie pacyfikować, nabiera coraz większych cech prawdopodobieństwa a po ostatnich wyborach, no cóż jaki jest koń każdy widzi...

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

18-10-2023 [16:13] - Siberian Husky Dog | Link:

jabe

Szanowny wyborco/y KO. Jak będziecie tankować paliwo po 12 zł, to proszę sobie na tylnej szybie samochodów przykleić 8 gwiazdek albo czerwone serduszko, żebym wiedział z kogo mieć bekę

Obrazek użytkownika u2

18-10-2023 [13:15] - u2 | Link:

@krzysztofjaw

Pożyjemy, zobaczymy. W Niemczech politycy rządzący i z opozycji nie ukrywają radości, a to świadczy, że im gorzej w Polsce to tym bardziej się cieszą w Niemczech. Widać bardziej skonsolidowaną scenę polityczną w Niemczech. Bo cieszy się zarówno rządzący Szolc jak i będący w opozycji Weber.

Obrazek użytkownika spike

18-10-2023 [13:28] - spike | Link:

" Jeżeli wróg cię chwali, sprawa jest problematyczna; jeśli ci ubliża, znaczy to, że jesteś na dobrej drodze."  August Bebel.

dlatego Niemcy się cieszą

Obrazek użytkownika tricolour

18-10-2023 [13:21] - tricolour | Link:

@krzysztof

Właśnie część Polaków, czyli głosujących na PiS, dostała kopa na własne życzenie. Osiem lat prosiliście i w końcu lądujecie na śmietniku.

Zabawa w tym, że pan nawet nie rozumie dlaczego... A to akurat dobry prognostyk na stałe zasiedlenie śmietnika.

Obrazek użytkownika u2

18-10-2023 [13:24] - u2 | Link:

@tri

No właśnie, będzie więcej bezdomnych grzebiących po śmietnikach i żebrzących. To ciebie cieszy :-)

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

18-10-2023 [13:32] - krzysztofjaw | Link:

tricolour

Zabawa w tym, że pan nawet nie rozumie dlaczego... A to akurat dobry prognostyk na stałe zasiedlenie śmietnika. 

No cóż... jak widziałem te wulgarne prymitywy na marszach D. Tuska to właśnie tacy głupcy głosowali przeciw PiS.
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

18-10-2023 [14:19] - tricolour | Link:

@krzysztof

Gdy pan spojrzał na siebie, to by się pan nie zajmował - jak to mówią - curvami i złodziejami. 

Trudno wygrać wybory gdy się zajmowaliście curvami zamiast wyborami.

Długa droga przed panem. Dla wielu partyjnych starców - nie do pokonania.

Obrazek użytkownika u2

18-10-2023 [23:03] - u2 | Link:

@tri

Wypad antypolski śmieciu.

Obrazek użytkownika spike

18-10-2023 [13:39] - spike | Link:

@tri
jesteś typowym przykładem, że nic nie rozumiesz, liczy się tylko twój koniec nosa, pycha ciebie trawi.

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-10-2023 [13:21] - Pani Anna | Link:

Jakakolwiek dyskusja z betonem tak po lewej jak i po prawej stronie nie ma sensu. Brakiem refleksji nigdy nie odzyskacie tych ponad milion wyborców,  których straciliście,  w tym mnie. O nowych zapomnijcie. 

Obrazek użytkownika u2

18-10-2023 [13:22] - u2 | Link:

@trollica

No i super :-)

Obrazek użytkownika spike

18-10-2023 [13:41] - spike | Link:

@ania
beton nie taki straszny, najgorsza jest próżnia intelektualna, jak twoja.

Obrazek użytkownika tricolour

18-10-2023 [15:14] - tricolour | Link:

@Anna

To mówi Wolski:

— Myśmy wszystko wygrali. Zaoferowaliśmy temu społeczeństwu więcej, niż ono mogło sobie zamarzyć. Stworzyliśmy państwo naszych marzeń i przepraszam, mówię to jako współwinny, propagandę na gorszym poziomie niż w latach 70. Ten naród został po prostu upokorzony — powiedział.

Chce ktoś coś dodać? Może coś o curvach i złodziejach?

😀😀😀

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-10-2023 [15:29] - Pani Anna | Link:

@Tricolour
Wie Pan, że mnie już brakuje słów. Pycha kroczy przed upadkiem i widać zawsze to trwa dwie kadencje. 

Obrazek użytkownika spike

18-10-2023 [15:45] - spike | Link:

@anna
jakby ci nie brakowało rozumu, to i nie brakowałoby ci słów, wulgaryzmy je zastąpiły.

Obrazek użytkownika spike

18-10-2023 [13:35] - spike | Link:

Polskę przejęły k......y i złodzieje, dzięki tym samym.

Prezes jak każdy Polak się przeliczył, że Polacy docenią co dostali, a nigdy nie mieli, jak to przypomina żydów i Ukraińców.
Wina spoczywa na Prezydencie, że pozwolił V kolumnie medialnej mieszać ludziom w głowach, Polska jest jedynym krajem na świecie, gdzie obca i wroga propaganda ma większy udział medialny niż rodzima.
Hitler to wiedział, specjalnie powołał ministerstwo od propagandy z Goebbelsem na czele, to też wyjątek w skali światowej takie ministerstwo.

Obrazek użytkownika u2

18-10-2023 [14:04] - u2 | Link:

@spike

"obca i wroga propaganda ma większy udział medialny niż rodzima"

To fakt. Ale trzeba zwrócić uwagę na sieci społecznościowe. Jak widzę młodych ludzi, to są ciągle z nosem zatopionym w smarkfonie. To wiodące źródło informacji i życia towarzyskiego dla nich. A tam wiodący przekaz mają stacje "prywatne" z miażdżącą przewagą kapitału zagranicznego.

'Stare' tuby medialne typu radio i telewizja są w zdecydowanym odwrocie. A nawet biorąc pod uwagę RTV, to młody człowiek porównując ofertę TVN i TVP bez wahania wybierze rozrywkowy TVN, gdzie nie ma gadających głów biorących się za łby. Dlatego likwidację polskiej TV jak najbardziej popieram, choć znając realia, pełomafia obsadzi ją swoimi pociotkami, które będą ciągnęły z niej niezłą kasiorkę :-)

Obrazek użytkownika Es

18-10-2023 [14:05] - Es | Link:

@spike
Anna pisze powyzej, ze dopóki po stronie obecnie jeszcze rządzacego obozu nie bedzie refleksji to nie oodzyskają Jej głosu, na co nadworni tutaj troll odpowiada: " No i super". Taką właśnie odpowiedź: walcie się my i tak wygramy,  na sygnały niezadowolenia, otrzymywało od pisu te setki tysięcy wyborców, których w końcu zabrakło. To dzięki takim trollom i topornej propagandzie z tvp, która nawet Wolski w końcu  skrytykował, doszło w końcu do samozaorania. A sygnały ostrzegawcze były z wielu stron. 
To nie tvn mieszal ludziom w glowach. Tvn .ieszal tym, którym już mieszać dodatkowo nie trzeba bylo.  V kolumna to tvp i tacy internetowi trolle od najgorszej propagandy, w którą jedynie Pis,rząd I paru jeszcze idiitow wierzyło. Bo normalni ludzie dali znać co o tym myśleli. A tak dobry paradoksalnie wynik wyborów dla Pis to jedynie wybór może mniejszego zła a nie popularności i rzeczywistego poparcia. 

Obrazek użytkownika spike

18-10-2023 [15:40] - spike | Link:

"V kolumna to tvp i tacy internetowi trolle od najgorszej propagandy, w którą jedynie Pis,rząd I paru jeszcze idiitow wierzyło."

przecież to są bzdury wyssane z palca tvn, oglądam te trzy główne stacje, tvn to rynsztok propagandowy, w TVPinfo, bo tylko tam jest polityka, najczęściej są politycy różnych opcji, wyświetlane dokumenty można nazwać propagandą?

Kiedyś chciałem koalicji PiSu i PO, wyleczyłem się dość dawno, kibicowałem Kukizowi, Bosakowi, Braunowi, a nawet kiedyś poparłem Korwina, też się wyleczyłem.
Nie jak trzeba zaklinać rzeczywistość, chyba tylko brakiem obiektywizmu, by twierdzić, że PiS był najgorszy, idąc tym tokiem rozumowania (chyba małpy), to lewactwo przez kilkadziesiąt lat było ostoją dobrobytu i praworządności, podobnie za PO, Polska była prawie na dnie, "piniendzy nim i ni bendzie".
Nie pojmuję jak można być tak ślepym.
PiS nie jest idealną partią, wg mnie jest "za mientki", daje się oszukiwać, jakim prawem lewactwo jest w sejmie, podobnie PO, powinni być zdelegalizowani, to oraganizacje o charakterze mafijnym, a Tusk za Smoleńsk powinien już 10 lat gnić w lochu.
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-10-2023 [15:48] - wielkopolskizdzichu | Link:

Nic straconego. Przecież dane osobowe tych którzy odmówili przyjęcia karty referendalnej mogą być, w rękach takich jak ty. Będziesz mógł wsadzać takich jak ja za kraty, albo od razu pod płot,  za akt zdrady.
Pod moim nazwiskiem jest parafka określająca mój stosunek to twojej kasty.

Obrazek użytkownika Ptr

18-10-2023 [20:32] - Ptr | Link:

To było działanie antydemokratyczne.  W referendum nie powinno być progu ważności lub powinien być ustanowiony na poziomie 10%.  Przy każdym ważniejszym problemie wystarczy ,że jedna strona ogłasza bojkot. Wiążący wynik jest NIEMOŻLIWY do uzyskania nigdy. 

Obrazek użytkownika juur

18-10-2023 [13:50] - juur | Link:

Cóż można powiedzieć gdy się ogląda takie dane:

@marsie
Wyniki głosowania w rejonie kopalni Turów:
Gmina Bogatynia – PiS 39,3, Totalni razem – 49,12.
Powiat Zgorzelec – PiS 35,46, Totalni razem – 53,47.
Czyli kopalnię i elektrownię powinno się jutro zamknąć!
I ktoś mi powie teraz, że tytuł ostatniego Biuletynu kogoś obrażał?

@u2
PGE informuje, że kopalnia węgla brunatnego Turów zatrudnia prawie 2400 osób, natomiast elektrownia Turów ponad 1200.Jun 24, 2023
Gmina Bogatynia ma 22 800 mieszkańców (2022)

Obrazek użytkownika admin

18-10-2023 [14:16] - admin | Link:

To nie jest miaorodajne. Reszta z najbliższej okolicy wolałaby nie mieć dymiących kominów i księżycowego krajobrazu. To, że nawet pracując w sklepie odzieżowym czy w zieleniaku też zależą od pracowników kopalni/elektrowni nie wybiegają wyobrażnią

Obrazek użytkownika u2

18-10-2023 [14:19] - u2 | Link:

@admin

Czyli te reportaże z Turowa to był pic na wodę ? Mieszkańcy Turowa są za likwidacją kopalni z elektrownią ?

Obrazek użytkownika Ptr

18-10-2023 [20:35] - Ptr | Link:

Teraz KE powie ,że nie trzeba zamykać. Pewnie już to rozgłosili pocztą pantoflową. Inaczej nie wierzę w te dane. Choć łatwe do sprawdzenia. 

Obrazek użytkownika angela

18-10-2023 [13:55] - angela | Link:

Wierzę, że rząd ZPrawicy nie odda łatwo władzy tej  falszywej zbieraninie od Sasa do Lasa, i będzie prowadził Polskę tak długo jak się da dla dobra nas wszystkich,nawet tych zmanipulowanych.
A wszyscy Polacy niech jasno zobaczą, jakie miernoty,  awanturnicy tak niepierliwie rwą się do koryta, i jak zaciekle walczą między sobą o schedę. 

Obrazek użytkownika Pers

18-10-2023 [13:55] - Pers | Link:

Stypy ciąg dalszy.
Teraz jeszcze się okazało że większość Polaków to idioci.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

18-10-2023 [14:14] - krzysztofjaw | Link:

Persiku

A widziałeś te tłumy wulgarnych idiotów na marszach D. Tuska. To jest właśnie jego elektorat. I co? To nie są głupki?
Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-10-2023 [15:31] - Pani Anna | Link:

I co, da się przegrać  z głupkami? Da się!!!

Obrazek użytkownika Pers

18-10-2023 [18:34] - Pers | Link:

Nie widziałem bo nie chadzam na chamskie festyny.

Obrazek użytkownika mada

18-10-2023 [14:31] - mada | Link:

Bydło chce do rzeźni.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

18-10-2023 [15:54] - Siberian Husky Dog | Link:

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

18-10-2023 [16:15] - Siberian Husky Dog | Link:

Mam nadzieję, że złoto NBP w ilości ponad 300 ton zostało przewiezione do bezpiecznego kraju przed rudym złodziejem?

Obrazek użytkownika Pers

18-10-2023 [16:27] - Pers | Link:

@huski
Z pewnością do Fort Knox.
Tam nic nie ginie :)))))

Obrazek użytkownika Hornblower

18-10-2023 [20:10] - Hornblower | Link:

"I rozumiem też rozgoryczenie Polakami liderów PiS (ZP). Poświęcili dużo dla Polski i Polaków a Polacy im się odwdzięczyli kopniakiem w cztery litery". 

Może być jeszcze gorzej. A co, jak PiS (ZP) stracił zaufanie do Polaków na zawsze? I Polacy nigdy nie odzyskają jego zaufania?

Obrazek użytkownika u2

18-10-2023 [20:14] - u2 | Link:

@horn

Przecież ty jako biznesmen od dwóch dekad nic nie dostałeś od Dobrej Zmiany, więc twoje jęczenie na Dobrą Zmianę jest w pełni zrozumiałe. Rozumiem ciebie horn. Im gorzej dla Polaków, tym lepiej dla ciebie :-)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

18-10-2023 [21:01] - rolnik z mazur | Link:

@ horatio h
to jak naród im nie ufa to trzeba naród wymienić na lepszy. Pzdr 

Obrazek użytkownika Hornblower

18-10-2023 [22:06] - Hornblower | Link:

Racja. Pzdr