ODJAZD EUROPEJSKICH ELIT... Czy leci z nami pilot?

Żyję już trochę lat na tym świecie, z czego połowę w czasach komuny. Nie mam jeszcze pamięci rybki akwariowej, nie mogę się więc nadziwić, że ludzie z tym samym co ja bagażem wspomnień i doświadczeń mogą aż tak odlecieć…

Gdyby po wojnie objął nas plan Marshalla, to bylibyśmy dziś zapewne – z nadmiaru dobrobytu i braku zagrożeń – jednym z tych infantylnych społeczeństw Zachodu: zlaicyzowanych, ospałych intelektualnie i podatnych na wszelaką indoktrynację ideologiczną. Ale my, Polacy – żyjąc w ustroju komunistycznym, dzielnie walczącym z problemami, które sam sobie stwarzał – powinniśmy być uodpornieni na idiotyzmy rządzących! Nie mogę się więc nadziwić temu, że ten zachodni, bogaty, wyidealizowany i wytęskniony „raj” sam sobie szykuje zagładę... I to na wszelkich płaszczyznach funkcjonowania państwa!

Propagowanie, wręcz narzucanie siłą anty-demograficznych trendów (gender, LGBT+ etc.etc.), z jednoczesnym wpuszczaniem bez żadnej kontroli obcych nam kulturowo „nachodźców” (prawie wyłącznie młodych, jurnych, agresywnych i roszczeniowych śniadych młodzieńców) jest klasycznym samo-zaoraniem. Rozmemłane i tchórzliwe społeczeństwa Zachodu nie potrafią skupić się wokół jakiejś ważnej dla siebie idei (ojczyzna, tożsamość, religia, wspólnota, rodzina) i skutecznie bronić swych wartości – w przeciwieństwie do zdeterminowanych i ośmielonych bezbronnością Europejczyków islamskich (przeważnie) intruzów… Safari za białymi kobietami stanie się wkrótce dyscypliną olimpijską!

Jesteśmy – jako Polska - w całkiem dobrej sytuacji: samowystarczalni jeśli chodzi o rolnictwo i hodowlę, pracowici, zaradni, głodni sukcesu i wreszcie dbający o własne bezpieczeństwo (inwestycje w armię). Żyje nam się o niebo lepiej niż za komuny. Jesteśmy ludźmi sukcesu!

Tymczasem zachodnie elity oficjalnie wstydzą się swej przeszłości, swej kultury i tożsamości. I chcą to zutylizować! Mówią o tym otwarcie elity UE, powtarza za nimi m.in. Agnieszka Holland (nawiasem mówiąc – jak można wysyłać do Watykanu oparty na kłamstwie film pt. „Zielona granica”? A gdzie VIII Przykazanie?)

Po co biec z unijnymi, lewackimi frustratami na oślep, głową do przodu – w najgorszym z możliwych kierunków? Czy musimy brać udział w tym wyścigu głupawki, na końcu którego czeka nas wszystkich równia pochyła lub zderzenie ze ścianą?

Jest takie przysłowie: „Dla towarzystwa i Cygan dał się powiesić”. Ale co to za towarzystwo? My przecież jesteśmy dumni ze swej historii i swych osiągnięć...

Zastanówmy się nad tym, bo za chwilę nasze dzieci i wnuki – uciekając od europejskiej dżungli – szukały będą sobie normalności i bezpiecznego azylu na innych kontynentach…

PS W 2012r – w zupełnie innej rzeczywistości – wyśnił mi się taki wiersz…
Z tomiku „Pro publico bono”:

MIAŁEM SEN...

Kiedy przyjdą podpalić dom,
Ten sam, w którym mieszkasz wciąż – Polskę,
Nikt nie odpowie na ich grom
Nie stanie cywil, ani wojsko...

Nie załomocą kolby w drzwi,
Bo wrota dawno wykradzione.
Bagnet na broń! – nie krzykną ci,
Co białą flagę dzierżą w dłoni...

Tęczowi tchórze pójdą w tan,
Spiker w Ti-Vi hołdy odczyta,
Dyżurny zdrajca wraży tank
Macą i solą znów powita...

Wnet powyłażą z nor i chat
Te same wredne kreatury.
Wprowadzą nowy, lepszy ład
Rządem starego politbiura...

Jeszcze wyłapią – według list
Ostatnich polskich patriotów,
By nie zawadzał władzy nikt,
By trwale trwał światowy pokój...

Kto przeciw – ten faszysta, wróg!
Jednostka nic tu nie odmieni!
I nie przebije Złoty Róg
Ryku lemingów i jeleni...

Lecz nim zaleje potop nas
Od dachu aż po mrok piwnicy –
Przejrzyj się w lustrze jeszcze raz;
Tak wyglądają niewolnicy...

Polecam wysłuchanie (ze zrozumieniem) pieśni o patronie obrońców naszych granic. Lewica próbowała już usunąć go z naszego hymnu. Ciekawe, dlaczego?

HETMAN
(Stefan Czarniecki – napis nagrobny)
https://www.youtube.com/watch?v=zMZiYgKDgyM

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

04-10-2023 [14:16] - smieciu | Link:

Nie mogę się więc nadziwić temu, że ten zachodni, bogaty, wyidealizowany i wytęskniony „raj” sam sobie szykuje zagładę... I to na wszelkich płaszczyznach funkcjonowania państwa!

Żeby przestać się dziwić trzeba wyjść z pudełka, z napisem Berlin, Moskwa dybią na Polskę. Jakieś potęgi mające zająć biedną, małą Polskę. Na tym kończy się świat dla wielu więc nagle się dziwią że ... jest inaczej. Że nie są to potęgi. I że mają swoje problemy wewnętrzne.
Ale wciąż wciąż jest to pudełko, które każe powiedzieć: sami sobie szykują zagładę. Bo przecież to oni rządzą. Berlin. Moskwa. Tak mówi pudełko. Skoro więc ktoś doprowadza do niszczenia państwa to muszą być ci właśnie: Niemcy i Ruskie.
A nie ktoś z zewnątrz. Bo tego co jest dalej, że jest coś więcej, dużo więcej! z pudełka już nie widać. Więc nie istnieje.
Więc sami sobie a nie ktoś im. Niemcom, Europie.
Taka nowa logika nowego człowieka.

Obrazek użytkownika sake3

04-10-2023 [16:34] - sake3 | Link:

@smieciu....To czemu właściwie pan nie chce wyjść z pudełka jednego tematu? Choć ja nazywam pana kserokopiarką bo pan pisze bez względu na temat stale to samo.Dobry Berlin,przyjacielska  Moskwa i tylko zły PiS szuka  nich wroga Frapujące.Logika nie podpowiada panu że trzeba trochę zmienić repertuar?

Obrazek użytkownika u2

04-10-2023 [14:32] - u2 | Link:

Kto przeciw – ten faszysta, wróg!

Epitet faszysta jest obowiązkowy w ustach komunistów lub samych faszystów, którzy używają go dla zmyłki. Współcześni komuniści i faszyści używają zamiennie określeń homofob, rasista, antysemita, ksenofob itp. wobec swoich rzekomych wrogów. Faszyzm i komunizm to de facto pokrewne ideologie, które propagują urawniłowkę i władzę wąskiej partyjnej grupki ludzi nad szarymi lub brunatnymi masami. Zadziwiające, że tyle dekad po wojnie światowej, którą wywołały wspólnie te zbrodnicze, ludobójcze ideologie nadal trwa spór komunistów z faszystami i na odwrót.  Daliby sobie w końcu siana, do niczego dobrego te ideologie nie doprowadzą ludzkość.

Obrazek użytkownika Jabe

04-10-2023 [16:11] - Jabe | Link:

Podobnie jest z oskarżeniami o pro­rosyjskość czy pro­niemieckość.

Obrazek użytkownika u2

04-10-2023 [17:49] - u2 | Link:

To wy szkopskie i kacapskie pachołki oskarżacie Polaków o faszyzm.

Obrazek użytkownika Czesław2

04-10-2023 [15:52] - Czesław2 | Link:

Autor zapomniał, że w komunie połowa polaków rżnęła drugą połowę. Nic się tu nie zmieniło. Tylko pokolenie inne.

Obrazek użytkownika spike

04-10-2023 [21:31] - spike | Link:

"Gdyby po wojnie objął nas plan Marshalla, to bylibyśmy dziś zapewne – z nadmiaru dobrobytu i braku zagrożeń – jednym z tych infantylnych społeczeństw Zachodu: zlaicyzowanych, ospałych intelektualnie i podatnych na wszelaką indoktrynację ideologiczną."

ale jest jeden warunek, Polska by musiała być w gronie zwycięzców, a zostaliśmy poświęceni na pożarcie Stalinowi i to przez angielskiego sojusznika, dla którego Polacy walczyli i życie poświęcili, a w dniu chwały, przepędzeni z defilady jak bezpańskie psy, kto na tym skorzystał, nie kto inny jak głównie ci, co kolaborowali z niemieckim okupantem.

Można zauważyć obecnie podobną sytuację, w UE Polska znowu jest prawie osamotniona, a kto przeciw, ci sami kolaboranci Niemiec, które znowu marzą o kolejnej Rzeszy, a kolaboranci o niemieckim bucie.

Polska jest ich wyrzutem sumienia, gryzie ich widok Polski, jak zwyrodnialca widok Krzyża, dlatego tak z nim walczą na wszelkie sposoby,
Jak długo w Polsce będzie widoczny Krzyż, tak długo będzie istnieć!

"Świat więcej Polsce zawdzięcza, niż Polska światu."
©Spike

Pzdr.

Obrazek użytkownika spike

04-10-2023 [21:36] - spike | Link:

"Marzy mi się Polska "mlekiem i miodem płynąca", a nie fekaliami z szamba.
Polska murowana, a nie zbita z palet, Polska dla Polaków,
nie dla dewiantów, lewactwa i POlszewików."

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

05-10-2023 [06:30] - Jacek K.M. | Link:

Lechu, sieczesz, gromisz wrogą Polsce głupotę, naiwność i zdradę nie szablą jak Czarniecki, Twoim orężem są struny. Bezkrwawo, do serc dla rozbudzenia patriotyzmu, bo Ojczyzna w niebezpieczeństwie...

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

05-10-2023 [10:35] - Lech Makowiecki | Link:

Jacku drogi, siekę jak mogę... :)
Liczę na to, że nostalgia za normalnością może być pomocna w obudzeniu Polaków...
Zwłaszcza młodych.
Wolałbym jednak nie teoretyzować - tylko wywołać konkretnie działania.
Takie, jak np. w balladzie "Żołnierze OT"...
https://www.youtube.com/watch?v=3WmOc9GP2k8

Obrazek użytkownika Jan1797

05-10-2023 [17:00] - Jan1797 | Link:

Proroczy sen! Nie -stać nas na… Właśnie, na co nas stać?
Wystarczy wstać, pójść i wybrać tak, by mieć gdzie wrócić.
https://www.youtube.com/watch?...  
Nie twierdzę bynajmniej, że wpis chybiony. Jedynie pytam.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

05-10-2023 [17:51] - Lech Makowiecki | Link:

@Jan1797. Wiersz jest prowokacyjny. Ma zmusić do myślenia... I to się - jak widać - udaje! :)
Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Jan1797

05-10-2023 [18:04] - Jan1797 | Link:

Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie.