Co zamierza PiS jak wygra wybory? (1- wstęp)

Dzisiaj zakończyłem pisanie o D. Tusku i ogólnie o totalnej opozycji. Wszystko wiemy, więc po co się powtarzać i "kopać z koniem". Nic nowego nie wymyślą, bo po prostu uruchomione już zostały wszystkie siły wewnętrzne i zewnętrzne, aby obalić PiS. No chyba, że mu lub jego akolitom jeszcze jakąś kolejną bzdurę wymyślą w Niemczech i w Brukseli, i trzeba się będzie do tego odnieść. 

Od jutra (niestety dopiero późnym wieczorem) i przez kilka następnych dni pokażę, co PiS zamierza zrobić dla Polski i Polaków wtedy, gdy wygra wybory, w co osobiście wierzę w 100%.

Teksty będą oparte na programie PiS pod nazwą: "Bezpieczna Przyszłość Polaków - PROGRAM PIS", który można sobie samemu ściągnąć ze strony internetowej partii: https://pis.org.pl/dokumenty 

Dokument liczy 300 stron więc z pewnością nie każdy go przebrnie i choć propozycje zaczynają się od strony 143 (tyle zajęło przypomnienie tego, co dotychczas zrobiono - warto sobie odświeżyć pamięć) to i tak to około 150 stron. 

A są tam takie smaczki jak ten, że PiS zapewni każdemu uczącemu się osiemnastolatkowi możliwość odbycia w szkole bezpłatnego kursu na prawo jazdy. 

Kapitalna propozycja dla młodych ludzi. Kiedyś nawet za komuny już tak było, ale tylko dla wybranych techników, np. Technikum Samochodowego. Nawet ja skorzystałem, choć kończyłem Technikum Mechaniczne, ale szkoły się porozumiały i tak w piątej klasie za darmo skończyłem kurs na prawo jazdy w 1988 roku. Wtedy były inne czasy, ale dziś konieczna mobilność i posiadanie samochodu jest powszechne, więc takie rozwiązanie naprawdę jest kapitalne dla dzisiejszych osiemnastolatków. 

Takich mało niestety nagłośnionych - w ferworze emocji kampanijnych - propozycji jest bardzo wiele, stąd postanowiłem go gruntownie przeczytać i przedstawić wybrane planowane zamierzenie wedle mojego subiektywnego wyboru. 

Natomiast proponuję Państwu, aby każdy ten program samodzielnie przeczytał. Naprawdę warto, bo autorzy programu naprawdę proponują dobre działania dla Polski i Polaków na wiele, wiele lat do przodu. 

Skończmy z niepotrzebnymi emocjami a spójrzmy na realne propozycje, które PiS spełni na pewno, co już udowodnił przez wszystkie swoje osiem lat rządów. 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-10-2023 [20:11] - NASZ_HENRY | Link:

Wiara czyni cuda ;-)

 

Obrazek użytkownika tricolour

02-10-2023 [20:51] - tricolour | Link:

A wie pan, że przeczytam z zainteresowaniem...

Obrazek użytkownika smieciu

02-10-2023 [21:03] - smieciu | Link:

Daj sobie spokój. Jeśli PiS pozostanie przy władzy będzie po prostu kontynuować to co robi. Czyli pchać się w wojenną awanturę. Przyjmować obcych. Odcinać nas od zachodu wpychając w ręce Chinoli i Rusków. Centralizować na modłę PRL. Wydzielać przydziały, czyli ochłapy. Biurokratyzować. Kontrolować. Cenzurować. Itp.
Wszystko to jeśli nie nastąpi małe fiku miku i okaże się że pisowski cud gospodarczo - społeczny nie był wcale pisowski. I po prostu kaski braknie. Ludzie się wku...

Obrazek użytkownika sake3

02-10-2023 [21:24] - sake3 | Link:

@smiciu....Większe fiku-miku będzie jak wybory wygra opozycja. Wtedy już żadnego cudu-gospodarczo-społecznego nie przeżyjemy.

Obrazek użytkownika smieciu

02-10-2023 [21:29] - smieciu | Link:

@sake Boję się tylko że PiS wepcha nas w wojnę. Jeśli jednak nie, to w sumie chyba chciałbym żeby wygrał. Niech zbierze to co zasiał.

Obrazek użytkownika spike

02-10-2023 [23:42] - spike | Link:

@smieciu
"PiS wepcha nas w wojnę." dawno się tak nie uśmiałem :))))))))))))))))))))))))

a niby jak to zrobi, napadnie na Rosję czy Putina, a może jedno i drugie, nawet mec."koń" by się uśmiał :)))))))
Aaaaaaaaaaa, to dlatego tak się zbroi, no jasne, jakby inaczej, celem musi być Putin :)))))))))))))))))))

Dawaj dalej, śmiech to zdrowie :)))))))))))

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

03-10-2023 [13:37] - Alina@Warszawa | Link:

"Wtedy już żadnego cudu-gospodarczo-społecznego nie przeżyjemy" - gdyby władzę w Polsce przejęła PO/KO, czy jakaś inna totalna opozycja, to podział dóbr wspólnych będzie przebiegał pod dyktando jakiegoś potomka hitlerowca, wg zasady 90% do Niemiec (dośpiewają, że w ramach reparacji za II wś, którą Polska wywołała), a 10% na spłatę kredytów, które zaciągną, żeby załatać budżet.  Wiek emerytalny podniosą do 70 lat, żeby wyrównać straty za 8 lat rządów PiS. 
"smieciu" tego nie może pojąć, bo mu nikt w St. Peterburgu nie wyjaśni. On ma tu pisać bzdury wg ruskiej propagandy.

Obrazek użytkownika Jabe

03-10-2023 [13:49] - Jabe | Link:

Rzecz w tym, że to „dobro wspólne” jest wpierw dobrem pry­watnym, nim je rząd od­bierze. Ani PiS, ani PO nie za­mierza tego od­­bierania ograniczyć.

Właściwie jedyną metodą podziału dobra fak­tycznie wspólnego jest sprze­daż majątku pań­stwo­wego i od­powiednie spożytkowanie uzyskanych pieniędzy. Tego PiS nie za­powiada.

Nawiasem mówiąc, majątek w postaci przed­się­biorstw trzeba sprzedać, lecz z zupełnie innych po­wodów.

Obrazek użytkownika Ptr

03-10-2023 [16:06] - Ptr | Link:

Wara głupkom od majątku państwowego. Niech idioci nie decydują już instytucjach. Niech tchórze już nie dowodzą armią. Niech obcy nie robią polityki zagranicznej. Niech złodzieje nie rzadzą gospodarką i majątkiem. Niech zostanie jak jest. Niech mądrzy lepiej uzasadniają swoją mądrość.

Obrazek użytkownika Jabe

03-10-2023 [16:44] - Jabe | Link:

Kiedy właśnie tak jest.

Obrazek użytkownika Ptr

03-10-2023 [17:25] - Ptr | Link:

Ale błyskotliwe , że trzeba tłumaczyć ,że obrona na linii granicy nie jest już tchórzostwem. Brak prywatyzacji już nie jest złodziejstwem. Stawianie się Niemcom nie jest marszem na ich powrozie.  Jeżeli mielibyśby być rozkradani,  i rządzeni przez te głupiutkie panienki z opozycji to już lepiej wyjść z tej unii. 

Obrazek użytkownika Ptr

03-10-2023 [16:35] - Ptr | Link:

Wara głupkom od majątku państwowego. Niech idioci nie decydują już instytucjach. Niech tchórze już nie dowodzą armią. Niech obcy nie robią polityki zagranicznej. Niech złodzieje nie rzadzą gospodarką i majątkiem. Niech zostanie jak jest. Niech mądrzy lepiej uzasadniają swoją mądrość.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

03-10-2023 [17:15] - Alina@Warszawa | Link:

Kolejne ruskie bzdury - powiedz Putinowi, żeby sprywatyzował wojsko, cały przemysł zbrojeniowy, a przede wszystkim kosmodrom Bajkonur. Albo Amerykanom żeby sprywatyzowali, na wzór zastosowany w Polsce, takie służby państwowe jak CIA, i wszystkie autostrady.

Obrazek użytkownika paparazzi

03-10-2023 [00:48] - paparazzi | Link:

To do matołka słownego prestidigitatora Trico fico. Who cares. Ciec musi być cieć . Żal mi ciebie ale nie tak jak myślisz. Wierzysz w to co piszesz? OMG.

Obrazek użytkownika marsie

02-10-2023 [21:14] - marsie | Link:

Autorze, nie patrz na marzenia śmiecia i pracuj spokojnie!

Obrazek użytkownika spike

02-10-2023 [23:53] - spike | Link:

Ciekawa sprawa z tym prawem jazdy, będzie dla każdego młodzieńca? Oby to nie było jak z tymi komputerami Tuska.
Swoją drogą Prezes obieca wysokie zarobki dla każdego, to może niepotrzebne te sponsorowane prawa jazdy, każdego będzie stać.
Dawnymi czasy prawo jazdy, jak wiele rzeczy były drogie, obecnie jest łatwiej i taniej, codziennie widzę "L"-ki na drogach.

Obrazek użytkownika Jabe

03-10-2023 [00:02] - Jabe | Link:

Nie ma czegoś takiego jak dar­mowy kurs na prawo jazdy.

Obrazek użytkownika Ijontichy

03-10-2023 [08:37] - Ijontichy | Link:

NIC! 
Czyli to...co zaniechał i nie zrobił przez 8 lat!

Obrazek użytkownika Ijontichy

03-10-2023 [08:39] - Ijontichy | Link:

"OJ DANA  DANA--NIE MA SZATANA,A ŚWIAT REALNY JEST POZNAWALNY"...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

03-10-2023 [19:28] - krzysztofjaw | Link:

WSZYSCY!
Serdecznie wszystkich przepraszam, ale ze względów zawodowych nie będę w stanie dzisiaj opublikować zapowiadanej kolejnej części tekstu na temat tego, co PiS zamierza zrobić po wygranych wyborach. Po prostu czasowo jest to awykonalne. Tekst ukaże się jutro i postaram się, żeby był opublikowany we wczesnych godzinach popołudniowych. 
Pozdrawiam
Krzysztof Jaworucki

Obrazek użytkownika zbychbor

03-10-2023 [20:44] - zbychbor | Link:

@autor
tak na marginesie ukaże, nie ukarze.
Dziękuję za teksty. Poczekam :)
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

04-10-2023 [00:13] - krzysztofjaw | Link:

O kurczę, ale to było ze zmęczenia. Od rana siedziałem w cyferkach Excela. Dopiero skończyłem i padam...
Pzdr