Dlaczego PiS (ZP) może stracić władzę?

Może przedwcześnie, ale trzeba się zastanowić dlaczego PiS (ZP) mimo wyborczego zwycięstwa może stracić władzę na rzecz współczesnego a'la Targowiczanina - D. Tuska.

Moim zdaniem powód jest jeden. D. Tuskowi udała się operacja przekształcenia pre i kampanii wyborczej z merytorycznej i programowej na opartą tylko na negatywnych emocjach a PiS (ZP) niestety dał się złapać na ten emocjonalny lep i wszedł na komfortowy dla przeciwnika front walki i niestety walcząc tą samą emocjonalną bronią.

A szkoda, bo PiS napisał bardzo dobry merytorycznie program wyborczy na dalsze swoje rządy pod nazwą: "Bezpieczna Przyszłość Polaków - PROGRAM PIS" [1], ale niestety nie dotarł z nim do szerszego odbiorcy. Był on bowiem strukturalnie napisany bardzo źle, bo niemal jednym ciągiem i liczył 300 stron tekstu, z czego aż 143 stron dotyczyło podsumowania dokonań rządów ZP (PIS). Ja starałem się pokazać w punktach ten program (od 143 strony), ale ja nie mam takiej siły odziaływania jaki miał PiS [2]. 

Każdy z tych wyodrębnionych przeze mnie 84 punktów mógłby być przedmiotem promocji PiS-u i dyskusji nad nim. Wtedy to nie trzeba byłoby walki na emocje a na argumenty, bo D. Tusk nie przedstawił żadnego punktu swojego programu oprócz "***** ***". 

I tak formacja PiS (ZP) zaczęła pod koniec kampanii walczyć z PO (KO) na jej terenie i pozamerytorycznie oraz emocjonalnie, co dla wielu wyborców było postrzegane negatywnie a wiadomo, że "gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta" a tym trzecim okazała się Trzecia Droga uzyskując nadspodziewanie dobry wynik w wyborach.  

A przecież głosy niezadowolonych z emocjonalnej walki PO z PiS mogły zostać przesunięte na Konfederację a nie na Trzecią Drogę, ale i tu PiS się nie popisał, bo zbyt mocno starał się zmarginalizować Konfederację. PiS wobec Konfederacji winien zachować daleko posuniętą naturalność i traktować ją jako partię bardziej prawicową niż sam PiS, niczym Jobbik na Węgrzech.

Dodatkowo PiS (ZP) za mało przestrzegał, że zwycięstwo PO (KO) oznacza utratę naszej państwowości na rzecz sfederalizowanego Państwa Europa ze stolicą w Berlinie i Brukseli. 

Na pewno jeszcze przyjdzie czas na głębszą refleksję i będziemy mieli na to dużo czasu. Nie wiem ile go nam zostało, nie wiem ile go zostało w naszej suwerennej Polsce.

[1] https://pis.org.pl/dokumenty
[2] https://krzysztofjaw.blogspot....

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-10-2023 [22:08] - Pani Anna | Link:

A Pan znowu pitoli. Czemu wy "prawi" jesteście tak niereformowalni, zupełnie jak te lemingi z PO. Przede wszystkim powstanie (lub nie) koalicja, w której Tusk będzie tylko jednym z wielu równie żądnych władzy jak on. 
Ta koalicja będzie bezsilna wobec veta Prezydenta. Jest jeszcze PISowy Trybunał Konstytucyjny. Nie będzie im lekko i możliwe,  że już do wyborów prezydenckich wszystko się posypie.
PIS dostal czerwoną kartkę  chyba za sprawą Pana Boga. Jeżeli teraz się nie przebudzą, to nigdy.

Obrazek użytkownika u2

16-10-2023 [22:19] - u2 | Link:

Czemu wy "prawi" jesteście tak niereformowalni

Bo uważamy że są tylko dwie płcie, męska i żeńska ?

Obrazek użytkownika spike

17-10-2023 [00:49] - spike | Link:

"A Pan znowu pitoli."

@aniu z łonowego łona
Ten Pan z pewnością nie będzie ciebie "pitolić", a egzotyczni przybysze, może będziesz którego faworytą, utrzymując go!

Obrazek użytkownika Darek65

17-10-2023 [08:55] - Darek65 | Link:

Spike
Możesz się nie zgadzać z P. Anią, ale chyba się zagalopowałeś w swoim słownictwie. Myślę, że nie chciałbyś, aby ktoś tak powiedział do Twojej żony, córki ( o ile je masz)

Obrazek użytkownika spike

17-10-2023 [09:32] - spike | Link:

@darek
ty chyba jesteś tu nowy, inaczej byś wiedział jakim słownikiem potrafi się posługiwać @ania, bufetowa przy niej wymięka, nie mam dla niej u jej głupocie litości.

Obrazek użytkownika spike

17-10-2023 [09:37] - spike | Link:

PS.
"konto posiada 5 lat 3 miesiące"
no nie jesteś nowicjuszem, ale chyba często tu nie zaglądasz, chyba że pamięć zawodzi.
Szkoda że nie zapisałem corpus delicti tej "onej" komentarze, a szukać mi się nie chce, a sama się nie przyzna.

Obrazek użytkownika Darek65

17-10-2023 [10:06] - Darek65 | Link:

Spike
Mnie jednak rażą takie wypowiedzi. Ale OK

Obrazek użytkownika u2

17-10-2023 [09:38] - u2 | Link:

"Anja" to typowy niemiecki produkt zwany dla niepoznaki freund. Przyszedł tutaj na NB, aby pokazywać te wyższe niemieckie standardy, tego niemieckiego humanizmu i oświecenia dla nas zabobonnych i nietolerancyjnych Polacken z Ciemnogrodu :-)

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

17-10-2023 [07:28] - AŁTORYDET | Link:

Widzę, że ma Pani głęboką wiarę w siłę charakteru Prezydenta. Bardzo bym chciał, by Pani miała rację. Ja jestem w tej kwestii bardzo ostrożny. 

Obrazek użytkownika Darek65

17-10-2023 [08:56] - Darek65 | Link:

Ałtorydet
Też mam ograniczone zaufanie do Prezydenta. Jednak nadzieja umiera ostatnia.

Obrazek użytkownika Darek65

17-10-2023 [08:52] - Darek65 | Link:

P. Anna
Chyba czas sobie odpuścić. Jakakolwiek argumentacja, próba merytorycznej dyskusji kończy się, jak się kończy. I mam przekonanie graniczące z pewnością, że jedną z przyczyn "porażki" PIS-u jest jego, przynajmniej w części, elektorat. Szczególnie ten bałwochwalczy, popierający PIS bezwarunkowo, cokolwiek ten by nie robił. To tylko utwierdzało aktyw PIS-u, że może wszystko. Teraz wielkie zdziwienie.

Obrazek użytkownika juur

17-10-2023 [10:08] - juur | Link:

Zagłaskanie kota na śmierć to mało powiedziane.
Jak widać z komentarzy to wyznawcy/klaskacze zupełnie nie poczuwają się do odpowiedzialności za to, że przyczynili się do klęski.
Obowiązkiem wyborcy jest wymaganie przestrzegania zawartej umowy z wyborcami za oddane głosy. Nie reagowanie na naruszanie umowy to czysty sabotaż czego owoce oglądamy dzisiaj.
Jakoś nie widzę rzeczywistego uzasadnienia dla buńczucznych zapowiedzi, "że jeszcze pokażemy" . Wygląda, że ilość tych co chciałaby to oglądać systematycznie topnieje. I jest to groteskowe jak "geriatra" przedstawia dalekosiężne plany bo młodzieży w PIS raczej nie ma o co starannie zadbano.

Obrazek użytkownika u2

16-10-2023 [22:08] - u2 | Link:

PiS wobec Konfederacji winien zachować daleko posuniętą naturalność i traktować ją jako partię bardziej prawicową niż sam PiS, niczym Jobbik na Węgrzech.

Wszystko to prawda, ale to Konfa dążyła do zwarcia, ustami JKM, który publicznie mówił że nienawidzi PiS a szczególnie PJK. Jako szczwany lis szykował grunt pod głosowanie na młodego Mentzena.

W dodatku, aby pogłębić tę nienawiść w okresie wyborczym na listy Konfy trafił młody Banaś, a stary Banaś wystąpił na konferencji z Konfą z młodym Mentzenem. A już przeciek rozmowy starego Banasia z sędzią TS p. Chmajem to był majstersztyk wykończenia Konfy jako przystawki dla PiS.

Jak już pisałem na NB, czy to była prywatna krucjata starego B. czy też akcja specjalna wiadomych służb, tego nie wiem.

PS. Dodatkowo użyto p. Petru (wszystkie Ryśki lecą na Maderę, bo są fajne chłopaki) jako broni obniżającej szybujące do góry notowania Konfy. Najpierw debata podatkowa między p. Petru a p. Mentzenem okrzyknięta jako zwycięstwo ucznia Leszka B. Potem wparowanie p. Petru na mityng p. Mentzena i zakłócanie wystąpienia p. Mentzena, aby poszedł w świat przekaz jaki p. Petru jest hop do przodu z prywatyzacją i w ogóle, jakby nie był uczniem Leszka B. znanego machera od niekorzystnej wyprzedaży sreber rodowych :-)

Obrazek użytkownika Jabe

16-10-2023 [22:21] - Jabe | Link:

A ty aby nie łżesz?

Obrazek użytkownika u2

16-10-2023 [22:22] - u2 | Link:

A łżę ?

Obrazek użytkownika Jabe

16-10-2023 [22:18] - Jabe | Link:

Moim zdaniem powód jest jeden. D. Tuskowi udała się operacja prze­kształcenia pre i kam­panii wyborczej z mery­torycznej i prog­ramowej na opartą tylko na ne­ga­tywnych emo­cjach a PiS (ZP) nie­stety dał się złapać na ten emo­cjonalny lep

Trudno to skomentować. TVP zionie jadem na wszystko, co nie­pisowe, a zwłaszcza na Donalda Tuska, od kiedy jest w rękach Jaro­sława Ka­czyń­skiego. Przegonili wszelkie TVN-y i t.p. A tu nagle – biedne ofiary, nie­moty do tego, złapane na lep.

Obrazek użytkownika u2

16-10-2023 [22:26] - u2 | Link:

To fakt dali się złapać w pułapkę nadmiernej reklamy przeciwnika politycznego. Tyle, że nie przedstawiali nieprawdziwych wypowiedzi PDT tylko prawdziwe. A że tego było w nadmiarze to szybko się stawało niestrawne.

No i ganiali za politykami totalnej opozycji, jakby oni chcieli z nimi rozmawiać. A kiedy w końcu totalniacy przyszli na Woronicza, to kreowali się na męczenników, którzy nie mogą słowa powiedzieć. Było to zabawne, ale tylko w małych ilościach, bo szybko trzeba było przełączać na inny spokojniejszy kanał.

Obrazek użytkownika sake3

16-10-2023 [22:30] - sake3 | Link:

Czy pan naprawde sądzi że polskiemu społeczeństwu, suwerenowi żeby lepiej brzmiało zależy na suwerennej Polsce? Zalezy na zapoznaniu się z programem?Oddali głosy na partie które nie miały żadnego programu.Prosze sie spytac jakiegoś Kowalskiego czy Wisniewskiego czy chce by Polską rzadzili inni? Odpowie że mu wszystko jedno byleby w sklepach wszystko było.To nie PiS spowodował,że KOnfederacja miała słaby wynik.To kampania prowadzona przez jej liderów pokazała,że ich program nie dotyczy narodu a tylko możliwości wzbogacenia się przez już bogatych.Na NB dobitnie pokazał to pan @Świderski zwłaszcza w ostatnim wpisie.Napuszone formułki,powoływanie się na filozofów-gigantów na których barkach stoją działacze Konfederacji,przechwalanie się wykształceniem nie mogło trafić i nie trafiło.poczucie wyższości zbyt ujawniane raziło.Nie mieli programu dla narodu tylko do tzw wyższej klasy. Dla ułatwienia i zwyczajowo o wszystko też jest obwiniany PiS.A przecież kampanię antypisowską nie prowadziła tylko opozycja.Cała UE opłacająca kampanie i spędy Tuskowe ,media niemieckie,politycy niemieccy,nawet Żełeński Łukaszenka.i Putin byli zaangażowani.To co z trudem zostao przez PiS wypracowane legnie w gruzach chociazby dlatego,że opozycja przeciwstawi się każdej inwestycji,każdemu projektowi PiS-u .I to jest największa tragedią,że świadomie z grona dobrze rozwijających się państw stoczymy się do rangi prowincjonalnego skolonizowanego państewka.Narodu to nie bedzie obchodziło przeciez mają swoje seriale,wyspy miłości i celebrytów do podziwiania..

Obrazek użytkownika u2

16-10-2023 [22:36] - u2 | Link:

opozycja przeciwstawi się każdej inwestycji,każdemu projektowi PiS-u

Prof. Szeremietiew mówił niedawno w radio Wnet, że totalniacy jak chcą iść na udry z USA to mogą zrezygnować z Himarsów i samolotów z Korei. Jeśli chcą państwa sfederalizowanego, w którym główną rolę grają Niemcy to może dojść do wyrzucenia USA z Europy i powrót do biznesów z Rosją. Wtedy marny los Ukrainy, no i Polski. Ale czy tak będzie jak kreśli prof. Szeremietiew ?

Obrazek użytkownika sake3

16-10-2023 [22:46] - sake3 | Link:

Ciekawe jak się zacznie walka z przystapieniem Szwecji i Finlandii do NATO.Pewno UE wydeleguje Tuska do wypychania ich z NATO.

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-10-2023 [23:59] - Pani Anna | Link:

Sake3
Pytanie za 10000 pnkt do sake3 naszej myślicielki: co trzeba było zrobić,  żeby stracić 1 000 000 swoich wyborców w ciągu 3 lat? I drugie za 2000 punktów: co trzeba było zrobić,  żeby frekwencja wyborcza była najniższa na ścianie wschodniej,  mateczniku PIS?

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

17-10-2023 [11:11] - AŁTORYDET | Link:

@Pani Anna:

Pomyliła się Pani o 600 tysięcy. PiS stracił 411 tys. wyborców. Część z przyczyn naturalnych, część z kulturowych. Jeśli Wołoszański, esbecki kapuś ma większe poparcie niż Macierewicz, to "martwe morze stoi wokół nas i nadziei brak na wiatr". 
 

Obrazek użytkownika u2

17-10-2023 [11:20] - u2 | Link:

Poprzednio PiS schował p. Antoniego. Teraz otwarcie mówił o zamachu w Smoleńsku. Bo i sytuacja się zmieniła z uwagi na wojnę na Ukrainie. Nie ma co ukrywać spraw popartych mocnymi dowodami. Ale zrozumiałe, że negatywna kampania ubeckich merdiów przeciwko p. Antoniemu zrobiła swoje. Ludzie wolą przyjemnego, sympatycznego p. Wołoszańskiego, nawet jeśli to uchol wiadomych służb, który prawi im tylko komplementy, a nie słuchać o jakimś zamachu, który ich bezpośrednio nie dotyczy. No może dotyczy, ale w dłuższym czasokresie i wydaje się nieprawdopodobne teraz, że może im jakoś zaszkodzić milczenie w tej dość oczywistej sprawie.

Ale to tak jak z żydami. Najpierw wzięli się za żydów. Nie protestowaliśmy. Potem wzięli się za nas. Nikt nie protestował, bo nie było komu :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-10-2023 [13:33] - Pani Anna | Link:

Altorydet
Nie pomyliłam się.  Proszę sobie porównać dane, ostatnie miarodajne,  z I tury wyborów prezydenckich z 2020. Gdyby PIS zachował ten elektorat, to miałaby teraz coś ponad 39%.

Obrazek użytkownika Hornblower

16-10-2023 [22:38] - Hornblower | Link:

Kolejny przykład geniuszu sztabowców PiS. Napisać program na 300 stron. Z tego 143 strony opisu sukcesów autorów. Toż tego gniota nie przeczytali nawet kandydaci na posłów i senatorów z PiS. 
"Dodatkowo PiS (ZP) za mało przestrzegał, że zwycięstwo PO (KO) oznacza utratę naszej państwowości na rzecz sfederalizowanego Państwa Europa ze stolicą w Berlinie i Brukseli". 

No mnie wystarczająco przestrzegli. Zwłaszcza gdy działając wspólnie i w pełnym porozumieniu z PO, PSL i Lewicą. przepchali w Sejmie ustawę o upoważnieniu prezydenta RP do ratyfikacji traktatu lizbońskiego, unikając referendum, by czasem Polacy nie zagłosowali przeciw.  Ś.P. prezydent Lech Kaczyński rzecz jasna traktat ratyfikował.
 
Drugi raz PiS mnie przestrzegł przyjmując w podskokach i bez protestów  idiotyczny i zabójczy dla Polski Zielony Ład.

Trzeci raz politycy PiS walczący przeciwko oddaniu suwerenności Polski w łapy Brukseli przestrzegli mnie, gdy wspólnie z Lewicą, czyli postkomunistami, przeforsowali w czerwcu 2021 roku ratyfikację przez Sejm ustawy o zasobach własnych UE, która wyposażyła Komisję Europejską w prawo zaciągania zobowiązań finansowych w imieniu całej Unii oraz w prawo nakładania „unijnych” podatków. Upoważniono również KE do podejmowania decyzji kto, kiedy i w jakiej kwocie ma te zobowiązania spłacać.

Pozostaje podziękować Bogu, że nie przestrzegli nas ze dwa razy jeszcze. 

Obrazek użytkownika u2

16-10-2023 [22:44] - u2 | Link:

Aby na pewno ciebie się tyczył "Zielony ład" ? Przecież ty twierdziłeś, że nie masz nic wspólnego władzą, nie handlujesz alkoholem, paliwem itp towarami. Nie korzystasz z tarczy finansowych, ani innego finansowania od rządu. Więc co tobie przeszkadza "Zielony Ład", no i co tobie przeszkadza "Traktat Lizboński" w twoim życiu ? Chcesz o tym decydować ? To dlaczego nie przekwalifikujesz się na polityka ?

Obrazek użytkownika Hornblower

16-10-2023 [23:12] - Hornblower | Link:

Radzę poczytać i jedno, i drugie. Albo zapytać, byle nie posła (obojętnie z jakiej opcji, bo albo nie wie, albo skłamie) o co chodzi z tym traktatem lizbońskim i z Zielonym Ładem. I jaki to ma i będzie miało wpływ na życie każdego z nas. Na przykład na wysokość rachunków za gaz czy energię elektryczną. Bez podstawowej chociażby wiedzy na ten temat oraz wiedzy kto i kiedy nam to zafundował dyskusja po prostu nie ma sensu.
Pewnie, że chciałbym o tym decydować, chociażby w referendum. Ale referendum w tych czy podobnych kwestiach żadne PiS czy PO nie wesprze, bo to za ważne sprawy, by pozwolić ludziom o tym decydować. No i co powiedziała by Bruksela, jakby takie referendum nie wyszło? Co do polityki to też nie moja bajka. Jak sobie poobserwuję poczynania polityków, zwłaszcza lokalnych (dla jasności, dotyczy to wszystkich opcji, nie tylko PiS), to po prostu nie widzę możliwości wspólnego działania z takimi ludźmi.

Obrazek użytkownika u2

16-10-2023 [23:16] - u2 | Link:

No ale po co mam czytać coś co mi kompletnie nie jest przydatne w życiu ? A tobie jest przydatne ? Wiesz co to jest i do czego ?

Obrazek użytkownika Hornblower

16-10-2023 [23:24] - Hornblower | Link:

Wiem, a i tobie radzę się dowiedzieć. Przynajmniej się dowiesz, co cię czeka w najbliższych 2-3 latach. Nic dobrego, i nie będzie to niestety wina Tuska.

Obrazek użytkownika u2

16-10-2023 [23:28] - u2 | Link:

Serio ? Taki czarnowidz jesteś ? Ja od dłuższego czasu prorokuję wojnę światową i jakoś nie chce wybuchnąć, a wiem z dobrego źródła, że w końcu wybuchnie :-)

Obrazek użytkownika Hornblower

16-10-2023 [23:56] - Hornblower | Link:

To nie jest proroctwo, tylko fakty zapisane w odpowiednich dokumentach. I tak dla przykładu, jak w przyszłym roku zapłacisz, ty, ja i miliony Polaków, podatek od posiadania samochodu spalinowego, to nie będzie zasługa towarzysza Tuska tylko towarzyszy z Brukseli i towarzyszy z PiS. Jak tobie, mnie i milionom Polaków przyjdzie wyższy rachunek za gaz (ucieszą się zwłaszcza ci, których towarzysze z PiS nakłonili do wymiany tzw. kopciuchów na ogrzewanie gazowe) o kilkadziesiąt procent (unijny podatek od paliw kopalnych, którym jest także gaz), to nie będzie zasługa towarzysza Tuska, tylko towarzyszy z Brukseli i towarzyszy z PiS, itd., itp. Przełam się i poczytaj, lepiej co nieco wiedzieć zawczasu.

Obrazek użytkownika u2

16-10-2023 [23:59] - u2 | Link:

Ale, ale, trzeba chronić środowski naturalne. Są zapisy nawet w konstytucji. Chcesz jeździć spaliniakiem i nic nie płacić ? Chcesz palić gazem za darmo ? Nie dbasz o środowisko naturalne ?

Obrazek użytkownika Live free or Die

17-10-2023 [00:43] - Live free or Die | Link:

Hej U2 ty się nie martw, Tusk to wszystko odkręci na korzyść Polaken. Jaki ten narod jest zdegenerowany, potrzeba Pinocheta. 

Obrazek użytkownika u2

17-10-2023 [09:07] - u2 | Link:

Tusk to wszystko odkręci na korzyść Polaken

Znając Tuska to tylko przykręci śrubę, aby młodzi się wyprowadzili z Bolanda. No i znowu będą chwalić Tuska, bo trafią do bogatego zachodu. Wiem, bo ci których Tusk wygonił za granicę przed 2015 masowo zagłosowali na Tuska. Więc nie ma tego złego co by na dobre Tuskowi nie wyszło :-)

Obrazek użytkownika Darek65

17-10-2023 [09:06] - Darek65 | Link:

Horn
Jest takie powiedzenie - Możesz nie interesować się polityką, ale ona interesuje się Tobą.

Obrazek użytkownika Darek65

17-10-2023 [09:04] - Darek65 | Link:

"Kolejny przykład geniuszu sztabowców PiS. Napisać program na 300 stron. Z tego 143 strony opisu sukcesów autorów. Toż tego gniota nie przeczytali nawet kandydaci na posłów i senatorów z PiS" - Kolejny, to szefem kampanii wyborczej zrobić drewnianego Brudzińskiego. No, ale kto miał to poprowadzić, jak myślących się pozbyli.

Obrazek użytkownika tricolour

16-10-2023 [22:45] - tricolour | Link:

A to PiS nie wygrał? Przecież pewne zwycięstwo było. I Tuska na śmietnika w piętnastego października. Też nie? I to też wina Tuska, że nie trafił na śmietnik?

A najlepsze jest to, że nie wiecie dlaczego przegraliście wybory, a referendum to już jest strzał w pysk. Leży wam przed oczyma, a wy nie widzicie.

Niech leży. 

Dobranoc.

😛😛😛

Obrazek użytkownika sake3

16-10-2023 [22:51] - sake3 | Link:

Piana panu z pyska leci,co? Coś na uspokojenie by sie przydało,bo nienawiść w połaczeniu z radoeścią waszej wygranej to niebezpieczna mieszanka. 

Obrazek użytkownika tricolour

16-10-2023 [22:54] - tricolour | Link:

Nie piana - rechot. Tak, mam satysfakcję i to wielką.

😛

Obrazek użytkownika u2

16-10-2023 [23:00] - u2 | Link:

A kto wygrał wybory ?

Obrazek użytkownika tricolour

16-10-2023 [23:05] - tricolour | Link:

Kto wygrał? Proszę:

Najbardziej znana komisja w Polsce to obwodowa komisja nr 148, która mieściła się na osiedlu Jagodno we Wrocławiu. W dniu wyborów tysiące ludzi nie mogło zagłosować tam w terminie — ze względu na ogromną frekwencję w większości komisji zabrakło kart wyborczych. Wrocławscy wyborcy jednak nie poddali się i cierpliwie czekali. Przypadkowi ludzie donosili im gorącą kawę, herbatę i pizzę.

W komisji na Jagodnie oddano 2724 ważnych głosów. Najwięcej z nich zdobyła Koalicja Obywatelska — 1186. To 43,54 proc.
......
Na samym końcu z najgorszym wynikiem znalazło się Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego otrzymała zaledwie 162 głosy i 5,94 proc.
....
Ludzie stali do trzeciej w nocy by dać kopa w dupę.

😁😁😁

Obrazek użytkownika u2

16-10-2023 [23:12] - u2 | Link:

No ale kto wygrał ?

Obrazek użytkownika tricolour

16-10-2023 [23:19] - tricolour | Link:

Jak to kto - zawsze wygrywa kasyno. Wręcz zacytuję:" CPK poszło się jebać, atom to samo, kontrakty na zbrojenia unieważnią, wojska USA wypchną z Polski, 800+,13 i 14 zabiorą, Orlen, LOT i co lepsze Spółki sprzedadzą, bezrobocie w 2024-15%, parabanki, zeszyty, jebanie po grób".

Wy oszukiwaliście, my oszukiwaliśmy, wygrał lepszy. Nie masz chyba żalu do mnie.

😀😀😀

Obrazek użytkownika u2

16-10-2023 [23:31] - u2 | Link:

@tri

Ale ja nie startowałem w wyborach, a moi kandydaci, na których zagłosowałem, weszli do parlamentu, więc nie wiesz kto wygrał ? :-)

Obrazek użytkownika spike

17-10-2023 [01:05] - spike | Link:

@tri
"Wy oszukiwaliście, my oszukiwaliśmy, wygrał lepszy. Nie masz chyba żalu do mnie."

ale twoją dupę przekalibrują.
Jakim trzeba być durniem, by na złość Kaczyńskiemu, dać się Tuskowi dymać, chyba że to lubisz, a to zmienia postać rzeczy, tylko dlaczego skazujesz na wydymanie swoich bliskich i znajomych ?
 

Obrazek użytkownika Hornblower

16-10-2023 [23:20] - Hornblower | Link:

Wybory wygrał PiS, bodajże 3 raz z rzędu, jeśli chodzi o wybory parlamentarne. Niewątpliwie jest to sukces bez precedensu. Tylko pytanie powinno brzmieć: Kto będzie rządził? Kto położy łapę na spółkach, radach nadzorczych i agencjach rządowych do przewalania kasy? Czyi krewni i znajomi czekają w blokach startowych i już dzielą stołki i łupy? Czyi krewni i znajomi w panice zmieniają zapisy umów, by wpisać na szybko klauzule o zakazie zatrudnienia w konkurencji lub wyhaczyć chociaż większe odprawy? Oto jest pytanie.

Obrazek użytkownika u2

16-10-2023 [23:33] - u2 | Link:

Znasz kogokolwiek z takich spółek, rad i agencji osobiście ? Albo z przekaziorów ? Wiesz kto ile tam zarabia ?

Obrazek użytkownika Hornblower

16-10-2023 [23:46] - Hornblower | Link:

Tak, znam osobiście. W tym takich, co żyją (dobrze) na koszt podatnika od ćwierć wieku. Niezależnie od profilu władzy. Zawsze są po jasnej (czyli aktualnie rządzącej) stronie. To sól ziemi naszej.

Obrazek użytkownika u2

16-10-2023 [23:48] - u2 | Link:

Czyli fachowcy ? A co rozumiesz, że żyją na koszt podatnika ? Sądzisz, że to ty ich utrzymujesz ?

Obrazek użytkownika Hornblower

17-10-2023 [00:00] - Hornblower | Link:

Nie sądzę, tylko utrzymuję z płaconych przez siebie podatków. A co do fachowości, no cóż. Każdy, byle z dobrej opcji, może być takim "fachowcem".  Tylko nie każdy będzie, rzecz jasna.

Obrazek użytkownika u2

17-10-2023 [00:08] - u2 | Link:

To ile im płacisz ? Ile zarabiają ? Skoro już pracują w spółce ćwierć wieku to muszą być nieźli w swoim fachu. Jakie mają predyspozycje zawodowe ?

Obrazek użytkownika Darek65

17-10-2023 [09:14] - Darek65 | Link:

Horn
Nie pałuj się, to bez sensu. On chce sprowadzić Ciebie do swojego poziomu. Jeśli chodzi o przykład, to niech będzie niejaki Niedzielski. W administracji rządowej od czasów Oleksego. Każda opcja mu pasowała.

Obrazek użytkownika Live free or Die

17-10-2023 [00:46] - Live free or Die | Link:

Pinochet, zgoda. Tylko nie porównuj gienierała J do Pinocheta a nawet Franco.

Obrazek użytkownika Adam66

16-10-2023 [23:28] - Adam66 | Link:

@u2
No jak to kto, eskimosi - oni zawsze wszystkie opcje obstawiają i często finansują.  Wtedy zawsze mogą powiedzieć: "nieważne kto wygrał, my i tak zawsze przy korycie". Nie jest to dokładny cytat ale oddaje sens całej sytuacji.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

17-10-2023 [06:54] - AŁTORYDET | Link:

@tricolor:

Bardzo ciekawe te wyniki. Co to za osiedle Jagodno? Rozkład głosów, tak ostro różniący się od przeciętnego, sugeruje albo ustawkę, albo esbecko-trepowsko-czerwone siedlisko.  Szkoda, że nie podał Pan wyników dla Trzeciej Nogi i Kraczastego, bo ktoś te brakujące 50% zdobył, nieprawdaż?

Obrazek użytkownika angela

17-10-2023 [08:10] - angela | Link:

Ludzie stali do 3😁  w nocy, by wyjść na durniów, co głosują przeciw sobie i na złodzieji. 
Widocznie podoba im sie zmywak w Londynie i podcierania hitlerowców, o ubogaceniu " lekarzy" z Afryki nie wspomnę. 

Obrazek użytkownika spike

17-10-2023 [00:54] - spike | Link:

@tri
Polska przegrała, nie PiS, ale jak widać za głupi jesteś by to pojąć, dlatego będziesz i reszta twoich, jak i niewinnych, zapierdzielać do końca życia, złotówki z emerytury nie zobaczysz, masz tylko 40% szansy kilka dni się nią nacieszyć.

Obrazek użytkownika Darek65

17-10-2023 [09:17] - Darek65 | Link:

spike
Jednak tę Polskę, w naszym imieniu, reprezentował PIS

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

16-10-2023 [23:37] - Siberian Husky Dog | Link:

Na meczu Belgia - Szwecja... (mecz został przerwany)... islamski terrorysta zastrzelił dzisiaj w Brukseli 2 szwedzkich kibiców - następnie zbiegł...
Jak długo jeszcze Europa będzie na to wszystko pozwalać??

Obrazek użytkownika u2

16-10-2023 [23:45] - u2 | Link:

@Sib

Posiada karabin automatyczny. Ktoś musiał go mu sprzedać. Taki karabin sporo kosztuje.

Obrazek użytkownika spike

17-10-2023 [00:57] - spike | Link:

już niedługo, Polsce nam ich podeślą, @ania już przebiera nogami z tej niecierpliwości.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

17-10-2023 [00:11] - Siberian Husky Dog | Link:

W PEWNYM MIASTECZKU...

W pewnym miasteczku
W okrąglej sali
Wszyscy wyborcy
Się porzygali

A jak rzygali
Wszyscy się śmiali
 I jedni drugich
W krąg okradali

Rzygali wielcy
Rzygali mali
Rzygali wszyscy
Aż się posrali

Jeden wyborca
Udawał słonia
A nie był słoniem
Bo walił konia

Zachwycił koniem
Swyn wyborczynie
Bo nie był słoniem
W tuska krainie

A w trzeciej drodze
Gdy wiatr zawieje
Się okradają
Sami złodzieje

I kradą wielcy
Gdy kradli mali
Co się na tuska
Powysrywali

Cóż dać na koniec
Tego wierszyka
Udawać słonia
Jest bez ryzyka

Można też znosić
Kukułcze jaja
I się wyrzygać
Pierwszego maja

                    Aleksander Szumański w dedykacji opozycji totalnej

https://niepoprawni.pl/blog/aleszumm/w-lubelskim-okradziono-czlonkow-komisji-wyborczej

Obrazek użytkownika Live free or Die

17-10-2023 [00:38] - Live free or Die | Link:

Byc wolnym to trzeba zasmakować . Co to znaczy to trzeba odnieść się do literatury najlepiej o Ameryce. Połowa Polski to niewolnicy i "Lalka" Bolesława Prusa. Żeby po tak spektakularnym postępie społecznym przerznać wybory do rządzenie . Ano stało sie ku chwale Ojczyzny "zdrowie wasze w gardła nasze".

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-10-2023 [00:43] - wielkopolskizdzichu | Link:

"z merytorycznej i programowej na opartą tylko na negatywnych emocjach"

Pan Bloger żyje w błogiej niewiedzy oskarżając PO i Tuska o ściągnięcie sporu programowego na emocjonalny.
1. Prezes Kaczyński na zebraniach mówił wprost o potrzebie niszczenia tych którzy z jego programem się nie zgadzają.
2. Pismaki i dupolizy Prezesa beż żadnej żenady wypowiadają się o takich jak ja że są 3 pokoleniem przywiezionych na ruskich tankach. 
Trzeba być wyjątkowym debilem lub koorwą by takimi stwierdzeniami operować w przestrzeni publicznej.

Konkluzja. Na partię taką jak PiS nikt rozsądny któremu na sercu leży dobro Polski nie głosuje.

BTW
Jeśli Prezes rządzącej partii obiecuje komuś niszczenie powinien wiedzieć że sam może zostać zniszczony, wcześniej niż kogokolwiek sam zniszczy.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

17-10-2023 [07:25] - AŁTORYDET | Link:

75% frekwencja. Rekordowy wynik z 1989 roku pobity o ponad 10% !!! Wzrost frekwencji sprzyjał opozycji, to potwierdzają zgodnie i opozycja i rządzący. Skąd ten wzrost się wziął? Ano z ogromnej akcji agitacyjnej, której wehikułem byli influencerzy. Począwszy od tych, którzy mają kilka tysięcy followersów, do tych z milionami. To nie była obywatelska akcja, jak śledztwo w sprawie Seby Majtczaka, to była zorganizowana akcja NGO'sów, sponsorowanych przez obcych. Zajmowano się 25 milionami pożyczonym przez Tuska, a grubo poważniejsze sumy szły bokiem. Moim zdaniem, PiS nie docenił interwencji zagranicy, sądził, że ingerencja sprowadza się do impertynencji Schulza czy Webera. Błąd. PiS-u, a personalnie Hoovera-Kamińskiego. 
Przyłączam się do tych głosów, które twierdzą, że Prezydent ma swej porażce swój udział. To jego nominat Czaputowicz, niemiłosiernie kopał PiS, za korektę polityki zagranicznej, to jego nominaci "generałowie"  najpierw mocno kontestowali działania Mariusza Błaszczaka, by w końcu spektakularnie wejść do kampanii. Można by tu wytknąć PAD, o wiele więcej. 
Według mojego zdania - porażka PiS-u jest oczywista, choć raczej niespodziewana, ale zwycięstwo opozycji nie jest triumfem. Najgorsze jest niestety to, co nieuchronnie nastąpi: akcjonariusze opozycji, przyjdą po dywidendę. 

Obrazek użytkownika u2

17-10-2023 [07:58] - u2 | Link:

porażka PiS-u jest oczywista, choć raczej niespodziewana

Sądząc z badań sondażowni jednak spodziewana. Przynajmniej przeze mnie.

przyjdą po dywidendę. 

Dobra Zmiana trzyma finanse w doskonałym stanie, dywidenda jest, ale szybko się skończy przy rabunkowej gospodarce niemieckich pachołków :-)

Obrazek użytkownika Czesław2

17-10-2023 [08:06] - Czesław2 | Link:

@AŁTORYDET Przyjdą po dywidendę, czyli po Polskę. Nie doceniacie faktu, że sprawa likwidacji państw narodowych uni jest już prawie dopięta.
 Nikt nie zwrócił uwagi tutaj na przerżnięte wybory do Senatu, co praktycznie odbiera PIS-owi jakikolwiek wpływ na państwo. To były chyba ostatnie wybory.
 Do Senatu wybrano żelazny komunistyczny beton, oraz Grodzkiego. Moja diagnoza jest trafna. Te 60% polaków głosujących za likwidacją Polski to tzw europejczycy, oddadzą głos na każdego, kto pozwoli kraść.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

17-10-2023 [08:37] - AŁTORYDET | Link:

@Czesław2:
Śp. Zbigniew Zapasiewicz, indagowany o to, dlaczego do kin i teatrów, wchodzą amatorzy i profani, odparł: "może tak musi być". Mamy demokrację bezwarunkową, działa wprost, wybór złodziei i renegatów, to indykator zdrowia społecznego.Gawłowski wygrał wybory bardziej przekonująco, niż cztery lata temu.... Pawlak pokonał Martynowskiego, trep Różański, ach, szkoda gadać...
 

Obrazek użytkownika Czesław2

17-10-2023 [08:47] - Czesław2 | Link:

@AUTORYDET Ja mam szacunek dla tych komentujących tutaj, którzy mieli odwagę powiedzieć, że polskiego społeczeństwa już nie ma. Mimo gówna, które na nich płynęło.

Obrazek użytkownika Czesław2

17-10-2023 [08:54] - Czesław2 | Link:

Teraz czekam na ruchy Tuska. Np dotyczące armii. Będę wiedział, czy za sprawą likwidacji Polski stał także nasz sojusznik, czyli Biden i jego żydowskie zaplecze. Okaże się może, że zlikwidowane zostaną kontrakty na zakup uzbrojenia. To by znaczyło, że cel, czyli rozbrojenie europy wschodniej został osiągnięty..

Strony