Czy Oni są opętani przez Szatana?

"Reporter TVP Adrian Borecki opublikował na portalu X krótkie nagranie, ukazujące agresję, z jaką spotkał się podczas przemarszu. Wściekły mężczyzna wykrzykuje "je**ć PiS", "je**ć PiS" i pokazuje środkowy palec. – Masz miłość, to jest moja miłość dla was. Dziennikarz powiedział, że się za niego pomodli. – Nie śmiej się za mnie modlić – odpowiedział oburzony uczestnik marszu PO" [1].

Mam jakiś kłopot z wklejeniem tego nagrania, ale daję odnośnik: https://x.com/AdrianBorecki01/...

Naprawdę trzeba to zobaczyć a szczególnie ostatni akcent, gdzie ten pan zmienia głos i zamienia się w jakąś trudno określoną bestię. 

Można byłoby powiedzieć, że po prostu wyładowuje swoją skumulowaną agresywną wściekłość, gdyby nie to, że bestią stał się usłyszawszy, że dziennikarz będzie się za niego modlił. Wcześniejsze wulgaryzmy to już norma u tych ludzi od lat, co i tak jest po prosu porażające. 

Nie wiem jak Państwu, ale to ostatnie wycie skojarzyło mi się z szatańskim rykiem, jakby ten pan był po prostu opętany przez Szatana. 

Jestem osobą wierzącą, więc wiem, że Szatan istnieje i potrafi opętać. Zresztą pisałem o tym obszernie w tekście zatytułowanym: "Jak się bronić przed szatańskim dręczeniem, nękaniem i opętaniem?" [2], który polecam zainteresowanym.

Niegdyś też zastanawiałem się czy sam D. Tusk też nie jest szatańsko opętany, odnosząc się do jego kuriozalnej wypowiedzi, która brzmiała: ""Jesteś Katolikiem, chcesz przestrzegać Dekalogu, wierzysz w fundamentalne zasady chrześcijaństwa, rozumiesz Jezusa Chrystusa? To nie możesz głosować na PiS czy Konfederację" – mówił w Sosnowcu lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. "Na miłość Boga, to nie ma kompletnie nic wspólnego z Chrześcijaństwem, to nie ma nic wspólnego z Dekalogiem" - ocenił"" [3].

I widząc tego człowieka wczoraj szatańsko ryczącego przypomniałem sobie powyższy tekst i już zdziwienie oraz szok zaraz minęły. Co prawda podobno D. Wielowieyska (sic!) już zdemaskowała tego człowiek jako pisowskiego prowokatora, ale ja nie wyobrażam sobie żeby jakiś "pisior" był zdolny do wydobycia z siebie takiego mrocznego ryku i takiego wyrazu oczu oraz mimiki twarzy. Już pomijam te wulgaryzmy, których my po prostu nie używamy a już w przestrzeni publicznej nigdy. 

Może jednak faktycznie całą sektę D. Tuska należy postrzegać poprzez ten duchowy pryzmat szatańskiego opętania? Może on i wszystkie jego sługi są po prostu diabelskim złem?

Ku refleksji i zastanowieniu...   

[1] https://dorzeczy.pl/obserwator...
[2] https://krzysztofjaw.blogspot....
[3] https://krzysztofjaw.blogspot....

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

02-10-2023 [15:03] - Alina@Warszawa | Link:

Tusk to psychopata, więc mówi co w danej chwili mu wygodne. Za nic i tak nie odpowiada i nie odpowie.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

02-10-2023 [15:05] - krzysztofjaw | Link:

 Alina@Warszawa

Faktycznie widać u niego cechy psychopatyczne, ale to nie wyklucza wcale opętania.
Pzdr

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-10-2023 [15:16] - NASZ_HENRY | Link:

Na marszu były

głównie biurwiszcza  samorządowe, tuczone unijnymi dotacjami, zwiezione autokarami, wspierane przez biurwy brukselskie, które przyjechały mercedesami. Obie nacje niosły transparenty z hasłami: "Out of Orlen", "PiS to zło!", "Wolne sądy",  "PiS=Drożyzna", "PraworząDNOść", "Szczęśliwej drogi już czas", "15 X odzyskamy Polskę", "Trzeba zmian".
Żadnych zadym nie było, Antifa też nie przybyła, gwiazdek ośmiu ***** *** też zabrakło.
Odnowiony wizerunek transmitowała wybiórczo TVN, jedynie co zakłócało medialny przekaz to aktorzy, ci bardziej przezorni, którzy wystąpili w ciemnych maskujących okularach  😎

 

Obrazek użytkownika tricolour

02-10-2023 [15:19] - tricolour | Link:

Hehehe

Słychać wycie? Znakomicie...

😛

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

02-10-2023 [15:32] - krzysztofjaw | Link:

 tricolour 

Wycie? Jakie wycie? Po prostu z punktu widzenia mojej wiary oceniam zachowanie uczestników marszu i szukam przyczyn ich zbydlęcenia. 
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

02-10-2023 [15:41] - tricolour | Link:

@krzysztof

Jeżeli z punktu widzenia pana wiary w bliźnim nie widzi pan miłości tylko zbydlęcenie, to trudno mi napisać (z czym rzadko mam problem) co dla pana zawisło na krzyżu.

W sumie się panu nie dziwię skoro pana wiara dopuszcza, by księża najmowali męskie prostytutki, które po zużyciu mają zdychać dla zatarcia śladów.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

02-10-2023 [15:56] - krzysztofjaw | Link:

tricolour

No to ja Panu gratuluję, jeżeli ten Pan i inni z przekleństwami na ustach są miłosierni. Ma Pan zaburzony ogląd rzeczywistości. Natomiast co do księży pedofili i homoseksualistów mam jak najdalszy negatywny stosunek i każdy taki powinien być wykluczony z KK.
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

02-10-2023 [16:12] - tricolour | Link:

Nie przekonał mnie pan, że mam zaburzony ogląd rzeczywistości słowami o powinności wykluczenia homoseksualistów z kościoła, bo kościół jest właśnie dla grzesznych, grzesznych homoseksualistów w szczególności. Z definicji Kościoła. Więc kto tu ma zaburzony ogląd?

Słowem pan nie mówi, że narażenie tego prostytutki na utratę zdrowia lub życia poprzez nafaszerowane GHB podlegać powinno sankcji karnej. Że księdza powinno się pozbawić prawa wykonywania zawodu na zawsze. Że biskup kryjący od lat pedalstwo swego personelu nie nadaje się na biskupa i powinien rozpocząć pracę w burdelu przykościelnym. Oczami wyobraźni powinien pan widzieć progres rozwoju seksualnego naszego duchowieństwa i do czego to jeszcze może doprowadzić.

Innymi słowy - bo pan często się chwali jak to krytykuje słusznie i dobitnie - pańska krytyka jest tak jak powyższa wypowiedź: na kolanach, serwilistycznie i w napiętej gotowości do ponownego lizania po dupie.

Taki mam ogląd.

Obrazek użytkownika spike

02-10-2023 [18:36] - spike | Link:

@tri
tego nie zobaczysz, ale wg mnie masz oznaki opętania, twój szyderczy stosunek do Kościoła o tym świadczy, ekscytujesz się opisywanie tej orgii, ciebie to nie przeraża, a bawi.
Oj będziesz ty jeszcze płakał, będziesz, nie takie twardziele padali na kolana.

Obrazek użytkownika tricolour

02-10-2023 [19:21] - tricolour | Link:

@spike

Ja zaś widzę, że wręcz czekasz aż coś mi się stanie i dopiero wtedy byłbyś zadowolony. Jak ten gostek od Więcławka, który będzie wniebowzięty gdy się w końcu spali jakieś miasto, xuj z ludźmi, bo będzie miał okazję powiedzieć "a nie mówiłem".

Orgię natomiast widzę w konsekwencji waszej obrony kleru po filmach Sekielskiego. I to nie jest jeszcze ostatnie ich słowo, wytrysk znaczy.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

02-10-2023 [19:35] - EsaurGappa | Link:

Tobie człowieku który szydzisz z naszej wiary,dla którego "coś"zawisło na krzyżu,dla którego zbesztać kogoś za wiarę to chleb powszedni,właśnie tobie potrzebna jest nasz modlitwa.Nie dziękuj nam,bo my tak już mamy po przez swą wiare w Chrystusa pana.

Obrazek użytkownika tricolour

02-10-2023 [20:32] - tricolour | Link:

@esaur

Dziękuję. Pomódl się jednak za biskupa od tej feralnej parafii - on chyba bardziej potrzebuje.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

02-10-2023 [21:00] - EsaurGappa | Link:

Niewątpliwie za niego także się modlę.
Jeśli jednak uważasz siebie za człowieka "przyzwoitego"  i "praworządnego" przy którym  biskup Kaszak to obraz nędzy o rozpaczy,może i masz rację,o takich właśnie ludzi  jak ty warto walczyć modlitwą,rzecz w tym co niesie taka modlitwa dla tejże osoby,a wierz mi same dobre owoce.
 

Obrazek użytkownika tricolour

02-10-2023 [21:05] - tricolour | Link:

@esaur

Nigdy nie napisałem, że ktokolwiek jest przy mnie choćby gorszy, o obrazie nędzy i rozpaczy mowy nie ma.

Poza tym, ja jestem szarak, ode mnie wymaga się szarości, nie purpury i pektorału.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

02-10-2023 [22:04] - EsaurGappa | Link:

Przez to co napisałeś przez siedem lat na NB jasno wskazujesz którą kulturę uznajesz jako godną naśladowania,idąc za tym obnażasz swą pogardę wobec katolików,uznając ich głupków wierzących w "coś" co zawisło na krzyżu.
Może właśnie się mylisz i od takich właśnie szaraczków jak ty powinno wymagać się nadziei wiary i miłości.Jeśli daleko ci do bycia gwiazdą w oczach świata,chwała ci za to,nie zapomnij tylko że twoi bliscy pragną byś był kimś wspaniałym i kochajacym,po prostu dobrym człowiekiem.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

03-10-2023 [01:32] - krzysztofjaw | Link:

EsaurGappa

Dziękuję za Pana (Pani?) komentarze i wsparcie. Mnie też mierzi wyszydzanie naszej wiary i naszego Jezusa Chrystusa. Oczywiście księża też są grzesznikami, ale mają przecież spowiedź. Natomiast jeżeli brną bez opamiętania w zło i pozostaje za nich modlitwa a jeżeli złamią prawo to określone konsekwencje zgodnie z kodeksem karnym czy też ewentualnie cywilnym. Natomiast świat teraz w wielu i coraz większej ilości przypadków po prostu szydzi z naszej wiary. Żal mi tych ludzi, bo bez wiary są puści w środku a tę pustkę łatwo wypełnić nihilizmem, konsumpcjonizmem, zboczeniami, narkotykami, alkoholem, itp. Takich ludzi bardzo łatwo zmanipulować i nimi kierować. Takie Marsze Kobiet, ten wulgaryzm, nienawiść, profanacje obrzędów religijnych czy samego Jezusa i Matki Bożej. Gender, LGBTQ, New Age, itp. to właśnie efekt braku u nich wiary i sobie coś tam wymyślają. 
Pzdr

Obrazek użytkownika EsaurGappa

03-10-2023 [07:41] - EsaurGappa | Link:

Dzien dobry panie Krzysztofie,Tomek mam na imię,jestem mężczyzną.Nie ma za co trzeba się trzymać razem mimo wielu różnic między nami.A to co prawdziwie nas jednoczy to wiara w Jezusa Chrystusa.Nasi wrogowie są przerażeni faktem że mimo nie ustających ataków zastraszania i ośmieszania naszego Boga my wciąż pozostajemy mu wierni.Twardą miłością i szczerą modlitwą o ich nawrócenie jesteśmy w stanie pokonać tych bałwochwalców.

Obrazek użytkownika spike

02-10-2023 [21:53] - spike | Link:

@tri
nie pierwszy raz pokazujesz swój plugawy charakter, podobnie jak Sekielscy, żerowanie na krzywdzie dla nich to chleb powszedni, najgorsze w tym jest to, że swoje sensacje naginają pod swoją plugawą tezę, a co do obrony, nikt upadłych księży nie broni, tylko dlaczego wy jesteście tacy wybiórczy, o zboczeniach swoich środowisk ,milczycie?
Nie czytałem byś wytykał innym zboczenia, a chełpisz się zboczeniami księży?
Znamienne jest, że tradycją się stało, że ofiary odzyskują pamięć po kilkudziesięciu latach, a z tego powodu było już wiele tragedii oskarżonych o pedofilię.
Za ileś lat będziesz miał ciężko w życiu, jeżeli nie będziesz poddany eutanazji, albo porzucony w przytułku, do kogo się zwrócisz?
Znam opowieści opiekunów z domów starców, jakie męki duchowe niektórzy przeżywają, włosy dęba stają.

Obrazek użytkownika tricolour

02-10-2023 [23:38] - tricolour | Link:

@spike

Dlaczego wybiórczy?

Proste: sędzia kradnący pendriva za pięć dych jest oceniany surowiej niż każdy inny złodziej pendrivów. Ksiądz porzucający zużyte męskie prostytutki jest oceniany surowiej niż każdy inny klient burdelu.

Ostatnie dwa twe zdania skomentuję standardowo, po chrześcijańsku: życzę ci tego, czego ty mnie życzysz.

Nie masz chyba pretensji o takie egalitarne życzenia, prawda?

Obrazek użytkownika spike

03-10-2023 [10:18] - spike | Link:

@tri
znamienne, ty masz problemy ze zrozumieniem treści pisanej, albo celowo przekręcasz znaczenie słów, co jet raczej pewne, znając twoje komentarze, a to nie jest chrześcijańskie, nie sądziłem że nim jesteś, może kiedyś owszem.
Jeżeli odcinasz się od katolicyzmu, to powinieneś wystąpić z kościoła, nie postępuj jak Judasz.

Znamienne jest też, że tacy jak ty, lewactwo itp. zawsze widzą źdźbło w oku katolików, nie widząc belki w oku swoim.
 

Obrazek użytkownika spike

03-10-2023 [10:23] - spike | Link:

PS. ostatnie zdania nie są życzeniem, a chrześcijańską przestrogą, Jaruzelski największy wróg Kościoła chyba to zrozumiał w ostatnich minutach życia, spowiadając się, czy to mu pomogło?
Zacznij w końcu myśleć, przynosisz wstyd inżynierskiej braci.

Obrazek użytkownika tricolour

03-10-2023 [10:48] - tricolour | Link:

@spike

Co przekręciłem? Konkretnie proszę.

Bo ja mam podejrzenie, graniczące z pewnością, że to co najbardziej was wkurza we mnie, to właśnie bezkompromisowa precyzja.

To co przekręciłem?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

02-10-2023 [19:54] - krzysztofjaw | Link:

tricolour

O wykluczaniu homoseksualistów mówiłem w odniesieniu do księży, natomiast w przypadku przestępstw winni ponosić odpowiednią karę zgodnie z prawem polskim. I tyle. 
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

02-10-2023 [20:38] - tricolour | Link:

@krzysztof

A to nie takie proste, tak to sobie wygodnie zorganizowali. Jak pan sobie wyobraża wykluczenia homoseksualistów z księży? Do stanu cywilnego, taki jak ma pan, czy ja? To ma być kara?

Jako cywil, osoba nieduchowna czuje pan, że ma  status zdegradowanego duchownego homoseksualisty?

Ciekawe, co,?

Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza

02-10-2023 [16:39] - Eugeniusz Kościesza | Link:

Wracając do autora pytania ws. "ICH demoniczne opętanie dzisiaj"  .
Czy np. wyznawców Hitlera , czyli obecnie tzw. nazistów, tak  jak i wyznawców Talmudu- jako tzw. komunistów -można uznać za ziemskie sługi Szatana ?
Jest to pytanie retoryczne - bo jak nie tych wymienionych - to kogo innego należy uznać przed nimi- za takowych! Oczywista wraz z tychże,  obecnymi bluzgającymi Bogu –z czarcim genem  w/w potomkami- od przodków wyżej wspomnianych! 

Obrazek użytkownika sake3

02-10-2023 [18:10] - sake3 | Link:

E tam.Ten reporter to coś za bardzo delikatny i wrażliwy.Jeszcze nie zdązył się przyzwyczaić? Ja tu na NB codziennie więcej obelg zbieram niż on na tym spędzie hołoty i jakoś żyję.W końcu przecież go nie zabił a tylko groził brudnym paluchem.Mnie bardziej zainteresowała jakaś wrzaskliwa mamuśka z córką żądająca głowy ministra Czarnka który wg niej doprowadził do tragedii polskich dzieci wprowadzając nowe przedmioty i podręczniki..

Obrazek użytkownika u2

02-10-2023 [18:33] - u2 | Link:

to ostatnie wycie skojarzyło mi się z szatańskim rykiem, jakby ten pan był po prostu opętany przez Szatana. 

Potem jednak widać, że się uśmiechnął. Czyli udawał. Warto zwrócić uwagę na hasło na tekturce po prawej : studenci do nauki, literaci do pióra, a oni do cel. To hasło żywcem wyjęte z marca 1968 roku, kiedy były identyczne hasła, dodawano syjoniści do Syjamu :-)

Obrazek użytkownika Ptr

02-10-2023 [18:57] - Ptr | Link:

Zgsdzam się z tezą, że jest w opozycji coś z jakiegoś rodzaju stanu psychicznego, ale w przypadku tego dialogu to nie było autentyczne. Dziennikarz musi przekazać opinie tłumu, ale sam wchodzi w interakcje i prowokuje do soczystych wystąpień. Nie powinien też reagować na obrazę, tym bardziej słowami : Będę się za Pana modlił. Takie powiedzenie jest sygnałem dla adwersarza, że katolik uważa go za nieuleczalnego i trzeba się z takiego modlić. Wobec tego jest to odbierane jako obraza. Bo to jest pewnego rodzaju obraza. W konsekwencji opozycjonista chce na to zareagować zakazem, a potem gra diabła. Czyli gra tego diabła, za jakiego dziennikarz go ma, bo skoro będzie się modlił, to za grzesznika, diabła, etc. A więc głupie interakcje.  Kto wie czy prawdziwy mechanizm opętania nie jest taką właśnie interakcja. Ale  to było tylko szyderstwo.  Sens tego szyderstwa był taki ,że niby opętany szydzi z wątpliwych dobrych intencji dziennikarza i pokazuje,że go neguje razem z fałszywą intencją. 

Obrazek użytkownika u2

02-10-2023 [19:04] - u2 | Link:

Nie powinien też reagować na obrazę, tym bardziej słowami : Będę się za Pana modlił.

A to dlaczego ? W Polsce jest konstytucyjna wolność sumienia i wyznania. Więc dziennikarz może tak odpowiedzieć na agresję. W dodatku robi to grzecznie i cały czas się uśmiecha porozumiewawczo, pojednawczo, nie nachalnie.

Obrazek użytkownika Ptr

02-10-2023 [21:35] - Ptr | Link:

W moim rozumieniu kończenie kłótni takim zdaniem jest wzmagające agresję, bo przywołuje autorytet Pana Boga i stawia po jednej stronie. Jeżeli kłócą się o miedzę powinni mówić o między, a nie deklarować po której stronie jest Bóg.    Kiedyś na Krakowskim Przedmieściu też miałem pokusę agresji do dziennikarki TVN, ale wtedy po prostu policja by mnie zatrzymała, zresztą relacją była z piedestału. Agresji słownej, w sensie Jana Chrzciciela, ale pewnie by mówili, że chuligan. 

Obrazek użytkownika Jan1797

02-10-2023 [21:50] - Jan1797 | Link:

Tyle że moim zdaniem to nie wynik nawet pokusy agresji, a oferty dobra.

Obrazek użytkownika u2

02-10-2023 [22:15] - u2 | Link:

deklarować po której stronie jest Bóg

Z czasów studenckich wyniosłem nauczkę, że nie wolno przy katoliku mówić 'o Jezu'. Mój kolega z pokoju, który często urządzał kółka różańcowe w pokoju (wtedy mnie wypraszał) powiedział w końcu do mnie z widoczną agresją, abym nie wzywał imienia Pańskiego nadaremno. Od tamtej pory miarkowałem się i nie mówiłem w jego obecności 'O Jezu'.

Co do modlitwy w jakiejś/czyjejś intencji nie widzę żadnej agresji. Ja osobiście nie czułbym się urażony, że ktoś się modli za mnie, choć nie jestem katolikiem. Ba, nie jestem nawet chrześcijaninem. Taka osoba wykazywałaby do mnie pozytywną intencję, nie negatywną. A brnięcie w agresję, że ktoś nie życzy sobie takiej modlitwy to naruszanie cudzej prywatności i jego wolnej woli. Każdy może się modlić za kogokolwiek i w jakiejkolwiek dobrej intencji.

Znana ostatnio reżyserka p. Holland stosuje laleczki voodoo wobec swoich rzekomych lub realnych wrogów i chwaliła się, że dwóm wrogom udało się jej w ten sposób zaszkodzić. Ale to nie modlitwa, która jest zawsze w dobrej intencji, tylko czarna magia, w celu zaszkodzenia komuś.

Obrazek użytkownika Ptr

02-10-2023 [22:49] - Ptr | Link:

Laleczki to taki trening zapewne, aby później wyrazić te emocje publicznie. Trzy baby tworzą jednego Makbeta. 

Lepiej sie za kogoś pomodlić, niż powiedzieć ,że się pomodli.  
w każdym razie to powiedzenie jest w powszechnym użyciu i nie przesądza o tytule moralnym do pomodlenia się za adwersarza przed Panem Bogiem. Zresztą mogą tak mówić, konsekwencje same się ukazują potem. 
Każdy inteligentny człowiek powinin rozumieć ,że Bóg stworzył świat.  I że On przewyższa,  wszystko co człowiek może sobie pomyśleć. 

Obrazek użytkownika u2

02-10-2023 [23:11] - u2 | Link:

Trzy baby tworzą jednego Makbeta. 

Dopiero teraz zwróciłem uwagę, że na koszulce tego gostka, który ryczał jak nerwal z behemłota, był napis "type o negativa". To zespół "doom metal"-owy, czyli właśnie takie wyjki, w dodatku na "cześć" ludobójcy Stalina :

https://www.darkplanet.pl/Type...

Type O Negative (nazwa zespołu oznacza grupę krwi 0 i współczynniku RH-) powstał w roku 1989 w Nowym Yorku z inicjatywy Petera Steele'a. Pochodzi on z rodziny polsko-ukrainskiej a właściwe jego nazwisko brzmi Ratajczyk. Zmienił je sobie jednak na cześć Stalina.

[...]

Początków jego działalności należy się doszukiwać w grupie Carnivore, którą Steele założył z innymi muzykami. W jej repertuarze znalazły się utwory o charakterystycznym brudnym brzmieniu i bliskich wrzasku partiami wokalnymi, treść była zwykle bardzo kontrowersyjna i bulwersująca.

Drugi album Carnivore zaczynał się odgłosami rzygania

Aug 21, 2006

Obrazek użytkownika Ptr

02-10-2023 [23:29] - Ptr | Link:

To się nadawał na babę. 

Obrazek użytkownika Jan1797

02-10-2023 [20:37] - Jan1797 | Link:

Kto wie, czy prawdziwy mechanizm opętania nie jest taką właśnie interakcja. 
@Ptr,
Wysłuchałem relacji o agresji młodej dziewczyny w pociągu na uwagę by przestrzegała zasad szacunku dla starszych. Ani niestosowną czy poniżającą młodą osobę. Widziała jednak znak krzyża przy mijaniu poświęconej ziemi. Gwarantuję jej wzrok mroził i mocno przestraszył starszą osobę. I tu uwaga jak najbardziej poważna, zaoferowano młodej osobie pomoc. bardzo delikatnie. Wybuch agresji był błyskawiczny. Nie była to sytuacja, którą można lekceważyć.

Obrazek użytkownika Ptr

02-10-2023 [21:54] - Ptr | Link:

Nie lekceważę. Ale wybuch emocji politycznych to jeszcze nie opętanie.  Natomiast sądzę,że wśród różnych grupek polityków opozycji już musi być działanie w afekcie, że tak powiem. Na granicy normalności. Jak się zapętli powstaje jeszcze dziwniejszy stan , gdzie pod pozornym spokojem siedzi osoba o wywróconym światopoglądzie. My widzimy takie osoby i dziwimy się jak oni mogą tak żyć. Ale to tylko moje wrażenia.

Obrazek użytkownika Jan1797

02-10-2023 [22:15] - Jan1797 | Link:

dziwimy się jak oni mogą tak żyć.
 Ale to tylko moje wrażenia.

Nie tylko,
Często myślałem, że brak mi wiedzy. I trzeba im przytaknąć.:) Pomaga, dobrej nocy.
 

Obrazek użytkownika spike

02-10-2023 [19:09] - spike | Link:

Ja nie mam wątpliwości, że całe to towarzystwo spod ciemnej gwiazdy pentagramu, jest opętana. Niemcy są przeklęte, wg wszelkich znaków na Niebie, zostaną srogo ukarane, znikną z powierzchni Ziemi. Nie tak dawno pewien niemiecki polityk stwierdził, że Niemcy są największym burdelem Europy.

"Za prawdę powiadam Wam, Kto przeklętemu służy, też będzie przeklęty"
Sądzę, że większość jego fanów uległa czarnej sile Tuska, ten osobnik swoimi rządami niszczył Polskę - Polska to nienormalność", a wczoraj ryczeli hymn Polski, opowiadali o demokracji, sprawiedliwości (!) etc. czuć tu siarkę.

Najśmieszniejsze, że obecnie dewiant jest twarzą "lewactwa", a za ich rządów, sami najbardziej ich prześladowali i wykorzystywali do niszczenia niewinnych ludzi.

Mój znajomy, który ma pretensje do PiSu, rozmawialiśmy na kogo głosować, on chce na kogoś innego, albo wcale, powiedziałem mu, że teraz są chyba najważniejsze wybory po 89, cała opozycja jest skorumpowana przez Niemcy, z tej racji, tylko PiS daje jeszcze nadzieję na Polskę suwerenną, jak się pozbędziemy folksdojczów, opozycja będzie propolska, wtedy można wybrać wg gustu. Dałem przykład innych krajów, tam nie do pomyślenia jest, by dany polityk cokolwiek robił przeciw własnemu krajowi, byłby skończony, a kto wie co jeszcze, mimo że wewnątrz walczą ze sobą.

Tak mi się przypomniało, Polska się zbroi, mówi się, że jest bardziej uzbrojona niż Niemcy, coś mi się wydaje, że oni się tego boją, wg Orędzia św.Łucji, Niemcy napadną na Polskę, ale Polska ich pokona, możliwe że o to chodzi?

Liczę że na okazję wyborów będzie msza, by Polacy się opamiętali.

Obrazek użytkownika u2

02-10-2023 [19:14] - u2 | Link:

Niemcy napadną na Polskę

Takie wizje miał również Marian Węcławek z Leszna, które przytaczałem na NB. Niemcy zawsze mogą zawrócić z ich błędnej samobójczej drogi. Mają swoich agenciaków również tutaj na NB. A nigdy nie jest za późno na opamiętanie się.

Obrazek użytkownika smieciu

02-10-2023 [20:24] - smieciu | Link:

Mieszanka religii, mitologii, bajek, zabobonów. Pal licho przepowiednie, te bywają ciekawe.
No ale, sorki, to nie polityka. Ale przynajmniej się wyjaśniło. Autor wpisu zadał pytanie czy ktoś tam jest opętany. Tutaj dla odmiany „Za prawdę powiadam Wam, Kto przeklętemu służy, też będzie przeklęty".
Niech będzie. Tylko że w takim razie dyskusja staje się zbędna. Bo jak się okazuje stosunek do partii jest kwestią religijną. I tamtego kogoś  - wroga PiS, tak samo jego zwolenników, autora wpisu czy szeregu komentatorów. A z tym nie da się zrobić NIC.

Można tylko zauważyć że polityka po prostu coraz bardziej zastępuje religię. Te rzeczy zaczynają się mieszać ludziom. Tzn. ludzie szukają religii, ta z Kościoła im nie wystarcza. Zapewne nawet nie obchodzi. Gdyby obchodziła dostrzegliby by bowiem że swoją wiarę lokują w bandę miernot i przekrętasów. Całkiem zwykłych, całkiem ziemskich. Dostrzegliby ogrom kłamstw propagandy. Zastanowiliby się kto buduje na tak absurdalnych kłamstwach.
Warto zauważyć jak bardzo negatywny jest przekaz tej nowej religii. Nie buduje się jej na zasadzie chrześcijańskiej. Na własnych pozytywach. Ale na zasadzie kreacji strachu. Oraz wroga. Czyli w sposób typowy dla zabobonu. Gdzie czyni się uroki. I odczynia się.
W jakiś niewiarygodny sposób uczyniono ze zwykłego kolesia (nawet jeśli jest agentem to przecież jednym z setek w polityce) jakiegoś demona. Z jednego narodu, z powodu jednej wojny, o której powtarza się tępe, puste slogany stworzono kolejnego wroga. O którym wie tylko Polak, tylko PiSowiec. Na tym właśnie oparta jest ta religia. Nie jest to idea uniwersalna, taka jak chrześcijaństwo. Tylko właśnie lokalny zabobon. Którego nie zrozumie Czech, Słowak czy Łotysz. Ale tylko właśnie Polak. PiSowiec.

Mamy więc tutaj w Polsce nakręcanie nowej religii. Choć tak po prawdzie inne narody też tworzą sobie swoje religie polityczne. Które rozumieją tylko oni. I gdzie tamci, tamci drudzy są kreacją diabła czy samego Szatana.
A może szatanka. Gdyż przykładowo w przypadku Polski okazuje się że zjednoczone siły zła. Szatana. Tuskowego diabła i przeklętego narodu (a nawet dwóch) nie potrafią wskórać nic. Co więcej! Każdy jest mądrzejszy od Szatana. Sprytniejszy. Gdyż doskonale zna diabelski plan. Który jest prosty jak budowa cepa.
Niemcy chcą zając Polskę.

Obrazek użytkownika spike

02-10-2023 [21:06] - spike | Link:

@smieciu
tak się zastanawiam, na ile jesteś opętany, a na ile mówiąc wprost głupi.
Miałem dłuższy komentarz, ale skasowałem, nie dam ci pożywki.

Obrazek użytkownika paparazzi

02-10-2023 [22:37] - paparazzi | Link:

@ Spike.W punkt. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Ptr

02-10-2023 [22:24] - Ptr | Link:

Tak, tutaj chodzi o fundamentalne wartości moralne wynikające z religii. Percepcja i sposób myślenia są też uzależnione od wyznawanych wartości. Dlatego pewne środowiska będą ignorowały ważne fakty a inne będą drążyły ,aż dokopią się do prawdy. Nie dziwi mnie. że proniemiecki analityk zaciemnia obraz, drobi ŕóżne szczegóły, układa scenariusze dawne i przyszłe,a potem je zmienią. Bo warstwy emocjonalne pod faktami ma zupełnie inaczej działające. Cała przeszłość kultury niemieckiej, pruskiej,a potem nazistowskiej tam siedzi i jest to coś innego niż doświadczenie polskie. Niemiec myśli,że jego zimna kalkulacja jest oczywistym sposobem widzenia świata. Ma uniwersalne sposoby postępowania, unik, propaganda, obraza, analiza, przemoc....Ale to niezrozumiale głupie dla wierzącego. Czyś tak krańcowo głupim był marksizm, a jednak zaistniał, nazizm
 zaistniał,  to twory parareligijne, ale nie stworzone przez Boga, a raczej złego, który sieje kąkol na świat. 

Obrazek użytkownika smieciu

02-10-2023 [22:48] - smieciu | Link:

Ciekawi mnie na czym właściwie bazujesz mówiąc o kulturze Niemieckiej. Czemu mają służyć te uogólnienia? Potwierdzeniu tezy że istnieją ludzie gorsi, skażeni bo mówią po niemiecku? Taka jest idea chrześcijańska? Wrzucać ludzi do wora zabobonów bazując na kłamliwych historyjkach?
Nazizm - cóż to jest właściwie? Narodowy Socjalizm. Czyli idealne określenie ideologii, którą promuje PiS.
Czy ludzie tutaj oglądają choćby filmiki historyczne? Skąd się wzięli ci ... naziści?
Dokładnie stąd skąd się wzięli PiSowcy.
Z powodu wiary w krzywdę, którą im wyrządzono. Z powodu wiary że zewnętrzne siły narzucają twojemu krajowi własne interesy.
Te hasła były chwytliwe wtedy tak samo jak dzisiaj. Hitler dał ludziom robotę i zaczął się zbroić. Czyli niemal tak samo jak PiS. Ludzie byli zadowoleni, gospodarka Niemiec pędziła. Zwykły kolo widział w Hitlerze dokładnie taką samą osobę którą PiSowiec widzi w Kaczyńskim. Człowieka, który przywrócił narodowi godność, niezależność.

Ale dzisiaj jest złym naziolem.
Naprawdę, po raz kolejny napiszę. Ludzie tutaj tkwią w małych ciasnych pudełkach. Zbudowanych z wyrwanych z kontekstu etykietek. Wzmocnionych tępą propagandą. Historia się powtarza. Ten sam kit wciskany masom. To samo zarządzanie. Tak samo łatwo wierzą że ich rządy nie są agenturą w czyjeś grze. Bo przecież rząd dał socjal. Taki sam jaki jest w (złych) Niemczech! Więc jest dobry.
Wiec jeśli rzuci cię do boju to na pewno w słusznej sprawie. W walce o twoją ojczyznę. A nie w imię obcych interesów.

Obrazek użytkownika Ptr

02-10-2023 [22:54] - Ptr | Link:

Ty już tu zszedłeś na poziom laleczek voodoo po tych rewelacjach. 

Obrazek użytkownika smieciu

02-10-2023 [23:02] - smieciu | Link:

Widzisz Ptr? Nie da się z wami rozmawiać. Z tobą, spikiem itp. Macie swoje zabobony, które każą wam wierzyć że jesteście lepsi. Ale kiedy przychodzi do konkretów zawsze kończy się tak samo.
Wielką pustką. Którą próbujecie zagłuszyć hasłami, których nie rozumiecie. Ani tych historycznych. Ani tych religijnych.
W Ewangelii jest o takich jak wy. Faryzeusze. Ich rytuały i poprawność religijna jest niepodważalna. Ich przekonanie o swojej religijnej słuszności. Polegającej na tępym trzepaniu regułek, hasełek, oszczerstw wobec tych którzy zadają pytania.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

03-10-2023 [07:32] - EsaurGappa | Link:

Na miłość Boską dlaczego ateiści nie rozumieją że wiara nie wynika z naszego widzi mi się!?Wiara jest łaską daną od Boga,i na nic ludzkie wysiłki starania modlitwy o wiarę jeśli nie jest ona dana bezpośrednio od Boga.
Czy ty człowieku bez wiary atakujesz wierzących i ich kościół z dobrej woli,śmiem wątpić.A więc jęśli jesteś naszym wrogiem i chcesz nas zniszczyć,co lub kto tobą kieruje,kto nakazuje ci bezustanku szukać w nas naszych wad i słabości i je wyolbrzymiać,a to co dobre i chwalebne w naszym postępowaniu marginalizować i ośmieszać?
Na chłopski rozmum jak dla mnie kto ma złą wolę ten słucha diabła i diabłu służy.Odejdz więc do swoich przyjaciół wspólnie z nimi radować się z waszych złych postępków.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

03-10-2023 [07:44] - krzysztofjaw | Link:

EsaurGappa

Celnie, pozdrawiam

Obrazek użytkownika zbychbor

03-10-2023 [08:30] - zbychbor | Link:

@EsaurGappa
pięknie napisane, ale to rzucanie pereł przed wieprza :)

Obrazek użytkownika Ptr

03-10-2023 [15:50] - Ptr | Link:

To było wezwanie do przemyślenia swych wypowiedzi, bo zeszły one na tak niski poziom, że nie da się rozmawiać , jeżeli podstawowe oceny są błędne. Podchodząc rzetelnie do sprawy Polacy dokonali pewnych ocen moralnych najważniejszych osób publicznych i to bazuje na naszym systemie wartości. Jeżeli co do podstaw nie możemy się zgodzić , to nie obliguje mnie do żadnego szacunku dla takich poglądów z automatu. A więc wszystko u mnie jest uzasadnione i przemyślane. a Pana ataki , łącznie z przyrównywaniem do faryzeuszy nie są  przemyslane, ani wyważone, ani prawdziwe, ani logiczne, ani mądre. To są idotyzmy , ale pisać można w zasadzie wszystko. To są idiotyzmy mające na celu podważenie dobrych ocen prawdopodobnie po to , aby ludzie tracili orientację co jest dobre , a co złe. Bo czy Pan w to wierzy co Pan pisze ? Może Pana emocje są nakierowane na to , aby inni w nic nie wierzyli, bo po co inni mają wierzyć, skoro Pan myśli ,że nie należy w nic wierzyć. 

Obrazek użytkownika sake3

03-10-2023 [12:43] - sake3 | Link:

Zupełnie nie rozumiem dlaczego rozmowa reportera z jakimś pijaczkiem na spędzie sprowadzona tu została do płaszczyzny religijnej.Jaki sens miała wypowiedź reportera że będzie się za niego modlił? Czego się niby spodziewał.że awanturnik w pomiętym podkoszulku odpowie mu inaczej niż bluzgami? Powinien się go spytać raczej po co wział udział w tym spędzie i ręczę że by nie odpowiedział bo nawet nie wie.Przywieźli go i odwieźli,(zawsze to jakaś odmiana) dali parę złotych i piwo w autobusie,poryczał sobie a teraz chwali się na ławeczce z innymi pijusami,że tak dokopał gościowi.A na NB dyskusja na temat wiary ,szatana,opętania ,demonów.Pan @smeciu nawet dał radę wtrynić swoją propagandowa agitkę na temat stosunków polsko-niemieckich( podziwiam przedwyborczą aktywność).50 komentarzy na temat spędu hołoty skupione na jednej wypowiedzi i skierowane na wiarę.Czy ktoś zwrócił uwagę,że tam prawie żaden zapytany oprócz bluzgów nie miał nic do powiedzenia?To co ,mamy się modlić za nich wszystkich? 

Obrazek użytkownika EsaurGappa

03-10-2023 [15:50] - EsaurGappa | Link:

Droga sake3.Pani zupełnie nie rozumie,ja za to całkowicie panią rozumiem.Wygodnie jest sobie siedzieć przed komputerem i komentować rzeczywistość,szczególnie tą oglądaną w telewizji czy internetach.
Ten przypadek przytoczony przez pana Krzysztofa, to tylko wierzchołek góry lodowej.Reporter młody człowiek wypowiedział te słowa o modlitwie nie świadomy że oto ma przed sobą prawdopodobnie osobę która swiadomie kultywuje okultyzm,ezoterykę lub inne bardzo groźne praktyki dla katolików.Chyba nie myśli pani że ten nawiedzony sympatyk wykonał jakiś niegroźny performance wypowiadając słowa ...nie śmiej się za mnie modlić...tonem przebrażonym w głos demona?
  Nikt nikomu nie nakazuje się modlić za tych ludzi,odsyłam jednak panią do przeczytania jeszcze raz Pisma Świętego,po za tym może pani modlić się tylko za tych co pani zdaniem na to zasługują, a innych może pani pominąć,uznać że nie warto bo i tak są opętani i nie ma dla nich ratunku.

Obrazek użytkownika sake3

03-10-2023 [13:24] - sake3 | Link:

@smieciu.......Do wczorajszego komentarza z 20:24..........,, Z jednego narodu z powodu jednej wojny o której powtarza się tępe puste slogany stworzono kolejnego wroga.O którym  wie tylko PiS=oiec.Na tym oparta jest ta religia,to własnie jest ten lokalny zabobon,którego nie rozumie Czech,Słowak czy Łotysz.'' No tak... Z powodu jakiejś raptem jednej wojny Polacy(tylko PiS-owcy )nie chcą kochać Niemców. Powtarzają tępe slogany,że to Niemcy wywołały wojnę a nie naziści czy Polacy ,,swoim złym słowem'' jak utrzymuje kretyn Grzelak z gdańskiego ratusza..Ten drobny incydent wojenny wg pana @smiecia tępy PiS sprowadził do rangi religii którą @ smieiu.i nazywa lokalnym zabobonem. Polacy Niepisowcy w zabobony nie wierzą a więc i w wojnę też. Pan @smieciu też z całą mocą zaprzecza że jakakolwiek wojna się odbyła. Pozostałość po wojnie Auschwitz też jest lokalnym zabobonem,w który nikt nie wierzy? Wiadomo,że Niemcy nie wierzą,bo wg nich obóz był nazistowski czyli pewnie marsjańsk iA pan jakiego jest zdania? Jaką jeszcze próbą odkręcania historii i rugowania z niej niemieckich zbrodni pan błysnie?.