Wybory to starcie Polski kontra PO (KO)...

Robiłem zwykłe cotygodniowe zakupy i korzystając z okazji przejrzałem sobie okładki różnych czasopism. W oczy rzuciły mi się dwie - tygodników: Polityka i Newsweek. 

 

Źródła fotografii: https://www.newsweek.pl/nwpl_2...  
https://www.polityka.pl/Tygodn...

Raczej tych tygodników nie czytam za wyjątkiem sytuacji, kiedy chciałbym się odnieść do konkretnego artykułu. Natomiast nigdy ich nie kupuję.

Stąd chyba byłem zadziwiony widokiem okładki Newsweeka, gdzie litera "N" nazwy własnej jest stylizowana w barwach tęczowych środowisk LGBTQ+. No cóż... Mogę tylko powiedzieć jedno - istnieją tylko dwie naturalne płci: żeńska i męska a wszystko inne jest po prostu anaturalnym wynaturzeniem, które się zdarza i oczywiście należy je tolerować, ale nie można pozwolić aby te 2-2,5% ogólnej populacji narzucało swoje idee pozostałym 98% społeczeństwa. To tyle.

Natomiast na okładce Polityki zwróciłem akurat uwagę na tytuł wywiadu przeprowadzonego przez redaktora Jerzego Baczyńskiego z Donaldem Tuskiem. Najpierw się zaśmiałem, ale później głęboko zastanowiłem i postanowiłem go przeczytać a nawet sparafrazować ten tytuł jako tytuł niniejszego tekstu. 

Nie mam zamiaru odnosić się do treści tegoż wywiadu, bo to jest stek kompletnie bzdurnych i przedwyborczych fiksacji D. Tuska [1] jak przekaz, że PiS sprowadził setki tysięcy migrantów. Jeżeli tak to gdzie oni są Panie D. Tusk? 

Ale tak Panie D. Tusku. Te wybory to jest starcie Polski i Antypolski. Tyle tylko, że jest zupełnie odwrotnie: to PiS (ZP) reprezentuje Polskę i Polaków a Pan reprezentuje Antypolskę. Nawet Pan nie identyfikuje się z Polską i nie jest Polakiem, ale jeno posiada Pan obywatelstwo polskie. 

Owszem jest wielu ludzi, którzy nie są Polakami i posiadając obywatelstwo polskie jednocześnie identyfikują się z Polską i polskością, ale Pan do tej grupy niestety nie należy. 

Nawet Pan Panie D. Tusku ze wstrętem myśli, że będzie musiał zasiadać w polskim parlamencie: "Demotywuje mnie świadomość, że będę musiał kandydować... To jest tak upiorna myśl, że ja będę tam z powrotem siedział na tej Wiejskiej (siedziba Sejmu - red)" [2]. 

To Pana słowa więc po co Pan dziś kandyduje do tego wstrętnego polskiego Parlamentu i chce obalić PiS? Nie musi Pan odpowiadać bo każdy wie, że dostał Pan takie zadanie od swojej krajanki A. Merkel, co też zostało potwierdzone przez drugą Pana krajankę Ursulę von der Leyen: "Teraz mój drogi Donaldzie wrócisz do swojego kraju, by ponownie stać przy tych wartościach. Pamiętaj Donaldzie, kiedy znów Cię spotkamy, zobaczymy Cię, tak jak powiedziałeś, jako premiera" [3].

"W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie"- książę Adam Jerzy Czartoryski (+14.01.1770 - +15.07.1861).

Aż te słowa trafiają prosto w oczy i  krzyczą także dziś. Bo czyż te wybory to nie są wybory między partią polską a partią antypolską? Pomiędzy ludźmi godnymi i tymi bez sumienia? Ludźmi pragnącymi Ojczyzny wolnej i niepodległej a ludźmi, którzy wolą upadlające obce panowanie? 

"Für Deutschland" (dosłownie "Dla Niemiec")

https://youtu.be/IwO8ar4trjk

Często przytaczam tę Pana wypowiedź bo ona oddaje Pana zespolenie z Niemcami a nie z Polską. Można nawet zauważyć u Pana pewną fascynację Niemcami i jakąś formę kompleksu wobec nich, co powoduje występowanie u Pana znanego syndromu, którego sens można streścić postulatywnym zwrotem: "być bardziej niemiecki niż Niemiec". Sądzę, że wielu z nas zna takich niby Polaków, którzy wyjechawszy do Niemiec już po miesiącu nie pamiętali języka polskiego...

[1] Dla zainteresowanych, choć nie polecam: https://www.polityka.pl/tygodn...
[2] https://polskieradio24.pl/5/12...
[3] https://wpolityce.pl/polityka/...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

01-10-2023 [17:20] - Jabe | Link:

Te opinie są nieuzasadnione.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

01-10-2023 [18:34] - krzysztofjaw | Link:

 Jabe
A dlaczego?
Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

01-10-2023 [18:56] - Jabe | Link:

Myślę, że w grę wchodzi nie­pokój, że od­wołanie się do rzeczy­wistości mogłoby doprowadzić Pana do nie­przyjemnej kon­kluzji.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

01-10-2023 [19:03] - krzysztofjaw | Link:

 Jabe

A jakiej to konkluzji? Jestem bardzo ciekawy... :) Jest Pan w stanie wskazać, w którym miejscu powiedziałem nieprawdę?
Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

01-10-2023 [19:21] - Jabe | Link:

Chodzi o to, że obie ekspono­wane formacje są anty­polskie.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

01-10-2023 [21:58] - krzysztofjaw | Link:

Jabe

To jest temat do dyskusji i to głębokiej dyskusji. Niemniej dziś musimy wybrać między tymi, którzy zrobili i robią coś dla Polski a tymi, którzy w ogóle Polski nie mają w tym swoim "pustym sercu". 
Pzdr
 

Obrazek użytkownika Jabe

01-10-2023 [23:04] - Jabe | Link:

I właśnie w tej kwestii jest Pan goło­słowny!

Obrazek użytkownika tricolour

01-10-2023 [19:47] - tricolour | Link:

Marsz transmitowała BBC, ale TVP nie - komuna wróciła w pełnym wydaniu.

Obrazek użytkownika Jan1797

01-10-2023 [19:56] - Jan1797 | Link:

ale TVP nie 
?@tricolour ,
Na Wielopolu, nie może być. Ależ mi niemiło :))

Obrazek użytkownika tricolour

01-10-2023 [20:23] - tricolour | Link:

E tam - cieszysz się, tyle że fałszem zalatujesz.

😛

Obrazek użytkownika Jan1797

01-10-2023 [20:27] - Jan1797 | Link:

W opinii o marszu czy kontrolerze*?

*Dzisiaj wpisując kontroler, wyskakuje Ci kontroler biletów. Skąd młody człowiek często o braku zdolności samodzielnego myślenia może wiedzieć o cenzurze na Wielopolu. A jeszcze mniej, gdy zapytasz o pozostałości tego urzędu w mediach:))

Obrazek użytkownika tricolour

01-10-2023 [20:38] - tricolour | Link:

W stwierdzeniu, że ci niemiło.
 

Obrazek użytkownika Jan1797

01-10-2023 [20:58] - Jan1797 | Link:

Fakt, przyznaję:)
Czas zewnętrzny jest ciężki. Do wyborów tak będzie*życzliwie ?
Później stare wróci **jak zawsze!
*, ** widziałeś konsternację? :))

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

01-10-2023 [21:21] - krzysztofjaw | Link:

 tricolour

Dziękuję za informację o tym BBC. Każdy Polak mógł sobie spokojnie oglądać marsz w TVN-ie. No i gdzie tu komuna? W komunie była tylko jedna telewizja a dziś w Polsce działają inne, jest pluralizm. Muszę Panu przypominać, kto nie chce pluralizmu w Polsce? Nie kto inny jak D. Tusk. Za jego czasów wszystkie telewizje mówiły jednym głosem. To był dopiero powrót do komuny. Tak więc niech Pan nie szarżuje pojęciami, których Pan nie rozumie.
Pzdr
 

Obrazek użytkownika tricolour

01-10-2023 [21:46] - tricolour | Link:

@krzysztof

TVN istnieje tylko dlatego, że dostaliście kopa w twarz od Amerykanów po licznych próbach zamknięcia czy zawładnięcia. Gdyby nie stanowcza decyzja USA, wyrażona przez Mossbacher, szantaż właściwie, to byście zaorali te stację, by zapewnić sobie bezkarność. Taki to wasz załgany pluralizm.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

01-10-2023 [21:54] - krzysztofjaw | Link:

tricolour

Znów Pan przestrzelił. Unormowanie rynku medialnego miało polegać na przyjęciu rozwiązań prawnych istniejących w większości krajów unijnych. Chodziło o relacje pomiędzy kapitałem polskim (ew. unijnym) a kapitałem zagranicznym. Niech Pan spojrzy jak to jest w ukochanych Panu Niemczech. 
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

01-10-2023 [22:11] - tricolour | Link:

@krzysztof

A na niemieckim rynku hurtowym wam już nie zależy? A na portugalskiej Biedronce, niemieckim Lidlu? Aldi? Obi? Leroy Merlin? Kauflandach? Metro AG? Selgros? 

A czemu tylko TVN? 

Mówi pan jak bolszewik nazywając wojnę i ludobójstwo specjalną operacją - unormowania rynku medialnego. 

Obrazek użytkownika Jan1797

01-10-2023 [21:59] - Jan1797 | Link:

Bzdura, 
Wcinam się, ale co tam. Sorry. Mossbacher przejrzała. Wszyscy wszystko wiedzą. O to chodzi.
Mało tego Spike; do spodka przyjechali z daleka tramwajem, a w Wa-wie tylko śródmiejscy;)))

Obrazek użytkownika Ptr

02-10-2023 [08:15] - Ptr | Link:

Polska telewizja nie musi transmitować wieców partii zewnętrznej, którzy lubią się legitymizować fałszywymi autorytetami. Te autorytety uciekały się kiedyś do Kościoła przed prześladowaniami, potem zbratały z komuną, wspierały lewą nogę, upokarzały  Naród wobec świata, niszczyły gospodarkę polską ,aby podmienić ją na niemiecką i francuską. A teraz walczą ze wszystkim co polskie: z instytucjami, pamięcią, armią, inwestycjami, własnością państwową. I z prawdą i że sprawiedliwością. Tego jest tyle ,że agenci mogą głosić ,że to propaganda, że tak nie jest,że oni są wspaniałymi przyjaznymi ludźmi.

Obrazek użytkownika sake3

01-10-2023 [20:53] - sake3 | Link:

Wprawdzie dzisiejszy spęd hołoty nie był liczebnie na miarę deklaracji i oczekiwań organizatorów ale uczestnicy rykiem i chamskimi transparentami zrekompensowali finansowy wkład w przebieg imprezy.

Obrazek użytkownika tricolour

01-10-2023 [23:07] - tricolour | Link:

@sake

Bardzo dobrze, że wam przez gardło nie chce przejść prawda, że milion osób miało ochotę wziąć w marszu - komuna też zdechła od kłamstwa.

Obrazek użytkownika spike

01-10-2023 [23:19] - spike | Link:

@tri
ty to jesteś jak dziecko z "zespołem", np. miał być marsz Miliona, a było 60-100 tys. czyli 10%, podobnie kiedyś wyskoczył z podobnym hasłem twój idol TW Bolek, przyjechała garstka, powód? bo ich nie miał kto przywieźć, zapewnić wikt i opierunek, teraz z pewnością znowu twoi Niemcy sypnęli kasą, jak twojemu ulubieńcowi Trzaszkowskiemu na jego spędy.
Ty też masz jakiegoś dziadka z Wehrmachtu, tak jakoś frycem zalatujesz, jak @śmieć.

Obrazek użytkownika tricolour

02-10-2023 [08:00] - tricolour | Link:

Bardzo się cieszę, że dla was milion to 60 tysięcy. W kościołach też macie takie miliony prawdziwych wiernych....

🤣🤣🤣

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

01-10-2023 [23:30] - Alina@Warszawa | Link:

Tragedia polega na tym, że jest aż tylu zdrajców i idiotów, którzy są jeszcze gotowi iść za Tuskiem - jakaś babcia dała się namówić głupiej wnuczce, żeby głosowała na Tuska. Wnuczka idiotka chce pracować do samej śmierci na Tuska i na Niemcy.

Obrazek użytkownika Jan1797

02-10-2023 [16:36] - Jan1797 | Link:

 @tricolour, a wystarczyło byś milczał,
Była ambasador USA w Polsce: należą wam się przeprosiny, w wielu rzeczach byliście mądrzejsi, <tutaj>https://www.wprost.pl/polityka...
Marek Belka skrytykował również postulat, który zgłosił jeden z liderów partii opozycyjnych, a konkretnie pomysł podwyższenia wynagrodzenia nauczycielom. <tutaj>https://www.wprost.pl/polityka...
wybrałem niezbyt przychylne nam pismo i podobnie Autora. Pomyśl jak wyglądałbyś w dyskusji, gdy wybrałbym media z prawej?

Obrazek użytkownika tricolour

02-10-2023 [16:45] - tricolour | Link:

@jan

To, jak ja bym wyglądał, to by się okazało dopiero wtedy gdybyś dobrał tematy do mojej wypowiedzi i je z nią zestawił.

Natomiast jak ty wyglądasz, to jest oczywiste już teraz: jak krętacz ponieważ w żadnym linku nie ma słowa odniesienia do słów moich.

Istnieje zatem uzasadnione podejrzenie, że wypadlbym całkiem przyzwoicie.

😛

Obrazek użytkownika spike

01-10-2023 [22:20] - spike | Link:

"istnieją tylko dwie naturalne płci: żeńska i męska a wszystko inne jest po prostu anaturalnym wynaturzeniem"

"Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi."

"istnieją tylko dwie naturalne płci: żeńska i męska, a co nadto, od Złego pochodzi"
 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

02-10-2023 [00:32] - Alina@Warszawa | Link:

Te wybory to POLSKA kontra sekta popie****eńców:
"Portal tvp.info na wiecu Donalda Tuska"
To kandydaci do psychiatryków i poszkodowani UB-ecy - wszyscy członkowie sekty Tuska. 

Obrazek użytkownika spike

02-10-2023 [01:14] - spike | Link:

Zabawne jest, że na marszu którego jednym z haseł jest aborcja na życzenie, pytani dlaczego tu przyszli, odpowiadali że dla lepszej przyszłości, dla dzieci i wnuków !!

Ci ludzie to jacyś idioci, czy tak urobieni (chyba jedno i drugie, tylko idiotę łatwo urobić) jak @tri @ania z grzesznego wzgórza, czy inny @śmieciu albo @jabe.
Sztuczna Inteligencja nie będzie się musiała wysilać, by ich przerobić na karmę dla Tusków i jego hołoty.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

02-10-2023 [10:43] - krzysztofjaw | Link:

 spike

Ja nie mogę się nadziwić starszym ludziom, którzy D. Tuska to już uważają z jakiegoś boga. Jakiś fanatyzm jak w sekcie. Jakaś paniusia w słusznym wieku została zapytana czy starczyło benzyny na przyjazd. I co ona odpowiedziała? Nie zbrakło, ale i tak jest jak wszędzie - nie ma benzyny. Przecież to już się nadaje do psychiatryka. Albo jak redaktor TVP powiedział do faceta około 60-tki, że będzie się za niego modlił. Jego reakcja była koszmarna: szatańskim głosem zawył, że zabraniam Panu modlić się za mnie. Oni naprawdę zachowują się i myślą tak jakby rzeczywiście Szatan ich opętał. To też trzeba wziąć pod uwagę. 
Pzdr

Obrazek użytkownika spike

02-10-2023 [11:50] - spike | Link:

@Krzysztof
bo teraz Szatan rozdaje karty, przypomnę tylko Jezusa, jak był kuszony przez Szatana, co ten obiecał, Tusk robi to samo, choć kilka lat temu robił to, co zarzuca PiSowi, do ludzi nie dociera, i nie nie pamiętają jak było za jego rządów, nie jest to dziwne? "inni Szatani tu mieszają".

Tak się zastanawiam, czy Polacy muszą solidnie dostać w pysk, by otrzeźwieli?
Może muszą być doświadczeni i ubogaceni kulturowo, by otrzeźwieć, jest taka terapia, histeryk musi dostać w pysk, by otrzeźwiał, ale jeszcze jest nadzieja, Polacy ruszą "dupy" i pogonią folksdojczów.
Pzdr.

PS. Mnie martwi mała aktywność Polaków, dlaczego zdrajcy czują się bezkarni, dlaczego pod ich domami nie ma protestów, nie ma manifestacji popierających rząd, czy przeciw narzucaniu imigrantów, przeciw wszystkim co antypolskie, zobaczmy na opozycję, co chwila jakaś manifestacja, albo na Francję, tam się nie patyczkują.

Obrazek użytkownika tricolour

02-10-2023 [11:59] - tricolour | Link:

Hahaha

Na stacjach Orlen nie ma diesla. Chciałem zatankować - nie ma - jest za to napis "awaria dystrybutora". Wszystkie takie diesle są "zapsute" i ani jeden inny benzynowy. Zatankowałem verve, bo co to za różnica 6,19 do 5,99.

Pytam na stacji czemu kłamią, że awaria skoro zwyczajnie centralne sterowanie cen doprowadziło do braku paliwa - gęby spuszczone i nic nie mówią. Ileż można dawać gębę kłamstwu?

Zło zawsze zaczyna się od kłamstwa i na kłamstwie ginie - tak będzie z wami, pisiaki. 

😛😛😛

Obrazek użytkownika Jabe

02-10-2023 [12:04] - Jabe | Link:

Poważnie? PRL bis.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

02-10-2023 [12:58] - krzysztofjaw | Link:

tricolour

Zapewne ma Pan telefon komórkowy. Ja już kiedyś komuś radziłem w tej sprawie. Zrobić zdjęcie, ale tak aby było widać, że to stacja Orlenu z podaniem daty zrobienia zdjęcia i podaniem adresu stacji i OPUBLIKOWAĆ!. Takie trudne? "Wszystkie takie diesle są "zapsute"". No to niech Pan się poświęci i pojeździ po tych stacjach i to samo: sfotografować z danymi adresowymi i datą i OPUBLIKOWAĆ.
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

02-10-2023 [13:36] - tricolour | Link:

Pan się zachowuje jak dzieciak - zdjęcie zrobić i się poświęcać. Niech pan sobie wpisze frazę "awaria dystrybutora" w google - jest na pierwszym miejscu.

Jest oficjalne pismo centrali Orlen do stacji, by w przypadku braku paliwa wieszać napis "awaria dystrybutora". Oczywiście na wielkiej tablicy cena pozostaje, więc ludzie przyjeżdżają i dopiero wtedy widzą małą naklejkę - blichtr z daleka to podstawa.

Więc lecą xuje i curvy pod adresem kłamców za marnowanie ludzkiego czasu.

Więc co mam fotografować? Jak plują ludziom w twarz?

proszę:
"W sytuacji tymczasowo braku paliwa na stacji, od dnia 06 września 2023 roku obowiązuje poniższy standard oznaczania dystrybutorów: 1. Jeżeli brakuje wybranego rodzaju paliwa - właściwą naklejkę z rodzajem paliwa należy zakleić komunikatem z informacją o awarii danej pompy np. Przepraszamy awaria dystrybutora EFFECTA DIESEL. 2. Jeżeli brakuje wszystkich rodzajów paliw, wszystkie oznaczenia/naklejki należy zakleić komunikatem formatu A4 z 'Awaria dystrybutora. Przepraszamy za utrudnienia'"

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

02-10-2023 [15:34] - krzysztofjaw | Link:

No i co? To wskazujcie, fotografujcie i pokazujcie. Jeżeli Panu ta wyolbrzymiona fikcja tak przeszkadza to niech Pan po prostu to pokaże. 
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

02-10-2023 [15:44] - tricolour | Link:

Wyolbrzymiona fikcja. Zapamiętam i poczekam, myślę, że się przyda.

😁

Obrazek użytkownika spike

02-10-2023 [15:53] - spike | Link:

@tri
i bardzo dobrze, wrzeszczycie, narzekacie a jak co, to pierwsi po dotacje na dzieci, wyższe emerytury, tańsze paliwo, beczkami tankujecie, ja bym wprowadził kartki :)))))))
najbardziej prymitywne te wasze wrzaski, jakby nie było innych stacji paliw, a jak sam piszesz, zatankowałeś Vervę, jeszcze nie tak dawno paliwo było prawie po 7 zł, teraz Verva jest niewiele droższa.
Radzę na początek przyłożyć młotek do głowy, jak nie pomoże to się nim puknąć :)))))))))))

Obrazek użytkownika tricolour

02-10-2023 [16:33] - tricolour | Link:

Ja nie piszę o cenie, ale o kłamstwie.

Ludzie nie skarżyli się, że paliwa nie ma, tylko że z tablicy informacyjnej o cenach wynika, że jest (bo gdy nią ma to albo cena zero albo wygaszone cyfry), a gdy przyjadą, to naklejki "awaria dystrybutora" są tak małe, że widać dopiero po wyjściu z auta, a potem - skoro awaria, to pewnie drugi obok jest ok- po poszukiwaniach sprawnego okazuje się że walcie się frajerzy: nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi.

Nie o pieniądze chodzi.

Obrazek użytkownika tricolour

02-10-2023 [16:51] - tricolour | Link:

@spike

Drugi przykład cen sterowanych. Miało być lepiej dla młodych:

"Monika wpłaciła zadatek na mieszkanie w wysokości 15 tysięcy na zakup nieruchomości. Wraz z mężem złożyli dokumenty i rozpoczęli całą procedurę kredytową.

Po miesiącu zadzwonił do nich właściciel z informacją, że wycofuje się z umowy i zadeklarował, że odda im dwukrotność zadatku, czyli 30 tysięcy złotych. Minęły trzy dni i Monika zobaczyła, że mężczyzna wystawił to samo mieszkanie, ale o 80 tysięcy złotych drożej. Co ciekawe, ofertą zainteresowanych było naprawdę sporo osób"

Słuszną linię ma nasza władza. Tu też zresztą nie chodzi o pieniądze...

Obrazek użytkownika Ptr

02-10-2023 [18:33] - Ptr | Link:

Tankowałem dziś i wczorsj do pełna po 5 99 i 6,09. 95tke. Gdzieś paliwa zabrakło , może kolejkj były przed stacjami ? Bzdury. opozycja  nie kieruje się racjonalizmem, ale zionie nienawiścią pod dowolnym pretekstem. Za tanie. Za drogie. Za mało. Za dużo. Amok.

Obrazek użytkownika u2

02-10-2023 [18:41] - u2 | Link:

Gdzieś paliwa zabrakło

Wczoraj byłem w Suwałkach i na wjeździe od węzła Suwałki północ zauważył mój pasażer że na stacji Oil Transfer Development jest napis na dystrybutorze ropy "awaria". Ale to nie jest stacja ORLEN-u tylko siostry tego gostka, który siedzi pewnikiem już ponad rok w areszcie wydobywczym, a może już go wypuściły wolne sądy :-) Po drodze na stacji ORLEN litr E95 był po 5,99 zł.

PS. Ja ostatnio zatankowałem benzynę w cenie litr po 5,98 zł na stacji Statoil obecnie jakoś inaczej się nazywa. To było w pewnej podwarszawskiej miejscowości.

Obrazek użytkownika Jabe

02-10-2023 [18:52] - Jabe | Link:

Był czas, gdy naszym pisowcom ro­dziny marły od zarazy... Ach te anegdoty.