Trybunał Stanu dla D. Tuska za zdradę Polski i NATO!

Miałem już nie pisać o D. Tusku, ale kiedy dowiaduję się o zdradzie i podpisaniu za czasów rządu PO-PSL i premiera D. Tuska umowy międzynarodowej pomiędzy polską Służbą Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) a Federalną Służbą Bezpieczeństwa Rosji (FSB) to muszę się do tego odnieść.

Tę umowę ujawnił wczorajszy odcinek serialu "Reset".

Zapisy tej umowy (sporządzonej w Rosji) obligują do wzajemnej współpracy i m.in. informowania o działaniach wywiadowczych skierowanych wobec Rosji i Polski przez kraje trzecie. 

Oznacza to nic innego jak konieczność informowania Rosji o np. działaniach przeciw Rosji prowadzonych przez USA, Wielką Brytanią czy innych sojuszników z NATO! Umowa D. Tuska była podpisana bez wiedzy NATO i utajniona przed NATO.

D. Tusk więc nie tylko zdradził państwo polskie, ale też cały sojusz NATO, co w razie agresji na Polskę mogłoby zwalniać NATO z obowiązku pomocy Polsce i wypełniania natowskiego artykułu 5 mówiącego, że agresja na jedno państwo Sojuszu jest traktowane jako atak na cały Sojusz NATO.  

Zaraz po wygraniu w 2015 roku wyborów przez PiS umowa ta została zerwana. 

D. Tusk powinien stanąć przed Trybunałem Stanu (TS) i TS winien zdecydować czy jego działanie podlega zapisom artykułu 127 czy artykułu 129 Kodeksu Karnego:

"Art. 127. [zamach stanu]

§ 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
§ 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Art.  129.  [Zdrada dyplomatyczna]

Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10".

Dzisiaj też pisałem, co zamierza PiS po wygraniu wyborów i wskazałem, że jednym z zamierzeń jest zniesienie immunitetu formalnego i jeżeli tak się stanie to będzie możliwość postawienia zarzutów D. Tuskowi pomimo zasiadania w polskim Sejmie.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

04-10-2023 [20:10] - tricolour | Link:

To ja tylko panu podpowiem, że facet z niemieckim paszportem, po ucieczce z kraju do Emiratów, został złapany w klika dni.

A tu macie faceta w polskim telewizorze od rana do wieczora. Wystarczy tylko chcieć...

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-10-2023 [20:49] - Pani Anna | Link:

Przypominam Panu, że PIS już dwa razy wygrał wybory.  Co miałoby spowodować,  że po wygraniu TYCH wyborów zniesie immunitet formalny? Że niby do trzech razy sztuka? Niech już ma Pan litość i nie znęca się dłużej nad tym państwem z dykty, bo właśnie to Pan robi pisząc nieustannie o Tusku, który tymczasem w najlepsze prowadzi sobie kampanię wyborczą. Tym bardziej,  że jak napisał Tricolour to samo państwo potrafi zadziałać wyjątkowo sprawnie, gdy jest odpowiednia motywacja. Osobnik z BMW tak się podłożył, że Ziobro z pewnością na tej akcji zyskał kilka punktów.  Jak najbardziej słusznie,  ale niech to na litość boską działa zawsze i wszędzie.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

04-10-2023 [22:28] - krzysztofjaw | Link:

 Pani Anna 

Ja w programie PiS o zniesieniu immunitetu formalnego słyszę pierwszy raz. Może się mylę, ale we wcześniejszych programach z 2015 i 2019 takiego zamierzenia nie było. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-10-2023 [23:20] - Pani Anna | Link:

krzysztofjaw
Może nie było w programie,  ale była potrzeba. Sprowadzenia 5 mln Ukraińców na full socjal też nie było w programie, ba nie było nawet takiej potrzeby.

Obrazek użytkownika u2

04-10-2023 [23:40] - u2 | Link:

Sprowadzenia 5 mln Ukraińców na full socjal też nie było w programie, ba nie było nawet takiej potrzeby.

Gdybyście nie zbudowali Nord Streamy, aby obejść ukrów, to nie byłoby ukrów w Bolanda. Nie byłoby takiej potrzeby. A co za geniusz wymyślił u was likwidację 19 elektrowni atomowych i zastąpienie ich kacapskim gazem ? :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-10-2023 [00:00] - Pani Anna | Link:

u2
Z kim ty rozmawiasz? I jeszcze sam się śmiejesz z własnego "dowcipu". Nikt ci nie powiedział,  że w Polsce to obciach?

Obrazek użytkownika u2

05-10-2023 [08:14] - u2 | Link:

Przecież ty trollico mieszkasz od dekad w Niemczech. Kto tam taki mądry, aby zamieniać elektrownie atomowe na ruski gaz ? :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

05-10-2023 [18:24] - rolnik z mazur | Link:

@ubot, 
żeby ci q..rwa sprzedać panele i wiatraki. Nie wiesz o co kaman? Jak trzeba będzie to elektrownie włącza. A w tym czasie kopalnie zalejemy . 

Obrazek użytkownika u2

05-10-2023 [18:55] - u2 | Link:

Jak trzeba będzie to elektrownie włącza

Nie ściemniaj mężu żony Niemki. Tych 16 co już wyłączyliście już nijak nie włączycie. Te 3 ostatnie moglibyście jeszcze włączyć, ale czas macie tylko rok, półtora. To zresztą nie zbilansuje potrzebnej mocy. Potrzeba wam dodatkowo około 10 GW na bieżące potrzeby, ale aby energia była tania potrzeba wam dużo więcej z elektrowni atomowych, nie wiatrowych. Napisz Jungi co za cymbał namówił Szredera na taką zamianę elektrowni jądrowych na gaz od ruskich ? :-)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

05-10-2023 [19:31] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
g..o mnie Niemcy obchodzą. Z tego co wiem to kupujemy z Niemiec energie.

Obrazek użytkownika u2

05-10-2023 [19:36] - u2 | Link:

Jak mieszkacie z żoną w Niemczech to kupujecie od Niemiec. Ja mieszkam w Polsce i kupuję z polskiego zakładu energetycznego.

PS. Ostatnio jak wyłączyliście ostatnie 3 elektrownie atomowe to wiatraki i solary nie zadziałały jak przewidywaliście i zakupiliście 4,7 GW z Francji i ... Polski. Nadal uchylasz się od odpowiedzi na proste pytanie Jungi, co za cymbał wymyślił zamiankę elektrowni atomowych na ruski gaz ? :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-10-2023 [19:45] - Tomaszek | Link:

Rolnik
Z tego co ja wiem to tylko wtedy gdy cena jest ujemna albo bliska zera . Dobrze by tak zbudować elektrownię szczytowo pompową blisko . Po cholerę jakiś węgiel czy atom . 

Obrazek użytkownika Jan1797

05-10-2023 [20:07] - Jan1797 | Link:

Rolnik,
Naprawdę? Czyli z czego to wiesz? Podobno i tarczę antyrakietową będziecie budować? Dzisiaj; https://www.tvp.info/73207553/...  Posiłki twe przybyły?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

04-10-2023 [20:56] - Alina@Warszawa | Link:

... oraz za wszystkie przestępstwa opisane przez Krzysztofa Balińskiego tu: "RŻNĄ GŁUPA a NACHODŹCÓW KUPA"

Obrazek użytkownika paparazzi

04-10-2023 [21:01] - paparazzi | Link:

Panie Krzysztofie , niech pan nie będzie taki łaskawy. Lepsze od TS jest postępowanie kryminalne. Trybunał Stanu to marzenie dla Tuska.

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-10-2023 [19:49] - Tomaszek | Link:

Papa
Kiedyś to sobie ustawił fanów jak poszedł po wodę sodową . Może mu tak innych fanów ustawić ? Bez ryzyka że skład sądu będzie nie taki . Kodeks Boziewicza nic nie mówi o skopaniu chama .

Obrazek użytkownika smieciu

04-10-2023 [21:05] - smieciu | Link:

Nie oglądałem drugiej serii Resetu. Tylko jeden dłuższy odcinek, który mnie wynudził. Patrząc jednak na całość zagaduję że mamy kolejną dętą odsłonę wciskania kitu. Nie widziałem też i tego odcinka o tej umowie ale wpisuje się on świetnie w idiotyzm narracji prowadzonej przez Rachonia i spółę. Którzy ogólnie roztaczają wizję jakoby Tusk i Sikorski byli ruskimi agentami. Tylko że z drugiej strony przykładowo mówią że Smoleńsk był środkiem nacisku, miał coś wymusić na Tusku. Czyli okazuje się byli na tyle oporni że bez przerwy trzeba było ich naciskać.
Ta umowa jest kolejnym przykładem absurdu. Mamy wierzyć że Tusk jest agentem. Więc... podpisał oficjalną umowę, o której musieli się wszyscy dowiedzieć z czasem. Co to za agentura ... jawna? Żałosna chyba.

Tu właśnie tkwi istota sprawy. Tusk był oporny. Więc trzeba było go ciągle cisnąć. Nie chciał działać tajnie. Trzeba było napisać oficjalną umowę o współpracy. Gdzie... Polska dostała szansę na informacje od Ruskich dotyczących działań wywiadowczych.
A jeśli ktoś napisze że Ruskie nic nie zamierzały zdradzać to niech sobie uświadomi że Polacy działali na tej samej zasadzie. A jeśli ktoś uważa że było inaczej niech przedstawi dowody. Po prostu kolejna dziecinada i ściema od Rachonia.
Amerykanie tak swoją drogą też zawarli z Ruskami różne umowy o przelotach samolotów szpiegowskich nad własnymi krajami itp.

Ostatecznie więc... kolejna wrzutka typu Tusk chciał oddać Polskę do Wisły.

Obrazek użytkownika u2

04-10-2023 [21:10] - u2 | Link:

Tusk chciał oddać Polskę do Wisły

Albo do Odry, zależy jak brzmiały ustalenia na molo. Ponoć Amerykanie odczytali z ruchu warg o czym gawędzili.

Obrazek użytkownika Jan1797

04-10-2023 [21:17] - Jan1797 | Link:

Tak panie Krzysztofie,
Trudno było usnąć, a smieciu w najlepszym przypadku nie oglądał.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

04-10-2023 [22:34] - krzysztofjaw | Link:

 Jan1797

Powagi tej sprawy większość Polaków niestety nie dostrzega. Myślenie kategoriami narodu i państwa zostało skutecznie wyparte z powszechnej świadomości. Na szczęście jednak zostali jeszcze patrioci, którzy wiedzą co takie porozumienie oznaczało dla Polski. Stąd tak jak u Pana to ja też leżąc w łóżku nie mogłem usnąć. Ta umowa to jest po prostu koszmar. Dobrze, że ten dokument został ujawniony. Pan Sławomir Cenckiewicz też opowiadał, że jak kilka miesięcy temu czytał ten dokument jako niejawny to też nie mógł spać. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Pers

05-10-2023 [03:42] - Pers | Link:

@ałtor
Ty naprawdę masz problemy z głową...
A jak twój doktorat?

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-10-2023 [19:52] - Tomaszek | Link:

Pers
Tobie doktor nie pomoże . Na łeb zakuty polecam kowala . Albo konsylium kowali , to młotów więcej , bedzie może skuteczniej .

Obrazek użytkownika sake3

04-10-2023 [21:17] - sake3 | Link:

Wyświechtany argument ,,państwo z dykty''towarzyszy nam już 8 lat no znudzenia powtarzany.Brakuje jednak oceny jak nazwać rządy PO-PSL-państwo z czego? No i jak nazwać Polskę po wygraniu wyborów przez Tuska,przecież nie państwem ani Polską.Będzie dumnym elementem Federacji Europejskiej a w przyszłości.Eurazji.Nie będzie nawet dykty bo wszystko się rozprzeda i rozparceluje między ,,elyty''..

Obrazek użytkownika Jabe

04-10-2023 [21:23] - Jabe | Link:

Gdzie różnica?

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-10-2023 [22:18] - Pani Anna | Link:

@sake3
A jaka ty jesteś wyświechtana... Brak słów,  żeby to opisać.

Obrazek użytkownika spike

05-10-2023 [00:47] - spike | Link:

@ania z łonego wzgórza
wyświechtane to jest twoje wzgórze :)))

Obrazek użytkownika tricolour

05-10-2023 [08:32] - tricolour | Link:

@spike

Mówiłeś coś o przynoszeniu wstydu "inżynierskiej braci". Nie umiesz napisać do Anki inaczej jak z pozycji seksualnej?

 

Obrazek użytkownika u2

05-10-2023 [08:42] - u2 | Link:

Anka nie wspiera was ukrów, wręcz przeciwnie. Gardzi wami ukrami. Dlaczego więc ją wspierasz ukro ? Masz kompleks niższości wobec szkopów ? :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika tricolour

05-10-2023 [09:16] - tricolour | Link:

Anka używa rozumu i ma racjonalną ocenę sprawy z Ukraińcami.

Szkopy, ukry - to są pojęcia osoby niedorozwiniętej lub upośledzonej. Albo tak skrzywdzonej, że aż upośledzonej i przez to niedorozwiniętej.

Obrazek użytkownika u2

05-10-2023 [09:23] - u2 | Link:

Czyli jak szkop pluje wam ukrom w twarz to wy mówicie, że deszczyk pada ? :-)

Obrazek użytkownika tricolour

05-10-2023 [09:26] - tricolour | Link:

Najpewniej się o tym przekonasz gdy naplujesz Ukraińcowi w twarz i zapytasz, co pada. Jest duża nadzieja, że nie będzie to deszcz tylko ty.

Obrazek użytkownika u2

05-10-2023 [09:28] - u2 | Link:

To nie ja pluję wam w twarz, tylko szkopy wam plują, a wy udajecie, że to deszczyk pada :-)

Obrazek użytkownika tricolour

05-10-2023 [09:37] - tricolour | Link:

Nie udało się z sugerującym pytaniem więc próbujesz z fałszywą tezą. 

Pogadamy gdy będzie cię stać na dojrzałość w rozmowie.

Obrazek użytkownika spike

05-10-2023 [20:19] - spike | Link:

@tri
ty mi tu nie wyjeżdżaj z "pozycjami", jakbym tu wkleił komentarze twojej @Anki pod moim adresem, pewnie by ci uszy nie zwiędły, lepszy nie jesteś, zapomniałeś już?

Przy okazji, dlaczego "łonej ani" nie zwrócisz uwagi za jej chamskie komentarze, choćby do @sake, masz "słabość" ?

Obrazek użytkownika Pani Anna

06-10-2023 [08:57] - Pani Anna | Link:

@spike
Kobieta mnie bijeee ;-((((((

Obrazek użytkownika sake3

05-10-2023 [16:36] - sake3 | Link:

@Pani Anna....Skoro słów brakuje proszę je zastąpić swoją słynną nabzdyczoną miną. Wystarczy za1000 słów 

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-10-2023 [19:39] - Pani Anna | Link:

@sake3
Zagłębianka i wszystko w temacie. Kto ze Śląska ten wie, o co chodzi.

Obrazek użytkownika sake3

05-10-2023 [20:09] - sake3 | Link:

@Pani Anna....Przede wszystkim Polka i tyle w temacie nabzdyczona paniusiu..

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-10-2023 [20:11] - Pani Anna | Link:

@sake3
Przede wszystkim Zagłębianka, a potem nie wiadomo co, paniusiu sake3.

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-10-2023 [19:55] - Tomaszek | Link:

Sake
Jak pytałaś o " tres debiles" to patrz wyżej . Wszyscy z "braci inżynierskiej" jeden bardziej od drugiego 

Obrazek użytkownika Pers

05-10-2023 [03:45] - Pers | Link:

@sake
Obawiam się, że twoi przerżną te wybory. 
Popełnicie zbiorowe seppuku? :)))))))

Obrazek użytkownika sake3

05-10-2023 [09:22] - sake3 | Link:

@Pers......Dlaczego zbiorowe seppuku? Tę czynnośc należy przeprowadzić w ciszy i skupieniu.Mam nawet przygotowaną piękną białą kreację.A panu zapiszę magiel skoro tak czule nazywał mnie maglareczką..  

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-10-2023 [21:05] - Tomaszek | Link:

Persik
Sepuku to nie koniecznie . Ale ty to zrób sekupę . Bedzie lżej .

Obrazek użytkownika Jabe

04-10-2023 [21:23] - Jabe | Link:

W jaki sposób działania Do­nalda Tuska mają się do cyto­wanych zapisów?

Obrazek użytkownika spike

05-10-2023 [00:26] - spike | Link:

@jabe
Stultus est qui legit et non intellegit.

Obrazek użytkownika spike

05-10-2023 [00:29] - spike | Link:

Tusk sam by niczego nie zrobił, musiał mu w tym pomagać np. Sikorski, dlaczego Prezes pozwolił wygrać Sikorskiemu ?

Obrazek użytkownika Pers

05-10-2023 [03:35] - Pers | Link:

//Trybunał Stanu dla D. Tuska za zdradę Polski i NATO!//

NATO - North Atlantic Terrorist Organisation
I za zdradę tych bandziorów ma być sądzony?
Coś ci się @ałtor pozajączkowało w głowie.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-10-2023 [05:44] - NASZ_HENRY | Link:

@krzysztofjaw

Tak dla kompletu:

Tusk po norwesku oznacza oszust.
Po estońsku zmartwienie, kłopot.
Po kaszubsku kundel.
A w języku polskim hańba, zdrada i sprzedawczyk
😎

 

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-10-2023 [19:59] - Tomaszek | Link:

Heniutek
A w brytolskim BBC to go czytali Task , tak samo jak zadanie . Zgadnij kto zadał "pracę domową ".

Obrazek użytkownika spike

05-10-2023 [20:09] - spike | Link:

a jaki będzie wyraz z anagramu "tuska" ?