Nie możemy zawieść krajów europejskich i Europejczyków!

Nasze wybory są ważne nie tylko dla Polski i Polaków, ale też dla wszystkich narodów i państw w UE.

UE ma dziś ogromne kłopoty związane przede wszystkim z ogromną skalą nielegalnej imigracji socjalnej z krajów Afryki i Azji. De facto za wielką skalę tej imigracji odpowiadają Niemcy, którzy za sprawą A. Merkel "otworzyli drzwi" dla tej imigracji. I dziś na ulicach Włoch, Francji, Niemiec, Szwecji, Holandii, Belgii i wielu innych krajów mamy hordy rozwydrzonych imigrantów. Są walki ich gangów, morderstwa, gwałty i inne przestępstwa.  

Europa sobie z tym wszystkim nie radzi. W Szwecji już jest wojsko na ulicach, Francuzi chcą (tak jak u nas) referendum w sprawie migracji, Włosi chcą odsyłać migrantów z powrotem do ich krajów, zaczynają ponownie funkcjonować granice i kontrole graniczne, jest chaos, zniszczone budynki, samochody a ludzie boją się wychodzić samemu i po zmroku. Taki to los zgotowali Niemcy całej zachodniej Europie.

I co? Ano Niemcy mają tylko jeden sposób na pozbycie się problemu migrantów: przymusowa ich relokacja do innych krajów europejskich, w tym do Polski. Na to nie może być naszej zgody i jej nie ma, bo stawiamy twarde weto. My chcemy po prostu uszczelnić granice w Europie, odsyłać nielegalnych imigrantów z powrotem a pomagać na miejscu w Afryce czy Azji. 

Polska jest dziś najbezpieczniejszym krajem w UE i oczy Europejczyków są zwrócone na nas z nadzieją, że wygra PiS (ZP), co sprawi, że ideologiczne elity unijne będą zmuszone zmienić swoje podejście do imigrantów na mniej więcej takie jakie ma nasz obecny rząd. Na to liczą Europejczycy. 

Gdyby u nas wygrało PO (KO) to byłby też koniec Europy, bo D. Tusk i jego akolici dołączyliby do grona tych, którzy chcą przymusowej relokacji oraz budowy Jednego Państwa Europa ze stolicami w Berlinie i w Brukseli, co zniechęciłoby inne kraje do walki o siebie. 

Czy możemy zawieść Europę? NIE!

Ponadto w UE jest potężny kryzys energetyczny wpływający na zmniejszenie wzrostu gospodarczego i na wysokie ceny nośników energii. 

Ten kryzys też jest pokłosiem wcześniej prowadzonej niemieckiej polityki gospodarczej polegającej na niskich cenach np. gazu importowanego z Rosji poprzez rurociągi Nord Stream. Co prawda II rurociąg jeszcze nie został uruchomiony, ale stoi gotowy do użycia po zakończeniu wojny Rosji z Ukrainą. 

A miało być tak pięknie: Niemcy mieli importować tani gaz z Rosji a później po wyższych cenach odsprzedawać go całej Europie. I tak by było, gdyby nie zapędy mocarstwowe W. Putina i bohaterstwo żołnierzy ukraińskich. 

I też pod względem gospodarczym jesteśmy wyróżniani w Europie. Jako nieliczni potrafiliśmy udanie przeprowadzić gospodarkę przez czasy covidu a całkowicie uniezależniając się energetycznie od dostaw nośników energii z Rosji byliśmy w stanie przeciwstawić się kryzysowi energetycznemu.  

Wzrost politycznego, gospodarczego i militarnego znaczenia Polski najbardziej boli Niemców, bo nasz kraj miał być taki jak za czasów rządów PO-PSL, gdzie powoli stawaliśmy się landem niemieckim a Polska stawała się "kartonowym państwem" gdzie były tylko "ch...j, dupa i kamieni kupa". 

I sądzę, że większość krajów europejskich (unijnych) też w obszarze gospodarczym "trzyma kciuki" za zwycięstwo PiS (ZP), bo już mają dość dominacji Niemiec w UE. Gospodarka niemiecka dzięki swojej  walucie Euro wyssała z krajów unijnych "ostatnie soki" a same Niemcy chcą zmieniać traktaty unijne i z Europy zrobić sobie IV Rzeszę Niemiecką a później w porozumieniu z Moskwą stworzyć Eurazję od Lizbony do Władywostoku.  

Jeżeli teraz w Polsce wygra PiS (ZP) i utworzy swój rząd to te niemieckie plany podboju Europy mogą zostać oddalone w nieskończoność i większość krajów unijnych właśnie na to liczy.

Czy możemy zawieść Europę? NIE!

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika juur

12-10-2023 [18:25] - juur | Link:

"......ogromne kłopoty związane przede wszystkim z ogromną skalą nielegalnej imigracji......"
Lewactwo targane wewnętrznymi rozterkami:
- nie mogą się doczekać "ubogacenia" i jednocześnie zew krwi każe uznać "ubogaczacy" za wrogów
 

Obrazek użytkownika Niezalogowany

12-10-2023 [18:27] - Niezalogowany | Link:

I po raz kolejny w historii Polacy ratują Europę przed "sowiecką zawieruchą" i "niemieckim porządkiem". My, czytelnicy tego portalu, jesteśmy w większości prawdziwymi patriotami, więc wiadomo, że zagłosujemy na ZP. Ale wciąż są liczni niezdecydowani i powinniśmy do ostatniej chwili starać się, by nie zmarnowali swojego głosu oddając go na jakieś odnogi PO udające niezależne partie. Podkreślam: ci niezdecydowani zdecydują, czy będziemy mieli polską Polskę dla Polaków, czy niemiecki folwark produkcyjno-usługowy połączony ze strefą buforowania "uchodźców".

Obrazek użytkownika tricolour

12-10-2023 [18:39] - tricolour | Link:

- No to zagłosuj, co ci szkodzi. No co ci szkodzi człowieku, to tylko cztery lata. Więc na te cztery lata spróbuj, zamknij oczy, zaciśnij zęby i zagłosuj na Prawo i Sprawiedliwość -  

Obrazek użytkownika Niezalogowany

12-10-2023 [19:04] - Niezalogowany | Link:

Nie miotaj się, Трехцветный, ruski trollu. Owszem, pójdę i zagłosuję, z otwartymi oczami, z uśmiechem na twarzy, z podniesioną głową oddam swój głos na jedyną w Polsce prawdziwie polską, propolską i patriotyczną formację polityczną - by mieć wkład w zwycięstwie polskości i Polaków nad atakami neokomunizmu.

Obrazek użytkownika tricolour

12-10-2023 [19:49] - tricolour | Link:

Tak ci dopomóż Bóg.

Obrazek użytkownika Kaczysta

12-10-2023 [23:26] - Kaczysta | Link:

PiS to nieudacznicy. 8 lat rządów, 8 lat wyprowadzania wojska na ulice, 8 lat wychodzenia z UE... Wojska na ulicach jak nie było tak nie ma, a w UE nadal tkwimy. No ale tym razem to już na pewno się uda - będzie krwawa pacyfikacja niepokornych obywateli i błyskawiczne wyjście z UE

Obrazek użytkownika Ijontichy

12-10-2023 [18:29] - Ijontichy | Link:

Pamietasz Krzysiu co musiał spełniac kandydat na Pierwszego Sekretarza KPZR sowietach? 
Musiał utrzymać pióro,mocz i miec zgodę obojga rodziców aaaa! i mieć ukończone 80 lat.
Ty możesz klepać w klawiaturę...a z moczem jak jest? 
Jutro 13 i piątek...ile notek planujesz?

Obrazek użytkownika Jabe

12-10-2023 [18:37] - Jabe | Link:

A co z imigracją legalną?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

12-10-2023 [18:39] - Niezalogowany | Link:

Jeśli jej "legalnośc" będzie polegać na bezprawnych niezgodnych z traktatami UE decyzjach unijnych mandarynów, to oczywiście rząd Polski (jeśli będzie to rząd ZP) odrzuci takie uzurpacje.

Obrazek użytkownika Czesław2

12-10-2023 [18:42] - Czesław2 | Link:

Jutro w PE głosowanie nad zmianą eurotraktatów. Ot, tak sobie. Nikt w mediach się na ten tamat nie zająknie, no na 20 stronie. Ciekawe  czy zmiany wchodzą z automatu? Też cisza. Ponieważ ma być zlikwidowana jednomyślność,  w Polsce to są prawdopodobnie ostatnie wybory.

Obrazek użytkownika tricolour

12-10-2023 [18:48] - tricolour | Link:

Przepraszam za dociekliwość, ale czy podczas głosowania w sprawie likwidacji jednomyślności obowiązuje jednomyślność, czy jury uzna odpowiedź awansem?

Obrazek użytkownika Czesław2

12-10-2023 [18:57] - Czesław2 | Link:

Sam jestem ciekaw. Na pewno prawo zostanie ominięte tak, aby przeszło. Chyba dyskusja tu nie jest potrzebna. Ja tylko zastanawiam się, czy Polska konstytucja dopuszcza likwidację Polski. Zakazu nie widziałem  , a jest artykuł o przekazywaniu kompetencji państwa na zewnątrz bez określenia limitu.

Obrazek użytkownika u2

12-10-2023 [19:18] - u2 | Link:

Niemcy mają tylko jeden sposób na pozbycie się problemu migrantów: przymusowa ich relokacja do innych krajów europejskich, w tym do Polski

Tyle, że w kolejce do UE jest 200 milionów osób z Bliskiego Wschodu, o czym mówi PMM w wywiadzie dla najnowszego numeru Gazety Polskiej. W ten sposób nie postawi się tamy dla nielegalnej migracji, tylko się zachęci nielegalnych migrantów do forsowania granic UE. Pakt migracyjny, prace nad przyjęciem którego przyspieszyła KE, to typowy strzał w kolano we wspólną politykę migracyjną UE. Zapisy paktu są niezwykle niejasne, tak jak handel emisjami CO2, o czym mówi PMM w w/w wywiadzie.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

12-10-2023 [19:21] - Niezalogowany | Link:

A przy okazji taka ciekawostka: mój kolega z Wrocławia, będący częścią organizacji kontrwywiadu obywatelskiego donosi mi, że od paru tygodni tamtejszy niemiecki konsulat aż trzęsie się od ruchu (bynajmniej nie ekologicznych elektrycznych) samochodów jeżdżących w te i we wte z antypolskimi misjami. Należący do kontrwywiadu obywatelskiego "carspotterzy" widują później te niemieckie autka w zaskakujących lokalizacjach: a to u jakiegoś pana polityka na posiadłości, a to pod siedzibą polskiego oddziału jakiejś "apolitycznej" "międzynardowej" instytucji, a to w Warszawie pod ambasadą innego upadłego państwa ze wschodu - nie ma się co dziwić, że szkopy nie były w stanie własnych obywateli wydobyć z Izraela, skoro jedyne, czym się zajmują, to rycie pod Polską.

Obrazek użytkownika tricolour

12-10-2023 [20:00] - tricolour | Link:

Twój kolega z kontrwywiadu obywatelskiego łże - pod konsulatem niemieckim jest ruch jednokierunkowy. Można jeździć tylko w te. To po pierwsze.

Po drugie - ta część Podwala to akurat dość wrażliwa komunikacyjnie część trasy W-Z i trzęsący się ruch byłby doskonale utrudniający naszą komunikację, co nie ma miejsca.

Więc prawdziwy polaku - kłamiesz. Nówka nie śmigana, Niemiec płakał jak sprzedawał.

😛

Obrazek użytkownika u2

12-10-2023 [20:08] - u2 | Link:

Konsulat Niemiec we Wrocławiu ma aż 800 etatów. Jesteś zatrudniony w tym konsulacie ?

PS. W te i we wte po polsku znaczy, że do konsulatu i z konsulatu.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

12-10-2023 [20:13] - Niezalogowany | Link:

Pewnie do 50 osób załatwia sprawy konsularne i inne realnie dyplomatyczne kwestie. Reszta to antypolska agentura, oficerowie prowadzący, szef Grasia i inne szwabskie szpiony.
O ważności Polski świadczy właśnie ilość oddelegowanych tu szwabskich szpiegów i sabotażystów. Naprawdę strasznie ważna ta Polska, skoro niemieckie razwiedki zamiast ratowac Niemców z Gazy prowadzą kampanię Tuskowi.

Obrazek użytkownika u2

12-10-2023 [20:25] - u2 | Link:

Niemcy finansują 37 organizacji pozarządowych w Polsce. Więc mają rozbudowaną agentur.

Obrazek użytkownika tricolour

12-10-2023 [20:45] - tricolour | Link:

Konsulat nie ma nawet parkingu dla interesantów. Można się zatrzymać na wydzielonym poboczu przy policyjnym posterunku, które jest stale oblężone, bo to centrum miasta prawie.

Kuźwa, w te i wewte.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

12-10-2023 [20:50] - Niezalogowany | Link:

Bredzisz, Трехцветный. Jakich interesantów? Nie ma mowy o żadnych interesantach, ale o szkopach/szwabach/prusakach rojących się w tej budowli i śmigających samochodzikami jakby im się odwłoki paliły w te i we wte z tego Wilczego Szańca 2.0 do różnych folksdojczów w Polsce. Zrozumiał?

Obrazek użytkownika tricolour

12-10-2023 [20:57] - tricolour | Link:

Nie, prawdziwy polaku - przyjedź, popatrz na łachy stojące rano w kolejce. Mogę ci w przyszłym tygodniu cyknąć fotkę w drodze do szkoły - chcesz?

😀

Obrazek użytkownika Niezalogowany

12-10-2023 [21:18] - Niezalogowany | Link:

Widzę, że tradycyjnie uciekasz w inny temat, gdy zostajesz ośmieszony. Jakie łachy, jaka kolejka, jacy interesanci, jaka droga jednokierunkowa? Mowa jest o bezczelnej, całodobowej aktywności szpiegowsko-dywersyjnej niemieckiego personelu "dyplomatycznego". Poniał, Трехцветный ?

Obrazek użytkownika tricolour

12-10-2023 [21:29] - tricolour | Link:

Jestem rozbawiony. Różnica między rozbawieniem, a ośmieszeniem jest taka jak między samochodem a izerą.

😛😛😛

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-10-2023 [22:00] - Pani Anna | Link:

@Niezalogowany 
Może ja się nie znam, ale czy ci szpiedzy muszą tak ciągle jeździć wewte i wtefte? Nie mogą wysłać faxu? Albo najlepiej gołębia pocztowego?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

12-10-2023 [20:10] - Niezalogowany | Link:

Трехцветный, wstydź się. Budynek konsulatu ma plan wielokąta, to nie jest jedna płaska ściana stojąca przy jednej ulicy. Sprawdź w encyklopedii hasło "wielokąt". A później zalecam rzucik oka w Google Street View, tryb podglądu satelitarnego. Dasz radę. Chyba.

Obrazek użytkownika Tomaszek

12-10-2023 [20:46] - Tomaszek | Link:

Nielog 
Dla niego to pikuś , on Pitagorasa obalił to cóż to płaska ściana ? Z płaskoziemców kpił to pewnie myśli że ziemia jest wklęsła . 

Obrazek użytkownika tricolour

12-10-2023 [20:55] - tricolour | Link:

Tomaszku

Drobne sprostowanie: dopiero ode mnie dowiedziałeś się, jak brzmi twierdzenie Pitagorasa. Gdybyś wiedział wcześniej, to może daliby ci magistra, ale nie wiedziałeś...

Podziękuj panu.

😁

Obrazek użytkownika Tomaszek

12-10-2023 [21:04] - Tomaszek | Link:

Z tym Piecią Gorasem według ciebie to do rozdania Nobli poczekaj . Możesz jeszcze z patentem na felgi przykręcane za obręcz spróbować . 

Obrazek użytkownika tricolour

12-10-2023 [21:09] - tricolour | Link:

To byłby piętnasty Nobel związany z Wrocławiem. Warto poczekać.

😛

Obrazek użytkownika Tomaszek

12-10-2023 [21:41] - Tomaszek | Link:

I jeszcze za wklęsłą ziemię i niemanie świateł . Bolek się chowa . Ty może na prezydenta wystartuj , z Rychem Petru jak zrobisz debatę to i z jajec na Nobla się załapiecie .

Obrazek użytkownika tricolour

12-10-2023 [20:48] - tricolour | Link:

No i widzisz, abstrachuju, jak prawda wychodzi na jaw: kontrwywiad musi sprawdzić na guglarce o czym mówi.

😛😛😛

Obrazek użytkownika Tomaszek

12-10-2023 [20:58] - Tomaszek | Link:

Ty kolorowy ?
Co ty ostatnio wkręcasz ? Jeszcze ze trzy cztery lata temu to koło Kalisza podobno mieszkałeś . i Jeepa Cherokeego miałeś tam i wtedy a propos . A teraz już we Wrocławiu od czternastu lat ? Pisałem ci , nie kombinuj nawet z najprostszymi liczbami  bo ci się zesrywa , nawet 2x2 nie próbuj bo ZONK ci wyjdzie . Teraz to ci chyba mentor życiorys Wrocławiaka dorobił , tylko z poprzednim nie zgrał . Ja tego  kitu nie łykam . Wy "dżindżinierowie" macie swoje tajne "całki" i "półki" . Ale nie przy ludziach . Bój się Boga "inżynierze".

Obrazek użytkownika tricolour

12-10-2023 [21:07] - tricolour | Link:

No i widzisz, palancie - nie potrafisz zapamiętać czegokolwiek na cztery lata, to się nazywa starcza demencja.

Reguła Kalisza: ostrożnie mi jajka liż - tak mawiają księża.

Obrazek użytkownika Tomaszek

12-10-2023 [21:31] - Tomaszek | Link:

To Rysio Kalisz twoim księdzem był ? Mentorem może ? Wdzięczność ucznia nie ma granic . ale z tymi jajkami to gorzej jak feudalizm .
Aha
Twój problem że ja pamiętam a na demencję to liczyłeś , ale ja nie Tusk się nazywam .
Łosiu prosty

Obrazek użytkownika tricolour

12-10-2023 [21:37] - tricolour | Link:

Tomaszek,

Nie tłumacz się już i uspokój nerwy, bo ci zdania koślawe wychodzą.

"Aha" - nagle sobie coś przypomniałeś gdy mówiłeś o demencji? 😁😁😁

Człowieku, dobrze ci radzę, po przyjacielsku - myśl podczas rozmowy. A już szczególnie podczas pyskówki.

Obrazek użytkownika Tomaszek

12-10-2023 [21:44] - Tomaszek | Link:

Coś zakichał się chłopak . Czyżby włos z jajec  mentora ?

Obrazek użytkownika tricolour

12-10-2023 [22:48] - tricolour | Link:

Widzę, że mam do czynienia z praktykiem, bez magisterium, ale jednak: tomaszku, opisz nam, jak się zakichuje?

😀

Obrazek użytkownika Tomaszek

12-10-2023 [22:59] - Tomaszek | Link:

Długo kichałeś . Ponad godzinę . Stąd pewnie zadyszka . Trzeba było selfie nakręcić , byś sobie pooglądał .

Obrazek użytkownika Niezalogowany

12-10-2023 [21:21] - Niezalogowany | Link:

Nieudolny troll Трехцветный nie tylko ma problemy z własnym legendowaniem, ale też z geografią Polski i podstawowymi faktami dotyczącymi polskiego przemysłu. Klasyka. Pieniążków z Nord Stream nie ma, to i nie ma dobrej diety więc słabuje na ciele i umyśle.

Obrazek użytkownika tricolour

12-10-2023 [21:24] - tricolour | Link:

Dziękuję, nielog, czekałem wręcz na taki post. To wyraz najwyższego uznania dla mnie.

Ale też powiem zupełnie serio, że ciency jesteście nawet w kilku. 

😁😁😁

Obrazek użytkownika Pers

12-10-2023 [19:24] - Pers | Link:

@ałtor
//Ten kryzys też jest pokłosiem wcześniej prowadzonej niemieckiej polityki gospodarczej polegającej na niskich cenach np. gazu importowanego z Rosji poprzez rurociągi Nord Stream.//

Konkurencyjność Europy brała się m.in z dostępu do taniej i pewnej energii z Rosji.
Teraz Europa pada bo została zmuszona do zakupu kilkakrotnie droższego gazu z USA a największe firmy niemieckie przenoszą się za ocean albo do Chin bo nie wyrabiają z kosztami.
I ty jesteś doktorem ekonomii? Chyba znachorkiem wiejskim.

A masowa emigracja pochodzi z krajów rozwalonych przez USA/NATO. 
Dziwisz się, że szturmują Europę?

Obrazek użytkownika u2

13-10-2023 [06:08] - u2 | Link:

@fekaliusz

Konkurencyjność Europy brała się m.in z dostępu do taniej i pewnej energii z Rosji.

Baju, baju, Niemcy zlikwidowali źródło taniej energii, czyli 19 elektrowni atomowych i przeszli na ruski gaz. To najbardziej idiotyczna zamianka początku 21 wieku. Jak można być tak krótkowzrocznym ? Elektrownie atomowe mogłyby jeszcze pracować wiele dekad, o czym mówili sami niemieccy eksperci od energetyki.

Zamienił niemiecki stryjek siekierkę na kacapski kijek :-)
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

12-10-2023 [20:28] - NASZ_HENRY | Link:

Germany should be bombed every 50 years as a preventive measure, 
without giving any reason.

Winston Churchill

Obrazek użytkownika Tomaszek

12-10-2023 [20:42] - Tomaszek | Link:

Obiecanki cacanki . Powinien mieć na drugie Casanova  bo pier...olić to umiał dobrze .

Obrazek użytkownika spike

12-10-2023 [21:32] - spike | Link:

@henry
Winston Churchill tu miał rację, co nie zmienia prawdy, że ten alkoholik po pijaku Stalinowi sprzedał Polskę, stąd nasze kłopoty po dzień dzisiejszy, a jak potraktował bohaterskich polskich pilotów, w dzień zwycięstwa, wygnał na ulice, a gen.Sikorskiego ponoć przyjaciela, też sprzedał Stalinowi, jak Tusk Prezydenta Kaczyńskiego Putinowi.

Obrazek użytkownika marsie

12-10-2023 [20:51] - marsie | Link:

Paskudne "orędzie" marszałka "Koperty" Grodzkiego!
Ale jest i plus - właśnie PiS-owi wzrosło o 5 procent!

Obrazek użytkownika spike

12-10-2023 [21:33] - spike | Link:

Grodzki to hańba dla senatu i Polski !
jak cała POlszewia.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

12-10-2023 [21:49] - krzysztofjaw | Link:

marsie
Ten domniemany: łapówkarz i oszust, i pracz brudnych pieniędzy w sposób zorganizowany, „pod przykrywką” Fundacji Pomocy Transplantologii ma czelność przemawiać do Polaków i agitować za PO (KO). Oglądając miałem odruch wymiotny.
Pzdr

Obrazek użytkownika Pers

12-10-2023 [22:25] - Pers | Link:

Qałtor
//ma czelność przemawiać do Polaków i agitować za PO (KO)//

A ty masz czelność agitować za "ZP".
Jesteście po jednych pieniążkach zadaniowcu :))))

Dostajesz chociaż jakieś "koperty"?
Wątpię...

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

12-10-2023 [22:41] - Alina@Warszawa | Link:

Miałam identyczną reakcje na tego oszusta. Żenujące, bezczelne, nieprzyzwoite, bo jak 3 osoba w państwie może występować przeciwko legalnemu rządowi? Czy był już gdzieś taki przypadek, szczególnie w czasie rozpoczynającej się większej zawieruchy wojennej?

Obrazek użytkownika Hornblower

12-10-2023 [22:13] - Hornblower | Link:

Tak naprawdę efektem tych wyborów może być jedynie zmiana zarządów i rad nadzorczych z dyletantów powiązanych z ZP na dyletantów powiązanych z KO i resztą ferajny oraz zmiana kierunku transferowania państwowej kasy. No i zmieni się ambasada, z której przychodzić będą wytyczne i instrukcje. Co do UE, to działające wspólnie i w porozumieniu PO i PiS przeprowadziły w Polsce operację przyjęcie traktatu lizbońskiego nawet bez referendum, więc skąd te żale? PiS w kwestii oddawania suwerenności w ręce pomylonych biurokratów z Brukseli przebił nawet KO, kiedy to wspólnie z Lewicą, czyli postkomunistami, przeforsował w czerwcu 2021 roku ratyfikację przez Sejm ustawy o zasobach własnych UE, która wyposażyła Komisję Europejską w prawo zaciągania zobowiązań finansowych w imieniu całej Unii oraz w prawo nakładania „unijnych” podatków. Upoważniono również KE do podejmowania decyzji kto, kiedy i w jakiej kwocie ma te zobowiązania spłacać. Dzięki temu PiS wykonało kolejny, decydujący milowy krok na drodze „pogłębiania integracji” - czyli budowy europejskiego państwa federalnego w postaci IV Rzeszy oraz pozbawiło Polskę resztek suwerenności. No litości, i ci sami ludzie (tak z PiS jak i KO) wspierający ochoczo najdurniejsze brukselskie pomysły i budujący z zapałem IV Rzeszę nagle mają być gwarantem udaremniania tego, co sami tworzą? 
A co do Europy, to wybacz Krzysztofie, ale opisany przez Ciebie polski mesjanizm, wizerunek Polski jako europejskiej nadziei, po prostu nie istnieje. Większości europejczyków polskie wybory nie interesują i mają to w dupie. Być może dlatego, że bez względu na to czy wygra PiS czy KO, pogłębianie integracji w kierunku wytyczonym przez Niemcy i Francję będzie kontynuowane bez żadnych oporów.

Obrazek użytkownika u2

12-10-2023 [22:24] - u2 | Link:

zmiana zarządów i rad nadzorczych z dyletantów powiązanych z ZP na dyletantów powiązanych z KO

Baju, baju, kiedy pełomafia rządziła to budżet był grubo pod kreską pomimo prywatyzacji ponad 1000 firm i kradzieży środków z OFE. Kiedy rządzi Dobra Zmiana to wpływy do budżetu są podwojone przy zmniejszającym się deficycie budżetu. Gdyby rządzili dyletanci to nie byłoby takiego budżetu.

Obrazek użytkownika Pers

12-10-2023 [22:29] - Pers | Link:

@u-beczek
Ty się lepiej litwak nie kompromituj więcej niż trzeba.
Internet nie zapomina...

Obrazek użytkownika u2

12-10-2023 [22:38] - u2 | Link:

Trzy priorytety w budżecie na 2024

https://naszeblogi.pl/67402-tr...

Z kolei w wydatkach budżetowych wyraźnie zwracają uwagę trzy priorytety: obrona narodowa, programy społeczne i ochrona zdrowia.

Wydatki na obronę narodową mają wynieść blisko 159 mld zł, (razem ze środkami ze specjalnego funduszu), czyli aż o 122 mld zł więcej niż w 2015 roku czyli ponad 4 razy więcej niż za rządów PO-PSL.

Wydatki na programy społeczne i ochrony Polaków przed skutkami kryzysu, wyniosą łącznie aż 137 mld zł , w tym na program 800 plus -63,7 mld zł, na rodzinny kapitał opiekuńczy -2,4 mld zł czy Dobry Start 1,35 mld zł, wydatki na 13. i 14. emeryturę blisko 30 mld zł, pozostałe środki będą przeznaczone na podwyżki płac pracowników w sferze budżetowej.

Z kolei na ochronę zdrowia (łącznie z NFZ) rząd chce przeznaczyć aż 190 mld zł, co w porównaniu z wydatkami z 2015 roku na ten cel, które wyniosły wtedy ok. 77 mld zł oznacza wzrost o 146%, a więc blisko 2,5 krotny.

Jak już wspomniałem ważne jest również przyjęcie w budżecie wynoszącego 12,3% wskaźnika wzrostu płac pracowników sfery budżetowej (a więc blisko 2-krotnie wyższego niż średni poziom inflacji), co ma dotyczyć policjantów, strażaków, nauczycieli i pracowników uczelni wyższych (w sprawie podwyżek płac w wojsku trwają jeszcze negocjacje minister finansów z ministrem obrony narodowej).

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-10-2023 [06:36] - Tezeusz | Link:

@Rus...
ABW także

Obrazek użytkownika Jan1797

12-10-2023 [22:47] - Jan1797 | Link:

Tak naprawdę efektem tych wyborów może być jedynie zmiana zarządów i rad nadzorczych z dyletantów powiązanych z ZP na dyletantów powiązanych z KO i resztą ferajny oraz zmiana kierunku transferowania państwowej kasy. 
@Hornblower
Gdyby tak było, nie poszedłbym na wybory, a jedynie referendum. 
Sytuacja jest dużo poważniejsza. Wystarczy posłuchać częściowej rzeczywistości wg Szewki z wczoraj, zwłaszcza tła; https://www.youtube.com/watch?... Współczuję.

Obrazek użytkownika Darek65

13-10-2023 [09:36] - Darek65 | Link:

Horn
I tym sposobem zostałeś ruską onucą:) Pisać o faktach niedobra być.

Obrazek użytkownika Kaczysta

12-10-2023 [23:18] - Kaczysta | Link:

Wybory, w których ważą się losy nie partii czy programu, ale niepodległej Polski. PIS walczy z połową Europy, Niemce już się nie kryją. Zjawisko niespotykane w demokratycznym świecie, jawna ingerencja w sprawy wewnętrzne 40 milionowego kraju.
W 39 roku byli bardziej subtelni.